...aneb jak podat zajímavé informace nezajímavou formou. Nejzajímavější na tom všem pak byly záběry na přírodu po celém světě spojené s hudbou od islandských Sigur Rós.(29.2.2012)

11. hodiny jako konkurent Inconvenient Truth opravdu příliš neuspěje. Některé okamžiky, některé myšlenky a názory jsou zajímavé a vynikající, ale většinu času dokument dojíždí na průměrnost a nezajímavost. Pár měsíců po shlédnutí si prakticky nepamatuji jediný argument nebo nápad, který autoři v dokumentu uvedly a to je oproti zmiňované Nepříjemné pravdě velká smůla. Chtělo to více inovace a nápadů, které by obyčejně pojatý dokument vylepšili na méně zapomenutelné dílo.... Ani DiCaprio tomu totiž nezabrání.(25.4.2009)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $707,343Tržby Celosvetovo $985,207(15.11.2008)

• Pohrobek

Bohužel nenápaditě natočená slabá agitka nehodná svého závažného a hlubokého tématu. Nezklamala mě, protože jsem o moc lepší záležitost nečekal, ale takhle se skutečně film ani dokument informující o závažných problémech nedělá.(20.5.2008)

Skvělý dokomunent, který nutí k zamyšlení a vězte, že je pravdivý !! Opravdu bychom měli změnit myšlení a zacházet se vším trochu jinak !! Tenhle dokoment dupuručuji VŠEM ! Správně by se na něho měl podívat každý, ať ví, v jakém to světě opravdu žije ! A pokud Vás tahle tématika opravdu zajímá a chcete opravdu změnit svět, doporučuji taktéž knihy od Donalda Walshe, např,: trilogie Hovory s Bohem, Přátelství s Bohem nebo knihu Tak se změň !! Dopřejme si lepší život a neberme přírodě ten její !!!(11.1.2009)

• Psema

Strhující dokumentaristická práce pojednávající o zkáze modré planety našima vlastníma rukama? Ani ne. Jde spíš o selanku schématických záběrů, ve kterých se střídají nudné grafy, ještě nudnější vědci a NAPROSTO nevyužitý DiCapriův kukuč. Pusťte si radši skvělý trailer. Řekne všechno podstatné a nepřipraví vás o víc než dvě a půl minuty života.(30.10.2007)

Ďalší film, ktorý vyvolá divákovi silné mrazenie pri pohľade na budúcnosť našej Zeme. Škoda, že natáčanie takýchto filmov nevyvoláva žiadnu odozvu pri riešení týchto problémov, a pripomína hádzanie hrachu o stenu. 80%.(9.1.2010)

Sice ne-umění, ale pořád lepší a hlavně prospěšnější film než např. díla populárního nihilizmu (WANTED, DEXTER apod.).(21.1.2010)

• PinokKio

Spousta mluvících hlav to s námi jistě myslí dobře, ale tak nějak nudí. Oponenti kradou tužky ..(29.12.2013)

Obehraná písnička, kterou všichni umíme zanotovat zpaměti. Aby se přestala hrát, muselo by řešení téhle situace být na někom jiném, než na lidech. Jestliže jsme v roce 2007 měli 11. hodinu, co se za těch pět let změnilo? Nalijme si čistého vína, naprosto drtivou většinu lidí nezajímá, jak to tady bude vypadat za 500 let. Těch nějakých sedmdesát, co nám současníkům zbývá, to jistě vydrží, a pak... Ať třeba tají ledy, že? Jestli je něco šílenějšího než alibismus, tak týmový alibismus. Nutno ale říct, že tento dokument není natočen takovým stylem, který by měl šanci někoho výrazněji oslovit nebo snad vystrašit...(1.3.2012)

