Bílá smrt

• USA Whiteout (více)

Policistka Carrie se z osobních důvodů nechala přeložit na vědeckou základnu v Antarktidě. Zvykla si na drsný humor i milostné návrhy mužského osazenstva a spřátelila se s místním doktorem. Nyní se její pobyt na základně chýlí ke konci a ona má odletět po dvou letech služby zpět domů. Venku je v blízkosti stanice nalezen zavražděný geolog. Policistka se rozhoduje, zda se pustit do vyšetřování vraždy, nebo odletět. S pomocí doktora a pilota Delfyho se vydává na opuštěnou sovětskou základnu, kde vrah s cepínem, maskovaný polárnickou výstrojí, zasáhne dřív, než by mohl důležitý svědek promluvit. Vyjde najevo, že geologové objevili ruské letadlo se záhadným nákladem, které zde havarovalo před padesáti lety. Carrie začne prohledávat všechny místnosti na základně. Brzy zjistí, že tajemný náklad - diamanty - je ukryt v těle zavražděného geologa. Začíná boj o život a navíc se blíží extrémně silná sněhová bouře - bílá tma, ve které není vidět ani na krok. Šance na přežití je mizivá. (TV Nova)

viperblade

Trailer mě nalákal na akci, Antarktidu a Kate Beckinsale ve sprše. A po zhlédnutí bych měl být spokojen. Nějaká akce tam je, Antarktidy si užijeme až až a Kate opravdu vidíme ve sprše. Jenže akce byla místy nepřehledná (rvačka v posledních 20 minutách aneb nevěděl jsem, kdo je kdo) a z Kate neuvidíme víc, než je ukázáno v traileru. No, alespoň ta Antarktida… :-) Ne, teď trochu vážně. Whiteout je jen poctivě odvedené béčko, které vytahuje z podprůměrnosti právě Kate (jo, mám pro ni slabost, no a!? :)) Nebýt jí, tak bych neměl důvod se na tento film vůbec podívat. A kdybych se náhodou podíval, nedal bych více, než 2 hvězdy. Jaké štěstí pro tento film, že tam je. Jak tak koukám, píšu cca. to samé, co ostatní uživatelé, ale co na tom, když ten film nemá (krom Kate) co nabídnout? ()

castor

Tři hvězdy si to asi nezaslouží, ale při dobré náladě se dá skousnout leccos. Dominic Sena kdysi slušně začínal (rafinovaný thriller Kalifornie, který příliš nepotěšil fanynky Brada Pitta), záhy přičichnul k těžkému mainstreamu (60 sekund) a skončila po něm nepříjemně nakyslá pachuť, ve které jen maskoval absenci příběhu rádoby cool akcí (Operace Hacker). Ve stejném trendu pokračuje i po letech (zřejmě nuceného) odpočinku v nesmírně atraktivním prostředí. Šerifka Carrie Stetko totiž vyšetřuje historicky první vraždu na Antarktidě. Jenže ze slušného potenciálu se vyklube pražádná atmosféra a promarněná šance, ve které sličná Kate Beckinsale ukáže nádherně tvarovaný zadeček a přijde o pár prstů. Nic moc, stejně jako zbytek osazenstva před i za kamerou, ale nepředvede. Flashbacky hrdinčina „traumatu“ jsou prakticky bez významu, akční scény bez náboje a toliko očekávané napětí krájet rozhodně nebudeme. Odfláknutý závěr už jen podtrhne nevyváženost celého projektu. Takže divák necítí žádnou úzkost z nebezpečí smrtelného mrazu nebo sesuvů sněhu, který stejně jako v jedné ze scén zatarasí veškeré únikové cesty, zrovna jako strach o jednotlivé postavy. Namísto další kritiky přihodím téhle nakyslé jednohubce nějakých 50% a půjdu o dům dál.. ()

ripo

Námet i prostredie, v ktorom sa film odohráva by mohlo byť zlatou baňou, ako nakrútiť výborný kriminálny thriller. Scenár bol však plytký ako dedinský potok po dlhotrvajúcom suchu a to množstvo nelogickostí, ktoré sa tiahne celým filmom, takisto nemôže divákovi navodiť pocit spokojnosti... ()

