Highlander: The Search for Vengeance

Highlander: The Search for Vengeance

Animovaný / Akční / Sci-Fi

Japonsko / USA, 2007, 86 min (Director's cut: 96 min)

CITÁT - Žil jako cizinec, ale říkali mu Highlander, od dnešního dne bude znám jako Colin MacLeod z klanu MacLeodů............ Úvodní pasáž nás lehce vtáhne do děje, ale příběh samotný se pak přesouvá o několik staletí do budoucnosti. CITÁT - Život je bezcenný a smrt přichází snadno........... Píše se rok 2187. Člověk se až diví, kolik staletí věnoval Highlander pomstě a těžko věřit, že se za tu dobu nenaučil něco pořádného. CITÁT - Myslím, že ti hrabe......... Highlander je chvilkama tak nasranej až jsem mu přestával fandit. Promrhat tolik staletí jen pro pomstu se mě zdá jako nesmysl. Ale znáte to , jen jeden může zůstat. Film je věnován producentu Williamu Panzerovi.(27.3.2012)

No popravdě jsem tomu moc nevěřil-člověk má přecijen Highlandera od dětství propojeného s poněkud slabšími filmy s Lambertem-ale o to více mě mile překvapilo, že i klasický highlanderovský příběh má obrovský potenciál pro říznou akcí s hezky ostrou šťávou=Kresba a animace jsou stále v Kavajiriovském standardu dokonalosti. Příběh je jednoduchý ale propracovaný. Je to akční, dynamické, trochu romantické, překvapivě sexy, krvavé a ve své komornosti-epické..............Prostě další japonská, animovaná chuťovka :)(30.7.2011)

No, keď už sa o znovuzrodenie a vylepšenie mena nepostarajú pôvodní a skutoční herci/tvorcovia, ďakujem aspoň anime továrni, že sa o niečo pokúsili a z časti sa to aj podarilo. Príbeh je síce dávno známy, okorenený o nejaký vírus aby sme sa za tú necelú hodinku a pol nepozerali len na stínanie hláv a občas o nejaký ten fajný gag. Ale inak sorry. 65%.(24.2.2008)

Highlander v Anime? To jsem si nemohl nechat ujít! Toto je ještě navíc Highlander v postapokalitpickém světě v budoucnosti. Procházíte s ním samozřejmě i vzpomínky na bitvy během celé historie lidstva. Nyní ho čeká poslední bitva proti svému největšímu nepříteli a poprvé pochopí, že nebojuje pro pomstu, ale pro osvobození. Jeho největší pomocnicí je prostitutka Dahlia, která je neskutečně sexy, ale zároveň členkou odboje. Grafika je tvořena z klasického Anime a 3D Anime, takže některé scény vypadají velmi plasticky. Je to i velmi slušné jako pokračování hraného filmu z roku 1986.(19.1.2013)

Tak jo, nejlepší díl "Highlandera" je ten poslední, a to navíc animovaný. Je to trochu smutné, protože se mi ten nápad série líbí, ale nedá se nic dělat. Tohle propojení je nejfunkčnější, jsou zde skvělé emoce, příběh není dokonalý, ale jeho vizuální stránka je krásná a dovolila mnohem více, než by dovolil hraný film s malým rozpočtem.(9.12.2015)