Losangeleský hasič Gordy Brewer jde na schůzku s milovanou manželkou a synkem, kteří na něj čekají v kavárně. Přímo před jeho očima je smete mohutná exploze. Gordy si uvědomí, že s atentátníkem, převlečeným za amerického policistu, krátce před výbuchem mluvil. Agent FBI Brant ho odbude slibem, že kolumbijského teroristu Perriniho, přezdívaného Vlk, dopadnou, ale vinou politických tlaků je zatím vyšetřování odloženo. Gordy vidí v televizi prohlášení maskovaného teroristy, a protože se dlouho nic neděje, rozhodne se pomstít smrt svých blízkých. Odjede do Kolumbie, ale netuší, že po prvním střetu s partyzány se mu dostal na stopu nejen agent Brandt, ale také Vlk. V malém městečku zachrání Selenu a jejího adoptovaného hluchoněmého chlapce Maura. Po zásahu policie však skončí ve vězení. Tady se seznámí s mechanikem Seanem, jenž pracoval na partyzánském území. Partyzáni vězení napadnou, Gordy sebere Seanovy dokumenty a uteče. S jejich pomocí pronikne do partyzánské zóny a dostane se k překupníkovi Felixi Ramirezovi. Zničí jeho kokainovou farmu a připraví na Vlka smrtící past. (TV Nova)

Trailer 2

Dever

Soundtrack Graeme Revell: 1. Century City Bombing [4:25] ,2. Remembering [0:47] ,3. The CIA [2:01] ,4. Journey to Columbia [4:28] ,5. The Roadblock [3:35] ,6. Journey Up-River [3:11] ,7. The Lone Wolf [2:11] ,8. Selena's Story [1:32] ,9. Village Massacre [2:57] ,10. On the Trail [2:06] ,11. Going Down [2:26] ,12. Subterranean Chase [1:19] ,13. End Game [2:33] ,14. 'It's Over' [1:48], ()

Lima

Arnie, dám ti radu. Už se na to prostě vybodni a zaměř své síly na to, stát se třeba tím prezidentem USA. Vždyť ty nemáš za potřebí pořád někomu dokazovat, že jsi byl největším akčním hrdinou. Takovým v naších srdcích zůstaneš, pokud se ale vyvaruješ svých minel z posledních let. V opačném případě zůstaneš zapsán jako funící akční stařík, který se pokoušel o herectví. A to by byla vážně velká škoda. ()

novoten

Arnold sedí, tváří se zatrpkle a do omrzení opakuje věty typu "Já tě tam viděl, byl jsi tam, tys to udělal" nebo skáče po džungli a podobné vylomeniny. Jenže zatímco dřív tohle vcelku fungovalo, tady jsem jenom ztrápeně seděl před obrazovkou a zoufal si nad zničením akční ikony. Rozlučkový trapas, který naštěstí o rok později napravil Mostow třetím Terminátorem. ()

Pohrobek

Na Schwarzeneggera nezvykle "promyšlený", skoro politický akční thriller. Avšak toho avizovaného herectví jsem se tedy nedočkal, možná bych za to měl být i vděčný. Dokonce si Arnie dovolil i ne úplně okoukanou variaci na téma obvyklého klišé - drsného chlapíka, kterému pomáhá přece jen o trochu slabší kráska. ()

Douglas

Možná je to tím, že podobně dementní akční film stejného ražení už jsem dlouho neviděl, možná tím, že jsem stejně jinak na cestě mezi Brnem a Prahou neměl co dělat, ale docela jsem se bavil a nuda mě dostihla jen párkrát. Ten film je průměrný snad ve všech oblastech, co se dají najít, ale podprůměrný jen čas od času... A možná právě proto, že mi zpříjemnil cestu, se nakonec jazýček vah mého hodnocení přiklonil ke třem hvězdičkám. I když by nejspíš neměl. ()

• I tentokrát se natáčení zúčastnil Arnoldův kamarád a častý spolupracovník Sven-Ole Thorsen. Tentokrát se objevil v cameo roli muže, který sedí na ulici a stane se obětí výbuchu bomby. (Rominator)
  • Ve svém životopise Arnold Schwarzenegger uvádí, že film byl v souvislosti s 11. zářím zcela přestřihán a scény, které by evokovali atentát na dvojčata, byly vystřihány úplně. Odstraněna byla například scéna únosu letadla. (sator)
  • V pôvodnom scenári bol dej filmu situovaný do Lýbie a Gordy Brewe (Arnold Schwarzenegger) mal pátrať po arabských teroristoch, ktorí zabili jeho rodinu. Režisér Andrew Davis sa však rozhodol dej filmu zasadiť do Kolumbie. (m.a.t.o.)