Vo veľkomeste zavládne panika, chaos a zúfalstvo. Bez zjavných príčin začnú totiž obyvatelia slepnúť. Vláda okamžite zasiahne všetkých "infikovaných" izoluje v opustenom komplexe bývalej psychiatrickej liečebne s nevyhovujúcimi podmienkami. Slepých pribúda a vznikajú getá, ktorú však už čoskoro preplnené. Samozrejme, že zúfalú situáciu slepcov využívajú kriminálne živly, ktoré ich okrádajú aj o úbohé prídely jedla. Manželka lekára, ktorý oslepol ako jeden z prvých, má veľkú výhodu v tom, že hoci je izolovaná s ostatnými, vidí. Rozhodne sa to však zatajiť a spolu so siedmimi neznámymi vytvorí akúsi rodinu, ktorá sa pokúsi utiecť. Ale ako sa však bezbranná skupina ubráni pred pouličnými gangmi ťažkých kriminálnikov, ktorí už len završujú skazu ľudstva? (oficiální text distributora)

marvan

Co do psychologie a věrohodnosti postav rozhodně povednější film než žánrově příbuzní Potomci lidí. Jejich okázalý humanismus mi přišel vykalkulovaný a toporný, proto si Blindness cením na rozdíl od většiny recenzentů mnohem výš. ()

venison

Umělecká stránka filmu za moc nestojí, ale pokud se zaměříme na jeho psyhologii budeme příjemně překvapeni.. Jeden z mnoha postkatastrofických filmů, ale tento připomíná velmi věrohodnou reportáž o světě slepců, bezcitné vládě a ztrátě lidskosti v době, kdy jí nejvíce potřebujete.. Julianne Moore dostala v této roli velký prostor, který myslím náležitě využila :-) Ps: "Den Trifidů" hadr (jen slepce nic nepožírá).. ()

asirtes

Po zavŕšení Meirellesovej filmografie všetkých dostupných celovečerákov (do roku 2012) môžem povedať, že Blindness je zaujímavá pauza medzi naozaj dobrými záležitosťami. PS: Ja som to hovoril, že nakupovať v supermarkete bolo vždy nebezpečné! 👈😄 ()

Diego

Toto mohlo být psycho roku, ale dopadlo to dokonce hůře než The Happening. Špatně pojatý, špatný přiběh, nevěrohodně zahraný, někdy až komický, nelogický, nevtáhne, nechytne. ()

yeniczek

Jen málo filmů mě dokázalo úplně psychicky vyčerpat.. Blindness je dalším. Neskutečná krutost zoufalých lidí zavřených na malém prostoru a zajímavý vizuál.. A myslím si, že tento film donutí zapřemýšlet skoro každého. 8/10 Za mínus jsme považoval skoro laxní převoz na začátku a skoro žádné vysvětlení okolo.. + možná trochu předvídatelný konec.. ()

Andreas83

Drama které má zvláštní sílu, něco mě nutilo se pořád koukat a přitom jsem moc nechápal o co vlastně jde a ani pořád nechápu, snad ten příběh plný emocí a zvláštní kamera která se mě taky nakonec zamlouval nebo ta otázka v hlavě -mohlo by se to stát a když ano jak by to asi ve skutečnosti vypadalo? Vím jen že stálo za to si na tenhle filmek udělat čas. ()

VanTom

Ztráta zraku jako nemoc, kterou můžete chytit třeba v čekárně u lékaře nebo v supermarketu, to je neskutečně silný námět, následná epidemie vedoucí k totálnímu rozkladu moderní společnosti pak vysloveně noční můra. Tvůrci se toto rozhodli ukázat na uzavřeném společenství prvních nakažených, kteří jsou okamžitě zavřeni do karantény (= vězení) a ponecháni napospas sami sobě. Takže netrvá dlouho a objeví se tací, co začnou ostatní utiskovat a zneužívat. Tísnivá atmosféra bezmoci, zoufalství a bezvýchodnosti je občas velmi působivá, bohužel pravidelně totálně rozbořená nelogickým jednáním a motivací postav v přepálených a přehnaně vyhrocených situacích. ()

svobik

Nuda, nuda a ještě jednou nuda. První polovina mi nebezpečně připomínala sračkoidních 28 dní poté, po hodině jsem to radši vzdal. ()

