Novomanželé John a Jenny Groganovi se stěhují na Floridu. Oba jsou novináři, přičemž články Jenny vycházejí v listě, který ji zaměstnává, na první stránce, zatímco John začíná u konkurence psaním nekrologů. Jenny začínají tikat biologické hodiny, John se zatím na založení rodiny necítí, a tak jí v útulku vybere roztomilé štěně labradora. Pejsek dostane jméno Marley a brzy se ukáže, že je nezvladatelný, nevytrénovatelný a absolutně pomilováníhodný. Po celý svůj další psí život se od svých pánů neodloučí, a i když působí neustálé potíže, je součástí jejich světa. Sleduje, jak Jenny přijde do jiného stavu a pak potratí, jak si John pomalu buduje kariéru a stává se oblíbeným sloupkařem (Marley je tématem jeho sloupků), jak se narodí první dítě, pak druhé, pak neplánovaně i třetí, jak Jenny vzdává kariéru, aby se mohla plně věnovat dětem, zatímco John dostává nabídku, aby se stal reportérem, po čemž vždycky toužil, a rodina se stěhuje do Pensylvánie. Ale protože psí život je kratší než lidský, Marley stárne, onemocní, a nakonec přichází i to nejsmutnější. Rodina se s ním musí rozloučit. (TV Nova)

NeoMonti

Pěkný realistický snímek pro celou rodinu, který sice pravděpodobně zakončíte se slzami na krajíčku, ale kdo si to všechno sám zažil, ten pochopí, že to zas tak přehnané není. Sedící herecké výkony, reálné scény ze života, skutečné reakce a chování lidí. A psí kusy, jež Marley předvádí? Taky ze života, to mnoho pejskařů ví. A proto je tento film potěší. ()

DžejPý

Spolehlivé... Chcete-li se jen pobavit, vypusťte posledních 25 minut filmu. Ale i s nimi je to fajn, i tohle k životu patří, byť to je "nechutný doják". ()

Figuto

Viděli jste Hachiko: A Dog's Story? Tohle jde ještě dál. Velké překvapení! Pro mě jeden z nejkrásnějších filmů vůbec. První část sranda, bez starostí, druhá - realita života a poslední část, to už byl proud slz... Zaručeně jeden z mých nej filmů a životní role Owena Wilsona a Jennifer Aniston. ()

Mazmen

Komediální pasáže byly fajn, ale ani to závěrečné, zbytečně zdlouhavé drama mě nepřesvědčilo o tom, že v realitě bych se toho psa zbavil po pár měsících. ()

robzombie

Tak u tohoto filmu jsem chvíli přemýšlel, kolik hvězdiček mám dát. Vlastně může v klidu dostat "odpad" nebo "5". Těžko soudit a proto se pokusím popsat své postřehy. Owena Wilsna si pamatuji pouze z nějaké potřeštěné komedie z Jackie Chanem, ale v tomto kousku mi přišel celkem dobrej. Jennifer dle mého názoru není - nebyla - a nikdy nebude herečka, natož komediální. A ve všem těží pouze ze své "roztomilosti", na což mě rozhodně a brzy už nikoho nedostane. Jo a mimochodem vizáž už rozhodně nepřipomíná pětadvacítku, co se má akorát vdávat.... Zásadním bodem je účast a vynikající režie psa. To je mimořádně povedené a musí na 150% bodovat u všech pejskařů. Je to vlastně jediný element, který z toho filmu dělá komedii. V jistém ohledu je film, i přes všechny jeho mouchy (dlouhý, místy tématicky roztěkaný, předvídatelný) vlastně příjemná podívaná na život a tak se na to vlastně celkem hezky kouká. Rána podpás je pochopitelně drastický závěr, který vás úplně zlikviduje, pokud nejste citovej idiot. Tady musím vyjádřit odpor nad vypočítavostí autorů a mou znechucenost nad tím, že člověka znovu donutí si přehrát tento zážitek z vlastní zkušenosti. Takže místo, aby se to zakončilo nějak v náznacích a decentně, je koncovka pouhej odpornej kalkul a hnusnej útok na lidské city, kvůli kterému se na tento film už nikdy nepodívám. ()

Pavliable

Tenhle film jsem stahovala jako strašnou nouzovku a moc se mi do něho nechtělo, čekala jsem podle plakátu trapnou romanťárnu, kterak dva pomocí psa k lásce přišli a skončilo to pro mě tak, že jsem hlasitým smrkáním a pobrekáváním probudila všechny kolem. Což se mi dlouho nestalo. Film až tak krásně a bolavě ze života, že nemůže být pejskaře, kterému by to nekáplo přesně do noty. A já mám doma vořechy dva. No jo, já vím, že ty poslední minuty už byly moc. Ale i tak, slzy tekly a tak to mělo být, nemám co vytknout. Mimochodem, to si asi myslíme všichni, že máme doma toho nejhoršího psa na světě :) ()

triscimy

Ten konec je naprosto brutální a takovou lavinu slz sem naposledy vypustil snad jako malé dítě... Ale je fakt, že se s Wilsonem ztotožní asi každý správný pejskař. ()

