VOD (1)

Když si seržant King myslí, že pro něj válka už skončila, dozví se, že ho chce armáda do toho pekla poslat zpět. Seržant Brandon King odcházel do války v Iráku jako mladík, plný ideálů o boji za lepší svět. Jako velitel čety nasazené v Tikritu však o iluze velmi brzy přišel. Domů se vrátil vyznamenán bronzovou hvězdou a purpurovým srdcem, ale také poznamenán traumatem z incidentu, při němž neúmyslně zabil několik civilistů. V rodném texaském městečku ho stejně jako jeho přítele Steva Shrivera všichni nadšeně vítají a senátor Orton Worrell mu nabízí, že kdyby něco potřeboval, může mu kdykoli zavolat. Brandon je rozhodnut začít nový život přesně tam, kde skončil. Jenže zážitky z války se na něm i kamarádech podepsaly víc, než se na první pohled mohlo zdát. To nejhorší však Brandona teprve čeká, když se s kamarády ohlásí na základně, aby odevzdal uniformu a převzal dokumenty o propuštění. Dostane rozkaz, kterým je povolán zpět do služby v Iráku. (TV Fanda)

Trailer

Morholt

netradiční a celkem povedený pohled na válečné veterány z Iráku. Jsou tu samozřejmě vykreslena traumata, která si vojáci z války přivážejí a pak, a to především, je tu poukazováno na problém "Stop-loss" tedy pozastaveného odchodu do výslužby, ačkoliv vojákům končí kontrakt. Proti tomu se přirozeně někteří bouří, odmítají nastoupit a tím jsou klasifikováni jako dezertéři. Mělo to spád, dobrou myšlenku a slušné herecké výkony. Potěšil Ryan Phillipe, ale mě se nejvíc líbil Joseph Gordon-Levitt, jenže zahrál vyslužilce, který propadnul alkoholu, na výbornou. Docela mě udivuje, že tenhle film není v červeném hodnocení. 80% ()

chmíří

No skoro bych to viděl na 4*, ale přece jenom to není taková bomba. Začátek je vcelku sympatický a navozuje zajímavou atmosféru a i přesun do USA není špatný, přece jenom asi něco bude na tom, že není jednoduché se vrátit z války. Ale po "stop-loss" se z filmu stane něco jako road-movie a postupně upadá jak atmosféra tak celý film...No a ten závěr si snad zaplatila samotná armáda, ale jinak je to koukatelný snímek...65% ()

Pajky3

Sešla se mi tady velice zajímavá sestava. Ryan Phillippe byl podle mě velice dobrej a uvěřitelnej. Rozhodně mi ukázala, že už to neni slaďoučkej Sebastian, tady hrál mnohem drsnější postavu. Channing Tatum se mi zamlouval ostatně jako už se u něj stalo pravdilem. A do party chybí Joseph Gordon-Levitt, který mi utkvěl v paměti díky brusli v hlavě z Halloweena. Ten se začíná čím, dál víc objevovat a rozhodně je sympatickej. Bombonek jsem dostal v podobě velitele Timothy Olyphanta. Celkově pro mě film nezaváněl až takovým patosem jako to u válečných bývá. Problémy těch postav byly zajímavé, vzpomněl jsem si na povinnou četbu a Remarquea. Takže jo, takhle by to šlo ()

Aknah

Tomuhle filmu nechybí výrazné tváře, které dokázaly zaujmout, silné scény, mezi které řadím návštěvu u rodičů zemřelého nebo v nemocnici... Učitě se tu najde pár dosti dojemných chvílí nebo vyhrocených scén. Nedovedu si představit takovou situaci, jak moc to člověka ovlivní, změní, ačkoliv to chápu, protože z takového prostředí domů to je šok, ať jste viděli umírat svého nebo cizího, život je život. Bohužel mi přijde, že to mohlo mít lépe odvyprávěný příběh, Ryan Phillippe byl ale skvělý a mě se to dotklo. ()

petero

„Prišli sme z vojny, tam na nás zaútočili, pustili sme sa za nimi, zabili našich kamarátov, my sme ich zabil aj s rodinami (nechtiac). Prišli sme domov a máme z toho strašné depky. Chľasceme, bijem sa, prípadne zmlátime priateľku.“ BATTLE FOR HADITHA stretáva HOME OF THE BRAVE ale STOP-LOSS pokračuje ďalej. „Odkrútil som si to ale ma posielajú späť? Nikdy. Zdrhnem do Mexika alebo sa prekonám ako správny hrdý Američan a vrátim sa tam?“ MTV presents ... zopár klasických vojnových klišé. ()

• Natáčení probíhalo od srpna 2006 v Texasu a Maroku. (Lucas87)
  • Ze závěrečných titulků vyplývá, že na filmu spolupracovalo i několik Čechů. (Aknah)

Související novinky

Tatum jako zpívající pilot

Tatum jako zpívající pilot

07.02.2016

Channing Tatum a Joseph Gordon-Levitt se před pár lety sešli v dramatu Ve službách války. A očividně je to na place bavilo, protože plánují další spolupráci. Tentokrát se ale nechystají na nějaké… (více)