Mohli jsme to vycítit šestým smyslem, viděli jsme znamení a teď se to stalo. Na světě se objevila úplně nová epidemie – rychle se šíří a je smrtelná. Nejhorším symptomem je totiž naprostá ztráta základního lidského pudu jedince – pudu sebezáchovy. Elliot Moore učí přírodní vědy na střední škole ve Filadelfii. Když napříč státy udeří tajemná smrtící epidemie, vyrazí spolu se svou ženou Almou, kolegou z práce Julianem a jeho osmiletou dcerou na zběsilý útěk před katastrofou. Míří do Pensylvánie a doufají, že na farmách mimo dosah velkých aglomerací se jim epidemie vyhne a jim se podaří přežít stále intenzivněji se šířící hrozbu. Brzy ale začne být jisté, že v bezpečí nebude nikdo a nikde… Režisér M. Night Shyamalan (Šestý smysl, Znamení) přichází s dalším ze svých paranoidních thrillerů, které se vyznačují neočekávanými zvraty, temnou atmosférou, promyšleným budováním pocitu nebezpečí a nečekanými pointami. Film Stalo se je návratem k poetice, kterou diváci i kritici tolik oceňovali v jeho prvních filmech. (oficiální text distributora)

Flynn

Šeď a nuda, tohle bych tak odhadoval na nějakou německou produkci na kterou člověk narazí během týdne na českých TV stanicích., ale ne v kině jako celovečerák. Mark je koprný jak žehlící prkno a jeho emocionální a vypjaté výjevy bych mu nebaštil ani kdybych byl pod vlivem psychotropních látek. Skutečně slabý film, mám pocit že se Syamalanem to jde od 10 k 5 asi jako se mnou :o))) Pár napínavých chvilek se vyvedlo ale to rozhodně nezachrání celý film..... určo nebrat a ani nevybírat. ()

Wormboy

Po katastrofalnej Lady in Water som sa do Udalosti vrhol s velkou vervou, avsak na moje pocudovanie, to nebolo az tak zle. Ano, herecke vykony (najma, ako Jojinecko trefne podotkol, hlavne zenskej hrdinky, nieco take otrasne som v "ackovom" filme davno nevidel) stali za staru belu, pribeh, nech bol namet akokolvek zaujimavy, je takmer nulovy, kamera je sice obcas pekna, avsak nic nevraviaca. Jednoducho a proste povedane, dalsi Shyamalan, ktory sa hra na nieco viac ako je a som skutocne zvedavy, dokedy mu studia budu ochotne taketo filmy financovat. Kazdopadne som cakal vacsi pruser a preto su moje 2* pre mna osobne velmi milym prekvapenim :) Apropo, uvodna scena z parku je mimoriadne podobna ako v niekolkorocnom Kingovom Pulse, tolko ku Shyamalanovej originalite ;) ()

Dannysek4U

Me poserte, udelal to zas. SKvele rozjety a nakonec totalne zabity trivialitou mravolicnyho napadu. Uz mu kurna nekdo zakazte psat scenare. At jen reziruje, to mu jde, zbytek at ncha na neko, kdo to umi ()

Morzael

Průměrný kousek v dnešní záplavě katastrofických filmů. Celkem pěkná myšlenka a zajímavé způsoby smrtí, ale nakonec nic moc... nevím jestli to byla snaha o úkázání toho, jak je příroda nevyzpytatelá, nebo se prostě už vývojářům nechtělo moc přemýšlet, ale konec mi přišel pro příběh dost nevysvětlený. Vůbec celý film, od začátku, až do úplného konce, je stále dokola o tom samém. ()

Andre3000

Začal sem se na to dívat ve dvě hodiny v noci a fakt to na mě zapůsobilo, problém byl, že jsem měl špatné titulky a net nebyl v dosahu, takže jsem se na něj díval až ve dne. Plusem bylo, že mě film nenechal cítit se v bezpečí a po celou dobu sem cítil "příjemný strach". To hodnotím pocity z celkového zážitku. Pokud šlo, ale o herce, tak ti byli opravdu divní (což asi nebylo Shaymalonovým plánem) a ani jeden mimo malé holčičky se mi nezamlouval. Ale je to vlastně hezká ukázka jak dokáže napětí a atmosféra přebít herecké výkony. ()

lilina133

Je mi to tak strašne ľúto...Shyalman...starý dobrý Shyalman, ktorého filmy patria k mojim najobľúbenejším je preč...a myslím si, že už navždy... ()

