Laura (Rebecca Romijn) je mrcha. Příběh začíná na Mezinárodním filmovém festivalu v Cannes v roce 2001, kde smrtelně krásná, ale také všeho schopná "femme fatale" odvážně uloupí drahocenný šperk a vypálí rybník svým komplicům. Poté odjíždí do Ameriky a v letadle se seznámí s úspěšným podnikatelem Wattsem (Peter Coyote) a s ním si užívá anonymity v cizině. Po sedmi letech je podnikatel pověřen prací ambasadora ve Francii, takže jeho žena Laura se po odvážné loupeži vrací zpět do Francie s novou identitou. Bývalý paparazzi Nicholas (Antonio Banderas) Lauru neustále pronásleduje a pokouší se odhalit ji takovou, jaká je. Vyfotí ji pro jeden z velkých týdenních skandálních časopisů, a její bývalí komplicové po čase stráveném ve vězení po ní jdou. Laura je ohrožena na životě, ale jako ztělesněný ďábel se umí bránit všemi prostředky.

Režisér Brian De Palma záměrně sáhl po klasické femme fatale tak časté ve filmech z let čtyřicátých a padesátých, a přizpůsobil ji současnému příběhu. Film Femme Fatale má jedinečnou pařížskou vůni, to proto, že režisér žil několik měsíců v Paříži a město si oblíbil. Antonio Banderas nezklamal v roli Nicholase, který je odrazem Lauřina ducha a obav. Jejíma očima ho vidíme jako nebezpečného jedince oblečeného do černého. Vpravdě ďábelskou podívanou předvedla Rebecca Romijn-Stamos (X Men) jako Laura, která používá svou krásu a sexualitu jako zbraň k získání toho, co chce. A daří se. V malé, zato výživné roli ambasadora Wattse se ukázal Peter Coyote. (oficiální text distributora)

maeb

Prvních řekněme deset minut je opravdu vynikajících. Už jsem skoro začínal mít pocit, že koukám na skutečně vyjímečné dílo. Ale pak se začala přihlašovat paní nuda a co hůř, začal jsem mít neodbytný pocit, že je to všechno nějaká pitomost. Ke konci už to byla jistota. Pointa sice překvapivá, ale jinak nic moc. Nebo spíše: nic nového pod sluncem. Rebecca Romijn-Stamos by byla docela pěkná kočka, kdyby ovšem měla tak o pět, deset kilo víc, takhle spíš vypadá jak reklama na Dachau. Brian De Palma už má svá nejlepší tvůrčí léta zjevně dávno za sebou. Dodávám: škoda! ()

Marat

vidím, že názory na tento film jsou docela rozporuplné. Byl jsem zvědavý na film Briana De Palmy, kterého jsem doposud znal jen ze starších jeho snímků a musím uznat, že se zhoršil, alespoň v tomto filmu. Sice film má spoustu zajímavých filmových nápadů, jak být originální, ale film je bohužel až moc zmatený, ale podle mě nechtěně zmatený. Snad sestřih tohoto filmu nebo špatný scénář může za tento nedostatek. Film hodnotím průměrně. průměrně za to, že nejsem ani nadšený, ale ani jsem se příliš nenudil ()

herrbierer

Skvělý film a kdyby nebylo naprosto šíleného dělového zvratu ke konci (který se až nebezpečně podobá jednomu slavnému zvratu z jedné slavné americké soap opery o ropných magnátech), bylo by to za jasných pět. Brian De Palma je opět při síle a nabízí nám takovou lahůdku, která je plnně hodna jeho jména. Odkazy na na Hitchcocka, stylově evropská atmosféra a drcení zažitých klišé ve stylu novodobých kriminálek. Rozhodné si to nenechte ujít, jestliže vás De Palma zaujal alespoň jedním ze svých filmů. ()

oasismanik

Film, ktorý celkom pochopiteľne na csfd pláva v priemerných vodách. Sexi, škandalozne, zvláštne...jeden z najlepších filmov, ktorý nepochopí a neuzná niekto, kto proste nechce...absolútna delikatesa od De Palma. 10/10 ()

