Alvin a Chipmunkové

Alvin and the Chipmunks

Animovaný / Komedie / Rodinný / Hudební

USA, 2007, 87 min

• imf

Plyšová šílenost s prkenným Jasonem, šišlavými veve... chipmunky a morálním poselstvím navrch. O Vánocích je to snesitelné (dokonce i v dabingu, který nabídne pár kultovních hlášek), ale stejně si budete většinou ťukat na hlavu a přemýšlet o tom, jak se tihle zrychlení hlodavci dostali na horní příčky hitparád. Vzpomínáte si na šmoulí písničky? Dalších komentářů zřejmě netřeba... ;)(4.1.2008)

• boshke

Řečeno slovy Bernarda z Black Books - child poison. Neskutečná slátanina nedávající smysl. Chudák Lee, kterého mám tak rád jako Earla, je tady za úplného trotla. Nejzoufalejší pokus, jak pobavit děti, co jsem za poslední dobu viděl... 20%(28.12.2010)

• gudaulin

Ano, trpěl jsem. A uniknout se tomu bohužel nedalo. Je to prototyp americké rodinné podívané pro nejširší lidové vrstvy, a proto z hlediska scénáře napsané a herecky odehrané tak, aby to odpovídalo vkusu typického masového diváka. Kdyby zůstalo jen u plyšových burunduků, jednalo by se sice o poněkud kýčovitou, nicméně v rámci dětského filmu ještě snesitelnou zábavu, jenže se tam vyskytují prsaté herečky a elegantní hezouni viditelně určení pro dospělácký doprovod, u kterého se předpokládá vkus a duševní rozhled pětiletého dítěte. Tenhle druh masové produkce mě prostě míjí. Celkový dojem: 15 %.(1.4.2008)

• Slarque

Rodinná taškařice, která připomíná hity Scooby-Doo či Garfield nejen použitím podivně plyšových tvorů vydávaných za zvířata, ale i naprosto průměrnou kvalitou. Je tam pár lepších fórků pro dospělé a trocha blbnutí pro děti plus písničky, kterým navzdory dabingu není zrovna rozumět (a nejspíš je to dobře).(29.2.2008)

• BigDeal

Príbeh je zostavený z roky starého receptu a neprekvapí absolútne ničím, vtipom sa zasmejú maximálne deti a Chipmunkovia svojim ničením nábytku nie sú ani tak zábavní ako otravní. Keďže ale veľkú časť filmu tvoria chytľavé hudobné čísla, ktoré sú tu jediným kladom, dávam 30%(2.12.2008)

• - Na BMI Film and TV Awards získal snímek cenu BMI Film Music. (J*A*M*A*L)

• - V originálním zvukovém zpracování každého chipmunka mluví a zpívá jiná osoba. (J*A*M*A*L)

• - Skuteční Čipmankové jsou hlodavci příbuzní veverkám, po stranách těla je zdobí světlý pruh, žijí na východní části hranice mezi Kanadou a USA a nejčastěji přebývají v norách na okrajích lesů. (Olík)