E lan

Ou ou ou, tohle opravdu nezafungovalo. Nuda snoubící se s trapností, kterou nezachrání ani relativně sympatická mladá dvojice včele s Jakubem Prachařem. Film táhne dolů doslova debilní scénář, neherecké výkony, slabá režie a snad všechno ostatní mimo kameru a hudbu (ty někdy skutečně zafungovaly). Pryč od toho, po dalších 25ti letech to snad bude lepší:-) ()

Bludicka.Julie odpad!

Věděla jsem, že na to nemám chodit do kina a utrácet peníze. Když uz se mi v rukou objevilo DVD, nedalo mi to…Čekala jsem tragédii, ale to, co přišlo za hrůzu, to jsem nečekala! Půlku filmu jsem se za herce a „vtipné hlášky“ styděla do polštáře. Holé opakování gagů z jedničky, které se naprosto nehodily a ztrácely svůj vtip. Nezajímavé vysvětlování, že tahle tlustá je tahle a tamta, stejně si divák vzpomene jen na hlavní představitelé a rozhodně si nebude pamatovat, jestli nějaká slečna s rolí „paní nesu vam psaní“, se jmenovala Novaková nebo Blažková. Otřesný výkon té mladé Slovenky v roli dcery Vikyho, který byl taky jeden velký trapas. Příšerná Jeníčková, která si asi mysli, že je hezká, ale mně spíš připomíná nepovedeného travestitu. Celkově strašně šedivé, depresivní, trapné. No...sečteno a podtrženo, hrůza, děs! ()

SHA

Váhám. 2, nebo 3*. Spíš asi 2,5, ale přesto mi přijde, že je to trochu bezúčelné natahování něčeho, co mělo úspěch. Tvůrcům se nepodařilo nenudit, ani se nevyhnuli klasickým problémům druhých dílů k velmi úspěšným filmů - v podstatě jde o opakování Sněženek a machrů jen s trochu staršími "dětmi". Film, který neurazí, žádné fiasko se nekoná, ale za týden už si na něj ani nevzpomenete.. ()

haWranka

Přiznám se, že jsem moc nečekala. Všichni říkali, že nic moc a tak dále. Stejně jsem se rozhodla se na to mrknout. A... Neměla jsem to dělat. Bylo to opravdu děsivý, tu jednu hvězdičku můžu dát maximálně za nostalgii. Po prvních zhruba dvaceti minutách jsem se nudila a nakonec jsem usnula, takže posledních deset minut jsem neviděla (a nemrzí mě to - stačilo si to nechat převyprávět). Vůbec nechápu, proč muselo nějaký pokračování vznikat... ()

Oonika

No dostala jsem, co jsem čekala... Téměr dvouhodinnovou podívanou na partičku nadšenců ve středním věku, jak skotačí na sněhu a následně se opíjí. Kdyby mi nebylo 20, tak v tom možná najdu nějaká životní moudra, či poučení, ale teď to v tomhle fimlu rozhodně hledat nechci... Takže 45% nehledě na to, jak hrozně moc mě rozčilovala jalová dcera filmového Cabadaje... ()

FireTight

Po prvním kouknutí jsem byl zralý na jednu hvězdičku nebo dokonce na odpad, ale uběhlo několik měsíců a druhá projekce dopadla daleko lépe. Sněženky a machři po 25 letech nemají být nějakou velkolepou komedií, u které se budou řezat všechny generace bez rozdílů. Ne. Mají být hořkou poctou generaci, která byla v roce 1982 stejně stará, jako hrdinové prvního dílu a která společně s nimi zestárla, zažívala své dobré, ale i zlé momenty a která už má právo začít bilancovat svoje životní osudy. Opakování hlášek z prvního dílu tak působí pouze jako pokus o návrat starých časů, jenže člověk si po chvíli jen posteskne, že se takové časy už nikdy nevrátí. A to je na tomhle filmu to nejlepší, hořké a smutné uvědomění sebe sama. ()

marek86

Jen z nostalgie dávám filmu dvě hvězdičky. Pokračovaní se bohužel absolutně nepovedlo. Já bych tento film ani nenazval komedií(vtipu je zde hodně málo), je to spíš příběh pár lidí, co se sejdou po několika letech na horách s řeší zde svoje problémy. Moje hodnocení 3,5/10. ()

bajos

Uvažoval jsem o třech (možná kvuli Freimanový a Brzobohatýmu), ale když to budu hodnotit jako samostatný film bez kontextu (který je tady asi nezbytný), je to hroznej průser. Scenář je šilenej a když ho ještě dosere Taušova režie, tak to jde celý doprdele. Myslim, nejen podle očekávaní, mohl tento film vyvařit vic z té vody, ze které vařil. Snad jen to víno co jsem u toho pil bylo dobré. ()

Homer.p odpad!

