Po Garfieldovi přicházejí na scénu bratři Alvin, Simone a Theodor. Jsou to neobyčejné veverky, které nejen že umí mluvit, umí i výborně zpívat. Jednoho dne narazí na Davida, který si jejich talentu všimne a nechá je natočit desku. Následují koncerty, davy fanoušků a Chipmunkové se čím dál tím víc pouštějí do různých dobrodružství s dramatickými následky, a Davidova trpělivost pomalu naráží na strop. Podaří se Alvinovi a ostatním zachránit přátelství s Davidem? Jak se budou smiřovat s nově nabytou popularitou? Alvin a jeho parta jsou totiž nezbední až běda a David bude mít co dělat, aby je uhlídal před mnoha nástrahami, o kterých si doposud myslel, že nemohou způsobit nikomu nikdy nic. Situační humor doprovázený vtipnými písničkami patří k těm nejlepším zbraním, se kterými na diváky Chipmunkové vyrukují... Snímek je podobně jako filmy s Garfieldem, za kterými stojí stejný realizační tým, kombinací animovaných a hraných postav. Chipmunkové patří mezi kultovní americké animované postavičky. Trio zpívajících veverek přivedl na svět Ross Bagdasarian v roce 1958. Bylo to vůbec poprvé, kdy někdo nahrál desku za použití techniky zrychlení původního zpěvu tak, jak ho známe z animovaných seriálů. Právě za tuto techniku si trio Chipmunků odneslo několik cen Grammy. Obrovská popularita postaviček vedla studio 20th Century Fox k rozhodnutí oživit původní příběh o tom, jak se Chipmunkové objevili a jak začali budovat svou kariéru. Film je kombinací hudební a rodinné komedie. Alvin a spol. jsou také poprvé trojrozměrní a pohybují se mezi normálními herci. Důkazem kvality pak může být i spolupráce hlavních tvůrců filmu. Tim Hill režíroval například film Garfield 2. Scénárista Jon Vitti se podílel na filmové sérii Doba ledová a na seriálu a filmu o rodince Simpsonových. Alvin a Chipmunkové se sice na českých obrazovkách objevili v polovině devadesátých let, a nemají zas až tak velkou tradici jako například ve svém rodišti. Vzhledem k hvězdnému týmu animátorů a scénáristů si však film rozhodně zamiluje úplně každý! (oficiální text distributora)

Bluntman

Šel jsem na to, prože jsem nestihnul SOUKROMOU VÁLKU PANA WILSONA, hraje zde Jason Lee a měl jsem to zadarmo. Nebýt nostalgie, protože jsem Chipmunky znal díky písničkám a filmu, byly by to dvě hvězdičky. Takhle zbývá pochválit animaci, několik dospěláckých fórků a parodí, překvapivě i vyvedený dabing, který se zadařil i v přípědě písní. Jason Lee nehraje, prostě tak nějak přebývá, celé je to schématické a hlavně, film by se měl podřizovat Chipmunkům, dělajícím nepořádek a rozvracející ho zevnitř, nikoliv oni filmu. Navíc celé to poučení, spočívající v tom, že konzumerizmus je špatný, se těžko přijímá od filmu, jehož snahou je parazitovat na zašlé slávě a vytřískat prachy z podeje hraček apod. blbůstek. I to ZA PLOTEM je lepší. :-) ()

Dever

Soundtrack Christopher Lennertz: 1. Bad Day ,2. The Chipmunk Song (Christmas Don't Be Late) ,3. Follow Me Now ,4. How We Roll ,5. Witch Doctor ,6. Come Get It ,7. The Chipmunk Song (Christmas Don't Be Late) ,8. Funkytown ,9. Get You Goin' ,10. Coast 2 Coast ,11. Mess Around ,12. Only You (And You Alone) ,13. Ain't No Party ,14. Get Munk'd ,15. Witch Doctor - David Seville ,16. The Chipmunk Song (Christmas Don't Be Late) - The Chipmunks , ()

Nathalie

Infantilní ňufačinka s řídkými satirickými šťouchy na účet showbusinessu určená primárně zaostalým batolatům a každému, kdo si někdy hrál s živou veverkou. Pokud do některé kategorie spadáte- stejně jako já, hurá na Alvina. Ostaní ať raději poslouchají nikoli Jasona Lee hulákajícího na zpívající hlodavce Alvine, ale Sám doma a onen charakteristický zvuk: Keeeeeee-viiiiiiii-neeeeeeeeeeee !!! Jsou přece Vánoce. 50% ()

B!shop

Tak zase tak dementni, jak jsem cekal, to nebylo. Hlavne prvni hodinka filmu je vcelku svizna a zabavna, navic pisnicky jsou v pohode. Jedinej problem je, ze prakticky neni rozumet jedinymu slovu, jak silene pri zpevu piskaj. Co se tyce tech potvor, animovany jsou celkem slusne (ale vypadaj neprirozene, ale co cekat od rezisera Garfielda), ale kdyz delaj nejakou interakci s zivejma hercema, tak je to dost spatny. No a Jason Lee asi tusil, ze toci kravinu, tak do toho moc nedava, ale sympatickej je. ()

imf

Plyšová šílenost s prkenným Jasonem, šišlavými veve... chipmunky a morálním poselstvím navrch. O Vánocích je to snesitelné (dokonce i v dabingu, který nabídne pár kultovních hlášek), ale stejně si budete většinou ťukat na hlavu a přemýšlet o tom, jak se tihle zrychlení hlodavci dostali na horní příčky hitparád. Vzpomínáte si na šmoulí písničky? Dalších komentářů zřejmě netřeba... ;) ()

• Na Young Artist Awards byl snímek nominován na Best Family Film. (J*A*M*A*L)
  • Na Kid´s Choice Awards získal snímek cenu v kategoriích Favorite Movie. (J*A*M*A*L)
  • Dave (Jason Lee) bydlí v domě číslo 1958. V roce 1958 vytvořil Ross Bagdasarian St. Chipmunky a vydal písně „Witch Doctor“ a „Chipmunk Song“. Bylo to vůbec poprvé, kdy byla nahrána deska za použití techniky zrychlení původního zpěvu, jak jej známe z animovaných seriálů. (HellFire)