REPO je speciální dáreček od režiséra „SAW SÉRIE“ Darrena Lynna Bousmana. Film, který je tak „jiný“, že ho ani k ničemu nemůžete přirovnat. Pokud milujete muzikály, můžeme zaručit, že REPO lehce zapadne mezi vaše nejoblíbenější filmy. Pro všechny ostatní je to rozhodně ojedinělý snímek, který vám přinese novou zkušenost. A to se poslední dobou v kinematografii moc často nestává.

V nedaleké budoucnosti ničí smrtící epidemie lidské orgány. Vědci začínají masivní orgánovou sklizeň. Biotechnický magnát přijde s nápadem splátek, když však někdo nezaplatí jen jednu jedinou, přijde REPOMAN a svůj orgán si vezme zpět. Ve filmu můžete vidět a slyšet nejprodávanější sopranistku všech dob Sarah Brightman nebo Ogre – zpěváka legendární industriální kapely Skinny Puppy a také Joan Jett. Kromě nich obsahuje soundtrack Repo např. tyto umělce: Stephen Perkins (Jane´s Addiction, Porno for Pyros), Clown (Slipknot), Ray Luzier (Korn, Army of Anyone), Brian Young (David Lee Roth Band), Richard Fortus (Guns n´Roses), Sonny Moore (From First to Last), David J (Bauhaus, Love and Rockets), Daniel Ash (Love and Rockets), Blasko (Ozzy Osborne band), Tommy Clefetus (Rob Zombie band), Melora Creager (Rasputina), Rami Jaffee (Wallflowers), Danny Saber (Busta Rhymes, Seal), Eric Powell (16Volt).

Nahrávací tým REPO se skládá: Yoshiki (legendární rocková kapela X-JAPAN), Josepha Bishara (Rasputina, Danzig) a Chris Spilfogel (Dreamgirls, Hairspray) (oficiální text distributora)

Caelos

Výborné. Králi ujetých krvavých muzikálu Rocky Horror Picture Show to sice nemůže sahat ani po bříška palců u nohy, ale i tak jsem se bavil a to zdůrazňuji, po celý film. Písně mě až tak nevzaly, byly to povětšinou takové emocajdy (až na pár vyjímek:-), ale celý film je tak hrozně COOL, až mi z toho třeštila hlava. Skvělá stylizace, prostředí, herci, scénář a hlavně zase opakuji stylizace. Tedy komiksová. Vážně skvělý nápad a díky tvůrcům, že se v dnešní době pustili do podobného projektu. Za vidění rozhodně stojí (a některé scény i víckrát po sobě:-) ()

st.ranger

Na muzikál celkem obstojné, myšlenka by sice byla, ale skloubit to nějak celé dohromady se už moc nepovedlo. A jak už někdo napsal, zapamatovatelnost písniček je nulová, nejsou vůbec nijak chytlavé. ()

Litsarch

Musím přiznat, že jsem na film měl velkou averzi kvůli nadšeným řečím "gothic" lidí, jak je tento film super, hustej, cool a kdoví co všechno... Nicméně známý mi film chtěl představit a tak se šlo koukat (i když ve staženém ripu byli řečké hardsuby, takže sranda :D) ... Musím uznat, že se mi snímek líbil dost... Odpovídající atmosféra, hezké písně (jedna byla fakt hezká), skvělé kostýmy a celkově výprava... Herci zvětší míry též super, až na jednu vyjímku a tu tvoří Paris Hilton... Nedokážu pochopit proč byla do filmu obsazená, když neumí ani hrát, natož zpívat a působila spíše trapně než aby do snímku zapadala, ale což... ()

