Alvin a Chipmunkové

Alvin and the Chipmunks

Animovaný / Komedie / Rodinný / Hudební

USA, 2007, 87 min

• PanFilmov

No toto som nečakal, ked som si tento film zohnal tešil som sa na klasickú americku zvieratkovskú komédiu!! Ale po pozretí ma čakalo veľké sklamanie! Chlapíkovi sa rozpadá kariéra hudobníka a zrazu sa obiava tri nadané veveričky ktoré vedia rozprávať a neskutočne spievať, všimne si ich chlapík z nahrávacej spoločnosti a hneď je z nich mimo celý svet, toto je aj na mňa moc. Jednu hviezdičku som dal len preto lebo som fanúšik zvieracích komédií podobného typu ale toto ma hrozne sklamalo:(!(17.5.2008)

• M.a.t.t.

Istá nostalgia môže fungovať, avšak Alvin a Chipmunkovia sú stále len priemernou rodinnou komédiou od tvorcov Garfielda, ktorú zachraňuje hlavne vydarená animácia Chipmunkov, zábavný Jason Lee a pár vtipov na úrovni. Pesničky v rámci filmu taktiež fungujú a záverečné morálne posolstvo neurazí. Áno, snaha parazitovať na sláve známej značky je proste zlá a preto o tom natočíme film, aby sme divákom názorne ukázali, že takto sa to proste nerobí.(18.7.2008)

• Nathalie

Infantilní ňufačinka s řídkými satirickými šťouchy na účet showbusinessu určená primárně zaostalým batolatům a každému, kdo si někdy hrál s živou veverkou. Pokud do některé kategorie spadáte- stejně jako já, hurá na Alvina. Ostaní ať raději poslouchají nikoli Jasona Lee hulákajícího na zpívající hlodavce Alvine, ale Sám doma a onen charakteristický zvuk: Keeeeeee-viiiiiiii-neeeeeeeeeeee !!! Jsou přece Vánoce. 50%(22.12.2007)

• uiu

Mám ráda komedie se zvířátky, ale tohle je přesně ten typ, u kterého musím říct NE. Struktura příběhu typu: Hodný a milý chlápek se ujme tří roztomilých chipmunků, kteří mu začnou ničit dům, práci a vůbec celý život. On to trpí a když mu ujedou nervy, tak je vyhodí ven. Chipmunci se ale tváří smutně a roztomile, takže mu to nedá, aby je pustil zpět a namísto, aby se hlodavci změnili, pokračují v devastaci jeho bytu. Tohle mi nepřijde vtipné a spíše soucítím s tím člověkem, než abych se smála skopičinám veverek. Písničky jsou na filmu asi jediné plus.(1.10.2010)

I když jsem měl ze začátku problémy s Jasonem Leem, kvůli kterému jsem chtěl tenhle film vidět - a ten problém jsem měl i při druhém zhlédnutí - tak mě to stejně vždycky nakonec dostane a já si tuhle zpívající trojici docela užívám. Navíc si tu zahrála i Cameron Richardson a tuhle herečku prostě můžu už od chvíle, co jsem ji viděl v "Housovi".(10.3.2015)

• - Dave (Jason Lee) bydlí v domě číslo 1958. V roce 1958 vytvořil Ross Bagdasarian St. Chipmunky a vydal písně „Witch Doctor“ a „Chipmunk Song“. Bylo to vůbec poprvé, kdy byla nahrána deska za použití techniky zrychlení původního zpěvu, jak jej známe z animovaných seriálů. (HellFire)

• - Skuteční Čipmankové jsou hlodavci příbuzní veverkám, po stranách těla je zdobí světlý pruh, žijí na východní části hranice mezi Kanadou a USA a nejčastěji přebývají v norách na okrajích lesů. (Olík)

• - Na BMI Film and TV Awards získal snímek cenu BMI Film Music. (J*A*M*A*L)