Novomanželé John a Jenny Groganovi se stěhují na Floridu. Oba jsou novináři, přičemž články Jenny vycházejí v listě, který ji zaměstnává, na první stránce, zatímco John začíná u konkurence psaním nekrologů. Jenny začínají tikat biologické hodiny, John se zatím na založení rodiny necítí, a tak jí v útulku vybere roztomilé štěně labradora. Pejsek dostane jméno Marley a brzy se ukáže, že je nezvladatelný, nevytrénovatelný a absolutně pomilováníhodný. Po celý svůj další psí život se od svých pánů neodloučí, a i když působí neustálé potíže, je součástí jejich světa. Sleduje, jak Jenny přijde do jiného stavu a pak potratí, jak si John pomalu buduje kariéru a stává se oblíbeným sloupkařem (Marley je tématem jeho sloupků), jak se narodí první dítě, pak druhé, pak neplánovaně i třetí, jak Jenny vzdává kariéru, aby se mohla plně věnovat dětem, zatímco John dostává nabídku, aby se stal reportérem, po čemž vždycky toužil, a rodina se stěhuje do Pensylvánie. Ale protože psí život je kratší než lidský, Marley stárne, onemocní, a nakonec přichází i to nejsmutnější. Rodina se s ním musí rozloučit. (TV Nova)

BT4U

Nic jsem od tohoto filmu nečekal a nic jsem od něj ani nedostal, patetický epos o psovi nebo o partnerském vztahu, který se vyvíjí cca. 12 let? Od všeho kousek, nic do hloubky, pes který štěkal i kousal už v dnešním světě nikoho neohromí, jsem rád, že jsem na to nešel do kina, hezký film na páteční večer u kterého vás nemrzí odejít na záchod i bez reklamy... 3 hvězdy a víc ani ťuk. ()

Wanesska

Spoiler! Přemýšlela jsem, zda tomuto filmu dát 4 nebo 5 hvězdiček. V první půlce mě tento film nadchl. Zvířecí miláček co se týče lumparen opravdu nezklamal.Bylo zde několik velmi podařených komických momentů a řekla jsem si "konečně dobrý film o psovi". Od půlky filmu jsem se začala mít stísněné pocity, které mě neopustily do konce filmu. Autor až v příliš velké míře působí na city diváka. Téměř celá druhá půlka se nese v duchu smrti pejska. Opravdu nesnáším takové filmy, kdy ještě z kino sálu odcházíte se slzami v očích. Za ten až nadmíru dojemný konec dávám 3. Možná tři a půl...Velmi dobrý kometář kOCOUR. ()

JAzzeURo

Pravda, závěrečný tlak na emoce je značný. I když se Zelenou mílí se to nedá srovnat. :-) Film mne mile překvapil hlavně hereckými výkony Owena Wilsona, ale především Jennifer Aniston, ze které se pomalu stává veliká herečka. Předtím jsem jí jako herečku nebral, ale v tomhle filmu mi fakt sedla. Prostě celkem hezký a ničím neurážející rodinný film. Rozhodně to mělo větší hloubku než Beethoven. Labrador je mi jako pes asi sympatičtější než bernardýn. ()

LůCZa

Na tehle film, jsem se nejdřív dost těšila, po jeho shlédnutí jsem se docela naštvala a teď si říkám, že nebyl vlastně tak špatnej! Je to sice přehnaně americký až kýčovitý a ten pes je dozajista něčím nadopovanej, ale třeba je takový pojetí nutný, aby se lidi zamysleli. Někdo možná řekne, že je to hloupá přeslazená komedie, ale on je to vlastně film o docela důležitých věcech: plánech do života, očekáváních, prioritách, rodině, krizích i smrti.... Fajn je to doják, kterej by měl být raději na předpis, ale občas si zabrečet neškodí ne? Ovšem všeho s mírou, že? Jinak super hudba a občas i fakt vtipné scénky, jaké se ne u každé komedie vidí. ()

