• MATADOR

Protiúder jednoho naštvaného hasiče, proti nebezpečné, teroristické skupině, kde typicky toho hasiče hraje Arnold Schwarzenegger. To by samo o sobě nebylo nic neobvyklého, kdyby už za sebou neměl Pravdivé lži, které jsou o deset tříd výše, než tento novodobý rádoby akční thriller. Prostě už to není ono, postavit slabý a bezduchý film na této herecké hvězdě, která to prostě nezvládá. I když ta jedna hvězdička je právě za něj, za nic jiného Protiúder ani nestojí. Laciné střílení, slabí herci a k tomu všemu ubozí teroristi. Schwarzenegger opět bojuje proti teroristům, teď v podstatě hůře, než-li v Pravdivých lžích.(28.3.2009)

• Pohrobek

Na Schwarzeneggera nezvykle "promyšlený", skoro politický akční thriller. Avšak toho avizovaného herectví jsem se tedy nedočkal, možná bych za to měl být i vděčný. Dokonce si Arnie dovolil i ne úplně okoukanou variaci na téma obvyklého klišé - drsného chlapíka, kterému pomáhá přece jen o trochu slabší kráska.(13.2.2005)

Místama nuda, což mně mrzelo. Čekal jsem masakrovou akci, kde Arnold sesekává všechny protivníky. Pramálo soubojů, za to hodně explozí, ale zase málo přestřelek. Arnold nedržel v ruce bouchačku, nemohl jsem si zvyknout a nikdy si asi nezvyknu. Zápletka hodně dobrá, příběh jednoduchý, s menší jednohubkou navíc. Mohlo být víc, škoda, ale nevadí :)(18.1.2013)

• B!shop

Co tohle sakra melo bejt? Arnold uz pekne prestarlej se tu opet snazi o svuj klasickej pribeh - neco mu udelali, sebere se a vsechny vymlati, ale narozdil treba od takoveho komanda kde se clovek, kdyz uz nic jineho, aspon bavi, je tohle desna nuda. Arnold se tu snazi o radoby drsne hlasky, z kterych si pet minut po konci filmu nevzpomenete ani na jednu. Pochybuju, ze kdyby v tom nehral Arnold, ktery tu je spis jako lakadlo, by tohle nekoho zajimalo.(17.2.2005)

• Anderton

Arnold príde o rodinu a o pár záberov na to hrá ako keby ani o tom nevedel. Možno točil viac filmov naraz a zrovna sa nevedel rozpamätať v ktorom akurát je. Curtisovi naopak jeho obsesiu veríme, zrejme je tento Novozélanďan lepší herec. Téma motivácie teroru má potenciál, ale mala byť využitá v tejto podobe v ambicióznejšom filme. V tomto akčňáku aj ten záverečný zvrat je iba z dramaturgických príčin, pričom mohlo ísť o pekne psychologicky zmotivovaný moment. Čo ale film skutočne potápa, je absencia akejkoľvek atmosféry. Davis je proste v podstate one hit wonder a je mu súdené im aj zostať.(8.6.2017)

• - V pôvodnom scenári bol dej filmu situovaný do Lýbie a Gordy Brewe (Arnold Schwarzenegger) mal pátrať po arabských teroristoch, ktorí zabili jeho rodinu. Režisér Andrew Davis sa však rozhodol dej filmu zasadiť do Kolumbie. (m.a.t.o.)

• - Ve svém životopise Arnold Schwarzenegger uvádí, že film byl v souvislosti s 11. zářím zcela přestřihán a scény, které by evokovali atentát na dvojčata, byly vystřihány úplně. Odstraněna byla například scéna únosu letadla. (sator)

• - I tentokrát se natáčení zúčastnil Arnoldův kamarád a častý spolupracovník Sven-Ole Thorsen. Tentokrát se objevil v cameo roli muže, který sedí na ulici a stane se obětí výbuchu bomby. (Rominator)