Je to priemerný akčný thriller s Arnoldom Schwarzeneggrom, ktorý patrí medzi jeho horšie filmy. Má výborný príbeh o požiarnikovi, ktorý pri teroristickom útoku príde o rodinu kvôli kolumbíjskym atentátnikom a ked´ sa dozvie, že vláda s tým nejde nič robiť, rozhodne sa ísť do Kolumbie sám. So spracovaním ale vôbec nie som spokojný, kedže tvorcovia si vybrali úplne iný štýl, aký by som ako fanúšik akčného žánru a Schwarzeneggra chcel. Miesto druhého Komanda, kde by mohol vyhladiť celú teroristickú organizáciu v prostredí pralesa je to prakticky uveriteľný film, kde hlavný hrdina takmer nič akčného nepredvádza. Aj na túto verziu sa dá bez problémov pozerať a cez slušné tempo nenudí, ale toho pocitu premárnenej šance sa zbaviť nedokážem. Akcie tu nie je málo, ale moc ma nezaujala. Je výborne natočená, pomerne veľkolepá, rozmanitá a s dostatkom výbuchov, pričom vysoký rozpočet je vidieť, ale ako zo spracovania vyplýva, je úplne iná ako by som chcel. Takmer všetkých akčných scén sa hlavný hrdina len zúčastní, ale nijak ich neovplyvní, kedže sa väčšinou jedná o boj dvoch iných strán a to minimum jeho akcie ani nestojí za zmienku. A už len to, že hlavný hrdina ani raz nevezme strelnú zbraň a priamo zabije len dvoch ľudí hovorí za všetko. Herecké obsadenie je výborné, Arnold Schwarzenegger v hlavnej úlohe, charizmatický hlavný záporák, ktorý trochu pripomenie Pravdivé lži a zaujímavé vedľajšie postavy. S réžiou a technickou stránkou som nadmieru spokojný, z tohto scenáru vyťažili maximum. Toto je veľká škoda, mohol to byť prvotriedny akčný film a takto je to len priemerná jednohubka. Objektívna kvalita filmu- 60%, film sa páči mne na 56%.(29.6.2011)

• Lucasion

Protiúder je po Konci Světa vlastně "jen" další Arnoldova akčňárna. Bohužel se ale zas tak moc nepovedla. Před T3 vyždímal Arnie z akčního žánru všechny trumfy a tak konflikt mezi jedním hasičem a teroristou, co ho okradl o rodinu není vůbec zajímavý. Arnold nevezme za celý film do ruky pistoli (Ok, je to hasič, stačí sekera), to se dá chápat, ale Arnold bez hlášek? To je jak Laurel bez Hardyho! Postava hasiče má skutečný důvod k pomstě, ale jeho počínání není skutečně zajímavé. Film není dlouhý, ale díky scénáristickému "nicnedělání" se to zdá jako věčnost než přijdou titulky. Herci jsou známý, ale i zvraty jsou místy čekané. Takže CD se moc nevyvedl, je vidět, že Arnold tu postavu Terminátora potřeboval jako sůl. (45 %)(15.3.2015)

Konzumní akční Arnold, od kterého jsem nečekal nic světoborného, jen nenáročnou zábavu plnou akce, explozí a sveřepého šakala Arnolda, který je sice vyloženě rodinný typ, ale stejně to všem natře. No a přesně to jsem taky dostal. Konec trošku víc přitažený za vlasy než to ostatní, ale nijak výrazně to v rámci filmu nevadilo. Prostě filmová zábava na jedno použití.(13.7.2011)

• tron

„Útok teroristov nebol osobný. Jeho pomsta bude.“ Keď sa na scéne nachádza robustný titan Schwarzenegger, je i ČERVENÁ SONJA zrazu o čosi znesiteľnejšia. Treba povedať, že Veľký Arnold sa pod režijným vedením zručného Andrewa Davisa (UTEČENEC, DOKONALÁ VRAŽDA, NICO, PREPADNUTIE V PACIFIKU) cíti dobre. Hoci od Rakúskeho dubu scenár vyžaduje zopár grimás (to je to, čo začne používať, keď má v niektorej scéne hrať, možno najúžasnejšie v celej svojej filmografii to predviedol v scéne z T3, keď musel zahrať „zlyhanie systému“), takmer vôbec nie je nechcene smiešny. Čo sa týka scenára, je to horšie. O dosť. A to aj v prípade, že necháme bokom fakt, že sa americký rodinne založený požiarnik prediera drogovou džungľou Kolumbie (smutná spomienka na PREDÁTORA?) a vybavuje si účty s teroristami (vedených čajovým Cliffom Curtisom). Proste to nefunguje. Dlho sa to rozbieha a ani potom sa nejedná o žiadnu strhujúcu jazdu (už úvodný výbuch mohol byť pôsobivejší). Nezachraňuje to ani „háklivý“ scenár, kvôli ktorému musela byť snímka kvôli útoku na "Dvojičky" v septembri 2001 nejaký čas držaná v trezore štúdia Warner Bros.(21.9.2008)

Jistě, po hodně směrech je to průměrné, ale jelikož mě to bavilo, tak bych řekl zase, že do bodu podprůměrnosti nespadá snad vůbec. Drží si to fakt ten průměr a občas jde i trochu výše. Třeba konec mi přišel docela dobrý a Arnold pořád válí, takže na nějaké to nudné odpoledné či pozdě večer se to hodí, ale nic víc. 60%(17.7.2011)

• - V pôvodnom scenári bol dej filmu situovaný do Lýbie a Gordy Brewe (Arnold Schwarzenegger) mal pátrať po arabských teroristoch, ktorí zabili jeho rodinu. Režisér Andrew Davis sa však rozhodol dej filmu zasadiť do Kolumbie. (m.a.t.o.)

• - V žiadnom zábere nevidno Schwarzeneggera strieľať zo zbrane. (m.a.t.o.)

• - Ve filmu měla hrát Sofia Vergara. Měla hrát únoskyni letadla, ale po útocích v New Yorku v roce 2001 byly tyto scény vymazány. (DEXTER099)