martincan

Tak teda toto bolo naozaj jedno veľké sklamanie. Pre dobré ohlasy na film ako aj pre jeho obsadenie a zábavu sľubujúci príbeh som sa na film dosť tešil. Jennifer mám rád a Wilson je tiež fajn herec, ale to čo predvádzali v tomto filme, to bolo teda úbohé. Pripadalo mi to akoby proste CHCELI natočiť milý a zábavný snímok, len proste nemali práve dobrú náladu a tak to všetko vypálilo úplne inak. Nemalo to podľa mňa proste "šťavu". A nezachránili to ani tí milý havkovia. Ale všetkým divákom pod 12 rokov by sa to mohlo naozaj dosť páčiť :o). ()

eskimak86

Na tento film som sa celkom tešil, navyše podporený dobrým hodnotením na csfd. O to väčšie bolo následne moje sklamanie. Celý dej išiel akoby mimo mňa, nič ma nezaujalo a ani nepobavilo, stále som akoby čakal kedy to už začne. A nič. Navyše pes mi vôbec neprišiel ako hlavná postava ale iba ako niečo čo stále vopchali do záberu, hoci aj nasilu, a kvôli čomu sa nakoniec všetci pateticky rozplakali. Owen sa snaží ale chvíľami až príliš a Jennifer mi prišla akási nevýrazná. Jedným slovom veľmi suché. ()

marky_z

Marley a já je normální film o normálním životě. Sem tam je tam nějaká nejasnost, nebo je z toho cítit až moc "Amerika"... Nečekala jsem od toho nic a byla jsem příjemně překvapená. Samozřejmě od začátku toho srdceryvného závěru jsem brečela jak želva, ale to bylo možná tím že jsem taky měla psa a závěrem jsme si prošli stejně...Ale trochu to ve mě vyvolalo vzpomínky, závěrečná Owenova pravda, je asi vážně pravda...Mám prostě chuť jít a pořídit si psa znovu :-) ()

maniak123

Jednu věc opravdu nechápu - jak tento film mohou tvůrci nazývat rodinnou komedií, když po filmu máte promočené kapesníky a depresi ještě pěkných pár hodin?Ovšem jako drama je tento film výborný, bohužel mi to však připomíná, že psi se nedožívají věku jako lidé, a že ten můj taky jednou odejde...:-( ()

J.Bonnie

Byla jsem opravdu dead, a tak jsem se chtěla odreagovat u nějaké nenáročné nové komedie. A jelikož mám ráda Jennifer Aniston i Owena Wilsona, rozhodla jsem se, že snesu i předem jasnou pointu (znáte to - zlobivý pes, ale všichni ho maj stejně rádi, no a nakonec určitě zemře a bude to doják jako blázen). S ničím víc jsem do toho nešla. Marley a já mě ale mile překvapil. Originální humor, ale i myšlenka toho, kam nás může život zavést, ať už si sami plánujeme nebo toužíme po čemkoli jiném. Aniston vůbec nebyla "nabotoxovaná", naopak maskéři na ní předvedli perfektní práci, když jí dokázali pár let ubrat a pak hodně přidat. Wilson tady nehraje jen komediálního šaška, jako jinde, ale jeho postava taky konečně někam směřuje. A pokud jde o toho psa - no v životě by mě asi nenapadlo, že se tolik nasměju u psích kousků. ()

cmman

Shit - to není hodnocení filmu z mé strany, ale naprosté ztotožnění se s názorem toho uživatele. Film i když trochu násilně, tak v podstatě vysvětluje, proč mám obavu si pořídit psa - přílišná citová závislost utnutá skonáním psa. A ukazuje taky ukrutně jednu pravdu, nejdřív dětí a pak psa! Scéna z auta, jak Marley běží po silnici po předních a Owen Wilson ho drží za zadek je naprostá bomba. Byla i v traileru, který jsem se ženou sledoval ve 4 hodiny v noci a řezali jsme se na plné kolo - chudáci sousedi. ()