Spooner

Nudná a ve všech směrech zcela průměrná kriminálka z Antarktidy. Žádné mrazivé atmosféry se zde ovšem nedočkáme stejně jako originální nápadů či scén. Což je u Dominica Seny docela škoda. Ten si sice nikdy nebral zrovna originální náměty, ale uměl z nich natočit docela slušné standarty a třeba jeho 60 sekund mám hodně rád. Zde se ovšem ničeho takového nedočkáme. Kriminální zápletka je navíc dosti podprůměrná, vraha jsem poznal docela brzo a Kate Beckinsale nemá v zimní soupravě taky zrovna moc co nabídnout. Zkrátka pokud toužíte po dobré kriminálce, tak se rozhodně porozhlédněte jinde. ()

Davies182

Moc příjemné na film, u kterého je dopředu jasné, že divák nebude potřebovat mozek. V tom je v Hollywoodu jádro pudla: alespoň trochu počítat s tím, co od snímku mohu očekávat, v jakém žánru se ponese, a jestli se chci při jeho sledování bavit, nebo se třeba na konci zamyslet. Pro mne byl cíl jasný - vidět Kate Beckinsale v ačkním filmu situovaném do Antarktidy. Nijak překvapený ani unesený zdaleka nejsem, ale Sena splnil svůj účel jako režisér, a dokázal minimálně to, že jsem v půlce neusnul. Je to prostě takový malý kluk, co si rád točí akci, tj. ve filmu máme divné chování postav a trapné dialogy, ale na druhou stranu bezvadnou akci plus výborné prostředí. Jo, a Kate v kalhotkách. 60% ()

gogo76

“Led starý tisíce let...“ V Češtine sa to pekne rýmuje. Atraktívne prostredie chladnej Antarktídy a atraktívna K. Beckinsale urobili film pozerateľným. Priemerný vyšetrovací thriller dokáže okrem pár zaujímavých scén dať i niekoľko jednoduchých rád do života. Ak ideš von, nechceš zmrznúť a prísť o prsty, dobre sa obleč a nestrať rukavice! Keď fúka silný vietor, drž sa a keď sa cystáš pozerať tento film, nečakaj priveľa. Slabšie tri. 50%. ()

Xmilden

Dlouho jsem si lámal hlavu s motivací vraha, přecejen kdo by chtěl vraždit v takové zimě. Ve filmu jsem si potvrdil že z Gabriela Machta nikdy nic nebude, také jsem si ověřil že Kate je stále kočka k nezaplacení. Kdo by si to chtěl ověřit doporučuji úvodní sekvence ve sprše. Člověk pak musí závidět filmovému štábu :) K filmu není moc co napsat, moc mě totiž nechytil. Zdráhal bych se nazvat Whiteout akční záležitostí. Tou akcí se totiž povážlivě ve filmu šetří. ()

lesumir

Fajn thriller, taková oldschoolová jednohubka, která si vybudovala solidní atmosféru a postupně do ní kopala díky primitivně hloupému scénáři. Takovýhle filmy letěly v devadesátých letech, kdy si divák celej film pokládal otázku "kdo je sakra vrah?" a "kolik má kompliců?" ... A ještě takový to jak je divák psychologicky nucen spolupracovat, "panebože vytáhni Kate tu bouchačku, máš ji u pasu" a ona ji stejně nevytáhne. "Kate, je za tebou, dělej, sakra, otoč se" ... :-) ()

Ampi

Tento film by za normalních podmínek byl mezi 2 až 3 hvězdičkami, ale má dva silné plusy půvabnou Kate Backinsale a exotické prostředí krásné přirody Antarktidy. Možná ta první scéna by mohla být vypuštěna, pak by film byl víc tajemný. Trochu mi to přípomínalo novodobou Věc - ale to bude tím podobným prostředím. Takové trochu prozrazení umíte si sami sebe představít půl roku před závěrem tohoto filmu? Obracím se především k můžské části uživatelů. ()