Martinibaby

Po prvním shlédnutí jsem Genetickou operu nebyla schopná nijak ohodnotit, ani okomentovat, protože jsem byla skřípnutá v naprosto rozporuplných pocitech. A to tak, že jsem se nemohla rozhodnout, zda dát pět hvězdiček, nebo odpad. Nutno podotknout, že to bylo celkem dávno a tohle je podle mě věc, do které člověk musí tak trochu "dorůst". Což se mi o pár let později povedlo a skvostnou zvrhlost celého tohoto projektu jsem si napodruhé nesmírně užila a to i přes můj ne-zrovna-kladný vztah k muzikálům :) Repo má něco do sebe, od temně lákavé atmosféry, přes skvělý hudební podkres až po překvapivé herecké výkony. Že ale nepatří do skupiny genericky oblíbitelných filmů, se popřít nedá. ()

MoiJe

Priznavam, film som nevidela. Pustila som si soundtrack. Ak je to cele zalozene na nom... heh, dobre ako divny vtip. Jednorazovy. Take texty tak zapracovane, ehm, sa len tak nepocuju. ()

Johny_fork

Ujetý mix bizarního, úchylného příběhu a roztomilosti hlavní hrdinky, stylová záležitost s dokonalým pochmurným vizuálem, explozivními songy, skvělými herci a exekucí orgánů:). Tak trochu jiný muzikál, který zřejmě hodně lidí vypne po pěti minutách, ale pro úchyláky mně podobné by to mohl být kult. ()

Terva

CITÁT - Epidemie orgánových selhání............. Velmi zdařilé úvodní komiksové titulky a parádní hudba dělá z filmu příjemnou morbidní podívanou. CITÁT - Z noci, z mlh se vynoří postava, nikdo ho nezná jménem.............. Repo má krásné postapo prostředí, spousty krásných žen, kupu hnusných mužů a hřbitov. CITÁT - Hřbitove, co skrýváš?........... Film je vlastně složen ze spousty hudebních videoklipů, protkanými komiksovými flashbacky. CITÁT - O sedmnáct let dříve............ Nejhezčí píseň, která mě zaujala se nachází v padesáté minutě. To je nádhera. CITÁT - Repoman si pro její oči přichází........... Miluju šťastné příběhy se šťastnými konci. Přesně jako tato opera. Končí totiž tak, jak se celou dobu tváří. CITÁT - Dnes nocí krev poteče........... Tleskám, stahuju oponu a přidávám jedno srdce, ledvinu a játra, připravte mrazák. CITÁT - Gotická opera.......krvavá sága,,,,,,,žene se epilog................ ()

corpsy

Filmy, ako je tento, sa len tak často nevidia a preto ten mierny šok, čo to vidím. A videl som toho teda dosť. Nejde o revolúciu, nejakú krajnú nechutnosť, alebo podobné maniere, ale je to zmeska, ktorá má svoj štýl a prednes. Divný, smelý, občas aj trápny, ale uchádzajúci a zábavný. ()

ledzepfan

Cože?Přeexponovaná gothrocková opera v rytmu un-caca un-caca...text jde hercům přez rty křečovitě jak hebrejština..většina scén je zbytečně zdlouhavá a nudná...kostýmy se snaží být tak moc gumově-sexy a originální,že jsou vlastně úplně sterilní,přeplácané a nevkusné...........Dvě stars za odvahu-víc ani ťuk ()

zdepapepa

Chvílemi jsem měl pocit, že nesleduji film, ale spíš téměř stominutový hudební videoklip. Repo! skutečně dostává poslednímu slovu ve svém jméně. Snoubí se tu klasická hudba s tou rockovou, v příběhu, který neláme konvence, ale je alespoň adekvátní médiu. Hvězdný cast, kde i Paris Hiltonová ukázala své schopnosti. Žádná z postav nepřebývala ani nechyběla. Přesto jsem ale z celé výpravy měl pocit, že za chvíli začne hrát spíš Hrobař od kapely Premier než něco z Fantoma Opery. ()

