teutates

Hnus... veľmi dobré v rámci žánru a až nadpriemerne uveriteľné, až by som bol povedal... neide o fintu ako ho vážne chytiť? u mňa osobne veľmi skutočné... 7/10 ()

oje

Tak to mi dalo dost zabrat! Snímek je zpracovaný jako policejní případ a brutální nahrávky jsou tak proloženy rozhovory o policejní a soudní práci. Alespoň občas se tak vymaníte z drsných a šokujících záběrů, jejichž autenticita je vyšponovaná na naprosté maximum. Jako skutečné záběry ze sklepa, ne jen film. Má důvěra v cizí po shlédnutí zase o něco klesla. U záběrů se opravdu tajil dech a několik mi jich rozhodně na čas uvízne v hlavě. Opatrně proto s pouštěním tohoto snímku, trpkne u něj jídlo v ústech! Naopak jestli se chcete nechat filmem vyděsit, PT vás jistě nezklame. Podobným filmem na principu šokující brutality je Zvrácený, nebo pseudo-dokumentární horrory Záhada Blairwitch a Rec. Alternativa: Irreversible, Blair Witch Project, [Rec]. ()

Pedestrian

I přes to, že některé výpovědi/odborné analýzy mohou působit trochu strojeně (párkrát jsem si i říkal, že se mi snad snaží prodat pánve), jedná se o veskrze otřesný zážitek, který podruhé už chtít okusit nebudete. Ta hranice mezi tím, co je fake & real je v případě Pásek z Poughkeepsie velmi tenká. ()

Arsenal83 odpad!

To ešte niekto verí v také nájdené hororové kazety, prečo sa to snaží tváriť ako skutočnosť, o čo tu tvorcom šlo? Že niekto vrieska a týra ženy, to má kto na to pozerať? Ako hovorí užívateľ Dacsus, naozaj sa za tvorcov treba hanbiť. ()

Chrustyn

Pseudo-dokument o nalezených páskách, které nahrával masový vrah. Film se snaží o kontroverzi v zobrazeném násilí i v tom, že se tváří jako skutečný dokument, ale standardně otrlého diváka nijak nepřekvapí ani nešokuje. Navíc zvolená forma brzy začne nudit. ()

korbitch22

Ze začátku sem jen otráveně kroutil hlavou, sral mě ten klišoidní a trapný pokus podle ´´skutečné´´ události, u záběru na policejního experta který učí mladé vyšetřovatele a vypráví mocinky moc smutňoučkej životní příběh jsem se plácal do čela a když v 11 minutě študáci hrozivě kroutili hlavou brečel jsem smíchy a byl jsem přesvědčenej, že ten film za pár minut vypnu.Jenže čím víc mizel otravný dokumentární styl a pouštěli se nahrávky masového vraha, tím víc sem byl pohlcenej tou neskutečně najíždějcí brutální atmosférou, skvělou hudbou a opravdu neuvěřitelně napínavým vyšetřováním, které vyvrcholilo v opravdu vyjebávací finále, kterému sem zatleskal. Tuna klišé a ze začátku je to otravné, ale když přetrpíte prvních 15 minut, zbytek funguje dokonale, herecky a ipříběhově a nakonec tomu všemu ten dokumentární styl začne i slušet.U některých scén mě bylo vážně zle.Nevyzdvihoval bych tenhle found footage do nebes jako Anarvin a FandímeFilmu.cz , ale kruci má to co říct, horory mám rád a téma masových vrahů je pro mě vděčné. 70%. ()

heyda

Trochu jsem pátral, jestli se jedná o skutečný příběh a zjistil jsem, bohužel ke svému zklamání (ale i zároveň uklidnění), že se jedná pouze a jen o film smyšlený, který možná má jen nějaké vzdálené podobnosti s vraždami páchanými v Poughkeepsie černochem, jehož jméno je Kendall Francois... Kdyby to bylo vše pravdivé, asi bych nevěděl jak hodnotit, takhle se ale můžu zaměřit na samotný dokument a jeho obsah a potom vidím hodnocení na jasné 4 hvězdičky, protože mráz mi běhal po zádech od začátku až do závěrečných titulek. Fakt síla! ()