Lenka0pf

Poprvé jsem na knižní předlohu narazila v edici Reader's Digest Výběr - Nejlepší světové čtení a jelikož máme doma také jednoho divokého labradora, hltala jsem každou stránku a nemůžu než souhlasit, že i když váš pejsek dělá sebevětší lumpárny, stejně si ho zamilujete. :) Když jsem se dozvěděla, že se bude tento film točit, měla jsem z toho ohromnou radost. Přestože filmová verze je dobrá, přečíst knihu je rozhodně lepší - ale musím přiznat, že jak knižní, tak filmová verze mě na konci přivedla k slzám... ()

JARDAHONDA

Krásný rodinný film., mám rád zvířata, takže tento film je pro mě srdcovka. Film ukazuje přátelství člověka a psa. Dobrý scénář, vtipně a inteligentně zahrané.. Můžu říct, že na konci filmu mě ukápla i slza ,,,,,,,,,, a to si myslím, že něco vydržím. Asi je to vzpomínka na mojeho bývalého pejska. Hezky ztvárněná role, jak Owena Wilsona, tak i Jenifer Aniston. Závěrem dávám plné hodnocení ***** ()

tere_z5

Dávka emocí :) Krásnej, nehranej film o tom, jaké to je mít psa. Nevím jak ostatní, ale mě jako pejskařovi, se to hrozně líbilo. Poutavý příběh, ani né tak o lidech jako spíš o vztahu člověka k psovi a naopak. Čistá, tvrdá realita.. rozkousané boty, knihy, zdevastovaná sedačka, počůranej koberec, .. to je vše co každého kdo měl, má nebo bude mít psa potká. O to víc cením, že tento filmový snímek není jen částečný - nejedná se o určitou etapu života, ale opravdu je to natočené od doby kdy si Owen Wilson ( John ) a Jennifer Aniston ( Jenny ) přinesou domů malé štěňátko, až po smutné rozloučení. ( přiznávám se, posledních dvacet minut sem koukala skrz slzy ).. Jak bylo již použito ve sloganu k filmu Horem Pádem - "komedie, která vás rozpláče, drama, které vás rozesměje", lepší charakteristika mě nenapadá. Doporučuju a 95% :) ()

arabrabka

Film, který začíná jako komedie a končí jako drama. Zamilovaný pár a bláznivý mladý pes v jednom domě. Sice mi přijde logické, nevychovaného psa učit slušnému chování, ale na to jsem čekala marně  (a ten pokus s výcvikem vypadal podivně. Není snad cvičiště určeno pro problémové psy?) Dřív přišlo stáří a posledních deset minut se mi na stole hromadilo stále více kapesníků. Odolat nešlo, bolestivá pravda, že vše jednou skončí, byla… bolestivá. V prvé řadě tak hraje celé filmové dílko na city vůči zvířatům. Znovu připomene, proč je pes nejlepším přítelem člověka, i když občas zlobí. Herecké výkony jsou obstojné, takže ani nevadí, že John jaksi nestárne a Jenny je patrně největší flegmatik na světě. Děj se sice točí převážně okolo štěkající žluté dělové koule, ale stejně tak je tu otevřena řada dalších témat. Jako je rodina nebo práce. Problémy jsou ale řešeny jen povrchně. Samozřejmě, jinak by délka filmu byla nejméně šest hodin. Buď by to tedy chtělo propracovanější dialogy a nebo méně témat. Ale nevadí. Nejvýznamnějším kladem je beztak emočně propracovaný závěr. ()

fire.wall

Výborný film se silným citovým zážitkem. Možná neviniká svým dějem, ale zase se u něj pobavíte (až na smutný konec). Je to film, na který bych se klidně koukal dokola. Není pro malé děti (musí chápat, že film není skutečnost), doporučuji ho všem milovníkům zvířat. ()

Swiftakk

Film se mi hodně líbil. Začátek je moc pěkný, tak pěkný jako Marley když byl štěně. Moc hezký příběh který je zasazen do běžné americké rodiny. Toto je jeden z mála filmů, který mě opravdu pobavil a rozbrečel, co se u mě nestává moc často. Dávám 5/5 ! Úžasný film doporučuji. ()

Agora

Tak tohle je film hlavně pro milovníky psů a já mám k psům neutrální vztah, takže mě dějová linka s Marleyem tolik neoslovila, spíše ta z každodenního života. ()

paulinag

Dávám tomuhle filmu plný počet hvězd a to prostě proto, že v rámci svého žánru mě nezklamal, naopak mě bavil každou minutu, byl vyvážený, vzletný a úžasně mě dojal. Marley a já je prostě neodolatelný :) ()

kulitschka

Film tak špatný, že mne přiměl založit si účet na csfd a napsat, že je špatný. Příběh o páru, který si tak normálně žije a nikdy se to nezmění, záběry neovladatelného psa, kterého nikdo neplácne novinami po čumáku a ve výsledku násilný a zdlouhavý emocionální výplach..lituji, nemám zde pro své oblíbené herce dobré slovo, film nezaujal a situační humor neustále stavěný na psích zubech a řevu znechutí po pěti minutách. Jedna hvězda za retrívra. ()

Pes, nejlepší kámoš novináře

Pes, nejlepší kámoš novináře

08.03.2008

Owen Wilson se po loňském pokusu o sebevraždu vrací zpátky před kamery. V Miami se už za několik dní začne natáčet komedie Marley & Me, což je adaptace stejnojmenných memoárů známého amerického… (více)