poster

Rembrandtova Noční hlídka

 • Velká Británie

  Nightwatching

 • Polsko

  Nightwatching

 • Slovensko

  Rembrandtova Nočná hliadka

Drama / Životopisný / Historický

Velká Británie / Polsko / Kanada / Nizozemsko, 2007, 134 min (SE: 141 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Jordan
  ****

  peter greenaway je povestný svojím výtvarným stvárňovaním vo svojich filmoch - a tuto sa mohol riadne vybúriť: a veru sa aj! navyše ja milujem "historické mystifikácie", a začínam si čím ďalej, tým viac obľubovať aj martina freemana - ktorý sa na toho rembrandta (ako ho poznáme z jeho autoportrétov) vážne podobal! film naozaj pre náročnejšieho diváka, no ten bude odmenený poctivou a zaujímavou vecou;(26.1.2013)

 • Kaferano
  ***

  V tomto filmu jsem se hodně ztrácela, zvlášť v postavách, které se týkaly slavného obrazu a okolnosti kolem vraždy mě bohužel spíš unikaly. Je to zas tak propletené a tentokrát i prokládané zvláštními divadelními scénami, které symbolizují Rembrandtův vnitřní neutěšený stav. Dramatické výjevy a otevřené sexuální scény dodávají celému snímku rustikální sílu a rozhodně působí na emoce. Pro mě ale bohužel film nefungoval jako celek.(9.12.2012)

 • L_O_U_S
  ***

  Po všech těch letech je Greenaway pořád stejně umělecký a užvaněný, jen se mu podařilo přitvrdit v sexuální explicitnosti. Považuju za trochu ironické, že ve stejném roce měl premiéru nepříliš vydařený koprodukční El Greco, který svými malbami dělal z hříšníků svaté. Rembrandt maloval dekadentní měšťanstvo jako ještě větší chátru - tak ho aspoň vidí Greenaway. Co by se snímku dalo vytknout, je poměrně vysoký počet postav, ve kterých se divák těžko orientuje (zvlášť, pokud film sleduje na menší televizi z dálky, takže je ani nedokáže pořádně rozpoznat podle obličeje) a neskutečná ukecanost v závěru (což prudí dvojnásob, když je třeba co nejdříve vyrazit na zastávku). (744., 8. VIII. 2012)(22.8.2012)

 • paascha
  ****

  Tak se mi zdá, že mě Greenaway nějak přestává bavit. Film si sice udržuje vysokou výtvarnou kvalitu, ale filmově trochu kulhá. Věčné žvanění je rušivé a po čase překáží, neustálý pohyb v širokých scénách tak nějak rozptyluje, pro samé kundy a prdele ani není vidět děj. Prostě mě to moc nedostalo, škoda. P.S. Druhé kouknutí už bylo lepší, ale pořád je to jen průměrný Greenaway.(17.3.2010)

 • mr.filo
  ****

  Film, povětšinou s pomocí statické kamery a se záběry jako pohledy na jeviště, vypráví různé příběhy. Ten hlavní příběh mluví o zavraždění jednoho z mušketýrů, které Rembrandt van Rijn zakomponoval do obrazu. Téměř dvě a půl hodiny trvající podívaná je na postavy povětšinou v šerosvitu přecházející z jedné scény do druhé, z obrazu do dalšího obrazu, z dějství do dějství. Samotná Rembrandtova malba, Noční hlídka, je ve filmu označena jako divadlo. A ten divadelní způsob podání mě ubíjel.(27.1.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace