Každý den na svobodě znamená malý zázrak. Válečné drama o židovské partyzánské jednotce bratří Bielských... Když v červnu 1941 vtrhla německá armáda na území dnešního Běloruska, zvláštní komanda s místní policií pronásledovala židovské obyvatele a docházelo přitom k ničivým pogromům. Bratři Bielští dokázali zachránit více než dvanáct set Židů před deportací do koncentračních táborů. V hlubokých hvozdech Nalibockého pralesa poskytli pronásledovaným židovským uprchlíkům útočiště v lesní vesničce, které se přezdívalo lesní Jeruzalém a stalo se jediným svobodným místem na okupovaném území. V lesním táboře postupně vytvořili jednu z největších židovských partyzánských skupin, která dokázala úspěšně čelit nacistickým okupantům. Přirozeným vůdcem oddílu se stal Tuvia, jeho horkokrevný bratr Zuš se kvůli osobním sporům připojil k Rudé armádě. Do dějin druhé světové války se však zapsali jako hrdinové, jejichž příběh dokládá, že i Židé dokázali aktivně bojovat proti nacistům. V hlavních rolích sourozenců Bielských se představili hvězdní herci Daniel Craig (Tuvia), Liev Schreiber (Zuš) a Jamie Bell (Asael). (Česká televize)

pmusic

Zdejší hodnocení k tomuto filmu se evidentně dost rozcházejí. Mě osobně film dostal, bratrům Bielským jsem fandila jako o život. Obzvlášť povedená byla hudba a atmosféra běloruských lesů. Daniel Craig nezklamal, s hlavní úlohou se popasoval velmi slušně, ještě víc mě překvapil perfektní Liev Schreiber. Doufám, že v budoucnu budu mít možnost tento film vidět ještě jednou.. ()

Brano

Opäť ďalší vojnový film o židoch, ktorý nijak zvlášť nevybočuje z normálu. Film mal od začiatku výborne tempo, ktorému nechýbalo napätie, ale od polky to už začínalo zaváňať nudou. A ten koniec mi už prišiel trochu pritiahnutý za vlasy. Craig si zahral postavu, ktorá asi mala stvárniť “novodobého Mojžíša“, ktorý zachráni ich ľud od Nemcov. Takisto film je veľmi statický, ktorý sa odohráva iba na jednom miesto. Páčilo sa mi akurát stvárnenie Rusov, ktorý sa vo vzťahu ku židom od Nemcov nelíšili. A takisto výborný herci v hlavných úlohách: Daniel Craig, Liev Schreiber. ()

Miloško

No sklamanie.....Čakal som viac,či už trochu menej toho amerického vo filme,o lámanej angličtine s polsko-ruským akcentom radšej pomlčím.Videl som už omnoho viac lepších vojnových filmov!! 5/10 ()

TomasB

Nebylo to zase tak uplne spatne. Reziser se drzel skutecne dejove linky a bojove sceny byly jedna basen. Presto jsem se na konci filmu nemohl zbavit pocitu, ze to byly sice prijemne dve hodinky, ale nic bez ceho bych se neobesel:-( ()

Blazis34

Silné válečné drama v období 2.světové války zachycuje příběh dvou bratrů, kteří pomáhají židům tím, že je vysvobodili ze zajetí Němců a spolu s nimi se ukrývají po lesích. Edward Zwick po jeho skvělém filmu Krvavý diamant dokázál svoje mistrovské umění zakomponovat i do tohoto dramatu a vytvořil opravdu silný děj s napínavou atmosférou od začátku do konce. K hlavnímu děju přidal i pár poddějů, dáli se to tak říct. a to se mi na tom líbilo. Například narození dítěte, statečnost ženy před vlkem a jiné věci. Vyznamenali se i skvělý herci a samozřejmě Daniel Craig po roli agenta Jamese Bonda znovu ukázál, že může zahrát takřka cokoliv a jeho škála je opravdu rozmanitá. Snad jediné co bych vytkl je to, že ačkoliv je to válečný film, čekal bych více akce než bylo ke shlédnutí. Pár přestřelek za dvě a půl hodiny mi přišlo málo. ()

sirrgulo

Chcete-li válečný film spoustou akce, nechte si zajít chuť. O tom odpor není. Moc válečných hrůz druhé světové války se zde nedočkáme, za což sem byl rád. Filmy všemožné kvality jsou jich plné. Tvůrci spíš vsadili na mezi lidské vztahy ukrytých lidí v lese. A tak se jim povedlo natočit skvělé válečné drama o neuvěřitelném příběhu z druhé světové války. Závěrečná cesta přes močál, ve chvíli kdy si hlavní hrdina myslí, že je vše ztraceno, dokáže zapůsobit. Občas však film možná trošku uspává. Ne moc ale přeci a tak nemůžu dát plný počet. ()

