Mohli jsme to vycítit šestým smyslem, viděli jsme znamení a teď se to stalo. Na světě se objevila úplně nová epidemie – rychle se šíří a je smrtelná. Nejhorším symptomem je totiž naprostá ztráta základního lidského pudu jedince – pudu sebezáchovy. Elliot Moore učí přírodní vědy na střední škole ve Filadelfii. Když napříč státy udeří tajemná smrtící epidemie, vyrazí spolu se svou ženou Almou, kolegou z práce Julianem a jeho osmiletou dcerou na zběsilý útěk před katastrofou. Míří do Pensylvánie a doufají, že na farmách mimo dosah velkých aglomerací se jim epidemie vyhne a jim se podaří přežít stále intenzivněji se šířící hrozbu. Brzy ale začne být jisté, že v bezpečí nebude nikdo a nikde… Režisér M. Night Shyamalan (Šestý smysl, Znamení) přichází s dalším ze svých paranoidních thrillerů, které se vyznačují neočekávanými zvraty, temnou atmosférou, promyšleným budováním pocitu nebezpečí a nečekanými pointami. Film Stalo se je návratem k poetice, kterou diváci i kritici tolik oceňovali v jeho prvních filmech. (oficiální text distributora)

Sabrewulf

Já to nějak nechápu. Když hned na začátku filmu televize lidi informuje, že v ovzduší je hrozba, tak proč nikdo - zvlášť v postižených oblastech - nenosí masku, roušku, nebo aspoň kapesník před frňákem?!!!!!! ()

Deyw

Super nápad,škoda konce a vlastně ten zazdil všechno, protože to napětí co graduje celým filmem je zbytečný, stejně se nedozvíme jak to vlastně bylo, takovejhle film to chce vidět víckrát..hned zítra se podívam znovu a zkusim tomu víc přijít na kloub. update 23.8.16: tak sem neprisel ani na hovno.. ()

vesper001

Já vám nevím, přátelé, ale začínám mít skoro dojem, že Shyamalan má problémy s trávou. Soudě podle obsahu a klesající kvality jeho filmů. Kruhy v obilí (budiž), příšery v lesích (může být), trávníkodlak (omg…), ale Epizoda II – Návrat vraždících kytek? (Btw, text distributora je opět poněkud mimo – nakažení neztrácejí pud sebezáchovy, ale stávají se z nich sebevraždící mimoni.) Na Posledního vládce větru už nemám odvahu, zato si myslím, že Shy by potřeboval trochu provětrat hlavu a poptat se ve ztrátách a nálezech po svém talentu. ()

panMartin

Shyamalan je mistr! M. Night Shyamalan má na svém kontě už pár skvělých filmů thrillerového žánru, i toto byl jeden z trilerů. Nápad je docela v pohodě, určitý momenty se taky povedly, ale celkově vzato to není nic moc. Pár pěkných lekaček bylo a hromada opravdu pěkných sebevražd. Úvodní scény, hlavně ta s létajícími dělníky, jsou dokonalé a lidi se chovají správně ujetě. Vcelku je to asi mírné zklamání i přesto, že myšlenka byla skvělá. Tyhle filmy můžu. ()

Triple H

No, ja osobne by som až tak prísny na Shyamalana nebol. Atmosféru stále vie mimoriadne dobre, ako aj natáčanie napínavých scén. Dej filmu bol pomerne jednoduchý a absolútneho vysvetlenia sa nedočkáme, s čím má pomerne veľa ľudí problém. Ja osobne som rád, že po všetkých filmoch s pointou natočil raz Shyamalan aj niečo čo končí otvorenejšie. IMHO je najväčší problém v obsadení a to predovšetkým pri Markovi Wahlbergovi. Hodí sa do typovo dobre zvolených úloh (ako potvrdilo napríklad Departed), ale učiteľ? Sorry, ale toho mu neuveríte ani náhodou. Vypäté okamihy tiež nezvláda, lebo jeho herecké schopnosti na to jednoducho nestačia. A keďže na jeho postavu sa sústreďuje dej, chybný casting podľa mňa filmu poriadne uškodil. Predstavte si vo Wahlbergovom parte napríklad Edwarda Nortona--hneď by to bolo iné. Takže---celkom slušný thriller, ktorý úplne zabil nesprávny casting. A je to škoda, lebo inak šlape všetko-réžia, kamera a hudba (Howard sa tu naozaj vytiahol). Aspoň to slúži ako dôkaz, že správna voľba herca je naozaj kľúčová. Tie tri dávam, lebo mne sa skrátka Shyamalanove filmy páčia a ani tento nie je výnimkou (aj keď je jeho najslabší). ()