Flego

Dokumentárny film ( tváriaci sa ako hraný film ) rekonštruuje prípad beštiálneho vraha, ktorý svoje obete týral a zabíjal. Vystupuje tu mnoho policajtov zainteresovaných na vyšetrovaní, psychológov a znalcov a snažia sa poodkrývať charakter postavy vraha a celého prípadu. Niektoré scény sú sadistické, iné svojím natočením konkurujú horroru. ()

anderson

Po MARTYRS som potreboval niečo klasické (och ako úchylne to v tomto prípade znie :-)) a siahol som po tomto paradokumente. A nebolo to zlé, práve naopak. Ale neviem či som už vážne taký cynik, ale postrehol som tu dokonca satirickú - aj keď naozaj mrazivú a čiernohumornú zložku. (8.3.2009) ()

GigaPudding

Velmi znepokojivý fiktivní dokument o brutálním sériovém vrahovi jehož praktiky a výsledky jeho "práce" působí mrazivě a nepříjemně. Záběry z "akce", kdy je vrah sám v nějakém teatrálním kostýmu, s maskou a týrá svoje vězeňkyně jsou působí uvěřitelně a z mého pohledu vrchol "realismu" tohoto fiktivního dokumentu přijde ke konci filmu v kapitole nazvané "Found" a s kratičkým interview, které v této kapitole je. Každý ze záběrů pořízených vrahovou kamerou je tu těžce mrazivě děsivý právě tou velkou mírou uvěřitelnosti. ()

jonyyy

No rozhodně mají pásky potenciál. Čemu ale nerozumím, co chtěl autor říci těmi nekvalitními rozmazanými záběry? Že geniální vrah, který dokáže motat hlavu desítkám policistů, nedokáže natočit jednoduché video? Nebo že vrah ulítává na rozmazaných, zvlněných, zelených záznamech svých vražd? Dokumentární kamera hraje v posledních pěti letech ve filmech velkou roli, ale má spoustu odpůrců. Nevidím důvod proč tyto odpůrce ještě zbytečně provokovat nekvalitou už tak dost nepřehledných záběrů. 55% ()

Pítrs85

Tento rádoby dokument, který se bere až příliš vážně, mě opravdu nechytil. Vlastně jediné, co mě na něm docela bavilo, je ten fakt, že se tvůrci snažili o co největší autenticitu. Jinak hlavní vrah není nikterak výrazný ani originální a tak je to vlastně s celým filmem. FF mám rád, ale očividně musím hledat jinde. Slabé 2* ()

Othello

Poughkeepsie Tapes nemůžete brát jako obohacení filmu obecně, pouze jako kvalitnější příspěvek v hororových luzích. Takto funguje i přes značný počet přešlapů (SPOILER - nehájící se a celkově podezřele se chovající nevinný obžalovaný, "elektrošoky na klitorisu.... a další věci tak strašné, že je nebudu řikat" hoho), ovšem například dlouhá scéna z pohledu vraha (!), který jde domem za svou obětí je neskutečně napínavá záležitost přesto, že ji sledujeme z hlediska ohrožujícího. Oceňuju absenci lekaček, ačkoli k nim každá druhé scéna zdánlivě směřuje. Potěšil mě v Martyrs rozvedený masochistický vztah mezi tyranem a obětí. Paradoxně nejděsivější mi přišlo balonové video. Poughkeepsie Tapes mají klasické neduhy hororového žánru, nehledejte za tím významově více, ale zvolená forma je prostě boží... ()