Jasne, ako to tu tak vidím podľa komentárov, tak viac katastrof do dokumentu, viac a zaujímavejších hercov a vačšiu šou! Toto sú presne prednosti kvalitného dokumentu! Neviem či populácia tak strašne hlúpne, alebo som divná ja...Netvrdím, že dokument bol najlepší na dannú tému, aký som kedy videla, ale rozhodne obsahoval veľa informácií a faktov, ktoré určite stoja za šírenie. Som rada, že v súčasnej konzumnej spoločnosti stále sú takí, ktorí niečo podobného natočia. Je mi ukradnuté, či je to preto, lebo sa chcú cítiť či prezentovať lepšie. Podstatné je, že to aspoň pár jedincov snáď donúti k zamysleniu a zmene životného štýlu.(13.11.2016)

rozhodne to neni zly dokument ale chyba dotik autenticity ktorý by nas prinutil hlbsie sa zamysliet nad daným problemom(6.12.2007)

• mysiak

Zaujímavá téma, nezaujímavo podaná narozdiel od Nepríjemnej pravdy, určená je len pre určitú skupinu ľudí, ktorý sa o to aktívne zaujímajú, a nie pre všetkých, nezachráni to ani Leo DiCaprio, ktorý podporuje tento dokument, výborné zábery ale o ničom podané...(19.7.2008)

• MartinezZ

To je sice všechno moc hezké, ale stejně se moc dobře ví, že řešením je jen vychcípání lidského druhu. Dokud tu budem, tak si budem škodit. Však ona si s náma už příroda nějak poradí. Samotný dokument se tak pro příliš dlouhých devadesát minut nesev duchu "můžeme si za to sami". Filmem se to nijak nevytrhne.(10.3.2012)

• Aiax

Přesně takhle by dokumentární film ve věku supermoderních špičkových snímků BBC, National Geographic ad. neměl vypadat. Neberu ani omluvu, že 11. hodina je primárně zaměřena na diváky environmentálními "moudry" dosud nepoznamenané, protože i informace, které každý minimálně poučený divák slyšel už stokrát, se dají podat záživněji, výživněji a živěji. Zkrátka tomu chybí scénář, dramaturgie, chytrost...stoprocentní pochvalu si zaslouží jedině překrásná vizuální stránka, jenže to nestačí.(7.4.2008)

Dokument na velmi závažné téma vlivu člověka na planetu Zemi, trpí neskutečnou neschopností tvůrců natočit film který by v devadesátiminutové stopáži dokázal udržet divákovu pozornost, což je strašná škoda. Snaha nahustit do hlav lidí co nejvíc informací je zde zcela kontraproduktivní, když po půl hodině už ztrácíte zájem, protože se jaksi nedaří vizuálně zaujmout, a to je u filmu velké mínus. Fakt škoda, protože informace ve filmu obsažené jsou hodně alarmující.(29.11.2010)

Verdikt: ScarPoul vyhrává cenu za nejblbější věcný komentář v historii ČSFD (sorry všichni rozpocet ? trzby celosvetovo ?, hudba, atd.): ''chyba dotik autenticity ktorý by nas prinutil hlbsie sa zamysliet nad daným problemom''? Tobě chybí základní dotYk jazykovým vzděláním a přesto se odvážíš veřeně publikovat svůj psaný text. A ve filmu ti chyběl dotik autenticity? Co se takhle podívat z okna, otevřít noviny, pustit TV zprávy? Pořád nic nevidíš? Tohle není akční film, ale dokument. A hodně povedený. Škoda jen, pro mě, zbytečných Leonardových monologů, ale chápu, že jména táhnou a dokument, který má zasáhnout co největší skupinu lidí, známé jméno, kterým se bude zaštiťovat, prostě potřebuje.(19.7.2008)

