Konzumní akční Arnold, od kterého jsem nečekal nic světoborného, jen nenáročnou zábavu plnou akce, explozí a sveřepého šakala Arnolda, který je sice vyloženě rodinný typ, ale stejně to všem natře. No a přesně to jsem taky dostal. Konec trošku víc přitažený za vlasy než to ostatní, ale nijak výrazně to v rámci filmu nevadilo. Prostě filmová zábava na jedno použití.(13.7.2011)

• castor

Válka se kvůli krokům Američanů v Kolumbii přenesla na americkou půdu. Arnoldův syn a manželka to při teroristickém útoku schytají, Arniemu na čas zvlhnou oči, aby mu vzápětí zrudla tvář, když se dozví, že úřady s tím momentálně nehodlají nic dělat. Vyšetřování utichne a rozbolavělý otec a manžel bere spravedlnost do svých rukou. Tentokrát tenhle staromódní titán přestřelil. Vybrat si tak pitomou roli, to chce talent. Hodně nevyrovnaný režisér Andrew Davis místy vypadá, že své řemeslo úplně zapomněl. Zejména po bombovém útoku absolutně nezvládá dialogové sekvence, postrádá smysl pro rytmus a zabije i potencionálně silné scény. A ani po přesunu do Kolumbie se to moc nezlepší (hodně mizerně natočený úprk přes vodopád). Arnold se dostane všude, oklame drogové bosse i armádu teroristů a ani u toho nebude muset vystřelit jedinou kulku. Je to hloupé, je to bez přidané hodnoty a divák jen smutně vzpomíná na Davisovy pecky typu Uprchlík, Dokonalá vražda nebo Přepadení v Pacifiku. Děravý scénář je pak jednou velkou kapitolou. Zdrcený hasič zlikviduje sám kolumbijské živly? Nejsme v osmdesátých letech, proboha.. Mimochodem John Turturro se představí jen na pár minut, ale Arnolda a spol. spolehlivě přehrává.(27.2.2016)

Neviem, či Arnie myslel, že oživí svoju akčnú slávu z obdobia osemdesiatych rokov napríklad v štýle Komanda, ale toto sa mu až tak nepodarilo. Akčné scénu síce obstojné, Arnie ešte čo-to obstojí, no celkovo s hrozným scenárom určite nie. Je len zaujímavé, koľko hviezd sadne na takúto blbosť. Ale ako zaspomínanie stačí bohate. 65%.(23.5.2006)

• Wacoslav1

Sorry Arnie ale tohle se fakt nepovedlo film mne vubec nebavil ze se nekdy muj oblibenec upise do tak vymekly a propagandisticky sracky sem opravdu necekal ta hvezda je za nej jinak zaporak dost hroznej a celej film neslanej nemastnej ale vsichni vime proc! kdovi jak by film vypadal nebejt utoku 11 zari mohla to bejt naslaplejsi jizda takhla ocenzurovali a oklestili co se dalo aby se z toho tehdejsi vyklepany amici neposrali skoda preskoda mohl to bejt fakt dobrej film(24.11.2012)

Předposlední velká role Arnieho mě mile překvapila. čekal jsem stupiditu a dočkal jsem se docela dobrého akčního dobrodružství. Má to solidní příběh i scénář, ale je už vidět, že na Arnieho sahá stáří. Scény jsou takové kostrbaté a jeho pohyby svědčí o všem. pokud ho ale budu brát jako msty chtivého padesátníka, vypadá dobře. Průměr....(9.6.2006)

• - V žiadnom zábere nevidno Schwarzeneggera strieľať zo zbrane. (m.a.t.o.)

• - Ve svém životopise Arnold Schwarzenegger uvádí, že film byl v souvislosti s 11. zářím zcela přestřihán a scény, které by evokovali atentát na dvojčata, byly vystřihány úplně. Odstraněna byla například scéna únosu letadla. (sator)

• - Z dôvodu atentátov na newyorské dvojičky bola premiéra filmu odsunutá, keďže hlavnou témou filmu bol atentát. (andykovac)