Jacob23

Zvlastni,pro me tezce uchopitelny film.Je to velmi zajimave natoceno-kamera x strih.Slabsi jsou vsak herecke vykony a scenar.Misty nuda-misty dobre ()

Guzo

Zvláštní film, který není možné úplně správně ohodnotit. Na jednu stranu (pro mě) příšerně nudný začátek, kdy jsem si myslel, že to vypnu a víckrát nedokoukam. Postupem času ale přichází změna pohledu na celou věc, nejde jen o onu slepotu a jak se šíří celým světem, ale jde hlavně o to, jak se s tím vyrovnává skupina lidí žijících v izolaci od ostatních. A jak už to tak mezi lidmi bývá, každý chce vytěžit ze situace co nejvíc.. Tahle část filmu je opravdu zajímavá a rozhodně stojí za pozornost, zmíněný začátek a pak úplný konec nestojí za nic. ()

klima777

Nesmírně sugestivní záležitost. A drobné nedostatky můj výsledný dojem nikterak nekazí. Ano, je to podobenství. Mnohdy schematické. Přesto tleskám. Blindness je totiž nečekaně působivým filmem. ()

greetchen

Postapokalyptické filmy jsou moje slabost, tenhle musím zařadit k těm nejzajímavějším. Nehraje se tu na fantaskní vize ani speciální efekty, tohle je celé o mistrovské kameře, hereckých výkonech a psychologickém efektu. Vše zvládnuté na jedničku. ()

MI-380

Den Trifidů II. Stejně naturalistický, bez Trifidů, místo nich přechází naturalismus občas až do nechutností. Pěkná grafika, spousta nelogičností. 60%. ()

Jaro.Krafcik

54 minuta a ja som mal chuť vypnúť a nedopozerať. Keď jeden týpek začal spievať pesničku od Stevieho Wondera. Robiť si srandu zo slepých ľudí je už trochu moc. Plus nepreložené scénky vadili. Aj názov zatmenie hovorí za všetko ale tak lepšie ako tam dávať originalný názov slepota... škoda času, 120 minút nevydrží každý. Je to vidieť aj v komentároch. Ja som tak vydržal a po tomto nemám chuť niečo pozerať, ale idem si radšej pustiť obľúbený seriál. 1* ()

jenik71

Rozhodně zajímavý námět, ovšem hodně špatně zpracovaný. Nejvíc mi vadila absolutní nelogičnost v jednání postav. Zatímco celé město postupně oslepne, J.Moore stále vidí a vůbec není vysvětleno proč jenom ona. Navíc této výhody ani nijak nevyužije v konfliktu s další skupinou nevidomých, přestože by jen ona sama musela i s pouhým jedním okem zjednat pořádek. Podobných nesmyslů tu najdete rozhodně víc, snad jenom slepec by si jich nevšimnul. On je vlastně celý film tak trochu zvláštní a podivný. ()

deckardx

Jeden z mála dobrých filmů, který byl k vidění na TV Barrandov. Překvapivě precizně natočený snímek, kde Meirelles potvrzuje, že po skvělém Městu bohů se od něj můžeme dočkat dalších zajímavých filmů. ()

Lottr

Výborný nápad, ale zpracování docela slabé. Dalo by se z toho vytřískat mnohem a mnohem víc. Škoda toho nevyužitého potenciálu. Jsou z toho krásně cítit náznaky nezávislého filmu, ale podivný scénář a nelogičnost některých situací film vrhají kamsi do hlubin zapomenutých průměrů. Závěr bez vysvětlení je vyloženě k vzteku, ale i tak za svůj oblíbený žánr musím lupnout 3*. ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Zachraňte agenta Ryana!

Zachraňte agenta Ryana!

29.01.2008

Tak zní nařízení studia Paramount, které se rozhodlo vzkřísit sérii špionážních thrillerů inspirovaných bestsellery Toma Clancyho. Není se čemu divit. Agent Jack Ryan se dočkal solidního komerčního… (více)