Cedr

Nebýt to film od Shyamalana, tak The Happening bude hodnocen aspoň o třetinu pozitivněji. Většina lidí asi čekala trochu něco jiného, což je celkem škoda. Nicméně je to stále kvalitní snímek s celkem zajímavým poselstvím, ale bohužel se mu nevyhnulo spoustu zbytečných chyb. Některé charaktery vypadají jakoby byly napsány ne zrovna prozíravým školákem. Taková postava Zooey Deschanel... nevím no... Moc jsem jí teda nepobral. Místy celkem dobrá atmosféra a některé scény. Bohužel potenciál byl přeci jen větší. ()

trojtmberk

Malinko děravej příběh, u kterého jsem byl ale zvědavej až do konce, čím že to všechno vlastně je. Jestli je tahle teorie možná nevím, ale slibuju na holej pupek, že už nikdy nenakopnu žádnou pampelišku, jelikož by jí to mohlo vytočit a mohla by mě třeba donutit, abych se umlátil pytlíkem od čaje. ()

COF_666

Námět je to fajn a ten kluk indickej to asi myslel dobře, ale ten původní dobrý scénář mu pravděpodobně vyskočil z okna. Něco se mi hrozně líbilo (atmosféra, sebevraždy) a něco sem naopak nenáviděl (Zooey Deschanel, některé záběry kamerou atd.). Strašně rozporuplný. ()

Estrellita

Hloupý film... Opravdu hloupý! Možná právě tím, jak chytře se snaží vypadat. Naprostá absence logiky či jakéhokoli vysvětlení - což nevadí ve filmech jako je třeba The Road s Viggem Mortensenem, ale tady místo logického vysvětlení PROČ se to vlastně děje a PROČ se to pak už neděje zeje obrovská černá díra, do které potom ve velkém popadají slušná atmosféra a napětí. Já bych tento film neodsuzovala úplně, jenom mě mrzí ten nevyužitý potenciál. ()

t_gon

STALO SE, že jsme se sešli po celkem našláplých trailech s lidmi na tomto "něčem" (sci - fi, drama, těžká nuda) a po opětovném shlédnutí traileru (prvních několik minut) se to s klidným svědomím, že to bylo fajn, mohlo zabalit. Takhle se na to z počátku svižně koukalo a "Kanoj Š" vypadal zpět ve formě. Velice brzy se však dostavilo cukání víček a nebýt Nat a okkiho, tak prospím i ty fajn závěrečné momentky ("RouroSex" to vážně není). Holt je to fajn ukolébavka s hereckými projevy promáčknuté plechovky (Mark ať jde někomu vysvětlit pěsti, proč se ve frontě nepředbíhá a ne kecat s kytkama), ale jako film je to děs. Holt STALO SE, že to Kanojovi opět nevyšlo... ()

Magneto

Zlý, najhorŠí Shymalan. Všetky jeho predchádzajúce filmy boli nadpriemerné a vždy ma dokázali emocionálne vtiahnuť do deja. Tento film sa snažil byť drsný a v pár scénach sa mu to podarilo, ale celkovo to bola katastrofa. Myslím si ze Shy sa príliš odklonil od svojho štýlu a neúspech Lady in the Water ho úplne zmenil....Škoda...dúfam že Avatar bude lepší... ()

markuc

Tak spatny film jsem jiz dlouho nevidel. Pocinaje (ne)hereckymi vykony, strihem, kamerou, rezii. Shyamalan toci cim dal horsi filmy a tento jeho posledni kousek to jen potvrzuje. ()

