Hellboy Animated: Blood and Iron

(TV film)
všechny plakáty

Profesor Broom se v roce 1939 utkal s upírkou Elizabeth Ondrushko, maďarskou krvavou hraběnkou a vyšší kněžkou kultu Hekaté. Ani kůl v hrudi jí ovšem nadobro nezastavil. Nyní má profesor po ruce Hellboye, Liz i Abea, pro které se obyčejná akce “prozkoumat strašidelný dům“ mění na boj o holý život. Nestojí proti nim totiž jen samotná upírka, přivolaná zpět na tento svět dvěma čarodějkami, ale i další krvelačná stvoření noci. Tohle bude zatraceně dlouhá noc... (Yojimbo)

Mleako

Tvůrcům se skvěle podařilo vytvořit a udržet temnou hutnou atmosféru, kterou mám na komiksovém Hellboyovi tak rád. Samozřejmě by se pár chybek našlo (vyřízení upírky mohlo být delší, Hellboyovi nohy tlustší), ale na výsledném dojmu se podepíší minimálně. ()

hell_boy

Oproti předchozímu dílu není Blood and Iron postavený pouze na na hlavní postavě Hellboye, který tady dostává stejně prostoro jako jeho parťáci Abe a Liz. Sice jste tak ochuzeni o Hellboyův suchý humor (i když nějaká ta hláška se tu objeví), ale přesto mi tento díl přišel minimálně stejně zábavný jako předchozí. Proto nemůžu jinak. ()

Grizzly

Opet parada. Stejne jako Sword of storms si Blood and Iron drzi uzasnou atmosferu a diky pribehu Mikea Mignoly ma film tempo a paradni obrazove i dejove vychytavky. Kde jinde muzete videt demona z pekel mlatit zeleznou antickou bohyni vanou? :) 90% ()

Yojimbo

Tenhle film má vše, co mám na komiksech o Hellboyovi rád. Předlohu lze asi těžko překonat, ale nemůžu se zbavit dojmu, že tentokrát je to i o něco lepší než v případě prvního animáku. V průběhu se vyskytne několik skutečně působivých scén, příběh je plný mytologie a tajemna, tempo svižné (ostatně film není nikterak dlouhý) a dokonce i ten dabing se o něco málo zlepšil. ()

Blaogranas

Určitě podařenější než první animovaný předchůdce. Hellboy sice nedostává tolik prostoru jako v jedničce, ale protivníci v tomhle díle v podání Elizabeth a Hekaté jsou prostě víc "cool". Se stoupající tendencí bych se rád dočkal dalších pokračování. Určitě je o co stát. ()

kwaicheng

Animace se mi nelíbí, Hellboy mi jde na nervy, ostatní členové týmu vedou hrozně silácký řeči...Nelíbí se mi to. ()

Lorge

Tak tady jsem byl velmi spokojený. Nejen že atmosféra je lepší a hutnější než u prvního dílu, ale i klasický upírský motiv se mi líbil více, než boj s japonskými démony. I když až příliš časté flashbacky profesora Brooma mi trochu vadily. Navíc to, že ve filmu zní "originální" hlasy si zasluhuje tu hvězdičku navrch :) ()

blondboss

Toto je ďalšie pokračovanie animovanej série Hellboya a musím povedať, že oproti jednotke tu nebadať veľký rozdiel a kvalitatívne je to prakticky na rovnakej úrovni. Animácie fajn, príbehovo jednoduchšie a pre milovníkov Hellboya ako takého by to mala byť povinnosť. U mňa je to len priemer. 50 % ()

spawnxp

Animace mi přišla o něco odfláknutější než u Hellboy Animated: Sword of Storms (2006), což je ale asi jen můj pocit, nicméně scénář opět velice dobrej (i s tím zpětným retrem). Bezdialogová scéna jak Elisabeth letí s profesorem je fakt působivá. Navíc mě potěšil plakát s pražským Václavakem v posledním záběru (!). Dobrý hlášky. Pět z pěti. ()

prcko

Máme tu ďalší príbeh malého pekelníčka a môžem prezradiť, že budeme klonovať a geneticky modifikovať. Klonovať Báthoričku a modifikovať s grófom Drakulom. Ináč platí to isté ako v prípade dielu z roku 2006 (Sword of Storms), t.j. že napätie si budete musieť domyslieť alebo dokresliť a až na pár výnimočných momentov, ktoré nebudete očakávať, každý vie ako to už tak končieva. Takže pospať si?, pozerať?, pospať si?, pozerať?, pospať si?, pozerať? ... a tak dookola. A pravda, že sword of storms bolo trochu zábavnejšie, takže 40 %. ()

zdendap

Hodně jsem se bavil Hellboyovými hláškami. Celý film je jedna velká zábava a jízda. A odrovnala mě hláška: "Říkej mi Kate." "Mě říkej Abe." "A mě říkej . . . , jen co je důležitý!" ()