Když si seržant King myslí, že pro něj válka už skončila, dozví se, že ho chce armáda do toho pekla poslat zpět. Seržant Brandon King odcházel do války v Iráku jako mladík, plný ideálů o boji za lepší svět. Jako velitel čety nasazené v Tikritu však o iluze velmi brzy přišel. Domů se vrátil vyznamenán bronzovou hvězdou a purpurovým srdcem, ale také poznamenán traumatem z incidentu, při němž neúmyslně zabil několik civilistů. V rodném texaském městečku ho stejně jako jeho přítele Steva Shrivera všichni nadšeně vítají a senátor Orton Worrell mu nabízí, že kdyby něco potřeboval, může mu kdykoli zavolat. Brandon je rozhodnut začít nový život přesně tam, kde skončil. Jenže zážitky z války se na něm i kamarádech podepsaly víc, než se na první pohled mohlo zdát. To nejhorší však Brandona teprve čeká, když se s kamarády ohlásí na základně, aby odevzdal uniformu a převzal dokumenty o propuštění. Dostane rozkaz, kterým je povolán zpět do služby v Iráku. (TV Fanda)

tranquill

No jo, válka je trauma, kdo by se tam chtěl vracet... Zda se vracet k tomuto filmu? Snad ano, ale je to spíše jen průměr. ()

kwaicheng odpad!

Parta posranejch emerickejch cápků...maj bojový tetování, zabíjej chřestýše, střílej na televizu, poslouchaj drsnou muziku, točí si cool video jak bojujou v iráku, rvou se na párty, chlastaj do němoty, arabáče by vyvraždili s jejich rodinama....a mlátí svoje starý, spí s pistolí, jak na ně pár arabáčů namíří svoje předpotopní muškety tak volaj zoufale posily, leteckou podporu, jadernou ponorku, a tankovej prapor, jak mají jít znovu do "války" tak dezertujou. Proč? Protože jsou to dvacetiletý holobrádci, který mají tak leda nasráno v gatích. Zmrdi americký! Jste tam neměli lézt vy kurvy jedny. ()

Tipko

Dej tohto príbehu amerických vojakov v Iraku pobáda diváka i k tomu, aby sa americká spoločnosť zamyslela nad tým, či má vlastne zmysel okupovať túto cudziu krajinu. Platia sa za to totiž pod humánnymi a vlasteneckými heslami veľké dane: zmrzačené telá, narušená psychika a zbytočne vyhasnuté mladé ľudské životy vojakov! ()

Nix

Je to takový ten příběh, kde je vidět jak moc člověka ta válka dokáže změnit a ovlivnit. Je to vyloženě těžké drama, které vyvolává spoustu divných emocí a celé vám to připadá, že je dost pravděpodobné, že se tohle už někdy stalo. Není to vyloženě nuda, ale občas ty rozhovory nejsou úplně vtáhnoucí, ale celkově se tento film dá zvládnout. Ale jsou lepší válečné počiny o tom žádná, ale tímto pojetím jsem zatím nic podobného neviděl. ()

magu

Priemerný film. A to myslím v negatívnom zmysle. V jednej chvíli som mal chuť dať 4*, ale ten koniec to posral. Američania sú proste debili. Komouši nechávali v 50-tych rokoch minulého storočia slúžiť chlapov na vojne dlhšie ako bol oficiálny čas. Amíci to robia až teraz. Super demokracia! Tento film ju ale asi schvaľuje. Alebo si asi nikto v Júesej nedovolí proti tomu postaviť. Veď nakoniec to tam aj bolo povedané.... Vojna bola, je a vždy bude svinstvo. A tento film, keď už nič iné, tak aspoň ukazuje, aká je zničujúca nielen pre tých, ktorých sa bytostne týka, ktorí v nej bojujú a prežívajú ju - vojaci aj civilisti - ale aj pre tých, ktorí sú tisíce kilometrov ďaleko v pokoji(?) svojich domovov. Stále nové a nové generácie mladých však veria sladkým rečičkám o pruhoch a hviezdach a potrebe bojovať proti nepriateľovi, o ktorom nemajú ani šajnu. ()

unrocker

Záčátek velmi slibný a zajímavý, slibuje to skvělou podívanou... No ale ta druhá polovina jak vojáček neví jestli má zase jet nebo nemá, je to silně unavující a hlavně nudné... a pak konečně závěr a zase jedem do války... :( ()

stephano

Channing Tatum neni herec to se na me nezlobte. no tady nehraje ale skoro nikdo, takže žádna škoda vypínám to nezajímá mě jak to dopadne. ()

Cortesz

Úvod opravdu sliboval hodně, těšil jsem se na válečnej film, ale čeho jsem se dočkal ? Voják co chtěl jít do civilu zkártka nemůže, tak zdrhne a snaží se sebevíc aby už nemusel zpátky do války a snaží se tak, že na konci filmu zamává své rodině z autobusu jedoucího zpět do války, no není to zbytečnej film ? Celý film se jen kecá a kecá, akce žádná, herecké výkony nudné, herci tak nějak stejní, těžko rozeznatelní, kdysi známá mladičká hvězdička Ryan Phillipe se sice snaží, ale i tak je film zábavný a něco říkající hlavně pro američany, mě to teda nechytlo, je to sice smutný, ale mě to vážně nebralo. ()

