• adams89

Arnold Schwarzenegger měl hereckou kariéru pověsit na hřebík a natočit posledního Terminátora klidně už o dva roky dříve a ne si stále dokola kazit svoji pověst takovými hovadinami, jako je Protiúder. Tohle beznadějné dokazování, že stále patří do první ligy akčních drsňáků, mu bylo jen a jen na škodu... Zabití manželky a dítěte není sž tak špatným námětem pro akční film (v rámci možností) a leckdo by čekal další Komando. To by tu ale Arnie nesměl hrát obyčejného hasiče, bez pořádného vztahu ke zbraním. Na takové role se možná hodí jiní, on ale rozhodně ne! Protiúder je podprůměrný film bez jakéhokoliv nápadu a z větší části neuvěřitelně nudný. Abych ale jenom nekřivdil, několik těch světlých okamžiků se tu našlo. Za ně a za Arnolda dávám ještě 40%, ale i tak by si klidně hodnocení zasloužil nižší.40%(14.5.2007)

• castor

Válka se kvůli krokům Američanů v Kolumbii přenesla na americkou půdu. Arnoldův syn a manželka to při teroristickém útoku schytají, Arniemu na čas zvlhnou oči, aby mu vzápětí zrudla tvář, když se dozví, že úřady s tím momentálně nehodlají nic dělat. Vyšetřování utichne a rozbolavělý otec a manžel bere spravedlnost do svých rukou. Tentokrát tenhle staromódní titán přestřelil. Vybrat si tak pitomou roli, to chce talent. Hodně nevyrovnaný režisér Andrew Davis místy vypadá, že své řemeslo úplně zapomněl. Zejména po bombovém útoku absolutně nezvládá dialogové sekvence, postrádá smysl pro rytmus a zabije i potencionálně silné scény. A ani po přesunu do Kolumbie se to moc nezlepší (hodně mizerně natočený úprk přes vodopád). Arnold se dostane všude, oklame drogové bosse i armádu teroristů a ani u toho nebude muset vystřelit jedinou kulku. Je to hloupé, je to bez přidané hodnoty a divák jen smutně vzpomíná na Davisovy pecky typu Uprchlík, Dokonalá vražda nebo Přepadení v Pacifiku. Děravý scénář je pak jednou velkou kapitolou. Zdrcený hasič zlikviduje sám kolumbijské živly? Nejsme v osmdesátých letech, proboha.. Mimochodem John Turturro se představí jen na pár minut, ale Arnolda a spol. spolehlivě přehrává.(27.2.2016)

Nevím proč je tento film tak zatracován kritikou, když je to docela ucházející film. Arnold má na svém kontě i horší filmy. Žádné sklamání to pro mne nebylo, spíše jsem byl mile překvapen. Sice ten konec je trochu klišovitý, ale pověste mi, který Arnoldův film není. Film jako celek je pro mě za tři a půl hvězdičky.(13.2.2005)

• kinej

Film Protiúder je na to, že má celkem slušné herecké obsazení až pozoruhodně špatný. Když pominu Arnolda, který zde předvádí něco co místy i připomíná herecký výkon, obejvují se ve filmu herci jako Turturro, Koteas, Leguizamo, Curtis což rozhodně nejsou herci druhé kategorie. Přesto má Protiúder punc obyčejného béčkového televizního filmu. Díky unylé režii a minimálnímu výskytu akce se stává ze sledování tohoto filmu takřka utrpení a chvílemi jsem je dokonce už přetáčel, protože jinak už ot prostě nešlo a to se mi snad ještě nikdy nestalo. Takovému Commandu se dnes člověk alespoň zasměje, ale tady ani není čemu se smát.(3.9.2012)

Teď jsem to viděl podruhé a musim podotknout, že stejně jako v případě Ramba III se mi to líbilo více než předtim. Když to tak vezmu, tak jsem se u toho nenudil, Arnold je tu furt hora svalů a celkem si to dává a v menších rolích mě moc potěšili John Leguizamo a John Turturro. Akce je natočená slušně a prostě to rychle odsejpá. Zase ale jak na to tak koukám, tak se o Protiúderu vyjadřuju jak kdyby to byl super nářez, což rozhodně neni. O scénáři nemá snad ani cenu diskutovat a ten konec stojí celkem za ...... (a to i po vizuální stránce). Z filmů s Arniem, co jsem viděl, je tohle sice asi nejslabší, ale neni to prostě taková nuda. 50%(26.11.2006)

• - Ve svém životopise Arnold Schwarzenegger uvádí, že film byl v souvislosti s 11. zářím zcela přestřihán a scény, které by evokovali atentát na dvojčata, byly vystřihány úplně. Odstraněna byla například scéna únosu letadla. (sator)

• - V pôvodnom scenári bol dej filmu situovaný do Lýbie a Gordy Brewe (Arnold Schwarzenegger) mal pátrať po arabských teroristoch, ktorí zabili jeho rodinu. Režisér Andrew Davis sa však rozhodol dej filmu zasadiť do Kolumbie. (m.a.t.o.)

• - Z dôvodu atentátov na newyorské dvojičky bola premiéra filmu odsunutá, keďže hlavnou témou filmu bol atentát. (andykovac)