Sourozenci Jon a Wendy Savageovi spolu nijak zvlášť dobře nevycházejí, ale jsou nuceni postarat se o starého otce, jenž se o ně nikdy příliš nezajímal. V hlavních rolích excelují Philip Seymour Hoffman a Laura Linneyová, režii má Tamara Jenkinsová.  Ve svém druhém celovečerním filmu dosáhla režisérka a scenáristka Tamara Jenkinsová něčeho velmi neobvyklého - její příběh totiž nutí diváky zároveň se smát i plakat.
Jon Savage a jeho sestra Wendy jsou už dávno dospělí a moc dobře spolu nevycházejí, ani se o to nesnaží. Jsou však nečekaně vytrženi ze svých sebestředných životů a musejí se postarat o starého otce Lennyho postiženého demencí, který se však o své děti nikdy příliš nezajímal. Představitelé obou hlavních hrdinů Philip Seymour Hoffman a Laura Linneyová, která byla za ztvárnění této role navržena na Oscara, svými výkony umocňují zajímavý a lidsky silný příběh, který brilantně analyzuje složitou rodinou situaci, v níž se prolíná nechuť a pochyby s bolestí, obavami i láskou. Film měl premiéru na Sundance Film Festival 2007. (oficiální text distributora)

Milodar

Tento film působí tak přirozeně, příběh, herci, zkrátka všechno, sledování je neskutečná pohoda. A ta prostota! K tomu špetka skvělého černého humoru, opravdu zážitek... ()

dehlie

rodinná dráma, kde obaja súrodenci- herci sú moji obľúbenci, hlavne laura linney si určite oscarovú nomináciu zaslúžila. ()

Phillo

Po celý čas film len akosi bliká a nedokáže trvalejšie "zasvietiť". Avšak zo svojho potenciálu ťaží takmer dokonale (a oveľa lepšie než nedávne Away from Her) a herecky ide o jeden z najlepších filmov posledných rokov (Hoffman tradične dobre, Linney prekvapivo okúzlujúco a DOKONALÝ Bosco). 80% ()

neneka

WOW! Laura Linney a Philip Seymour Hoffman klasicky výborní... a ta namíchaná směs vtipných dialogů s nikterak veselým tématem mi chutnala moc. ()

isla

tak sa mi zda,ze uz aj nezavisle filmy maju svoje sablony a predvidatelne vyvrtky ale este stale nie je jeden ako druhy,vzdy sa najde nejaka originalita aj v tej nudnej a klzavej predvidatelnosti...schopnost,ktoru hollywoodska produkcia uz davno stratila,preto ma tento film navrch nad takmer kazdym projektom podobneho zamerania...stale nie vsak dost na to,aby nieco vo mne rozduchal. ()

KOZEL84

Čekal sem nějakou brutální depku a přitom sem se párkrát celkem i zasmál i když komedie to teda zase není.Spíš taková tragikomedie.Laura Linney a P.S.Hoffman sou jedni z nejlepších herců co znám a tady jako sourozenci byli jak jinak než úžasní. ()

ink flo

Smutná člověčinka s temně komediálními podtóny o všeobecné mizérii a pomíjivosti života, kdy k sobě opět najdou cestu bratr (Philip Seymour Hoffman, btw. na začátku filmu hraje stejná píseň, jakou si zpívá na konci "The Master") se sestrou kvůli tomu, aby zahořklému dementnímu otci, o kterého se ani jeden celý život nezajímali, zařídili domov důchodců. A během toho každý sám za sebe řeší své krize středního věku, pofidérní milenecké vztahy, nenaplněné ambice (respektive více či méně zoufalé snahy je ještě na poslední chvíli naplnit) atd. Od své prvotiny "Slums Of Beverly Hills" ušla Tamara Jenkins jakožto režisérka velký kus cesty. ()

jochanan

Dlouho jsem přemýšlela, jetsli za tři nebo čtyři hvězdy. Tři hvězdy si nakonec vysloužil za poněkud zdlouhavé tempo... ()