jirina55

Marley a Já: U tohoto filmu jsem na rozpacích s hodnocením. Po zhlédnutí v kině jsem byl velmi znechucen záměrem scénáristy, který film vedl očividně od začátku ke skáze. Herecké výkony Owena Wilsona a velmi plodné Jennifer Aniston (kteří za 13 uplynulých let ve filmu ani kapku nezestárli) jsou věrohodné a první třetina je rozutíkaně roztomilá. Konec je na můj vkus vyumělkovaný a nalazený na lidské city tak odporným a podlým způsobem jak to jen jde. Ano, je to ze života, ale já se ptám, opravdu se chcete zabývat ve dvou hodinách celým životem vašeho miláčka a nechat se dobrovolně drtit nevyhnutelným? Já tedy rozhodně ne. Věřím, že tento film mne už nepotká. ()

..PROFIL..

Musím říct, že původně jsem od tohoto filmu očekával úplně něco jiného. Ze začátku šlo vše podle mých představ. Klidná komedie o roztomilém a trochu zlobivém labradorovi. Myslel jsem, že tento film bude další z řady těch rodinných komedií, které popravdě moc nemusím. Jenže od poloviny filmu jsem pochopil, že jsem se zmýlil a myslím, že nejsem sám . Posledních 10 minut filmu už jsem ten nápor na své emoce nevydržel a podobně jako drtivá většina lidí v kinosále jsem upustil pár slz (dobře možná jich bylo víc než jen pár). Zkrátka velmi silný a pravdivý příběh ze života. 80% ()

cineczeck

Dramaticky rodinný a komediálně romantický anebo snad romanticky dramatický a komediálně rodinný... Nebo jak vlastně? No prostě voňavý nazdobený hollywoodský gulášek, na kterém jsem si nepochutnal. Spíš jsem ho do sebe silou tlačil... A nepomohlo ani chutně sympatické koření se jmeném Jennifer Aniston, ani sladce roztomilé a později divoce peprné psí masíčko:). Snad prvních 50 min. dílka nijak neurazí, dokonce i lehoučce pobaví. Další minuty mě ale hodně nudily, chvílemi jsem si dokonce připadal, že sleduji drama o mladé moderní americké rodině...taková Psí krása:). A autorům na závěr nezbylo nic jiného, než do nás nadávkovat nějaký ten litřík kýčovitých emocí... Na druhou stranu musím ocenit, že pejsek, ač neobyčejný pejsek, se choval opravdu jako pes...a jeho odchod do věčných psích lovišt, byl natočen střízlivě a v poklidu... Ale k čemu mi to je, když mě to vůbec nebavilo 45%. ()

Pattrick

No jo no, zvířátko, komedie, dramatická část, romantická část. Příjemný letní film, který neurazí, ale nijak nenadchne. ()

Lion438

Trvalo mi dlouho, než sem pochopil, na co je vlastně film zaměřen. Až v polovině mi došlo, že se vše točí kolem pejska, proto ty děti tak přibývají a rostou. O to víc mi Marleyho bylo pak na konci líto. Jinak ale v celku pohodovka, Jennifer i Owen působí sympaticky a přesvědčivě. Citlivější zamáčkou i slzu a to se cení, když umí film vyvolat emoce! ()

zdendap

Celkem zajímavý film, ale ten patos na konci . . .Mě to opravdu připadalo přehnané a za zlatý náhrdelník bych asi s manželkou 5 let nemluvil a trucoval. ()

demostheia

Film jsem viděla několikrát a pokaždé jsem u něj plakala (což se mi nikdy předtím nestalo).. když se člověk v některých částech filmu vidí, hold je těžké udržet emoce na uzdě.. ()

Pes, nejlepší kámoš novináře

Pes, nejlepší kámoš novináře

08.03.2008

Owen Wilson se po loňském pokusu o sebevraždu vrací zpátky před kamery. V Miami se už za několik dní začne natáčet komedie Marley & Me, což je adaptace stejnojmenných memoárů známého amerického… (více)