Je to priemerný akčný thriller s Arnoldom Schwarzeneggrom, ktorý patrí medzi jeho horšie filmy. Má výborný príbeh o požiarnikovi, ktorý pri teroristickom útoku príde o rodinu kvôli kolumbíjskym atentátnikom a ked´ sa dozvie, že vláda s tým nejde nič robiť, rozhodne sa ísť do Kolumbie sám. So spracovaním ale vôbec nie som spokojný, kedže tvorcovia si vybrali úplne iný štýl, aký by som ako fanúšik akčného žánru a Schwarzeneggra chcel. Miesto druhého Komanda, kde by mohol vyhladiť celú teroristickú organizáciu v prostredí pralesa je to prakticky uveriteľný film, kde hlavný hrdina takmer nič akčného nepredvádza. Aj na túto verziu sa dá bez problémov pozerať a cez slušné tempo nenudí, ale toho pocitu premárnenej šance sa zbaviť nedokážem. Akcie tu nie je málo, ale moc ma nezaujala. Je výborne natočená, pomerne veľkolepá, rozmanitá a s dostatkom výbuchov, pričom vysoký rozpočet je vidieť, ale ako zo spracovania vyplýva, je úplne iná ako by som chcel. Takmer všetkých akčných scén sa hlavný hrdina len zúčastní, ale nijak ich neovplyvní, kedže sa väčšinou jedná o boj dvoch iných strán a to minimum jeho akcie ani nestojí za zmienku. A už len to, že hlavný hrdina ani raz nevezme strelnú zbraň a priamo zabije len dvoch ľudí hovorí za všetko. Herecké obsadenie je výborné, Arnold Schwarzenegger v hlavnej úlohe, charizmatický hlavný záporák, ktorý trochu pripomenie Pravdivé lži a zaujímavé vedľajšie postavy. S réžiou a technickou stránkou som nadmieru spokojný, z tohto scenáru vyťažili maximum. Toto je veľká škoda, mohol to byť prvotriedny akčný film a takto je to len priemerná jednohubka. Objektívna kvalita filmu- 60%, film sa páči mne na 56%.(29.6.2011)

Arniemu je celkem u prdele jestli vystřílí celou džungli i s vesmírným Predátorem, nebo celý gang zloduchů jako v Komandu či tady teroristy z Kolumbie – jak se mu postaví do cesty, nebo unesou či pozabíjí členy rodiny – tak se nasere a všechny je sejme. Tady dokonce i bez střelných zbraní, za to coby tvrdý hasič jim dá ochutnat jejich „výbušnou“ medicínku. Chvílemi to bylo opravdu úsměvné, chvílemi trapné jako prase, ale nemůžu říci, že bych se u toho nudil. Mělo to i dost světlých okamžiků – akčních scén i finále, takže tomu nakonec ty průměrné tři hvězdy dám i díky přítomnosti herečky jakou je Francesca Neri.(26.12.2019)

Jeden z tych slabsich filmov s Arnoldom, ale stale ma to este bavilo, kedze tema terorizmu je zaujimavou temou, aj ked reziser Andrew Davis velmi tazko dobehne uspech svojho UPRCHLIKA (1993) s Harrisonom Fordom alebo suboj Stevena Seagala s teroristami na cele s Tommym Lee Jonesom PREPADNUTIE V PACIFIKU (1992). Jednoducho toto nie je film, ktorym by sa Arnold zapisal do historie ako jednym z jeho najlepsich filmov, ale na jedno pozretie stacilo. ________ Arnold Schwarzenegger - (Gordy Brewer) +++ Francesca Neri - (Selena Perrini) +++ Elias Koteas - (Peter Brandt) +++ Cliff Curtis - (Claudio Perrini) +++ John Leguizamo - (Felix Ramirez) +++ John Turturro - (Sean Armstrong) +++ Jsu Garcia - (Roman) +++ Tyler Posey - (Mauro) +++(30.10.2011)

První půlhodina nám zadělává na velice slušný thriller. Scény z Los Angeles, kde je spáchán teroristický útok, jsou velice vydařené a silné. Když se děj přesune do kolumbijské džungle, začíná spousta akce a Arnold se rozjíždí na plné otáčky, stejně jako ve svých klasických akčních filmech z osmdesátých let. Z pozdější tvorby rakouského svalovce se jedná o jeden z těch lepších snímků a když Protiúder vysílají v televizi, rád se na něj vždycky podívám.(31.3.2010)

Předposlední velká role Arnieho mě mile překvapila. čekal jsem stupiditu a dočkal jsem se docela dobrého akčního dobrodružství. Má to solidní příběh i scénář, ale je už vidět, že na Arnieho sahá stáří. Scény jsou takové kostrbaté a jeho pohyby svědčí o všem. pokud ho ale budu brát jako msty chtivého padesátníka, vypadá dobře. Průměr....(9.6.2006)

• - V pôvodnom scenári bol dej filmu situovaný do Lýbie a Gordy Brewe (Arnold Schwarzenegger) mal pátrať po arabských teroristoch, ktorí zabili jeho rodinu. Režisér Andrew Davis sa však rozhodol dej filmu zasadiť do Kolumbie. (m.a.t.o.)

• - V žiadnom zábere nevidno Schwarzeneggera strieľať zo zbrane. (m.a.t.o.)

• - I tentokrát se natáčení zúčastnil Arnoldův kamarád a častý spolupracovník Sven-Ole Thorsen. Tentokrát se objevil v cameo roli muže, který sedí na ulici a stane se obětí výbuchu bomby. (Rominator)