Po vynikajúcom traileri a úžasnom plagáte, pri filme nastáva isté sklamanie...Možno je to za to, že ja na dokumenty až tak nie som, ale...rozprávanie vedcov, začne po chvíli nudiť, a keďže zaberá skoro celú minutáž je to škoda...Chcelo by to trošku ozvláštniť, prípadne prihodiť DiCapriove šteky a zábery z reality, lebo tieto dva "elementy" držia inak dosť suchý dokument nad vodou...Mohlo to byť oveľa lepšie...Škoda tvorcovia, škoda Leo, možno nabudúce, ale zámer bol dobrý a to sa musí ceniť tiež, hlavne u takého Lea DiCapria, ktorý ako hollywoodska star na niečo takéto nie je odkázaný, ale aspoň nám ukázal svoju lepšiu tvár:-))(28.4.2008)

Bohužel jsem viděla až druhou polovinu dokumentu, ale ta mě 'nadchla'... Teď si nejsem úplně jistá, jestli bych měla tento snímek hodnotit tak dobře, když jsem ho neshlédla celý, ale zkrátka mě dostal do kolen... To, že jsme zkázou planety Země a že příroda udělala největší chybu když dovolila vývoj tak nebezpečného druhu jako je člověk zní sice krutě, ale o to víc pravdivě... Na tom, že na každém z nás záleží něco bude a je čas s tím něco dělat - to je to, co si člověk má odnést....(17.4.2009)

Měla bych dát tři, ale kvůli tématu nadržuju. Podíl na mírné otrávenosti má nejen plouživá forma, ale i děsivý dabing - opravdu musí HBO dabovat i dokumenty, kruci?!(8.4.2010)

Čakal som kompilát všemožných srdcervúcich záberov na ničenie prírody, zdravia aj civilizácie, ktoré budú moje ekologické cítenie valcovať ako hurikán. Dostal som výpovede vedcov a aktivistov, ktoré sa snažia predovšetkým informovať, donútiť k zamysleniu aj ľudí, ktorým je problematika životného prostredia ukradnutá, alebo si to aspoň myslia / alebo na to nemyslia vôbec / alebo vôbec nemyslia . . pokúšajú sa zapôsobiť nielen na emócie, ale v prvom rade na zdravý rozum. Nepopieram pritom ani trochu, že je to všetko tendenčné a zamerané jednostranne, ale . . ( a to je hodne veľké ALE ! ) - čo je na takejto jednostrannosti zlé ? Uškodiť nemá čomu a pomôcť môže - málo aj veľmi. Ak patríte k tým, čo si myslia, že kríza nášho životného prostredia je iba výmyslom ekológov alebo nafúknutou bublinou, či niečím, čo potrebujeme aby sme mohli živiť náš prirodzený pocit viny - a ja dúfam, že vás takých veľa nie je - aj tak by ste mohli uznať, že triedenie odpadu, čistá energia či humánny prístup k prírode aj sebe samému ničomu neublížia. Kašľať na tendenčnosť alebo filmárske kvality ! V tomto prípade ide čisto len a len o otázku postoja ! Buď ste za, alebo ste ignoranti, alebo ja neviem . . - a to sa vám pritom nemusia pri takýchto filmoch tlačiť slzy do očí ! Stačí trocha vnímavosti a súdnosti, aby ste si uvedomili základné skutočnosti. Leonardo DiCaprio ma už dávno presvedčil, že nie je len fešáčik na plátne, ale aj skvelý herec. Teraz však viem, že je aj vynikajúci človek . . http://www.nekultura.cz/film-recenze/11-hodina.html(25.10.2007)

• neoBlast

Rádoby filmová báseň, která až moc spoléhá na významné osobnosti před kamerou jako jsou Gorbačov, Hawking či božský Leo, nepřináší ale absolutně nic nového a působí spíše jenom jako takové devadesátiminutové hrčení a fňukání nad rozlitým mlíkem (nuda). Velkohubá 11. hodina se snaží bohužel neefektivně shrnout všechna témata tak typická pro dnešní "sociální" dokumenty, od globálního oteplování po kritiku konsumerismu čímž zaostává proti oněm specializovaným bratříčkům (třeba obligátní Nepříjemná prada, kritický Zeitgeist a spousta dalších). 45 %(28.11.2011)

