Přepadení v Pacifiku

• slovenský

Prepadnutie v Pacifiku

Akční / Drama / Thriller

USA / Francie, 1992, 103 min

Časy kdy Seagal natáčel podobné kousky už jsou nenávratně pryč, ale sluší se zavzpomínat. Pozdějším Seagalovým výtvorům chybí přesně to co je dáno ve filmu Přepadení v Pacifiku. Solidní akce, originální scénář, výborné herecké výkony, dokonce i Seagal hraje slušně, o fantastickém Tommy Lee Jonesovi ani nemluvě. Andrew Davis ukázal co bude za rok následovat. Seagal už stín filmu nepřekročil, ale sluší se zavzpomínat...(22.7.2005)

asi po třetím nebo čtvrtém shlédnutí jsem byl prostě téhle klasice, kdy měl ještě steven poměrně rychlé pohyby a o půl metráku míň, nucen přidat aspoň tu čtvrtou hvězdu... když k tomu přičtu skvělou vyšinutost tommyho lee jonese a dortový strip-dance miss červenec, kdykoliv bych se na to rád podíval znova. 80%(8.8.2007)

Šéf kuchař Casey Ryback ( Steven Seagal ) - CITÁT - Další chladný den v Pekle.......... William Stranix ( Tommy Lee Jones ) rocková hvězda a jeho kapela Práskači do bot - CITÁT - Jsem dobrý, o čtyři minuty dřív, jsem dobrý.......... Jordan Tate ( Erika Eleniah ) miss březen a super kočka - CITÁT - Vy jste kuchař ? Tak to tady zemřeme.......... I když je tu spousta rozporů je to určitě jeden z těch dobrých akčních snímků se Seagalem. Hudbu dělal Gary Chang a mimo Tommy Lee Jonese zazní i Whiskey Fever od The Regulatorshttp://www.youtube.com/watch?v=a4nnNXxa5ao , nebo Woodoo child od Jimi Hendrixe a nebo Ooh baby od Screams and Dreams.(31.3.2011)

Vynikající akčňák, který sice v lecčems kopíruje například starší a neméně úspěšnou Die Hard, ovšem prostředí na moří a strhující chvaty Stevena Seagala mají něco do sebe a divák se pří sledování tohoto dnes snad již legendárního snímku rozhodně nudit nebude. Pokud nepočítám Uprchlíka a Dokonalou vraždu, máme tu nejlepší film Andrewa Davise. Seagal alias Casey Ryback je rozhodně nejlepší postava, jakou kdy Steven měl a díky bohu za ní. Zaujme i perfektní hudební podkres, především v akčních pasážích. Nesmí chybět spousta přestřelek a brutálních osobních soubojů, čili přesně toho, na co jsme u Seagalovek zvyklí.(2.3.2006)

• gudaulin

Pro mě asi nejlepší seagalovka, což nicméně není žádná pocta, protože kvalitní snímky se v jeho filmografii nevyskytují a převážná většina z filmů, které natočil, má nesmírně dementní scénář a tupé herecké výkony i na průměr svého žánru. I tady se vyskytují scénáristické nedodělky a zjevné nesmysly (dva teroristé mají příkaz "zneškodnit" uzamčeného a spoutaného Seagala, který pro počínání přepadového komanda představoval do té doby nulové riziko a teprve tím mu umožní uniknou a nechat se od něj pozabíjet). Na druhou stranu režie je svižná a film má na poměry akčního žánru slušné herecké obsazení (Colm Meaney,Tommy Lee Jones). Celkový dojem 40 %.(21.6.2006)

• - Červencové vydání časopisu Playboy – z roku 1989 –, na jehož obálce je televizní hlasatelka Shelly Jamison, se objevilo už dřív ve filmu Sám doma (1990). (Karlos80)

• - Severokorejskou ponorku představovala skutečná ponorka USS Drum. (Dragoni)

• - Devět herců včetně Tommyho Lee Jonese se o rok později opět setkalo při natáčení akčního thrilleru Uprchlík (1993), který rovněž režíroval Andrew Davis. (Karlos80)