Vojt Ittoh

Zvláštní, ale velice zajímavý snímek. Laura, v podání Rebeccy Romijn Stamosové, se zde ukáže jako opravdu vypočítavá, ale velice krásná mrcha. Příběh začínající na Mezinárodním filmovém festivalu v Cannes (2001), kde se jí podaří ukrást vzácnou sadu šperků. Způsob, kterým se těchto šperků zmocní je velice sexy (lesbická scéna ve sprše). ()

Weirdman

7/10... Vyzerá to dobre, je to svižné, dobre sa pozerá na Rebeccu, ale je to celé až príliš gulášoidné, neprehľadné a finálna pointa síce urovná ten zmätok v hlave, ale drží z predchádzajúcim dejom pokope len veľmi krehko. ()

me3x®

velmi prekvapivý zvrat vo filme.. neviem čo mi tam chýbalo, alebo čo mi vadilo... ale na 5* to nedám... A ozaj... čo sa stalo s tým hadom?? ()

Ygan

Pořádný koment bude, až se proberu po ráně, kterou mi uštědřila Rebecca Romijn a až to uvidím znovu a trochu víc to pochopím. Pět hvězd ale dávám přesto - možná, že je to pro někoho nepochopitelné, zbytečně složité, postavené na hlavu, ale kdo umí líp zfilmovat vyhrocené scény jako jsou na začátku a striptýz než Brian De Palma? ()

benyy

Opäť raz nerozumiem nízkemu hodnoteniu. Uaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaau. Tá pointa. Niet čo dodať. Zážitok!!! ()

nikkittka

Dráždivě tajemná hitchcockovská hra s divákem,která postupně maličko přerůstá režisérovi přes hlavu,ale pořád moc hezky navazuje na dřívější De Palmovy kousky.Ty jeho neprostupné žánrové hry mě vždy v jeho filmografii bavily nejvíc. ()

elanista1

Uvodny festival na zachodoch a nepochopeny, avsak pozoruhodny zaver a medzi nimi len tony nechutnej nudy. Dobre, neviem si velmi predstavit co nam De Palma chcel povedat, lebo nemam rad filmy kde treba rozmyslat, tak som casto neveriacky pochyboval, o com to je. Ale pravdupovediac mi to nevadi, je to zabalene do atraktivneho obalu a viac mi netreba. ()

martins

Film stoupá a padá s Rebeccou Romijn, dvě žhavé sexuální scény z toho jedna lesbická a také kompletní odhalení svých vnad ve vodě, Antonia Banderase, jsem sotva zaregistroval, ale má tam slušnou roli, film určený spíše pro mužskou populaci. ()

j.sorensen

Rebecca je opravdu krásná ženská a jen kvůli ní jsem to doukal. Pamatuju si jí jako špindíru v Přátelích :) Film je zmatený a zamotaný, po hodině už jsem ani nevěděl, o co tam vlastně de. ()

jiricek86

Byl by to výborný film, kdyby...První polovina filmu je senzační, udržuje napětí, Banderas i Rebecca Romijn excelují, pak přichází žhavá striptýzová scéna... Situace na mostě všechno láme a kvalita filmu rapidně klesá s každou další minutou. První zlom, když se Laura vynoří znovu z vany a po předchozím snění změní osud všem postavám, už je docela otřepané často používané klišé. Ale budiž. Když ale na konci dodávka přesně narazí do dvou "padouchů" a Banderas "poprvé" spatří bloncku jako v románku..divák se nasere! Protože tak omletá pointa zkrátka film dokonale shodí. Škoda ()

veverysiak

Úžasný kúsok, keď som už mal nutkanie vypnúť to, zázračne ma vtiahol do svojich slučiek a už ma nepustil, brilantne natočené, parádne zamotané, fantasticky podmazané hudbou, pod majstrovskou taktovkou De Palmu museli vyniknúť aj inak menej hodnotené hviezdy, udivila ma hlavne Rebecca, tak to som teda nečakal, takže 90%. ()