Hrabka

Kriminálka Antarktida. Prostředí je určitě zajímavé, ale příběh nestojí za moc. Mě krimi moc nebere a ten děj není nikterak zajímavý. Jednou se to zhlédnout dá, ale žádná bomba to teda opravdu není. 45% ()

Shakers

No zo začiatku to bolo nuda ale ako išiel film ďalej to bolo čoraz zaujímavejšie.Aj keď ten film mal dobre prostredie a peknú hlavnú hrdinku nijak moc nedokázal zaujať.Akcie mi pripadali také...nedokončene.A atmosféra filmu tiež nebola nijak moc extra napínavá.Čakal som trochu viac, ale rozhodne to nebolo najhoršie. 65% - 3* ()

sheen

Dobrý thriller s krásnou Kate v hlavní roli, velmi šarmantní policistka, už jen ta scéna v spodním prádle stojí za to aby se nejeden na ten film podíval:) Pěkný thriller se zajímavými zvraty a napínavými momenty, průměr. ()

Ruut

Tenhle film se tváří, že se v něm pořád něco děje. Přitom je to prdlajs s unilým vyšetřováním nevyšetřováním, pár máchnutí cepínem a spousta klišé. ()

kingik

Režisér Dominic Sena se vrátil po několikaleté odmlce, ale ke svému comebacku si zrovna nevybral nejlepší scénář. To, co nevyšlo čtveřici scenáristů, se snaží kompenzovat obsazením Kate Beckinsale do hlavní role, nutno dodat, že v tomto ohledu si vede nadmíru dobře. Beckinsale se hned na úvod promenáduje v negližé (ještě na to má), následně se dostane do drápů maskovaného vraha s cepínem, posléze podstoupí amputaci dvou omrzlých prstů, vyrovnává se s traumatem, nezamiluje se do svého sympatického vyšetřujícího kolegy v podání Gabriela Machta, odhalí zrádce ve vlastních řadách a divák si v závěru posteskne, že to sice nebylo špatné, ale rozhodně se dalo čekat víc. Dominic Sena si režijně vede zdatně, ale průměrnost scénáře zcela zamaskovat nedokáže a je cítit, že mu ve scénáři nebyla dopřána pořádná porce akce, aby se mohl dostatečně vyřádit, jak jsme od něj zvyklí. A tak nám naservíroval ledovou Antarktidu, Kate Beckinsale v roli šerifky a na mikádo, nějaké to napětí i akci, slabší scénář obsahující drobné zmatky a se šuměnkovým finále nám z toho vychází ucházející thriller odehrávající se v atraktivním prostředí. 60% ()

InJo

Krimi-thrillerová zápletka odehrávající se ve velmi atraktivním prostředí a se sexy Beckinsale v hlavní roli. Mohl z toho vzejít chutný atmosférický napínák, ale je to bohužel jen totální průměr, který sice smrtelně nenudí a ani neprominutelně neuráží vaši inteligenci, avšak ani ničím výrazně nezaujme. A nejdéle do měsíce zapomenete, že jste to vůbec viděli... 50 % ()

Sobis87

Další zprasená komixová adaptace. Dominic Sena není vůbec schopný budovat atmosféru, jeho režie je rutinní, scény s dramatickým potenciálem vyzní naprázdno a o nějakém napětí snad ani nemůže být řeč. Když je tím nejpůsobivějším na celém filmu samoúčelná scéna s Kate Beckinsale ve sprše, tak se tu opravdu něco ošklivě pokazilo. Přes to všechno se ale dá Whiteout přežít, letos se v kinech objevily už větší zvěrstva... 40% ()

Webb

Podprůměrně natočené krimi bez atmosféry s Kate Beckinsale na Antarktidě, víc od toho nečekejte. 40% ()