Každý den na svobodě znamená malý zázrak. Válečné drama o židovské partyzánské jednotce bratří Bielských... Když v červnu 1941 vtrhla německá armáda na území dnešního Běloruska, zvláštní komanda s místní policií pronásledovala židovské obyvatele a docházelo přitom k ničivým pogromům. Bratři Bielští dokázali zachránit více než dvanáct set Židů před deportací do koncentračních táborů. V hlubokých hvozdech Nalibockého pralesa poskytli pronásledovaným židovským uprchlíkům útočiště v lesní vesničce, které se přezdívalo lesní Jeruzalém a stalo se jediným svobodným místem na okupovaném území. V lesním táboře postupně vytvořili jednu z největších židovských partyzánských skupin, která dokázala úspěšně čelit nacistickým okupantům. Přirozeným vůdcem oddílu se stal Tuvia, jeho horkokrevný bratr Zuš se kvůli osobním sporům připojil k Rudé armádě. Do dějin druhé světové války se však zapsali jako hrdinové, jejichž příběh dokládá, že i Židé dokázali aktivně bojovat proti nacistům. V hlavních rolích sourozenců Bielských se představili hvězdní herci Daniel Craig (Tuvia), Liev Schreiber (Zuš) a Jamie Bell (Asael). (Česká televize)

Pai-Mei

Velmi vydarené. Aj keď Liev Schreiber nepatrí medzi mojich oblúbených, úloha v Defiance mu sadla rovnako ako Craigovi. Dobre vykreslená atmosféra, realistické scény. Len škoda, že film nebol natočený v originálnom jazyku s titulkami. Takto len herci pridali do svojej angličtiny ruský prízvuk čo pôsobí dosť nevierihodne. Ja hovorím, buď originálny jazyk národnostnej skupiny, ktorej sa film týka alebo prirodzená angličtina, žiadne podobné zmesy. ()

dolin1

Dal bych i víc hvězd, ale film kupil klišé na klišé (ačkoli nemusel), nelíbila se mi nepravděpodobnost některých scén (např. "bombardování" lesa - bomby explodovaly x-krát přímo u hlavního hrdiny, ale nic se nestalo, jen to vyhodilo pár kyblíků hlíny do vzduchu - k čemu by wtf byly takový plivátka??) i věcné chyby (ruští partyzáni se zřejmě museli vážně překonat, když vlastnili ampicilin, který byl objeven až v r. 1968 - zřejmě stroj času 8-D ). Vlastně ** a půl* jsou tak akorát. ()

alpeew

Kdyby ze zpracování zmizely zbytečné "hollywoodské" momenty, dala bych bez váhání 5*. Už mnohoktrát jsem přišla na to, že nejlepší zábavou je vlastní historie - často neznámá a vždy burcující. Příběh židovských obyvatel za druhé světové války z oblasti polsko-běloruských hranic k nim od včerejška, kdy jsem film viděla, patří. Historické, resp. válečné filmy dost často trpí moralitami, skrytým či okatým poselstvím dnešním generacím - což se tady nekoná ani náznakem. E.Zwick natočil strhující výpověď o zoufalé situaci Židů, kteří měli na výběr - odjet do koncentráků (a o tom, co to koncenttrační tábor je si do poslední chvíle mohi dělt aspoň nějaké iluze) nebo věřit jednomu z místních a odejít s nimi do lesa, žít sice beze zbytku jako štvaná zcvěř, ale žít. Mnozí zvolili možnost druhou a po 3 letech neuvěřitelného přežívání - v mrazu, vlhku v hladomoru a v nikdy nekončícím strachu co bude dál - přežilo 1200 lidí. Kromě příběhu - do této doby mne neznámému - mne přesvědčili i vynikající herci - Daniel Craig (na Bonda je ho škoda), Lev Schreiber (s výtečnou vlastní ruštinou) a Jamie Bell. ()

miki68cz

Berme tento snímek jako hraný dokument a snahu přiblížit další z epizod Druhé světové války, o které jsme neměli ani tušení. Myslím, že je dobře, že se lidé dozvídají o hrdinství jednotlivců i když v tomto případě s trochou americké patiny. Slušný výkon Daniela Craiga, krásná hudba jako kdyby okopírovaná ze Schindlerova seznamu a slušné bojové scény. Dal bych tři hvězdičky ale jednu přidám za snahu. Režisérovi evidentně nešlo o světovou popularitu snímku, nabitou peněženku a vyprodaná kina, šlo mu o sdělení faktu a v mém případě se mu to povedlo. ()

Mr.Roman

Škoda chabej práce distribútora pri uvedení do kín, pretože propagácie a s tým súvisiacej pozornosti si určite zaslúžil oveľa viac než dostal. Samozrejme sa nedokázal vyhnúť tradičným klišé, avšak to je asi jediný element, ktorý zabránil môjmu plnému hodnoteniu. Pretože: herci vynikajúci, príbeh silný, hudba trefná, réžia kvalitná, kamera a celkový "look" filmu parádny. Viac sa mi to však rozpisovať nechce, snáď len by som zmienil fakt, že po Wolverineovi ďalší film, v ktorom na mňa viac než dobre zapôsobil Liev Schreiber.. ja si ho nakoniec snáď aj obľúbim ;) P.S.dúfam, že sa ten chlap neoholí, lebo ho asi opäť začnem neznášať :D ()

Grunt

Zezačátku jsem přemýšlel o 3*, ale celkový dojem z filmu je na 4*. Krásná kamera, na kterou jsem už u filmů režírovaných Edwardem Zwickem zvyklý, velmi dobře hrající herci, zvlášť Daniel Craig- velká změna po Bondovi a nakonec snad i docela zdařilé pojetí celé této historické události. ()

Bigfuckman

Těch 137 minut se zdálo být nekonečných a hlavně velmi velmi nudných. Škoda, že ta šťáva co z filmu posledních asi 20 minut tryskala byla zbytek filmu hluboce pod bodem mrazu. Film měl být buď více výpravný nebo více válečný, ale urvat alespoň trochu obojího byla hloupost, jenž se odrazila na kvalitě snímku. Velké zklamání. ()

zly.dvojce

Chybí tomu koule, což je v případě že hlavní hrdiny hrají Daniel Craig a sympatický drsoň Liev Schreiber, docela průser a na facku režisérovi nebo scénáristovi, případně oboum ()

Elegnor

Drama zoufalých lidí bojujících se všemi a proti všem.. Craig i Schreiber velice charismatičtí, výborná hudba.. ()

mikhail

Čakal som od tohto filmu podstatne viac. Daniel Craig si ťažkú hlavu s výrazovými prostriedkami nerobil. Nahodil utrápený výraz z poslednej časti Bonda (Quantum of Solace). Liev Schreiber síce nepodal nijak prebratný výkon, ale predsa len to bolo o chlp lepšie. Stopáž filmu prehnane dlhá, postavy plytké. Ako tak rozpracované okrem bratov Bielskych boli možno dve tri postavy. Zvyšok popri Vás vo filme len "prejde". Bod film odomňa dostáva za slušnú výpravu. ()

DJ Kritik

Pre mňa osobne milé prekvapenie. Dramatické, svižné dobre vykresľujúce dobu a pekne podfarbené hudbou. I keď je to americký film, mapujúci život a útrapy ukrajinských Židov /a možno práve preto/ film sa nestavia do pozície ani víťazov a ani porazených. Jednoducho podáva správu o tom, čo sa stalo počas onej doby a čo museli títo ľudia pretrpieť. Myšlienka z filmu: "Ty si s oddielu Bielskich?" "Ja som Bielski". Akcia: ***** Dramatičnosť: **** Realita: *** Vtiahnutie do deja: ***** Hudba: *** ()

Soubi

Moc hezké, opravdu se mi to líbilo. Děj je přehrazen (v době kdy by mohl začít sklouzávat do nudy) akčními pasážemi, které jsou dynamické a napínavé. Jako celek film působí upřímně a skromně. Bratrům nelze nefandit. Ani v nejmenším nelituji času, který jsem u filmu strávil. ()

Mykhaluu

Nelíbilo se mi toho tam plno, počínaje Danielem Craigem (který se mi tam nehodil, ale hrál slušně), zkratkovitostí konče... No, ale bez zkratkovitosti by to byl asi seriál, což tvůrci nechtěli... Proč? :) Ale dramatické scény byly natočeny drsně reálně! Za to, že tam skutečně tu zimu přežili dávám **** ! :) ()

MarsVl

Zwick = akce + drama, u něj se nejde ani zklamat. K tomu výborný Craig a Schreiber a máte super film. Jen mě udivil ten vysoký rozpočet. 4* ()

Romeroo

Já nebudu dlouho skrývat svoje nadšení…už delší dobu jsem neviděl takhle povedený film z druhé světové války…příběh brnká chvílemi dost syrové melodie, přitom si zachovává pud uvěřitelnosti a v některých momentech nás nechá příjemně oddechnout…to vše se odehrává v nádherném prostředí lesů a neporušené krajiny…co se týče herců tak také bez výhrad, nejvíce mě zaujal Schreiber…Defiance je prostě a jednoduše výborný válečný snímek, který si zaslouží plné hodnocení 5*. ()

george82

Liev Schreiber se mi líbil. Nekompromisní, přímý a lačný po pomstě. Ostatní už mě tolik nebralo. Téma přežívání židů během války pod ochranou lesa nebylo nijak poutavé, i když je obdivuhodné, jak to vše zvládli. Když má film přes 2 hodiny, tak tam too musí být více, co by mě zaujalo. Prostě jsem to musel dokoukat na dvakrát. Moc mě to nechytlo. ()

Ravic

Podle mého názoru jeden z nejlepších válečných filmů všech dob!!! Nesouhlasím vůbec s názory, že by byl v některých pasážích nudný. Zřejmě už jsou někteří kolegové "zpitomělí" filmy typu "Rambo: Do pekla a zpět" a tak když ve filmu není stále nějaká akce tak je film nudný? ()

Neeson a Fiennes jsou bohové

Neeson a Fiennes jsou bohové

10.04.2009

Chris Columbus svou řeckými mýty inspirovanou fantasy Percy Jackson and the Lightning Thief natlakoval zvučnými jmény. Louis Leterrier nechce s remakem Souboje titánů zůstat pozadu. Na pozadí… (více)

Zwick, bílá velryba a kanibalismus

Zwick, bílá velryba a kanibalismus

04.03.2009

Edward Zwick je prostě smolař. Točí kvalitní filmy, které mají zároveň i značný divácký potenciál, ale přesto z různých důvodů (většinou mizerná propagace) nakonec propadnou. Krvavý diamant… (více)

OSCARY – výsledky

OSCARY – výsledky