• Gongren

Film celou dobu vypadá, že se z něj vyklube snímek s kvalitním a hlubokým příběhem. Bohužel to je omyl, celý film o přepravě jedné rakve, tento film by se mohl klidně jmenovat Trable vojenského hrobaře. A je to škoda, film je jinak docela pěkně natočený, ale ten absolutně nulový příběh z toho dělá odpad!(2.4.2011)

Film který perfektním způsobem brnká na city diváka ... Krásně zahráno...Kavin Bacon vyzařoval auru důstojnosti a moudrosti. Možná až moc perfektní, ale přece se říká, že všude je něco dobře a něco špatně. Takže budu věřit, že i v Americké armádě se najdou lidé se srdci na pravém místě. Alespoň pro dnešek, alespoň pro tento film.(24.5.2010)

Asi jediné, co mi vadilo, byla nesmyslná, podle mého názoru nereálná a svým vyzněním až trapná scénka s kolonou automobilů. Že by náhodní řidiči takovýmto divným způsobem uctívali smrt vojáka, mi přišlo hluboce nepravděpodobné a vzhledem k jinak působivému dramatu nepatřičně úsměvné. Naproti tomu se nicméně jedná o velmi osobitý - jak je u produkce HBO ostatně zvykem - snímek o cestě skvěle hrajícího Kevina Bacona, který jede napříč několika US státy důstojně pohřbít padlého hrdinu. Dále je to asi jediný film, ve kterém i když je amerických vlajek více než ve všech Spider-manech dohromady, nebije z něj patriotismus do očí a je spíše takový nenucený... Je to pochopitelné, protože při představě, že se takto opravdu chová tamní vláda k padlým vojákům, je pocit zadostiučinění na místě a pro patos naštěstí nezbývá místo. Jistě, že film si mnohé přikrášlil, ale když je to zručně odvyprávěné, tak proč ne. Mimo jiné jsem se s mírně šokujícím pocitem dozvěděl, jaký postup je při přepravě nebožtíků z Afghánistánu vlastně dodržován...(30.8.2009)

Pokora,úcta a vlastenectví - to je to, co vás napadne po shlédnutí toho filmu. Můžeme Ameriku milovat, můžeme Ameriku nenávidět, ale jedno upřít nelze: v žádné jiné zemi nejsou občané hrdí na svou vlajku a své válečné hrdiny jako právě tam. A právě ta hrdost a zároveň i úcta na nás dýchá z každé sekundy tohoto filmu. Najednou nevnímáme, že je to film, máme pocit, že jsme uvnitř děje a máme chuť taky vznést holt mladému muži na jeho poslední cestě zpátky domů. Bravo HBO, bravo Kevin Bacon...mé oko nezůstalo suché..(18.10.2009)

No je pravda, že je to prehnané (patriotizmus + Ameriku moc nemusím) ale o to v tomto prípadne vôbec nejde.Ide skôr o to, že si treba ctiť ľudí čo položili život za svoju zem aj keď by bolo lepšie ak by vôbec nemuseli existovať.Pozitívne hodnotím dĺžku filmu ako adekvátnu a hudbu ako excelentnú.(Je to fakticky prehnané a v USA to takto nie je to je môj názor).(4.11.2010)