Příběh pramení v dávném starověku, kdy se střetne nesmrtelný Marcus Octavius s dalším z klanu MacLeodů, Colinem, který je ochoten obětovat cokoliv, aby se mu pomstil za smrt své milované Moyi. Z boje však nevzejde jako vítěz. V průběhu historie se Colin pokusí zabít Marcuse nesčetněkrát, ale štěstí nestojí na jeho straně. Další šanci dostane až v New Yorku roku 2187, kdy už zdaleka nejde jen o pomstu, ale highlander musí svrhnout Marcusovu vládu tyranie a odvrátit i jeho ďábelský plán na vyhlazení lidstva a zničení světa. Do cesty se mu navíc připlete dívka Dahlia, jenž mu tak připomíná jeho dávnou lásku. (Crowen)

Tom_Lachtan

Jen jeden může zůstat! Jak pravdivá je tahle hláška, která provází celou Highlanderskou sérii... Jen jeden film může být, ty ostatní inkarnace si zaslouží přinejlepším blahosklonné povytažení obočí nad jejich blbostí (animovaný seriál) a to jen díky nostalgii, jiné už jen zatracení do hlubin věčnosti. Jediné co má tahle verze dobrého je pro tuhle sérii osvěžující anime styl a souboje, jinak se jedná o soubor těch nejvyšších klišé (nejztůdnější je v tomhle ohledu postava dětského parťáka a romantické děvky, která bez mrknutí oka dokáže ovládat těžký kulomet, který je velký téměř jako ona sama a s nejmenším odporem kosí jednoho robotického protivníka za druhým) a navíc se daří udělat z Colina z klanu MacLeodů jen dementního debila a scénáristé mě tak nutí fandit záporákovi, který je alespoň trošku zajímavý, byť klišojidní a POKAŽDÉ stojí ve flashbacích na té zlé straně. ()

JJ.Gibson

Highlander, působil jako celek velmi slušně. Člověk by ani nemusel znát hrané verze a tento film by v klidu pochopil. Mě se to líbilo moc, příběh dobrej, výborné flashbacky, animace pěkná (až na to, že skoro každá postava měla mega kotlety :) a souboje na můj vkus, trochu krátké, ale o to více brutální! Člověk si pomyslí, proč tedy nehodnotím 5*, ale je to prosté: Colin MacLeod zkrátka nebyl dost cool!!!!!!!!!!!!! ()

Terva

CITÁT - Žil jako cizinec, ale říkali mu Highlander, od dnešního dne bude znám jako Colin MacLeod z klanu MacLeodů............ Úvodní pasáž nás lehce vtáhne do děje, ale příběh samotný se pak přesouvá o několik staletí do budoucnosti. CITÁT - Život je bezcenný a smrt přichází snadno........... Píše se rok 2187. Člověk se až diví, kolik staletí věnoval Highlander pomstě a těžko věřit, že se za tu dobu nenaučil něco pořádného. CITÁT - Myslím, že ti hrabe......... Highlander je chvilkama tak nasranej až jsem mu přestával fandit. Promrhat tolik staletí jen pro pomstu se mě zdá jako nesmysl. Ale znáte to , jen jeden může zůstat. Film je věnován producentu Williamu Panzerovi. ()

klerik

Dosť som nepochopil zmysel tohto anime. Je to vlastne remake hranej jednotky... Teda minimálne, čo sa konštrukcie a vývoja príbehu týka – akoby malo ísť len o priblíženie highlanderského „univerza“ ázijskému divákovi. Celkovo je to však chladné ako psí čumák, akcia síce dravá, ale filmu chýba duša... ()

genetique

No, keď už sa o znovuzrodenie a vylepšenie mena nepostarajú pôvodní a skutoční herci/tvorcovia, ďakujem aspoň anime továrni, že sa o niečo pokúsili a z časti sa to aj podarilo. Príbeh je síce dávno známy, okorenený o nejaký vírus aby sme sa za tú necelú hodinku a pol nepozerali len na stínanie hláv a občas o nejaký ten fajný gag. Ale inak sorry. 65%. ()