• kinej

Film Protiúder je na to, že má celkem slušné herecké obsazení až pozoruhodně špatný. Když pominu Arnolda, který zde předvádí něco co místy i připomíná herecký výkon, obejvují se ve filmu herci jako Turturro, Koteas, Leguizamo, Curtis což rozhodně nejsou herci druhé kategorie. Přesto má Protiúder punc obyčejného béčkového televizního filmu. Díky unylé režii a minimálnímu výskytu akce se stává ze sledování tohoto filmu takřka utrpení a chvílemi jsem je dokonce už přetáčel, protože jinak už ot prostě nešlo a to se mi snad ještě nikdy nestalo. Takovému Commandu se dnes člověk alespoň zasměje, ale tady ani není čemu se smát.(3.9.2012)

Slušná akční jízda s hasičem Arniem mstícím smrt manželky a syna rukou kolumbijského kokainového bosse. Možná zůstanu osamocen v nadprůměrném hodnocení, ale mi to napodruhé přišlo jako lepší film než slavný a lépe hodnocený Schwarzeneggerův superakční hit Komando. Protiúder je sice méně akční, ale taky méně stupidní. Trailery: http://www.csfd.cz/film/2300-protiuder-collateral-damage/videa/(22.11.2009)

Nevím proč je tento film tak zatracován kritikou, když je to docela ucházející film. Arnold má na svém kontě i horší filmy. Žádné sklamání to pro mne nebylo, spíše jsem byl mile překvapen. Sice ten konec je trochu klišovitý, ale pověste mi, který Arnoldův film není. Film jako celek je pro mě za tři a půl hvězdičky.(13.2.2005)

• klerik

Realistický pohľad na terorizmus, hrdina s dobre vykreslenou psychológiou vo skvelom podaní Arnolda Schwarzeneggera. Z filmu len tak sršia režisérske nápady a dychberúca akcia.A teraz vážne Arnoldovka na úrovni telenoviel, ktorá nepostrehla, že v dátume sa už píše 2 ako druhe tisícročie...(6.6.2006)

• MM_Ramone

Rok pred tým ako bol Arnold Schwarzenegger zvolený do funkcie guvernéra štátu Kalifornia stvárnil hlavnú úlohu v snímku "Chladná pomsta". V tých časoch bola jeho herecká kariera v silnej kríze. Filmy v ktorých sa objavoval za moc nestáli. Boli to samé prepadáky: "Junior", "Likvidator", "Batman a Robin", "Koniec dní", "Všade samé zvončeky", "Šiesty deň". Akčný thriller "Chladná pomsta" tiež nie je bohviečo. Schwarzeneggerova misia pomsty do Kolumbie ma veru nenadchla. Bola to nuda. **(2.6.2017)

• - V žiadnom zábere nevidno Schwarzeneggera strieľať zo zbrane. (m.a.t.o.)

• - Ve filmu měla hrát Sofia Vergara. Měla hrát únoskyni letadla, ale po útocích v New Yorku v roce 2001 byly tyto scény vymazány. (DEXTER099)

• - Z dôvodu atentátov na newyorské dvojičky bola premiéra filmu odsunutá, keďže hlavnou témou filmu bol atentát. (andykovac)