Highlander: The Search for Vengeance

Highlander: The Search for Vengeance

Animovaný / Akční / Sci-Fi

Japonsko / USA, 2007, 86 min (Director's cut: 96 min)

Začnu trochu zeširoka. Mistr animovaného filmu Yoshiaki Kawajiri si u mě udělal jméno už svou povedenou upířinou „Vampire Hunter D: Bloodlust“ a nesmím zapomenout ani na jeho příspěvek do světa Matrixu – „Animatrix“. V roce 2007 si vzal na mušku další legendární sérii, kterou Highlander určitě je. No, musím se přiznat, že z výsledku zase tak úplně odvařený nejsem. Problém je především v samotném příběhu, který je zoufale plochý a přímočarý – a taky notně přitažený za vlasy (ještě daleko více než ve filmu). Co se samotného animovaného zpracování týče, tady není co vytknout – kdo umí, prostě umí. Ale to neustálé nahánění mezi MacLeodem a Marcusem, které zase a znovu dopadalo stejně (MacLeod dostal strašlivě na prdel) mě už časem přestalo bavit (ve filmovém zpracování se naháněli „jen“ cca 450 let – tady odhadem tak 2000!). A tak jsem byl nakonec rád, že MacLeod Marcusovi – pozor „překvapivý“ SPOILER – tu palici nakonec konečně přece jen ufikl. :-)(19.12.2010)

Tak jo, nejlepší díl "Highlandera" je ten poslední, a to navíc animovaný. Je to trochu smutné, protože se mi ten nápad série líbí, ale nedá se nic dělat. Tohle propojení je nejfunkčnější, jsou zde skvělé emoce, příběh není dokonalý, ale jeho vizuální stránka je krásná a dovolila mnohem více, než by dovolil hraný film s malým rozpočtem.(9.12.2015)

Dobré. Místy vtipné, i nechtěně (?), ale co na tom záleží. Obsahuje i poučení. Zde k shlédnutí http://www.google.cz/search?q=highlander+search+for+vengeance&hl=cs&tbs=vid:1,dur:l (to s čárkou za odkazem také patří do url ... na této databázi jednou bude [protože nekonečno je číslo, tuším, tak i datum z něj jde stvořit, nepřipouští-li se do data konkrétní druhy čísel] fungovat rozpoznávání url, pak nejspíš odkaz nebude rozdělený čárkou, která do url patří).(8.1.2011)

• klerik

Dosť som nepochopil zmysel tohto anime. Je to vlastne remake hranej jednotky... Teda minimálne, čo sa konštrukcie a vývoja príbehu týka – akoby malo ísť len o priblíženie highlanderského „univerza“ ázijskému divákovi. Celkovo je to však chladné ako psí čumák, akcia síce dravá, ale filmu chýba duša...(8.9.2016)

No popravdě jsem tomu moc nevěřil-člověk má přecijen Highlandera od dětství propojeného s poněkud slabšími filmy s Lambertem-ale o to více mě mile překvapilo, že i klasický highlanderovský příběh má obrovský potenciál pro říznou akcí s hezky ostrou šťávou=Kresba a animace jsou stále v Kavajiriovském standardu dokonalosti. Příběh je jednoduchý ale propracovaný. Je to akční, dynamické, trochu romantické, překvapivě sexy, krvavé a ve své komornosti-epické..............Prostě další japonská, animovaná chuťovka :)(30.7.2011)