Sokkk_y

Já nevim, tohle je strašně ujetý film. Já mám pana Shyamalana rád, to ano, ale jako to, co nyní předvádí, to už snad není možné. V obsahu k filmu se píše (cituji): "Film Stalo se je návratem k poetice, kterou diváci i kritici tolik oceňovali v jeho prvních filmech." (konec citace). Nechápu jednu věc (ve skutečnosti více...), kde je ta poetika? Už od začátku, kdy jsem okamžitě spadl do děje (aniž bych předem něco tušil), mi bylo jasné, že když film nemá hlavu, tak nejspíše nebude mít ani patu. S uměle vytvořeným napětím jsem tedy dále sledoval ne příliš originální sebevraždy, i když musím připustit, že hned počáteční "vodopád" dělníků na mě celkem zapůsobil. No, s ujetými úvahami Marka Wahlberga o nebezpčeném jedu jsem se tak nějak dopotácel do poslední třetiny filmu, kde mě teda hned zpočátku dorazila scéna, v níž si Wahlberg povídá s umělou kytkou. Jako sorry pane Shyamalane, ale tady bych zrovna nějaký vtípky nepoužíval. Pár minut před koncem jsem tedy stále čekal na dlouho očekávanou pointu, ale místo toho začala Zooey Deschanel skákat jako malá holka, co dostane porcelánovou panenku, a strašně natěšená, že je těhotná. Pak následuje jen krátký výlet do Francie a bum, máme tu otevřený konec. Takže jediné, co jsem si z filmu odnesl, je panická hrůza z kytek. Ale pane Shyamalane, stále doufám ve Váš velký návrat! ()

Honzíno

Trailer namlsá a v podstatě vše ukáže. Od začátku nic nedrží pohromadě, chaos. Skvělé téma v pekelně nekompaktním zpracování, kde jednotlivé scény drží jen jakáž-takáž atmosféra vytvářená hudbou a pokusy režiséra. Herci přehrávají, zachraňuje je jen pohledná Zooey Deschanel a malá Ashlyn Sanchez. Špatné chvilky jsou bohužel oproti světlým v převaze. Shyamalan hezky bředne. Z námětu The Happening by mohla být monstrózní seriózní scifárna... ovšem zřejmě v jiných rukou a ksichtech. Pár dobrých scén potácejících se v bažině ale v producentsky zastřešeném hávu. 40 - 50 % ()

plechulka

...tak já nevím - kdyby to nebyl zrovna režisér mého oblíbeného Šestého smyslu, tak by to zklamání nebylo tak velké. Nelíbil se mi hlavní přestavitel, který se ani nesnaží předstírat, že hraje a příběh byl, jak praví klasici ".. plochá historka okresního formátu"... Z celého filmu mi uvízla v hlavě jen scéna s padajícími zedníky z lešení - ta byla fakt magická - škoda že jako jediná! ()

LordSnape

Nápad to byl skutečně dobrý, jen kdyby ho ho do země nezadupaly nevýrazní herci a debilní scénář. Velká škoda a téměř trestuhodně promrhaný potenciál. ()

Mrkvič

Dost originální snímek, ale bohužel se spoustou nedostatků. Psát tu něco k ději nechci, protože, kdo uvidí film a nebude o něm předem nci vědět, rozhodně si ho užije aspoň o hvězdičku víc. Film sráží spousta pitomých scén, které připomenou scény typu "hele obrovský neviditelný mimozemšťan, musíme mu utéct" z Červeného trpaslíka. V jednu chvíli si z toho dokáže Shyamalan udělat legraci, jenže za pár minut se už zase bere až moc vážně a je to akorát tak k smíchu. Naprostá většina herců těm pitomým scénám odpovídá a kdyby na začátku padla věta "moje žena je mentálně postižená", tak by to vysvětlilo několik scén a člověk by si nemusel říkat, že jsou ve filmu jen samé ujeté postavy. Film má ale i své světlé stránky. Tou nejlepší je hudba Howarda, který zaujme už v titulcích. Několikrát se režisérovi povede navodit i hodně slušnou atmosféru a párkrát si prožíváte emoce s hrdiny, ale jinak je to spíš k smíchu. ()

ecceHOMMO

úuuuhhhhh.......tak Shyamalan sa zase raz prekonal......originálne....napínavé....tajomné......s dokonalým obsadením ( Mark Walberg, Zooey Deschanel ). ()

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

20.02.2023

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Nejžhavější scénář v Hollywoodu?

Nejžhavější scénář v Hollywoodu?

25.03.2009

Už před několika týdny se objevila zpráva, že Mark Wahlberg si zahraje v „mstitelském“ thrilleru The Prisoners o otci unesené 6-leté holčičky, který vezme spravedlnost do vlastních rukou. Znělo to… (více)

Zlaté maliny rozdány

Zlaté maliny rozdány