Tak kvůli tomuto skvostu jsem se po po velice dlouhé době v kině a zažil jsem pro mne do té doby něco nevídaného. Na začátku projekce bylo kino narvané k prasknutí, což mne překvapilo příjemně, neboť při mé poslední návštěvě před deseti lety nás v kině bylo asi osm. No ale v průběhu filmu se náhle lidé začali zvedat ze sedaček a odcházet z kina a někteří zde dokonce i usnuli, což jsem tedy nikdy předtím nezažil. Já jsem ze slušnosti vydržel až do konce, kdy v tu dobu kině zůstala asi polovina. Myslím si, že toto přesně vystihuje kvalitu filmu, který tomu původnímu nesahá ani po kotníky. ()

josieaddms

Velmi slabé. Radek John a spol. napsali velmi nerealistický scénář, a pan režisér obsadil herce, kteří za prvé, hráli, jak říká Bukowski, způsobem jako když mají v zadku banán, a za druhé, jsem jim nevěřila ani slovo z toho co říkají. Vyjma Brzobohatého, který je dobrý herec, a ke kterému ani není třeba nic dodávat, a vyjma mladého Prachaře, na kterého se dobře dívá ne jen díky vzhledu, ale i díky hereckému výkonu. Jinak Kopta, Freimanová, Jeníčková... Všichni hráli nepřesvědčivě, a někteří z obsazení i trapně. Jinak to byl takový slabí odvar jedničky. Nevtipný, místama dost nudný. Ale co musím ocenit je, že film ukázal postavy jako nesympatické staré trosky, kteří v podstatě nevědí co se životem. Ale pseudopsychologické myšlenky film nijak nezachraňovali. A za co šla fakt jedna hvězdička dolů, je hudba, protože to se vážně nedá poslouchat. Chtělo to vytřískat nějakou tu nostalgii, ale nějak to nefungovalo. ()

Hermanka

...tolik štráchů kolem toho, a taková blbost. Pro mě, je to nejhorší pokračování úspěšného filmu, které u nás udělali. ()

Skautka

Slabej odvar. Na první sněženky a machry to jasně nemá =). Snaha byla a alespoň jsme viděli jak herci po té době vypadají. Možná ten film mohli propléct s ukázkami z prvního dílu. Překvapilo mě obsazení Jakuba Prachaře a té mladinké slečny. Bylo dobře, že tam dali i mladší generaci. Film skončil divně. Tak nám zasle pláchla. ()

Armin82

No myslim si,že sněženky a machry měli nechat v klidu odpočívat v českých filmových análech a udělali by líp,protože tohle se nepovedlo...prostě předvídatelný děj,předvídatelný chování herců a co je nejhorší?Předvídatelný hlášky :(prostě nuda a předem už víte, co tam kdo zahlásí nebo jak kdo zavtipkuje...jediná změna je v tom,že jsou už dospělí,takže si někteří konečně vrznou,protože tenkrát jim nebylo přáno 20% :( ()

Matt007

Na to jak jsem se na tenhle film těšil když měl vyjít tak o to větší bylo mé zklamání. tak hrozně nevtipnej film jsem už dlouho neviděl a modlil sem se ať už skončí. ()

aLCaP0Ne

Skôr 4* ako 3*. Tento návrat sa mi ako jednému z mála páčil. Už dávno ten život nie je taký jednoduchý ako vyzerá a každá postava sa výrazne zmenila, osudom, životným príbehom.. už to dávno nie je školácke jašenie ale problémy, ktoré rieši väčšina ľudí v strednom veku, no stále je to príjemný film s kopkou humoru. Mňa tento návrat nesklamal a bolo fajn vidieť tie postavy po takom časovom odskoku.. 75% ()

tom912

Opravdu to nechápu, taková kravina, ale nemůžu se zbavit dojmu, že to začíná být po 20 letech stejná kultovka jako jednička, čiší z toho jak mladí a blbí studenti na lyžáku o něčem sní, ale po 25 letech vystřízliví do reality, která jim podkopla jejich ideály, možná je to taky z toho, že mám už teď ten samý pocit. 70%. ()

marusaj

Nostalgie, nostalgie a opět nostalgie. Jediný to leitmotiv tohoto vcelku zbytečného filmu. Prostoduchý scénář, kde se do nového děje snaží někdo naroubovat co nejvíce odkazů na původní "majstrštyk". Totální herecká nemohoucnost, neschopnost a neumětelství Jeníčkové a Duchoslava se potkává s jistotou Freimanové a Brzobohatého. Bez gradací, bez point, odnikud nikam. Nuda a šeď. ()

simp23

Smutný to bylo. Tak to dopadá, když nějakej vykuk dostane nápad vykrást výborný film, udělat pokračování a zkusit na tom vydělat peníze. Vlastně šlo jenom o repete starých fórků a hlášek a bylo hotovo. Hvězdu navíc za Václava Koptu, ten jedinej byl dobrej. P.S. Snad nikoho nenapadne udělat Sneženky a machry po 50 letech. ()