Mohli jsme to vycítit šestým smyslem, viděli jsme znamení a teď se to stalo. Na světě se objevila úplně nová epidemie – rychle se šíří a je smrtelná. Nejhorším symptomem je totiž naprostá ztráta základního lidského pudu jedince – pudu sebezáchovy. Elliot Moore učí přírodní vědy na střední škole ve Filadelfii. Když napříč státy udeří tajemná smrtící epidemie, vyrazí spolu se svou ženou Almou, kolegou z práce Julianem a jeho osmiletou dcerou na zběsilý útěk před katastrofou. Míří do Pensylvánie a doufají, že na farmách mimo dosah velkých aglomerací se jim epidemie vyhne a jim se podaří přežít stále intenzivněji se šířící hrozbu. Brzy ale začne být jisté, že v bezpečí nebude nikdo a nikde… Režisér M. Night Shyamalan (Šestý smysl, Znamení) přichází s dalším ze svých paranoidních thrillerů, které se vyznačují neočekávanými zvraty, temnou atmosférou, promyšleným budováním pocitu nebezpečí a nečekanými pointami. Film Stalo se je návratem k poetice, kterou diváci i kritici tolik oceňovali v jeho prvních filmech. (oficiální text distributora)

JimmyII

Shyamalan jako by úplně nevěděl, co se zajímavým příběhem. Scénář tak osciluje mezi komorním, psychologickým thrillerem a velkolepým, globálním survival dramatem. Pár opravdu napínavých scén tu je, ale celkově nejsou nijak zakotveny, navázány na zbytek, což je škoda. A Wahlberg se s tím jakž takž popral, ale Zooey Deschanel, byť roztomilá, se spíš hodí do podivínských a poetických nezávisláků. Stalo se vůbec není špatný film, ale mezi těmi Shymalanovými patří k tomu slabšímu - celkem tedy za 3 a 1/2. ()

arbitr

Velké zklamání. Beze smyslu. Špatní herci, špatný scénář, zbytečný film. Enviromentální apel? Tohle fakt nemusím. ()

Freefinger

Učitel kladoucí matematickou hádanku, jenž by i Einstein řešil pomocí kalkulačky, k smrti vyděšenému dítěti v sadu z oběšenců, Wahlberk vytrhnoucí telefon zoufalé matce, které právě skočila dcera z okna a suše pronesoucí 'slyším vítr' či sebevražda spáchaná sekačkou na trávu, to byly momenty, kdy mi spadla čelist až na podlahu. Ach, kde jsou ty časy, kdy mi u Shyamalana padala údivem.... ()

hallelluja

...myslím, že Shyamalan sa pre mňa stáva synonymom filmovej pohromy. V záujme zachovania posledných zvyškov úcty, ktorú si zaslúži za Vyvoleného, Šiesty zmysel či Znamenia, by mu mali jeho najbližší zakázať písanie scénarov.... ()

Sfinkter

Shyamalan špatně překonává své staré bomby, nicméně rozhodně netočí špatné filmy. U málokterého režiséra vidíme originální prvky a pokud Shyamalan někoho některými scénami vykrádá, tak pouze sám sebe - to se však dá považovat za jeho autorský rukopis. Já jsem byl spokojen, i když otázky zůstavají. ()

Ryuuhei

Škoda toho až absurdně neuvěřitelného námětu, který ovšem ve své podstatě není špatný. Apokalyptický film, který se na jednu stranu vůbec ničím neliší od ostatních podobně laděných, na druhou si své téma bere tak, že navede jak atmosféru typu „neviditelné zlo je všude kolem“, tak i napětí. Bohužel, nic víc a určitá mdlost je z celého díla cítit po celou dobu. ()

lennyd

New York, současnost. Celé město je zachváceno vlnou sebevražd - vypadá to, na teroristický útok nějakým nervovým plynem, který nutí jednotlivé osoby co nejkratší cestou se odebrat na věčnost. Učitel biologie Elliot Moore (Mark Wahlberg), jehož hlavním heslem je "Nepátrej po silách, kterým nemůžeš porozumět" se svojí manželkou Almou (Zooey Deschanel) (toho času ve fázi přechodného odloučení) a dcerou svého přítele prchá pryč z města (a později i z celého kraje), aby postupně hrůznému tajemství přišel na kloub ... Sice se dá říct, že filmy Pana Režiséra M. Night Shyamalana (ty velké písmena zde nejsou náhodou) mají sestupnou tendenci, i tak stále s přehledem překonají zbytek současné kinematografie. Shyamalan prostě umí vytvořit tíživou atmosféru i z reklamy na pracní prášek, což dokazuje i tady. Od jiného režiséra by film byl pouhou ekologickou agitkou, ale u Shyamalan mě docela běhal mráz po zádech - např. šílená babka či "umělohmotný" předváděcí dům (btw: tady jsem se docela pousmál, co to Shyamalan vymyslel za ptákovinu). K pozitivnímu na celém filmu bych přidal také Marka Wahlberga - už jsem psal jinde, že toho prostě můžu v jakémkoliv filmu a studánkové oči Zooey Deschanel. Takže děti, třídit odpad ať se na nás matička příroda nenaštve! ()

BS

Díky traileru jsem očekával něco nečekaného, místní hodnocení mě dosti nahlodalo, ale nakonec jsem na film přecejenom zašel... Nedá se řict, že bych toho, že jsem šel na film přímo litoval, ale přece jen Shyamalan má na víc než jen na kombinaci strhujícího a děs nahánějícího úvodu filmu a nahánění strachu z neznáma okořeněného romantikou... Nejsem úplně zklamán, ale nadšan teda také ne. ()