Leonardo Di Caprio byl pro mne do této doby povrchní libový frajírek . Od té doby kdy jsem spatřil tento film, u mne po intelektuální stránce velice stoupnul. Na rozdíl od jiných svých kolegů využívá také svůj mozek. Nic víc k tomu není třeba dodávat.(21.10.2007)

poté co dovyprávěl srdceryvný příběh, leoš se vzdaluje a nastupuje do lamba(24.11.2010)

Souhrn těch nejušlechtilejších (bohužel nereálných/nerealizovatelných) myšlenek, pocházejících z hlav těch nejkompetentnějších lidí. Ve výsledku je to však jen jakási recyklace vykřičníků a pravd (ikdyž s určitýma řečenýma věcma lze polemizovat), které každý jen trochu více přemýšlející člověk zná. A agitka. Nemá smysl se šířeji rozepisovat, rozhodně to však stojí za to vidět. Jen tak bokem bych snad dodal, že vyznění celého dokumentu je spíš smutné, než pozitivní, když objektivně jediné řešení současný planetární šlamastyky má vzhledem k povaze člověka podobu jeho "fyzického omezení". Nakonec - dobře to řekl terminátor, že člověk má v povaze sebezničení. No, nějak to ve mě probouzí chuť zkouknout Dvanáct opic.(30.12.2013)

• Matts

Už ten palakát mluví za vše... Naprosto prvoplánově natočený dokument. Tento snímek postrádá jakoukoliv koncepci. Pod obrovskou hromadou krátkých rozhovorů (jejichž vyznění je vždy stejné...musíme začít něco dělat, nebo to nedopadne dobře) a nudným hudebním podkresem je velice těžké přemýšlet nad katastrofickým stavem této planety. Hlavní - a jedinou - zprávu, kterou film přinášel, jsem pochopil v prvních pěti minutách...těch dalších devadesát byl regulerní očistec. Chtěl jsem z kina odejít, nebylo kudy. Leonardo Di Caprio je sice skvělý herec, ale do žádných větších produkčních akcí by se pouštět neměl. Přemýšlel jsem, jestli dám * za dobrý úmysl...ale nedám. Je to příšerné!!(24.9.2007)

• Paity

Takové jakoby rádoby zelené tlachání o tom, jak je na tom naše planeta špatně. Užitečné hlavně snad proto, že uvidíte, jak my se tady můžeme zbláznit s třízením odpadu, šetřením energeií, ježděním v supermalých autech, abychom měli supermalou spotřebu ropy a na druhé straně planety zakopávají bordel po tunách do země,jezdí v osmiválcích a z jídla vyhazují půlku a nakonec si zatopí s plasty v kamnech...(5.6.2013)

Je dosti podivne videt takove mnozstvi nizkych hodnoceni, kdyz vezmu v uvahu, ze se jedna o dokument na dane tema. Nevim, co vsichni cekali, ale ja byl spokojen a ekologie je tema, o ktere by se vsichni meli zajimat, at uz pro sve logicke opodstatneni nebo vedecky dokazana fakta. Proc nepoustet takove veci ve skolach? Ja bych hlasoval pro. Komu se to libilo, doporucuji The Story of Stuff. 90%(25.7.2008)

Docela dobrý dokument ve kterém jsou fakt pěkné záběry z celého světa, o tom jak si lidé neváží planety a znečišťují jí. Štve mě ale moralizování američanů jak se mají lidé k zemi chovat, přitom to jsou právě oni kdo dává planetě největší "kouřovku".(27.4.2012)

