Alvin a Chipmunkové

• Nizozemsko

Animovaný / Komedie / Rodinný / Hudební

USA, 2007, 87 min

• Shit

Čekal sem takovou nějakou rodinnou zábavu, což se tak nějak vyplnilo, aspoň teda v první polovině, kdy sem se ještě jakž takž bavil, ale už v ní bylo poznat že nápad s Chipmunkama nebyl zdařilej. V druhý půlce už sem se buď nudil a nebo kroutil hlavou jak je to trapný a jak tam lítá jedno debilnější klišé za druhým. Krom toho Jason Lee je tady jako skoro až by se dalo říct mizernej, což mě hodně udivilo, protože v My name is Earl je přímo božskej(5.2.2008)

• Nathalie

Infantilní ňufačinka s řídkými satirickými šťouchy na účet showbusinessu určená primárně zaostalým batolatům a každému, kdo si někdy hrál s živou veverkou. Pokud do některé kategorie spadáte- stejně jako já, hurá na Alvina. Ostaní ať raději poslouchají nikoli Jasona Lee hulákajícího na zpívající hlodavce Alvine, ale Sám doma a onen charakteristický zvuk: Keeeeeee-viiiiiiii-neeeeeeeeeeee !!! Jsou přece Vánoce. 50%(22.12.2007)

Asi jsem trošku ujetější, ale mě se to vcelku líbilo. Bylo to ryhlé, zábavné a prakticky jsem se po celou dobu nenudil. Když to srovnám s Garfieldem, tak to dopadlo mnohem lépe. Jason Lee z úspěšného seriálu My name is Earl zde sice nehraje svoji životní roli, ale jeho role je sympatická. K tomu krásná Cameron Richardson. Největší pozornost však samozřejmě na sebe strhávají malí tři Chipmunkové, s kterýma je vcelku zábava.(25.5.2008)

Tak tohle je právě ta komedie, na kterou se musíte podívat jen jednou, jinak by vás už vůbec nemusela bavit. Chipmunkové jsou upištění a trochu naspeedovaní, možná proto tak lidé žerou jejich hudbu  Sem tam tu Jasonovi trochu dochazí dech, ale stačí malým veverkám stíhat, zato hlavní záporak ,,strýček,, byl zas tak americky umělý (můj výraz  ) Kvalitní animace…slabších 6/10*(2.2.2008)

Milá rodinná zábavka pre najmenších, ktorú aj tí skôr narodení prežijú bez ujmy. Bol som na tom s kolegom. Príjemne sme si zaspomínali ako sme seriálovú predlohu hltali ako deti (ja na nemeckej a kolega na maďarskej televíznej stanici). Chipmunkovia však so sebou nesú jedno obrovské riziko... Deti si ich totiž budú chcieť zobrať domov ;-))(18.1.2008)

• - Na Young Artist Awards byl snímek nominován na Best Family Film. (J*A*M*A*L)

• - Bill Murray, Chevy Chase, Tim Allen a John Travolta mohli hrát Dava, ale odmítli. Jason Lee prohlásil, že byl tak nadšený z nabídky na roli, která byla původně nabízena Billu Murrayovi, že skákal salta. (HellFire)

• - Japonská panenka Alvina říká ("Konbanwa. Watashi wa Alvin desu") – což, přeloženo do češtiny, znamená „Dobrý večer. Jmenuji se Alvin.“ Španělská panenka říká ("Hola! Me llamo Alvin y yo quierro un hula hoop!") – „Ahoj! Jmenuji se Alvin a chci tančit hula hoop!“ (HellFire)