Americký dramatický snímek natočený podle skutečné události, vypráví o smutné cestě podplukovníka Strobla (Kevin Bacon), který jako dobrovolník doprovází eskortu mrtvého devatenáctiletého vojína, jenž zahynul při výkonu služby v Bagdádu, na cestě domů.  Dramatický snímek amerického režiséra Rosse Katze byl natočen podle skutečné události, která se stala v roce 2004 v Bagdádu. Vypráví o smutné pouti podplukovníka Michaela Strobla (Kevin Bacon), který se dobrovolně přihlásil k eskortě mrtvého devatenáctiletého vojáka Chance Phelpse, jenž zahynul při výkonu služby v Bagdádu. Cesta vede z Iráku až do města ve Wyomingu, kde se zesnulý voják narodil. Podplukovník Strobl přebírá rakev na letišti Dover v Delaware a s vojenskými poctami ji doprovází domů do Dubois k Chanceho rodině. (oficiální text distributora)

Hpatrik

Kevin Bacon se role zhostil s obrovskou pokorou, a poslední cesta Chance Phelpse  je plná ryzích emocí. Vždycky mě fascinovalo s jakou úctou se chovají ozbrojené složky, a to nejen americké, ke svým padlým, jak důkladně a pečlivě se dokáží starat o vojenské hřbitovy a jednotlivé hroby, a to nehledě na jejich stáří, a prokazují jim tím svůj nesmírný vděk za jejich nejvyšší oběť pro svou zemi. Tenhle film je úplně stejně uctivá poklona všem padlým. ()

Olík

Sedmdesát minut o cestě pozůstatků padlého vojáka z bodu A do bodu B bez jakéhokoliv děje, zvratu, nebo příběhu. Z každé minuty filmu je spíš než úcta padlému, cítit americký patriotismus a místo vzdaní holdu promarněnému životu, film vzdává hold americké armádě. Celé to drží pohromadě pouze díky hereckému výkonu Kevina Bacona. ()

gogo76

Potešilo ma , že mojím hodnotením film prehupol do červenej farby na 70%...Aspoň na chvíľu. Telo mŕtveho vojaka v rakve nie je bežná batožina, preto musí mať nevyhnutne sprievod. Na jednu takúto cestu sa z vlastnej iniciatívy vydal aj podplukovník, ktorého veľmi civilne a uveriteľne zahral Kevin Bacon. Film zarezáva hlavne ako road movie, pretože na cestách sme takmer neustále. Film sa drží v mierne pochmúrnom tóne, čo pri rakve s mŕtvym vojakom si inak nejde. Pri každom salutovaní (a že ich je dosť) som si trochu pohundral, ale na druhej strane sú to predpisy i prezentácia armády pred verejnosťou, takže to chápem. Keď už ale Bacon zasalutoval po pohrebe nad miestom posledného odpočinku vojaka, kde už bol úplne sám, tak to som sa už nezdržal a hovorím si: "To tu armádu až tak žeriete? Čo takto zasalutovať si každé ráno s rodinou pri raňajkách?...HBO produkuje množstvo kvalitných tv filmov i seriálov a to je jeden z nich. Až na to salutovanie, neodmysliteľný patriotizmus a množstva záberov na americkú vlajku ide o vydarenú drámu. Slabšie štyri. 70%. ()

freddy

Film o národní hrdosti, která je však místy opravdu přehnaná. Jedná se o film natočený na základě skutečných událostí, kdy už jednoho důstojníka, podplukovníka Strobla, nebaví jen pořád pracovat na velitelství v kanceláři a přihlásí se tak dobrovolně jako čestný doprovod k převozu ostatků devatenáctiletého desátníka, který padl v Iráku. Nic víc, nic míň. Na začátku sledujeme očišťování těla padlého vojáka a poté už jen rakev kterak je přepravována do rodného města onoho udatného Američana. Ale proč si potom tento film vysloužil takovou pozornost, proč je přijímán a hodnocen s nadšením, proč si Kevin Bacon vysloužil za svou roli v tomto filmu Zlatý glóbus? Existuje na to zřejmě několik odpovědí. Tou první je, že se tohoto námětu ujala televize HBO, která prostě minimalistické televizní filmy umí točit s noblesou a která má všechny filmy ze své produkce velmi kvalitní. Druhým důvodem patrně bude to, že se můžeme dozvědět něco více o nakládání s ostatky padlých hrdinů, o tom, jak to celé probíhá, a to je to, co mnohé diváky může k tomuto filmu přilákat. Zatřetí je tenhle film o americké národní hrdosti, o uctění mnoha padlých vojáků a jakési poctě těmto lidem, kteří padli za vlast, a jako takový bezpochyby funguje. A konečně je tu úžasný herecký výkon Kevina Bacona, který celou dobu vypadal, jako by to skutečně velmi emočně prožíval a jako by to celé pro něj bylo doopravdy. Jistě, po nějaké době už mě štvalo to nekonečné salutování směrem k rakvi a vůbec mi přišel ten patriotismus mnohokrát velmi přehnaný (scéna s auty na silnici). Ale důležité je, že film funguje, že je velice vydařený, a že se díky němu dozvídáme zase něco nového a nahlížíme pod pokličku někam, kam bychom jinak nahlédnout nemohli. Proto, ale samozřejmě i z důvodu, že se mi film velmi líbil, jsem se rozhodl udělit nadprůměrné čtyři hvězdičky. ()

Dever

Soundtrack Marcelo Zarvos: 1. Prologue [1:24] ,2. Main Titles [1:28] ,3. Ramstein [2:51] ,4. Entering Dover [1:45] ,5. Kids Salute [0:56] ,6. I Want You to Have This [1:07] ,7. One Step Closer [1:49] ,8. Convoy [2:40] ,9. Taking Chance [3:28] ,10. Strobl Departs [1:44] ,11. Arrival in Montana [1:41] ,12. Some Gave All [5:59] ,13. Uniform Check [3:45] ,14. Kids at the Airport [0:47] ,15. The Whole Town Came Out [2:28] ,16. Unloading the Transport [1:43] ,17. The Family [2:11] ,18. He's My Brother [1:17] ,19. Travel Montage [2:14] ,20. His Witness [1:41] ,21. I Want You to Have This [1:10] ,22. Comes And Goes (In Waves) - Greg Laswell [4:11], ()