TomX2

Veľmi originálny, nápaditý a dobre spracovaný muzikál. Miestami to je vtipné, miestami krvavé, miestami smutné. Účel sa tvorcom však darí plniť - divák sa pri tom baví. Teda aspoň ja. ()

mysiak

Vážna psycho vec..ale vizuálne je to perfektné, pesničky ujdú, príbeh tam moc podstatný nie je..jediné čo zaujme je fakticky dobrá vizualizácia...ako jednohubka ok:) ()

Tayen

Bizarní sen, který se mi snad nikdy nebude zdát. Společnost, kde se splácí implantované orgány, jinak na vás přijde Repoman a zaživa vám orgán vyřízne, patří do nejhrůznějších nočním můr, tím spíše, že je tato představa až příliš reálná. S tím, kam lidstvo směřuje, bych se takové budoucnosti nedivila. Film je šíleným výplodem, na kterém můžu pochválit hlavně Anthonyho Heada a Sarah Brightman (spíše její zpěv). Jinak písně nejsou nijak chytlavé a herecké výkony průměrné, až podprůměrné. ()

GodComplex

Repo je velmi zvlastni kousek, na ktery jsem byl pomerne solidne nazhaven a nebudu skryvat urcite zklamani. Na horor je to prilis detske a trapne, na muzikal to ma prilis dementni songy, takze co to vlastne je? Popsal bych to jako vizualne stylovy ulet, ktery mel neskutecny potencial, jenz byl pohrben v tech nejkritictejsich bodech. Prijde mi, jakoby to bylo dilo dvou tvurcu - jeden se snazil vytvorit inovativni a revolucni snimek, dal si zalezet se stylizaci, zapracoval na mnohdy povedenem hudebnim zakladu. Ten druhy tvurce jakoby vzal vsechno co ten prvni vytvoril a zamerne mu to vsechno zkazil svoji infantilni integritou. Asi nejotravnejsi byly vokaly zucastnenych a vubec celkove naprosto odflaknuta lyricka, vokalni i melodicka cast filmu. Co je potom platne, ze tam hraje docela povedena hudba, kdyz pres to kvici, nebo rapuje nejaka strasne nesympaticka mlada pipina naprosty hovadiny? Zaroven me zklamal Nivek Ogre, ktery nejen ze dostal minimum prostoru, ale navic zpival v prisernem gay stylu. Kdo me naopak mile prekvapil byla Paris Hilton, ktera byla kupodivu hodne v pohode. A jeste lepsi byla Sarah Brightman, ktera tady byla skutecne bozska - fatasticky image, ocni implantaty, dokonale kostymy, andelsky hlas.. dlouho se mi nestalo, ze bych se zamiloval do filmove postavy, ale tady to k tomu nemelo daleko. Bohuzel jeji nejlepsi song prijde az v zaverecnych titulcich, takze pozor na to. 6/10 ()

PKD

Dal bych klidně 4,kdyby se tam imrvére nezpívalo. Ano,já vím,že v opeře to tak má být,ale zde to obtěžuje. Ale,vizualizace je dost dobrá. Zkrátka,taková ujetina. Pro kované fetišisty, povinnost. ()

Freemind

Odpad tomu nedám jen proto, aby se na to nedejbože někoho nenapadlo dívat. Zhuštěná nuda, nechutně zpackané technické provedení, plejáda retardovaných herců, slaboduchý scénář a hlavně - protože to přece v muzikálu vůbec není důležité - ANI JEDEN zapamatovatelný song. Všechny "skladby" jsou spíše unylým recitativem bez jakéhokoli pokusu o melodii či smyslu pro gradaci, místo alternativy, undergroundu a kontroverze zde máme trapně tendenční flák, který se zoufale snaží chytat trendů, které mu vcelku směšně přetékají mezi prsty. Masky taky hrůza. Tragédie ale začíná ve chvílích, kdy se tvůrci pokoušejí o vtip ... za takové takyfilmy by se mělo věšet. ()

Zlaté maliny rozdány

Zlaté maliny rozdány