• Xsi

Nemůžu si pomoct, ale tenhle film asi na mezinárodním festivalu dokumentárních filmů, jehož program je tak našlapaný, že vezmou každý čtvrtý přihlášený film, být neměl... Poprvé v životě jsem odešla z kina uprostřed filmu, a nelituju... Používá typické schéma "ukážeme pár přírodních katastrof, potom nějaká roztomilá zvířátka, tygra, ledního medvěda či opičku a pak řekneme, že když se lidi nezačnou chovat rozumně, tak oni i tato zvířátka vyhynou". Nemluvě o tom, že film sdělí svoji hlavní myšlenku v prvních deseti minutách, a potom ji jen dál a dál recykluje, ty chytré mluvící hlavy říkají vlastně pořád totéž, jen pokaždé jinými slovy. A Leonardo kážící nám uprostřed krásné krajiny na kopci pod stromem působí poněkud směšně když uvážíme, že on ani štáb tam asi pěšky nedošli...Padesát minut mi skutečně stačilo... Na druhou stranu, jistá paní to po opuštění sálu hodnotila tak, že to byl moc pěkný film, který by měli dávat v televizi, a ve školách pouštět povinně, aby lidi konečně viděli, jaký je to svinstvo...Jo, jako osvětový film pro problémem ani filmem nedotčeného asi dobrý...(5.11.2007)

• arcticsky

Tak už i Leo di Kapřík se nechal přemluvit k všeobecnému ohlupování, kdy každý rozumný ví že pravda je někde uprostřed. Ach jo....Zde prezentované názory se v poho dají rozdělit do tří skupin - polopravdivé, dementní trochu a dementní hodně. Ale jistá část západních ekologických čičmundů bude sebevražedně hloupnout až do haleluja. Ať jdou protestovat a žvatlat do zemí, které se o ten svinčík zasluhují nejvíce - Rusko, Indie, Čína, Brazílie....schválně, co to s těmi státy udělá....Jo - ty dva bodíky jsou za pěkné obrázky a hudbu.(6.5.2013)

není to moc záživné, navíc moc nových informací se zde nedovíte, možná nějaké statistiky, ale to je tak všechno(18.1.2009)

Vdaka takymto dokumentom sa clovek aspon na niekolko minut (mozno)zamysli nad zubozenym stavom nasej planety. Skoda, ze tento film neobsahuje takmer ziadne nove informacie v porovnani napriklad s beznymi spravami.(23.9.2008)

Jde o agitku z ekologie, kterou nás provází samotný Leonardo DiCaprio, což je na jednu stranu zvláštní vzhledem k jeho datu narození, ve kterém se také najde mnoho jedenáctek. Sám Kapr je zastánce krás přírody, jak si může každý vyhledat na webu. Jeho organizace se snaží finančně zachraňovat slony a jiné živočichy před záhubou, už nějakou chvíli rovněž žije ekologicky, a sám i produkoval vznik celého projektu. Vedle něj promlouvají do duše lidí i jiní experti z oboru, co se spíše než na konkrétní fakta zaměřují na samotný přístup k naší matičce Zemi. Konstatoval bych, že se jedná o základní vhled do problematiky, aby ji pochopilo co nejvíce nezasvěcených. Nebudu tady ze sebe dělat odborníka nebo ochránce, nikdy jsem jím nebyl, ale nad dokumentem "11 hodin" by se měl být přeci jen každý zamyslet. Když už vás nebude zajímat mudrování, tak se určitě nabažíte záběry z přírody, jako z časopisu National Geographic, v kombinaci s hrůznými obrazy na zdevastovanou matičku Zemi a katastrof, které svou sebestředností zapříčinily pouze lidské ruce.(11.8.2014)

Dokument je průměrný až podprůměrný, ale na druhou stranu navrhuje zajímavou myšlenku, které se dá vypovědět v jedné větě a to je:"že lidé by měli vyrábět věci, budovy a auta jenom takové které se budou dát 100% recyklovat a energie se bude získávat jenom z obnovitelných zdrojů " a to by lidstvo mělo, ale fakt hodně rychlo dělat. Protože se stavíme k planetě jako rakovina...(26.4.2015)

Ambiciozní ekologická agitka... s vypravěčem v podání Leo DiCapria... Výsledkem je slušná podívaná, která potvrzuje, že dokument nemusí být nuda...(9.2.2015)