eraserhead666

Tenhle film jistě velmi ocení milovníci psychopatických sériových vrahů, neboť dokázal stvořit a ustavit jednoho z těch „nejlepších“ (ať už to znamená cokoliv). Velmi oceňuji skvělý nápad a stejně skvělé provedení, respektive odvyprávění. Jelikož nejsem milcem handy cam filmů, ze začátku mě ta roztřesená kamera a měnící se barvy obrazu dost sraly, jenže pak mě pohltil příběh a já to přestal vnímat. Zamlouvalo se mi, že mi z filmu běhal mráz po zádech, aniž by byl nějak zvlášť extra vizuálně brutální. Pár skvělých nápadů (např. kdy vrah využije k zavraždění další své oběti americký justiční systém), jedna naprosto vynikající scéna. Nelze se nevyhnout srovnání s o rok starším japonským Noroi, neboť jsou si, hlavně co se týče zpracování dost podobné. S jedním výrazným rozdílem. U Noroi jsem se bál, A to vraha z Poghkeepsie stálo jednu hvězdičku. Zdá se, že rok 2006 dobrému horroru docela přál. ()

Morholt

Jeden z těch pseudo-dokumentů, kterým máte tendence věřit. A já uvěřil. Alespoň na načas. Možná proto, že v tomto případě nejsou ani tak důležité "autentické" záběry z mučení, kterých je poskrovnu a jsou rozmazané, ale jedná se spíše o sledování samotného vyšetřování s komentářem řady "odborníků". Nebo možná i odborníků. Bůh ví. Prostě mě Dowdie nalomil a já ještě úplně nesrostl. 80% ()

Genero

Kdybych býval nebyl debil a nečetl fundované komentáře na CSFD.cz, klidně bych věřil, že sleduju skutečný dokument o originálním sklepmistrovi, co své mučeníčko potěšeníčko zvěčnil videokamerou po pradědovi, aby pak ty filmy schoval doma ve skříni na památku budoucím generacím. Zároveň bych ale o tento zapomenutý klenot ani nezavadil a nemohl dneska večer vypít svůj šálek úchylnosti až do dna. Velmi pěkně zhotovený fiktivní dokument, ve kterém je všeho tak akorát, jak se do programu Discovery Channel sluší a patří. Ještě jednou bych rád zdůraznil pro drsňáky, co si tu stěžují, že si nemohli požmoulat klobásu při řezání hrtanů tupým žabykuchem pěkně v HD – fiktivní dokument, vole! Nakonec jsem se zaradoval, že ten pán v plynové masce hýčká své otroky až v nějaké prdeli uprostřed lesů za Velkou louží a šance, že se bude chtít prointrikovat i do mého obydlí je naprosto, ale opravdu naprosto minimální... Dobrý večer pane, můžu nějak pomoct? Nene, nefilmujte mě. A proč máte ten ptačí zobák na ksichtě? ()

Khalesi

Skutočne brutálne. Myslím, že geniálne stvárnený profil sadistického psychopata by dokázal nejednému divákovi privodiť pár bezsenných nocí. Zase jeden na čsfd extrémne podhodnotený snímok. ()

bouncer

Hm, pseudodokumentární horor o seriovém vrahovi s digitální kamerou... samozřejmě podle "skutečných událostí" a s pár hnusnými záběry. Napětí ale nulové, stejně jako zajímavost či originalita. ()

Seabeast

Fiktivní found footage dokument The Poughkeepsie Tapes pojednává o jednom bestiálním masovým vrahovi, který si vše nahrával na videokazety. Jsou však promítány postupně, vždy podle rozebírané oběti a vrahových činů. Do toho jsou prostřihávány různé analýzy vyšetřovatelů a dalších odborníků. Míra autenticity je tak vysoká. Pásky z mučení a šokujících činů mají hodně "nekvalitní" charakter, často chaotický a většinou máte jen zlé tušení, co se to vlastně přesně děje. Tohle podání mi ani nějak nevadilo, ale The Poughkeepsie Tapes mě ve výsledku zas tak zásadně neohromilo, natož aby jsem byl z toho zdeptaný. Od režiséra Dowdleho mě víc dostal jeho klaustrofobický počin Pod zemí, který disponuje větší mírou děsivosti a lepší atmosférou. ()