Na zpustlých periferiích Chicaga zuří válka, ve které proti sobě stojí rodina Comachů, organizace Luna a policie. Při sledování zastřelí jeden z detektivů nevinného mladíka a tvrdí, že šlo o sebeobranu. Jeho kolega, nováček, který je u něj na zácviku, je postaven před rozhodnutí, jestli má vypovídat pravdu a postavit se tak ostatním policistům a osudovému "Zákonu mlčení". Cusack, poctivý policista, objeví, co se stalo a rozhodně nemlčí. Když dojde k rozhodující poslední přestřelce, zjistí, že zůstal naprosto sám. Cusack je ale armáda o jednom muži… (TV Prima)

Vojcl

Andyho Davise jsem považoval za kvalitního akčního režiséra, dokud jsem neviděl tento film.. Neskutečně nudná, kýčovitá spletenina s tradičně toporným Chuckem Norrisem.. Akce se dočkáme v podstatě až v posledních deseti minutách filmu a nečekejte žádné zázraky.. V životě by mě nenapadlo, že tuhle ubohost režíroval tvůrce Uprchlíka či Přepadení v pacifiku... ()

OG_Swifty

Místní banda odpůrců Chucka Norrise zde zaúřadovala poměrně slušně, nicméně Code of Silence byl ve své době poměrně úspěšný akční film a nejlepší film Chucka Norrise (do roku 1985). Velmi netradiční film, kde Norris až na jednu scénu, nepoužívá bojové umění - a je to dobře. Film má hlavní a vedlejší zápletku - hlavní je válka gangů (resp. gang kolumbijců vedených Henrym Silvou masakruje nějaký taliány, který kromě úvodního hitu neudělaj vůbec nic) a vedlejší je starej vožralej policajt, kterej zabije malý dítě a pak dělá, že byl napadenej a všichni kromě Norrise mu to žerou. Pokud to tak nějak shrnu; ve filmu zabije polda dítě, objeví se (back-then) informátor ala Snoop Dogg z Training Day, kolumbijci tam střílej bezbranný ženský a děti a Chuck Norris se jednou usměje (když mu Silva slibuje kolumbijskou kravatu). To všechno je doplněný 80kovým hudebním nářezem, kterej mě fakt bavil. Jediným mínusem je asi poměrně košťatózní hlavní ženská herečka a dneska již silně zastaralý "super moderní" policejní robot Prowler. ()

Martin741

Cak Noris skusil uz veru hocico, tentokrat ide o kriminalnu zapletku, ktoru sa pokusa rozlustit. Na reziserskej stolicke najdeme Andrew Davisa, ktory par rokov po tomto filme spolupracoval so Stevom Seagalom. Cak sice herecky talent nema, ale ze v 80. rokoch mal nieco do seba, tak 39 % ()

Figu

Člověk, kterej si postaví srub, ve kterým se sám narodí, kterej vydrží v nonstopu do zavíračky, kterej dokáže rozbrečet cibuli, kterej vypije na ex vodu z kohoutku a kterej mluví při zákonu mlčení, musí být víc než Superman. Protože lidi nosí pyžama se Supermanem, jenže Superman nosí pyžamo s legendou Chuckem Norrisem! Drsný, tvrdý, hustý béčko, pro drsný, tvrdý, hustý borce! 70% ()

bourec

Připomněl sem si film akčního mistra Andrew Davise,jehož Uprchlík byl snad nej film posledního desetiletí dvacátýho století.Tady je ale teprve na začátku a i když je tam určitá podobnost s filmem Nico,tak hlavně v hlavních představitelích je obrovskej rozdíl.Norris je vážně óbr babral,jak herecky,tak v akci.,a na Seagala v jeho tehdejší formě fakt nemá.A já musim snížit hodnocení,je to hodně slabý.30%. ()

c.tucker

Lepší Chuckovina s celkem standardním béčkovým rozjezdem, který se na konci pekelně zvrhnul v Chuckova muže z oceli. ()

otík

Chuck Norris se zapletl do boje dvou mafiánských rodin a aby zachránil dceru rodiny, která už je vyvražděna, musí sám vyvraždit tu druhou. Naprosto katastrofální scénář předepisuje Norrisovi to nejnemožnější chování, jaké může policajt mít. Často jedná i proti zdravému rozumu. Film nezachrání ani akční scény, které jsou zcela trapné a vyloženě suché. Jde o ubohé akční béčko. ()

noriaki

Chuck Norris netočí kvalitní filmy, to víme všichni. Traduje se ovšem zřejmě nevyvratitelná fáma, že je mezi těmi špatnými i několik zábavných. Jestli je to pravda, tak Zákon mlčení by k nim patřit měl. V jádru jde o schématický akčnák z osmdesátek - mlčenlivý hrdina prostě neuhne, i kdyby se měl prorubat zástupem nepřátel. Nic tak drsného proti Norrisovi nestojí, takže se scénář zmohl sotva na jednu větši bitku a několik drobnějších potyček. Andrew Davis si na svou hvězdnou formu musel ještě pár let počkat, ale nic vyloženě nezkazil, takže se film horko těžko na průměr vyhrabal. O tři roky mladší Nico se Seagalem je ale po všech stránkách povedenější. ()

Han22

Když už zabíjím čas sledováním Walkera, napadlo mě pustit si po letech nějakou starou Norrisovku, kterou jsem tu ještě nehodnotil. Zákon mlčení je klasická 80s akční krimi. Synťáková hudba, tvrdí mafiáni a ještě tvrdší policajti, hezká holka, občasná vulgarita a brutalita. Máme tu válku mafií, proti hrdinovi stojí i sami policajti, protože odmítá krýt vraždu, je to spíše kriminálka než akčňák, ale nechybí ani brutální finální čistka s desítkama mrtvol (které má na svědomí povětšinou policejní robot). Chuck Norris tady spoléhá spíše na bouchačky než na karate, má tu pár bitek, ale dostane taky na budku a krvácí. Chybí tu bohužel lepší příběh i záporáci, ale Davis točit uměl a tohle je neurážející pohodovka, která si 49% nezaslouží. ()

Wishkah

Na Norrisův film nezvykle kvalitní. Kriminálka, která by mohla sednout jako jeden z dílů série Drsného Harryho. ()

helloween93

Takhle kruté hodnocení si film nezaslouží. Jde o jeden z dobrých krimi snímků z osmdesátek s tvrdym Chuckem. Atmosféra, soundtrack a slizký Henry Silva. Prostě nářez. 3* ()

MickeyStuma

Chuck Norris ve své typické roli drsného a nekompromisního policajta neohlížejícího se kolem a jdoucího stále za svým cílem. Akční snímek typově schodný s obdobnými natočených v 80.letech, jako například ´Nico´ Stevena Seagala, ´Murphyho zákon´ Charlese Bronsona nebo ´Cobra´ se Sylvesterem Stallonem. 80.léta prostě takovýmto filmům přála. Chuck se ve snímku ´Osamělý vlk McQuade´ našel a od té doby ho nešlo vidět v jiných rolích. A to bylo jedině dobře. Nikdy nebyl extra dobrým hercem, ale k jeho osmdesátkovým filmům se stále dá z nostalgického hlediska vracet a užít si tu jejich nekompromisnost. ´Zákon mlčení´ je jeden z nejlepších Chuckových filmů, který kupodivu ani zub času neohlodal. Chuck Norris ve skvělé formě a film, který se dá i přes své stáří užít. ()

RetroMan

Pro mě zpočátku nepřehledná krimi, která se do druhé poloviny přehoupne s jasnějšími konturami. Hře na špinavého poldu dominuje Číslo 5, které Chuckovi více než zdatně vypomůže v závěrečné přestřelce ve skladišti. ()

johnsnow

všeho všudy priemer. Ono to, že je to viac kriminálka a snímka začne byť výrazne akčná až v poslednej tretine nie je za mňa na škodu, ale tempo príbehu je pomalé, záporák tiež nepôsobí ultra drsne (vzhľadom k tomu, aké o ňom kolujú reči) a tá vojna dvoch gangov je tu úplne v úzadí, že keby tam nebola tak to ani nevadí. Čo však chválim je podzápletka s krivým kolegom, záverečná akčná pasáž kde si Chuck dotrepe robota a vtipná scéna kde gangstri prepadnú bar plný cajtov. ()

Delfador

Ano, toto je jeden z filmů který udělal z Chucka Norrise nového Chucka Norrise, který nevolá špatné číslo, jen ty zvedáš špatný telefon. Dvakrát napočítal do nekonečna a však to znáte. Ano i tady jsem se podivoval jak spolu s nějakým podivným robotem postřílel snad 150 lidí, ale vsadil bych se že někde na mě čeká ještě nějaká daleko větší Chuckoviká pecka. Navzdory místnímu hodnocení jsem se celkem dobře bavil. Mladý Chuck to taky pěkně zvládal. Je to pěkný akčňák ze zlatých osmdesátých. ()

Sunwheel

Klasická 80.-ková kriminálna dráma okorenená Chuckovou prítomnosťou. Z filmu je jasné, že Chuck tu opäť nahrádza Clinta a podobná úloha mu sedí. Nie je to úplne akčný film napraný bojovým umením a sem tam rýchle uspanie protivníkov nevadí. Veľkou devízou a svetlým momentom v rámci jeho filmografie je moment, kedy ho desiatka protivníkov dokonca porazí! Záverečný akt pomsty je už klasickou bodkou, ktorá musí prísť. A aj tentokrát to nebude pomocou končatín! Veľkou devízou je, že v rámci jeho filmografie tu nejde o produkciu Golan/Globus. ()

Zemřel herec Henry Silva

Zemřel herec Henry Silva