MiCM

Výjimečně trošku slabší Shyamalanův kousek, který je ale stále vcelku solidní a nápaditý. Slušně zahrané, není to nudné a má to jakousi zvláštní smysluplnost, která je snadno přehlédnutelná. Dobrý film. ()

Raven0

No ty jo! Docela solidní překvapení. Ta atmosféra zoufalství a beznaděje je tak intenzivní, že jsem filmu s klidným srdcem odpustil i tu hulvátskou režii a vyloženě trapný herce se snad ještě horšími dialogy. ()

ywo666

Nechápem čo všetci máte proti tomuto filmu. 55%? 100 krát horšie filmy majú cez 70%. Zaujímavý napínavý príbeh z dielne Shyamalana síce nedosahuje kvalitu je skorších filmov, ale rozhodne by som ho nehádzal do braku. Preto ostatným môžem odkázať len jedno: Nehlaďte na kritiku a pozrite si to. ()

T-pack

První Shyamalan, kterému nedávám za pět? Sorry, ale ten snímek byl divnej. Hnedka na začátku nám vlastně prozradí, co se děje a hrdinové před tím celý film jen utíkají a snaží se prostě pochopit, o co přesně jde - dalo se to udělat i tak, že by mi při sebevražedných scénách tuhla krev v žilách, bohužel... Leguizamo chcípne hodně hloupě. A všichni lidi jsou strašně divný. Jediné dvě dobře napsané postavy na celém filmu byli ti dva kluci (jejichž konec byl docela pěkné plus) a trochu ten voják. Jinak všichni, včetně hlavní dvojice, prostě divní!!! Dal bych i dvě, ale ten film mě zase v místech překvapil a dvakrát sem se i zasmál. Takže Nighte, takhle už ne! ()

majxik

Koukatelné sci-fi které by mohlo mít klidně podnázev "Kytičky vrací úder". Ale jinak příběh je dosti tajuplný aby jsme tento film mohli označit za mysteriozní a jedná se opravdu o podívanou která je poměrně netradiční protože se jedná o to jak přežijí a né jak se vypořádají s problémem což kladně kvituji jako úkrok stranou od zaběhlého standardu "boje proti něčemu". ()

noriaki

Ten jehož jméno nedokážu vyslovit se vrátil a přinesl další variaci na konec světa, tentokrát s příchutí hrozby globálního oteplování. Navzdory tomu co se o něm píše, si myslím, že Shyamalan neodvedl vyloženě mizernou práci. Ale snad ještě nikdy jsem neviděl film, v nemž by mě tolik rušily výkony herců. Wahlberg hraje tak toporně, že bych mu dal zopakovat cimrmanovo desatero, a dokonce i jindy skvělá Zooey Deschanel se omezuje jen na to, že krásně vypadá. Mezi oběma to vůbec nejiskří. Hrají zamilovaný pár, ale celou stopáž jsem měl pocit, že jsou těsně před rozchodem. Shyamalan sice sem tam ukazuje že svoje mistrovství nezapomněl. Bohužel ze silného námětu vyždímal pouze probleskující pocit strachu. ()

neoBlast

Co to ten indickej patlal zase zmastil? Ale z obdivného marketingového hlediska musím uznat, že se mu podařilo prodat pověstného zajíce v pytlíku. A je to ušák s mimózním castingem i scénářem (rozmluva s kytkou? What the heck?). A ani režie Shyamalana nedokáže pořádně převést pocity na diváka. The Happening mělo zůstat jenom u traileru. Nu což, stalo se. 19 % ()

Pavlínka9

Mě se ten film strašně moc líbí. Ale jen do určité chvíle. Nedokážu přesně popsat tu část, kde mě to začne už pokaždé nudit, ale je to někde ve chvíli kdy běží v poslední skupince s tím vojákem - tam se to prostě nějako zvrtne do nudy :D :D Ale předešlá část - super :) Představa toho, jak se začnou lidi na veřejnosti prostě zabíjet - to je tak děsivý, nechutný až fascinující. A ty možnosti jak to provést - člověka až zarazí, co všechno se dá udělat. Ale největší favorit - žebříky ;) ()

Playman odpad!

What the fuck did I just watch. I don't know was HAPPENING (wink, wink). Ne jako vážně. WTF. Shyamalanovi fakt hráblo. I v kontextu jeho posledních filmů, který nejsou obecně moc dobře hodnocený, ale mně se líbí dost (Old, Knock at the Cabin), fakt nechápu, co to mělo znamenat. Například, cokoliv co řekne postava Zooey Deschanel od začátku do konce filmu je absolutní nesmysl, ale jakože totál. Nápad na film to nebyl vyloženě špatnej... abstraktní neviditelný nepřítel. I třeba v kontextu pandemie, kterou jsme zažili na vlastní kůži. Ale zpracovaný je to tak stupidně a dialogy jsou tak hloupý, že musím dát odpad. ()

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

20.02.2023

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Nejžhavější scénář v Hollywoodu?

Nejžhavější scénář v Hollywoodu?

25.03.2009

Už před několika týdny se objevila zpráva, že Mark Wahlberg si zahraje v „mstitelském“ thrilleru The Prisoners o otci unesené 6-leté holčičky, který vezme spravedlnost do vlastních rukou. Znělo to… (více)

Zlaté maliny rozdány

Zlaté maliny rozdány