Mě se film líbil, jednoznačně vydařený akční thriller od skvělého režiséra. Hudba velmi dobrá. Schwarzenegger hrál opravdu dobře, klasický příběh o pomstě. Akčních scén tu není úplně nejvíc, ale stojí za to. Film je napínavej, ke konci filmu nečekaný zvrat jedné postavy o které jsem si myslel, že je na kladné straně. Není co dodat. 85% = ****(11.10.2012)

Kdysi jsem u tohohle trpěl, protože teroristických filmů bylo v určité době prostě hodně, ale dnes se jedná o solidní podívanou, kterou se s námi na nějaký čas pan budoucí guvernér rozloučil, Terminátora 3 nepočítám. Přestože je mu tady 54 let, tak se nebojí skolit protivníka sekerou do hrudníku a nakopat prdel i jeho manželce. Nad filmem není potřeba nějak extra uvažovat. Arnold po svých problémech se srdcem natočil 3 sice průměrné snímky, ale přesto se nejednalo o žádné totální průsery jako to ve stejném období předváděly jiné akční ikony JCVD nebo Seagal. Stallone se tou dobou raději uklidil úplně. 50%(7.9.2006)

Ničím z řady nevybočující Arnieho akčňák, který tentokrát zas tak akční není a oplývá na schwarzeneggerovská béčka vcelku dobrým scénářem s jedním solidním dějovým twistem. Dost mě překvapilo, jak je tady Arnold "z formy". Collateral Damage je snad jedinej film, kde Arnieho ruce vypadají ještě poměrně "lidsky".(12.8.2016)

• Stoka

Jeden z mála slabších filmů guvernéra a bývalého kulturisty, ano, začátek byl smutnej, ztráta jeho rodiny. ''Žeprej vedlejší ztráty'' jak bylo řečeno. Nedivím se Arnimu za jeho výbuch a to ještě boreček vyvázl jen s rozbitou elektronikou. Pak už začíná pomsta za rodinu, jenže to nešlape jak má, teda aspon podle mě ne. Umí rozhodně víc!(1.8.2012)

• ScreamJay

Když byla tenkrát po událostech 11ho září odložena premiéra tohohle filmu, měl jsem za to, že půjde patrně o lepší záležitost, než jak se mi teď jeví. Arnoldova předvolební kampaň protnutá jakýms takýms předvojem blížícího se konce herecké kariéry působí zprvu jako snaha natočit uvěřitelný film. Film o pocitech o hrozbě terorismu, která visí ve vzduchu a obyčejném americkém hasiči s tradičním nutkáním po pomstě. Jenže jak minutky ubíhaly, pořád se mi do mysli vkrádal pocit, že Arnold je tam pouhou chodící akvizicí, aby si divák jó mohl říct „tohle je film se Schwarzeneggerem.“ Ve střední pasáži už mi Arnoldova postava přišla jako hybridní klon Ramba, který v džungli likvidoval Vietnamce s MacGyverem a to celé zabaleno do sáčku s cedulkou „Já nic soudruzi, já jsem jen hasič.“ Výše zmíněný pokus o uvěřitelnost bere za své a to i přes potlačení terminátorovy nezničitelnosti. V závěru se pak ruka scénáristova pokusila zamazat předtím jasně čitelný rukopis pokusem o překvapení, který by jí vyšel, nebýt nikoliv zamazaného ale zmaštěného finále. Možná právě tady se snaha udržet laťku na hodnotě thriller zramplovala k tradiční akci. Navíc takový fuj hrátky s digitálně dosazeným plamenem, to už je trochu navíc chlapci. Andrew Davis natočil skvělého Uprchlíka, jenže Arnie není Ford a s jednou rukou kynouce voličům se těžko dají dělat divy. Protiúder je horší než jsem doufal, ale prakticky totožný s tím, co jsem čekal. Proto dávám 2 & 1/2 hvězdičky.(13.2.2005)

• - V žiadnom zábere nevidno Schwarzeneggera strieľať zo zbrane. (m.a.t.o.)

• - Z dôvodu atentátov na newyorské dvojičky bola premiéra filmu odsunutá, keďže hlavnou témou filmu bol atentát. (andykovac)

• - I tentokrát se natáčení zúčastnil Arnoldův kamarád a častý spolupracovník Sven-Ole Thorsen. Tentokrát se objevil v cameo roli muže, který sedí na ulici a stane se obětí výbuchu bomby. (Rominator)