Normálne by som dal 4*, lenže film mi ponúkol presne to, čo som čakal - pohľad za oponu posmrtnej púte padlého hrdinu, so skvelým Kevinom v roli dôstojníka Strobla, ktorý ho na nej sprevádzal. Scéna, keď sa pri vynášaní ostatkov z lietadla pristavia cestujúci a sledujú vykladanie, ma silno zasiahla. Tento snímok by sa mal pohybovať v červených číslach.(8.12.2013)

Pokora,úcta a vlastenectví - to je to, co vás napadne po shlédnutí toho filmu. Můžeme Ameriku milovat, můžeme Ameriku nenávidět, ale jedno upřít nelze: v žádné jiné zemi nejsou občané hrdí na svou vlajku a své válečné hrdiny jako právě tam. A právě ta hrdost a zároveň i úcta na nás dýchá z každé sekundy tohoto filmu. Najednou nevnímáme, že je to film, máme pocit, že jsme uvnitř děje a máme chuť taky vznést holt mladému muži na jeho poslední cestě zpátky domů. Bravo HBO, bravo Kevin Bacon...mé oko nezůstalo suché..(18.10.2009)

Dokonalost....Filmů jako je Taking Chance je po čertech málo...Každá scéna, dokonce každý záběr na vás dýchá pravdivostí a skrytou pokorou...A v čem že je Taking Chance tak vyjímečný?Protože to, co jsem viděl na na obrazovce těch 80 minut, byla čistá úcta a čirá pocta nad každou složenou amerikou vlajkou....Vlhké oči plné dojetí jsem měl pokaždé, když doprovod vzdával poctu člověku, kterého ani neznal..,,The following is based on actual events,,- vyplnilo se do poslední kapky.....Třešničkou je Kevin Bacon, který nehraje, měl jsem pocit že on tu roli opravdu žil......V neposlední řadě chci vyzvihnout hudbu, která dodává filmu šmrnc..Taking Chance by si v mých očích nezasložil ,,pouchých,, 79%, jako je tomu teď, kdy píšu tento komentář, zasložil by si hodnocení 90% a výš, už jen díky originalitě a skvostnému odkazu, který se snažil zanechat....(18.4.2009)

• kocik1

Záměrně melancholický agitační film útočící na city a národní uvědomnění. Těžko se to asi dalo o tomto tématu natočit jinak, ale když se nad filmem člověk zamyslí, proč vlastně filmovat právě cestu rakve domů jako celovečerní film? Celé to téma mě prostě irituje. Chybí mi tam alespoň vzdálený příběh vojáka.(14.9.2019)

• Gongren

Film celou dobu vypadá, že se z něj vyklube snímek s kvalitním a hlubokým příběhem. Bohužel to je omyl, celý film o přepravě jedné rakve, tento film by se mohl klidně jmenovat Trable vojenského hrobaře. A je to škoda, film je jinak docela pěkně natočený, ale ten absolutně nulový příběh z toho dělá odpad!(2.4.2011)