Weirdman

Veľmi jednoduchý film s veľkým srdcom a schopnými hercami. Škoda len, že Zwick išiel na pol plynu ako scenárista (dialógy občas trhajú uši) a aj ako režisér (miestami film pôsobí nie nudne, ale znudene)... (●) ()

Danthare

Nejprve je třeba vědět, že námět k tomuto filmu vychází kupodivu opravdu ze skutečnosti /viz EN wikipedia a heslo Bielski Asael/. A právě asi proto, si z důvodu nutnosti zachování časové kontinuity příběhu, budete místy říkat něco o neuvěřitelných náhodách a nemožných situacích. Ono to tak ovšem opravdu z 80% bylo. A tank na závěr? To by nebyl Hollywood. Pro mě příjemných 90%. ()

Bobofon

Edward Zwick je zřejmě tak trochu kokot - nikdo jinej by totiž nepohřbil tak historicky zajímavý téma, jakým příběh bratrů Bielských bezesporu je. Tématem by se to vyrovnalo Schindlerovu seznamu, zpracováním ani v nejmenším. Když Daniel Craig pronáší projev plný velkých slov o tom, že tady je jediné místo, kde jsou Židé v Bělorusku svobodni, sedí přitom na bílém koni - no tak to musí mít člověk dojem, že tohle nemůže nikdo, ani neprvotřídní americký režisér, myslet vážně. Ale asi myslel, obávám se. Pro mě zklamání. ()

Efreeti

Daniel Craig a hlavně Liev Schreiber palec nahoru. Film je výborný až na závěrečnou bitvu. To že je to hloupě natočené a ochotnicky zahrané mi nevadí až tolik jako ten hrdinský patos. Škoda. ()

Trumper

…americký válečný film točený v litevských lesích a pojednávající o běloruských židech v podání anglicky mluvících herců s ruským přízvukem… Proč ne? Více jak dvě hodiny jsem strávil v lese a vlastně jsem se ani nenudil. Edward Zwick natočil válečný film bez hollywoodských příkras – s minimem munice a pouze jedním tankem na závěr. Vlastně pozor (!)… celý konec je ve skutečnosti čistá komerce jako vystřižená z Nové naděje, kdy se Han Solo vrací, aby zachránil povstalce před Impériem. Nicméně těch posledních deset minut jsem schopen filmu odpustit. /80% ()

patsandor

Bravurně natočený film o lidské odvaze a touze žít. Až zamrazí když člověk ví, že to je podle skutečnosti a ne jen fantazie scénáristy. ()

jack_scott

Velmi rozporuplný film. Potenciál obrovský, provedení už slabší. Craig se svojí "germánskou" vizáží působí ve filmu místy hodně směšně, stejně jako některé scény. Ty jsou místy skutečně nelogické, například ten závěr...to byla síla. Autoři asi čekali že se divákovo iq s koncem a množstvím vypité vodky během filmu sníží na průměr ožralého partyzána. Hmm, asi jsem měl málo vodky,nebo nevim,ale každopádně mi to přišlo místy fakt dřevěné. Pár -hlavně konverzačních- scén je přitom dobrých, stejně jako třeba herecké výkony takže je to fakt rozporuplné. celkově dávám 65% a ***. ()

Kubík

Je obrovská škoda že tento film natočili Amici, kteří o problematice pronásledování a vyhlazování Židů, ví naprostý kulový. Film nebyl špatný, ale ten pohled na daný problém je pokřiven hollywoodským slepým okem. Takový užasný scénář a byl zabit, velká škoda. ()

megajalec

Dosť rozťahané a nudné. Dlhá stopáž zabíja tento film, ktorý nie je zlý, ale žeby som na ňom nejako uletel, nedá sa povedať. Pohľad na vojnu z ďalšej, partizánskej strany z Bieloruska, to tu ešte nebolo. Akurát že sa toho až tak veľa nedeje, putovanie a schovávanie sa po lesoch, na 131 minút dosť málo ()

Neeson a Fiennes jsou bohové

Neeson a Fiennes jsou bohové

10.04.2009

Chris Columbus svou řeckými mýty inspirovanou fantasy Percy Jackson and the Lightning Thief natlakoval zvučnými jmény. Louis Leterrier nechce s remakem Souboje titánů zůstat pozadu. Na pozadí… (více)

Zwick, bílá velryba a kanibalismus

Zwick, bílá velryba a kanibalismus

04.03.2009

Edward Zwick je prostě smolař. Točí kvalitní filmy, které mají zároveň i značný divácký potenciál, ale přesto z různých důvodů (většinou mizerná propagace) nakonec propadnou. Krvavý diamant… (více)

OSCARY – výsledky

OSCARY – výsledky