Alvin a Chipmunkové

Alvin and the Chipmunks

Animovaný / Komedie / Rodinný / Hudební

USA, 2007, 87 min

• Chrustyn

Hrozně infantilní protivná blbost, která dokáže zabavit jen ty úplně nejmenší nebo lidi bez špetky vkusu. Už jen když jsem slyšel hlasy ústředních veverčáků, tak mi naskočila husí kůže a pitvoření Jasona Lee bylo horší než kdykoliv předtím. A to ani nemluvím o hrozných songech, kterých je film plný.(8.8.2008)

• blackJag

Slušný opruz. Zoufale nevtipné, herecká bezradnost Jasona Lee téměř hmatatelná. Na filmu byla převážná většina děcek (jak jinak, že) a většinu z nich to po 15ti minutách výrazným způsobem nebavilo - což je u filmu pro děti docela pohroma. Nechápu tu mega úspěšnost za mořem (vydělalo to tu přes 200 miliónů na tržbách a je to v první desítce finančně nejúspěšnějších filmů roku 2007), ale je pravda, že v USA mají chipmunkové trochu jiný background. Jestli mi ale v poslední době něco víc tak šíleně lezlo na nervy než pištění těch krys, ať mne polijí horkým dehtem a vyválejí v peří. II Scénář: Jon Vitti, Will McRobb, Chris Viscardi. 20%(16.3.2008)

• PanFilmov

No toto som nečakal, ked som si tento film zohnal tešil som sa na klasickú americku zvieratkovskú komédiu!! Ale po pozretí ma čakalo veľké sklamanie! Chlapíkovi sa rozpadá kariéra hudobníka a zrazu sa obiava tri nadané veveričky ktoré vedia rozprávať a neskutočne spievať, všimne si ich chlapík z nahrávacej spoločnosti a hneď je z nich mimo celý svet, toto je aj na mňa moc. Jednu hviezdičku som dal len preto lebo som fanúšik zvieracích komédií podobného typu ale toto ma hrozne sklamalo:(!(17.5.2008)

Tak zase tak dementni, jak jsem cekal, to nebylo. Hlavne prvni hodinka filmu je vcelku svizna a zabavna, navic pisnicky jsou v pohode. Jedinej problem je, ze prakticky neni rozumet jedinymu slovu, jak silene pri zpevu piskaj. Co se tyce tech potvor, animovany jsou celkem slusne (ale vypadaj neprirozene, ale co cekat od rezisera Garfielda), ale kdyz delaj nejakou interakci s zivejma hercema, tak je to dost spatny. No a Jason Lee asi tusil, ze toci kravinu, tak do toho moc nedava, ale sympatickej je.(23.3.2008)

• C0r0ner

Nějak nechápu, proč se Jason Lee (perfektní v Earlovi) upsal takové šílené sračce. Jo, děti se asi ve své jednoduchosti a naivitě pobaví, ale kdokoli s IQ přes 80 a věkem přes 12 musí zákonitě trpět. Scénář podle očekávání šílený, o humoru se mluvit nedá, ústřední trojice animovaných sviní odporná. Fuj, podobná mrdka jako Happy Feet. 25%(19.12.2016)

• - Do některých kin byl film distribuován pod názvem Simon – což je jméno jednoho z chipmunků. Dalším krycím jménem bylo Hairy Beast. (HellFire)

• - Justin Long (jako hlas Alvina) často během nahrávání ztrácel hlas, protože každý dialog museli dolaďovat, aby hlasy zněly více přirozeně. (HellFire)

• - Bill Murray, Chevy Chase, Tim Allen a John Travolta mohli hrát Dava, ale odmítli. Jason Lee prohlásil, že byl tak nadšený z nabídky na roli, která byla původně nabízena Billu Murrayovi, že skákal salta. (HellFire)