VOD (1)

Když si seržant King myslí, že pro něj válka už skončila, dozví se, že ho chce armáda do toho pekla poslat zpět. Seržant Brandon King odcházel do války v Iráku jako mladík, plný ideálů o boji za lepší svět. Jako velitel čety nasazené v Tikritu však o iluze velmi brzy přišel. Domů se vrátil vyznamenán bronzovou hvězdou a purpurovým srdcem, ale také poznamenán traumatem z incidentu, při němž neúmyslně zabil několik civilistů. V rodném texaském městečku ho stejně jako jeho přítele Steva Shrivera všichni nadšeně vítají a senátor Orton Worrell mu nabízí, že kdyby něco potřeboval, může mu kdykoli zavolat. Brandon je rozhodnut začít nový život přesně tam, kde skončil. Jenže zážitky z války se na něm i kamarádech podepsaly víc, než se na první pohled mohlo zdát. To nejhorší však Brandona teprve čeká, když se s kamarády ohlásí na základně, aby odevzdal uniformu a převzal dokumenty o propuštění. Dostane rozkaz, kterým je povolán zpět do služby v Iráku. (TV Fanda)

Trailer

hrona

Velice silné drama, které mě ovšem moc nezaujalo. Paradoxně před tímto filmem, jsem zhlídl novější snímek režisérky Kathryn Bigelow Smrt čeká všude. Který je čistým obrazem války v Iráku, Ve službách války je o tom, kterak se vojáci dostanou domů, a svádí marný boj, proti vládě a armádě o nenavrácení se zpět na frontu. Díky možným neustálým spojováním vojáků se služby lidem a sloužením vlasti a jistým patriotským chováním, mě právě tento film utvrdil jako ne úplně povedený druhý díl již zmiňovaného filmu. ()

Spooner

Tak trochu nedotažený snímek o traumatech z války a problémech jejich vojáků po návratu domů. Z jednoho se stane dezertér, druhej chlastá a třetí už má jenom smůlu v tom, že ho hraje Channing Tatum. Snímek se ale po velmi dobrém úvodu tak nějak rozplizne, chce nám ukázat jak se vlastně mají američtí vojáci, ale ve svém rádoby poselství po většinu času selhává. A ten patetickej závěr to pošle do kytek úplně. Aspoň, že ti herci se snažej. Ryan Phillippe je už tradičně výbornej,Abbie Cornish nic nezkazí a dobrej je i Joseph-Gordon-Levitt, kterej má ale velmi málo prostoru. Prostě velmi nedotažené válečné drama. ()

MartinezZ

Další americký film o současném konfliktu, pojednávající o tom, že ta válka už není to, co nikdy ani nebyla. Zřejmě první americký film o současném konfliktu, který si bere ještě míň servítek. "Se vší úctou, pane, seru na prezidenta:" Rozhodně nečekejte 'Black Hawk Down', spíše špetku 'In the Valley of Elah'. ()

Aknah

Tomuhle filmu nechybí výrazné tváře, které dokázaly zaujmout, silné scény, mezi které řadím návštěvu u rodičů zemřelého nebo v nemocnici... Učitě se tu najde pár dosti dojemných chvílí nebo vyhrocených scén. Nedovedu si představit takovou situaci, jak moc to člověka ovlivní, změní, ačkoliv to chápu, protože z takového prostředí domů to je šok, ať jste viděli umírat svého nebo cizího, život je život. Bohužel mi přijde, že to mohlo mít lépe odvyprávěný příběh, Ryan Phillippe byl ale skvělý a mě se to dotklo. ()

Shakers

Slušný úvod, zaujímavý a pútavý príbeh a perfektné herecké obsadenie (Phillippe, Gordon-Levitt, Tatum, Cornish). Celkom fajn dráma o vojne v Iraku. Má to tempe, postavy a príbeh sú zaujímavé, ale ako celok je to len fajn. Ma to niečo do seba, ale nejaké väčšie emócie sa na plátno nepodarilo priniesť, aj keď hudba Johna Powella je dobrá. 70% - 3* ()

• Natáčení probíhalo od srpna 2006 v Texasu a Maroku. (Lucas87)
  • Ze závěrečných titulků vyplývá, že na filmu spolupracovalo i několik Čechů. (Aknah)

Související novinky

Tatum jako zpívající pilot

Tatum jako zpívající pilot

07.02.2016

Channing Tatum a Joseph Gordon-Levitt se před pár lety sešli v dramatu Ve službách války. A očividně je to na place bavilo, protože plánují další spolupráci. Tentokrát se ale nechystají na nějaké… (více)