Rockerman

Stáří je nepochybně strašné, když je člověk nesoběstačný, nemocný a je odkázaný na pomoc druhých. Přesně tohle tento film konstatuje, že tomu tak skutečně je, ale nic víc. Žádná nádstavba, pokud v to nepočítáme občasné hádky sourozenců o všelijaké malichernosti, které jsou pro život nepodstatné. Divoši se mi prostě nelíbili. Byla to pro mne nuda, protože smát se nebylo čemu a plakat by se dalo téměř celý film. Takže co s tím? Já už nikdy více! ()

Mashak

Takhle má vypadat pitva u které zdlábnete nějaký ten burger. Jelikož mám mladší sestru, tak bylo nadmíru zajímavé sledovat, kam může náš vztah jednou dojít. Ale samozřejmě to podle mého nejvíce stojí na hercích a u tohohle bijáku se obsazení povedlo. Philip je vždy perfektní a Laura dodává svým neotřelým herectvím onu třešničku. Velmi povedené! ()

Porp

Veľké sklamanie obzvlášť preto, že som sa tešil na spracovanie témy akou je doopatrovanie starnúcich rodičov. Autorka neustále odchádza od prvotnej myšlienky a tak si divák nie je istý, čo je vlastne zásadnou dilemou hlavnej hrdinky. Či je to spoločná snaha s bratom zabezpečiť dôstojnú starobu pre otca-tyrana, či jej neschopnosť nájsť si pevný vzťah, neschopnosť naštartovať umeleckú kariéru alebo dokonca neschopnosť riešiť traumu čiernej rasy. Wendy Savageová je stelesnením autorky samotnej a jej vlastných dilem, ktoré vzhľadom na ich rozmanitosť nie je schopná vtesnať do kompaktného celku. ()

Dovlatovka

Závažné téma, nedotýkající se jen málokoho, výborný scénář, dobře vyvážený humor, skvěle napsané a ještě lépe ztvárněné postavy. Hoffman je prostě univerzál, veřím mu i ty slzy nad smaženými vajíčky!!! ()

BDMarty007

Dva sourozenci ve středním věku, navzájem si nepříliš blízcí, oba ještě stále svobodní a nepříliš úspěšně se plácající ve svých životech, jsou náhle "povoláni", aby se postarali o starého otce trpícího demencí. Otce, který se o ně nikdy příliš nestaral a mnoho let ho ani neviděli. Režisérka zpracovává avizované téma poměrně civilním způsobem, vyhýbá se extrémním situacím jak ve scénáři, tak střihem. Tím spíše ale film působí velmi reálně a tím hlouběji zasahuje. Celkové vyznění je spíše smutné, ale zase stojí za to si na toto téma zapřemýšlet. Když nic jiného, člověk si pak více váží své reality. Možná by se z tématu dalo dostat více, možná by se dal film udělat objevnějším způsobem, ale i tak stojí za vidění. Příjemné jsou herecké výkony obou hlavních protagonistů v podání Laury Linney a Philipa Seymour Hoffmana. Za zmínku a velké plus stojí i důraz na výtvarné řešení řady scén, zejména úvodní část filmu je chvílemi jak nádherná obrazárna. 70%. ()

markotter

Spíš než vztah otce a dětí mě zaujal pohled na dva loosery, kde každý se s tím vyrovnával po svým. Laura Linney mi připadala minutu od minuty trhlejší a ani se nedivim, že nakonec skončila tak, jak skončila..Moc příjmený film. ()

mazic

nic, co bych neviděl někde jinde.... na drama slabé.... nebýt hereckých výkonů hlavních dvou protagonistů, tak jsem dal o hvězdu míň ()

Tanner

Silný film s velkou dávkou úzkosti a smutku, kterou zná každý, kdo někdy vstoupil do zařízení typu domova důchodců, a zároveň pořádně načernalého humoru, bez kterého se neobejdete, když z něj vyjdete zpátky do svého života. Navíc, pro ty herce jsem ochoten odpustit i některé náběhy ke klišé. Jinak jde totiž opravdu o film ze života. ()