J0hny5

Bohužel to bylo přesně takové jak jsem předpokládal, hodně slabé. Trošku mi to svým béčkovým pojetím připomělo film Mlha, ale tam to aspoň trochu vytrhlo povedené rozuzlení. Tady jde spíš o čistou hovadinu, která ani neví o co se opřít. Nejslabší film s Mark Wahlberg co jsem viděl. 45% ()

carly

celkovo bol ten film veľmi zaujímavý a aj dostatočne strašidelný. záver sa extra vydaril. aj herecké obsadenie bolo dobré. až na Zooey Deschannel. tá mi vadila herecky, ale hlavne ako postava. je to film typu raz a stačilo, ale to raz je clkm príjemne strávený čas. ()

pakobylka

"Stalo se" ... a co se stalo, s tím už nikdo nic nenadělá - pokud neumí vrátit čas. Ovšem kdyby se nestalo, ušetřil by se zmíněný čas i peníze a já bych se nemusela dívat, co dokázal zplodit autor dnes už kultovního "Šestého smyslu" (1999), těžce stylového "Vyvoleného" (2000) či atmosférických "Znamení" (2002). Neboť ať už se stalo cokoli, způsobilo to nenapravitelné škody přímo nedozírných rozměrů ... na jeho reputaci - alespoň v mých očích. Zápletka je zfilmovaná bez jakékoli invence, veškeré postavy jsou mizerně zahrané, jejich dialogy jsou vyloženě tragikomické a pointa je dokonale slabomyslná. P.S.: Netuším, kde všichni cestující z vlaku vzali AUTOMOBILY ... a ještě větší záhadou je pro mě šíření neznámé epidemie - ať už by za ní stál kdokoli, jak by mohl ovládat VÍTR ? ()

PROCESOR

Tak to byla opravdová lahůdka. Mrazivý thriller s prvky hororu. Je vidět, že se dá udělat hustá atmosféra i bez miliard na efekty a i bez toho abych si myslel, že sem na pitevně. Jako dobrej tah se mi jevil, ztráta pudu sebezáchovy. Jeden okamžik si v pohodě povídáte s kámošem a najednou... ()

PavelVanekArt

Hloupé, ale sakra originální. Za ty 4 slabší hvězdy stojí především velká atmosféra (až tedy na konec filmu) a vskutku originální způsoby sebevražd. Wahlberg je tadu sice pablb na druhou, ale Deschanel je jako vždy cute. ()

Juto

Charakteristika v zásade každého vo filme je dosť slabá, aj keď Zoey Deschanel, Mark Wahlberg a John Leguizamo tvrdo pracujú na materiáli, ktorý majú. Premisa je tiež trochu problematická. Rastliny sú všade a nedá sa im vyhnúť, ak uvoľňujú toxíny, pokiaľ nenosíte nejaký dýchací filter a takmer nikto z nich sa k tomu vo filme nedostal. 5/10 ()

c.tucker

Dejme tomu, že už měl Shyamalan horší filmy. Z celkového hlediska je to takové nijaké, některé sebevraždy dobré. Herecké výkony nic moc a happyend taky na pytel. ()

Biggy

Film nabízel spoustu tajností už u prvního traileru, který vypadal velice zajímavě, na film jsem se opravdu těšil. Ale kde je ten zajímavý a propletený slibovaný příběh ? Kde jsou ty unikátní herecké výkony a proč ve filmu jsou akorát tak drahé efekty, ale jinak nestojí za moc ? To jsou otázky, které mi nedávají v noci spát, protože mělo jít o parádní předletní pecku nad kterou by se mělo pozastavit, ale co se taky dalo ostatně čekat od Shyamalana, který zatím moc svého umění nepředvedl v tomhle kruhu, ač jeho ostatní filmy většinou nejsou vůbec špatné, viz. takový Šestý smysl nebo Znamení. Je to takové zklamání června a určitě to bude mrzet spousty a spousty dalších lidí, i když se ve filmu dalo najít pár chvilkami zajímavých a dramatických momentů, které se jakoby mávnutím vždy rozplynuly a je to opravdu škoda. 2/5 ()

