Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Thriller plný intrik a politických vražd s názvem Eskorta je výtečnou akcí s klasickým tématem a velmi dobrými hereckými výkony. Boyette je vězeň svěřený Gallagherovi, který má za úkol jej dopravit zpět do Spojených států. Boyette však unikne a Gallagher ho musí najít. Když se ale pustí do hledání, zjistí, že nejde jen o rutinní úkol, ale že se zaplétá do plánu na atentát, který musí překazit. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (32)

Snorlax 

všechny recenze uživatele

On by to byl celkem napínavý thriller s obstojnou zápletkou, jenže záporné postavy moc nefungují, z valné většiny jsou nedůvěryhodné. Jones je jedinou světlou výjimkou, jeho zabijàk je šarmantní kliďas. Ross nemá příležitost, aby svému generálovi dal patřičnou slizkost a nechal ho s křivým úsměvem konspirovat. Naštěsti jsou Cassidiová s Hackmanem opět skvělý pár. Závěrečný dialog mezi seržantem a plukovníkem je dosti povedený. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $-miliónovTržby USA $10,647,219Tržby Celosvetovo $-║ Bolo to natočené akosi bez šťavy, Gene Hackman sa snažil ale aj tak moc to k lepšiemu nevytiahol. Režisér Andrew Davis ako na striedačke točí lepšie(Utečenec, Prepadnutie v Pacifiku) z tými poslabšími(Diery, Chladná pomsta, Záchranári) filmami. /40%/ ()

Reklama

J.Connor 

všechny recenze uživatele

Sice to na víc než 3* není, ale svou momentální touhu po dosud neviděném 80´s fláku jsem ukojil vydatně. Poctivá stará škola z ranku konspiračních thrillerů "sám proti státu" se sošnou trojkou Hackman, Franz a Jones, které ze zálohy doplňuje slušná partička 80./90. b-list ksichtů jako Pam Grier, Kevinův táta (John Heard) či Chelcie Ross, který svým úlisáctvím nejvíc proslul jako senátor Baynard z Posledního skauta. Andrew Davis byl na přelomu dekády očividně ve formě.... Jdu si dát ze stejných pohnutek Roadhouse... ()

Fiftis 

všechny recenze uživatele

A je to ďalší z rady filmov, o ktorých ste v dobe ich vzniku ani nemali tušenia. Tu sa nám predstavujú herecké esá Gene Hackman, Joanna Cassidy a Tommy Lee Jones. Je to obyčajný, typický, akčný snímok, akých sme tu v 80tych rokoch videli nespočetne veľa. Ničím neobyčajný, ničím výnimočný. Priemerný. Prekvapivo sa nenachádza v kategórií - akčný, pretože práve akcie je to v skutku priveľa. Netvrdím však, že z nej padnete na zadok. Príbeh je dosť tuctový, ale herci sa postarali o to, že ak vás príbeh nezaujme, tak vás zaujmú výkony. Tommy Lee Jones prekvapivo v zápornej úlohe a to mu tu naozaj pristane. I keď to nieje jeho prvá záporná rola. Rozhodne sa nejedná o zlú snímku, ale je to jedna z tých, ktorú si pozriete a ani neoceníte, že ste ňou zabili čas. ()

castor 

všechny recenze uživatele

Přiměřeně inteligentní konspirační thriller, kterak se okolo seržanta Genea Hackmana motají armádní hlavouni, kteří se nechali zlákat temnou stranou. Jenže ještě stihnou Hackmana namočit do nekalé hry, na jejímž konci má být atentát na prezidenta. Ovšem někde v druhé polovině se to lehce zlomí a tvůrci zbytečně zašlapávají logiku. Zručný režisér Andrew Davis přesto dokázal solidně zkombinovat akci (dobrá přestřelka v restauraci) s napínavým dramatem, využívá poměrně ponurá místa a běh v davu v průběhu průvodu předznamenává podobnou sekvenci z pozdějšího Uprchlíka. Už asi těžko něco natočí, ale klidně bych si od Davise ještě něco dal. ()

Galerie (32)

Zajímavosti (2)

  • Hoci sa dej odohráva na rôznych miestach po celom svete, takmer celý film (vrátane scén odohrávajúcich sa vo Washingtone a Nemecku) sa natáčal v Chicagu a jeho okolí. (m.a.t.o.)

Reklama

Reklama