Pharlap

Na pět * to nebylo. To musí uznat každej. Ale 4+ si to zasloužilo BOHATĚ! Už kvůli námětu a scénáři. Pravidlo STOP-LOSS mi doopravdy bylo neznámé. A soužil jsem s hlavním hrdinou, který se nejprve snažil vzdorovat... ale copak jde vzdorovat celé zemi? Která má ekonomiku a politiku založenou na válce? A to je na tom to smutné.. ()

Maw

Tak mě se to teda dost líbilo, až nechutné znázornění toho, co s člověkem dokáže válka udělat. Pravdivý příběh o tom, kolik amerických vojáků se i přes splněnou službu musí vrátit zpět do Iráku, znovu opustit všechny své blízké a zase se vrátit do pekla, z kterého nemusí vést žádná cesta zpět. Je až neuvěřitelné jak lhostejné jim je, jestli se voják vrátil teď, nebo před 5lety, prostě půjde zpět i kdyby se vrátil včera, je to jak otroctví. ()

subic

Zajímavý a nadprůměrný příběh postavený na příbězích 3 kluků, co se vrátili z nesmyslné války v Iráku. Talentovaný Joseph Gordon-Levitt, i když tu má jen malou roli, za to průměrní, ale snažící se Channing Tatum a Ryan Phillippe, k nim celkem nijaká Abbie Cornish, štěk tu má i můj celkem oblíbený Ciarán Hinds. 65% ()

Brano

Námet o amerických vojakoch, ktorým po odslúžený predlžujú službu proti ich vôli ma veľmi nezaujal. Herci na mňa pôsobili dosť umelo. Taká priemerná vojnová dráma o amerických "hrdinoch" určená skôr pre západné publikum. /50%/ ()

jack_scott

Vynikající drama čerpajicí z reálií běžných lidí co se z různých, leč neprofesionálních důvodů staly vojáky. Nejsou na to připraveni, a nesou to tedy různě, většinou však poměrně těžce. Na realitě je film postaven a celou dobu si na nic víc nehraje, což je jen dobře. Skoro by se to dalo brát jako dokument,nebýt místy dost prkenných hereckých výkonů. nebýt toho,a celkem naivně natočené uvodní akční scény, dal bych 5 hvězdiček. Ale režisérovy to nelze moc vyčítat, spíše se lze divit že s takovým nedostatkem zkušeností z toho dostal tolik. Vypadá to tedy že pan režisér má dobrou budoucnost. Obzvláště konec je vynikající a celkem nečekaný. Nakonec ale zapadá do celkové mozaiky, kdy se roztěkaný a životem vystrašený, leč údajně nadaný poddůstojník chápe jediné reálné možnosti jak dále žít. Tím děj potvrzuje celkovou snahu filmu o co největší uvěřitelnost. A to se tedy nakonec povedlo téměř bezezbytku. Hezké **** ()

chrustie

Byl jsem celkem na pochybách. Hlavně v začátku se film tváří jako ryzí ****, postupem se ale mění ve snůžku nezajimavých dějových linek. Postavy jsou divákovi ukradené a konec, který v původním úmyslu nejspíše neměl nechat jedno oko suché, byl jen pro povinnost. ()

padress

Život vojakov nieje pre mňa nejako lákava tématika, aj tak som sa odhodla to pozrieť. Opisuje sa tu opäť príbeh, kedy vojaci prišli domov a ich nástup do života. Film ma celkom hviezdne obsadenie napr. ako Ryan Phillippe ako hlavná postava, ten sa mi ale ako vojak nehodil...skôr by mu padla postava buzíka:D, ďalej Joseph Gordon-Levitt, ktorý mi sem tiež nepasoval ako vojak, skôr sa hodí do filmov trilerových ako The Lookout, Channing Tatum sa sem hodil perfektne a dokonca na sebe zamakal od step up:D a nakoniec jahôdka na torte charizmatický Timothy Olyphant, ktorého však bolo vidieť iba v pár scénkach ako veliteľa. Oplatí sa pozrieť, celkom pekné zábery sa im podarilo urobiť, niektoré aj z reálu. Samozrejme ako američania niekde na začiatku museli spomenúť pamiatku..NUDA! S preklikávaním sa to dá. ()

FandaF

Nejsem pacifista. I přesto, ten film se mi docela líbil. Až na ten konec. Chápu, že bez toho konce by to možná v USA shodili ze stolu, ale ten u mně ubírá jednu hvězdu z hodnocení. Film ale rozhodně není zas tak špatný, jak se tady píše. ()

DansteR

Mrknul jsem se na to jen kvůli Levittovi a Abbie Cornish...ti dva mě nezklamali a zvládli to dobře, i když oba měli hodně málo prostoru. Zbytek je už jen průměrný až podprůměrný rádoby válečný film, který se točí kolem patriotismu apod. Nic moc, i díky Levittovi a Cornish 3* ()

pavont

Dalsi z filmov o hrozach vojny a sklamani americkych synov. Z temy sa dalo vytazit rozhodne viac a par silnych momentov nieje dotiahnutych do konca. Na dramu mi to prislo teda malo dramaticke a uvod s nelogickym konanim jednotiek mi to skoro skazil uz na zaciatku. V podstate len jeden z rady priemernych . ()

Tatum jako zpívající pilot

Tatum jako zpívající pilot

07.02.2016

Channing Tatum a Joseph Gordon-Levitt se před pár lety sešli v dramatu Ve službách války. A očividně je to na place bavilo, protože plánují další spolupráci. Tentokrát se ale nechystají na nějaké… (více)