Trošku jsem se obával černobílého levičáckého žehrání na téma globální oteplování, ale je to daleko komplexnější, vyvážené a v některých momentech i hluboce filosofické (you can never get enough of what you don’t really want).(2.10.2011)

Teória je to pravdivá a zaujímavá, ale horšie je už zpracovanie tohto dokumentu, ktorý má problém si udržať pozornosť diváka. Miestami si tú pozornosť drží tak pevne, že neodtrhnete od neho oči a uši, ale večšiu časť filmu sa len mrvíte nudou, stále sa opakujúce frázy ... a popravde myšlienkami ste úplne niekde inde a nevnímate tento dokument. VIDENÉ 1x(20.12.2011)

• Killer_The

Ďaľší mravoučný pseudokument o hrozbe ekologickej katastrofy. Nudu, predvídateľnosť a upravené vedecké fakty podávané formou "pre blbcov" prostredníctvom Leonarda Di Capria.(7.5.2008)

Jeden z najlepších ekologických dokumentov, vďaka Leo.(29.4.2008)

• Lewaso

Směs ekologických tytyty s jedním rozhřešením: Všichni umřete! To vím i bez vás. Jediní, kdo mluvili věcně a rozumně byli indiáni...(11.1.2010)

Chvíľu to trvá, než si dokument a divák vyjasnia o čom vlastne chcú hovoriť a ktorým problémom majú začať. Postupne nám však čakanie na ústredný problém vynahradí kopou zaujímavých hostí - STEPHEN HAWKING!!!!!! , ohromujúcimi zábermi na prírodu Zeme alebo Leonardom, ktorý sa očividne do ekológie vyzná. Nie, 11.hodina a jej spracovanie s nádhernými grafickými pomôckami a číslami, pred ktorými neutečieme si nezaslúži byť v modrom pásme - myslím samozrejme na vzostup do červenej sféry.(19.12.2013)

všetci povinne pozrieť !(28.12.2017)

Ekologicky agitující dokument, který obsahuje sice zajímavé myšlenky a teorie, ale bohužel v nezáživné formě. Zpracování mohlo být lepší, dané téma by si to zasloužilo.(16.2.2010)

• Jevablo

Těžké hodnotit. DiCaprio je samozřejmě otřesně nepřesvědčivý, ale spíš mi vadil ten intenzivně vtíravý manipulativní způsob vyprávění. Prostě pravda je jen jedna, my ji máme a vy ne, tak držte tlamu, teď vám to vysvětlíme...(27.9.2011)

Síce som to pozeral na dvakrát, lebo prvý raz som pri tom zaspal (a druhý raz skoro tiež), je to aj tak určitá osveta, ktorá tu je potrebná a ktorej je málo, možno je aj utláčaná do pozadia... A čo na tom, že Leo odrapoce svoje vety a tvári sa citovo zasiahnutý - aj tak každý vie, že časť z toho, čo kritizuje, ho živí. To je všetko jedno. Povedal čo mal, ostatní účinkujúci povedali svoje tiež. Bol tu vyjadrený oprávnený strach o budúcnosť a pár skvelo sformulovaných, podstatných myšlienok, ktoré sa o slovo časom prihlásia. Nebol zámer človeka fascinovať, ale mu niečo oznámiť. A to tento dokument dokázal.(26.6.2012)

ked to ludia stale nechapu, musi im to povedat Leonardo a vedci zjednodusene a jasne. Len tak dalej.(9.1.2010)

• MAL1

Více než hodinové konstatování o něčem, co už všichni dávno víme. Nic nového, nic závratného, nepodloženého. Dokument, ve kterém se každý vědec opakuje a tak vzniká dojem, že v celém filmu koluje jediná věta, řečena jinými slovy. Nezaujalo, nezapůsobilo, ale zato unudilo k příjemnému spánku.(9.2.2010)