Maty85

Hmm, docela slabota. Za originalitu, takovou tu reálnost a pár pěkných smrtí (zejména ze začátku ti letci co skákali ze střechy) dávám 3*. Jinak rozhodně málo temné atmosféry, překvapivých scén, stresujících situací a málo akce celkově. Dále hlavní hrdina nebyl žádným hrdinou, ale pouhou loutkou, která se hravě ztratila mezi ostatními a nijak nevyčnívala z řady, což je určitě špatný. V neposlední řadě tam nepodařile sestavený pár hlavních postav až příliš řešil vztah (lásku) mezi sebou, jak já rád říkávám takový ty prvky telenovely :-)) Více jak na tři hvězdy tendle film rozhodně není, ani po stránce sci-fi a drama už vůbec ne. ()

BoXBe

V podstatě bych hodnotil tak padesát na padesát, ale ne u M. Night Shymalana, který má na víc. Někdejší klidná pomalá kamera, trpělivý střih, vtipné a nápadité scény a méně "šokující" a o to více emotivnější scény jsou ty tam. Režisér se očividně hledá, chce nám něco říct, něco sdělit. Ale dělá to špatně a navíc, nikdo na to není zvědavý. Wahlbergovo pitvoření, když přemýšlí, není herectvím. Smrt přichází bez vnitřního napětí, vrchol filmu je odbyt, dá-li se to vůbec nazvat vrcholem a motiv, se kterým se tu pracuje, je žalostně nevyužit. Je mi to líto, jeho první čtyři snímky budu stále obdivovat a doufat, že se mu to v hlavě jednou uspořádá a stane opět na špici. ()

messiah

Achbože. Tak s politováním musím říct že je to opravdu bída. Shyalamana mám moc rád a jsem dokonce Vesnicofil, naštvanej na všechny kdo tenhle film srazili na tak nízký hodnocení, ale Stalo se je příliš. Už v době natáčení kdy bylo známo o co půjde jsem veřejně vyjádřil svou obavu z "ekologický katastrofy" coby klišovitého námětu posledních Goreovských let. Přesto jsem tajně doufal že zrovna tenhle režisér i z tohohle vydupe dobrej film. No nic, nedokázal to. Příběh je vleklej a na post-apo dost o ničem. Zápletka bídná - nasraná příroda dává varování - to už hraničí s kýčovitostí. Co je nejhorší, je to naprosto nijaký. Nezaujme a dokonce potápí vyložené příležitosti, jako je například hysterický voják, nebo psychopatická bába. Tam vidím potenciál, s tím by se dalo pracovat. Ono by se dalo krásně pracovat už se skupnou lidí respektive jejich psychologií v nastalé situaci. Pak by ani nevadila ta zápletka. Ale tady je skupina klidná, nepanikaří, všichni ve skupině se chovají víceméně stejně. Holka která přijde o rodiče si z toho ani moc nedělá. Ženská na kterou se včetně vztahu, sype všechno na co se podívá víceméně v klidu vezme dost nechutnou vraždu dvou kluků a nejvrcholnější její reakcí je útěk. Proč tak mdlé, nepropracované postavy? Narozdíl od "starbreakera" (viz příslušný komentář) si nemyslím že jde o zajímavé téma, ačkoli uznávám že třeba megaloman Emmerich by z toho vydupal alespoň podívanou. A o to víc mi na srdci leží otázka, proč bylo to téma tolik v popředí, na úkor psychologie jednotlivce. Obrovské zklamání... ()

DominikV

Stopro nejslabší film MN Shyamalana. Asi opravdu ztratil svůj šestý smysl. Ale i přesto všechno (pár promile v krvy, 4 hodiny ráno...) mi to nedalo a musel jsem to dokoukat. ()

Plangi

Tomu se nedalo už ani smát, jak to bylo stupidní. Já si rval vlasy. A přitom se dalo...ale ne, námět film nedělá a v případě The Happening jsem měl pocit, že tvůrčí tým v čele s panem Shyamalanem prodělal lobotomii přes trávicí trakt. Protože jinak je mi záhadou, jak někdo po tak skvělých kouscích, jako The Sixth Sense a Unbreakable, dokáže zplodit takovou neslanou nemastnou slátaninu, která spíš než sci-fi drama připomíná nepovedenou parodii na sebe sama. Už dlouho mě žádný film tak nenamích. 30% ()

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

20.02.2023

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Nejžhavější scénář v Hollywoodu?

Nejžhavější scénář v Hollywoodu?

25.03.2009

Už před několika týdny se objevila zpráva, že Mark Wahlberg si zahraje v „mstitelském“ thrilleru The Prisoners o otci unesené 6-leté holčičky, který vezme spravedlnost do vlastních rukou. Znělo to… (více)

Zlaté maliny rozdány

Zlaté maliny rozdány