Alvin a Chipmunkové

Alvin a Chipmunkovia

Alvin and the Chipmunks

Animovaný / Komedie / Rodinný / Hudební

USA, 2007, 87 min

Bohužel od filmu sem přeci jen čekal něco víc. Tedy ne úplně moc, protože sem tušil, že to bude taková ta přiblbá rodinná komedie pro sobotní odpoledne, kterých třeba Walt Disney udělá každý rok několik, bohužel i tyto filmy mi většinou přijdou zábavnější. Řekl bych, že tady byl ten potenciál trošku větší. Zpívající veverčáci - proč by ne? Kdyby se investovaly větší prachy a nechaly je zpívat častěji známější songy, bylo by to přínosnější, než až moc hrát na tu moralistickou strunu o skutečném přátelství.(24.9.2008)

• blackJag

Slušný opruz. Zoufale nevtipné, herecká bezradnost Jasona Lee téměř hmatatelná. Na filmu byla převážná většina děcek (jak jinak, že) a většinu z nich to po 15ti minutách výrazným způsobem nebavilo - což je u filmu pro děti docela pohroma. Nechápu tu mega úspěšnost za mořem (vydělalo to tu přes 200 miliónů na tržbách a je to v první desítce finančně nejúspěšnějších filmů roku 2007), ale je pravda, že v USA mají chipmunkové trochu jiný background. Jestli mi ale v poslední době něco víc tak šíleně lezlo na nervy než pištění těch krys, ať mne polijí horkým dehtem a vyválejí v peří. II Scénář: Jon Vitti, Will McRobb, Chris Viscardi. 20%(16.3.2008)

Zajímavá rodinná komedie s mluvícími zvířátky, jejímuž nápadu a kouzlu jsem od začátku filmu absolutně podlehl a po celou dobu jsem nespouštěl oči od obrazovky a příjemně jsem se bavil. Jistě, děj byl v tomto případě velmi předvídatelný a uhádnout, co se bude ve filmu dít, nebylo nijak těžké ani pro mě, ačkoliv většinou děj filmu předvídat nedokážu. Zde ve filmu je to totiž jako v životě, chipmunkové nehleděli na to, kdo je má rád a chce pro ně to nejlepší, ale spíše na to, kdo jim dá to, co oni chtějí. Takže opravdu předvídatelný děj, což ale vůbec neubralo z mého pohledu tomuto filmu na jakékoliv zajímavosti. Mluvící chipmunkové jsou velice roztomilí a například takový Theodor, kterak spí v posteli s Davem, to byla vyloženě roztomilá záležitost. Ale dalo se u tohoto filmu i parádně pobavit a vůbec tenhle film je na pobavení a odreagování, nebo případně na zabavení dětí, opravdu parádní a ideální. Já jsem s výsledkem spokojený a nebýt ten děj tak předvídatelný, tak bych se tenhle film nebál ohodnotit i trochu vyšším hodnocením, takhle ho mohu hodnotit jen jako velmi dobrý, možná mírně nadprůměrný. Chipmunkové se tvůrcům povedli, film neměl příliš vad na kráse, ale bohužel v celkovém hodnocení ani toto nestačí na více než průměrné tři hvězdičky, které také tomuto filmu uděluji.(19.5.2010)

• MM_Ramone

Traja nesympatickí, hyperaktívni, uvrieskaní, upišťaní hlodavci - "Alvin a Chipmunkovia" - nahlúply tlustoprd Simone, okuliarnatý chytrák Theodor a ich šéf Alvin. Spievajúce veverice. Ich synteticky upravené, mrnčavé hlasy, ktorými hovorili a aj spievali všeobecne známe songy, mi boli tak protivné, že som mal čo robiť, aby som to dopozeral až do konca. Nechcem si ani len predstaviť oficiálny soundtrack ku tomuto filmu. To musí byť fakt hrôza. **(25.4.2011)

Infantilní film! Taková blbůstka! Pro děti jak dělané a věřím, že se to může líbit i některým dospělým. A ano, já patřím do té skupiny (skoro)dospělích a docela se mi to hodně libílo, protože jsem se skvěle bavil. Malí Chipmunkové byli neuvěřitelně roztomilí, při pár scénách jsem měl úsměv na tváři (třeba scéna, kdy se jednomu zdál zlý sen), jak moc byli roztomilí. Pár vtipných scén by se s nimi také našlo a dokonce uměli i hezky zpívat, ačkoliv jim nebylo nic rozumět. Jason Lee je sympaťák, sice má v tomto filmu blbé vlasy, ale na tuto roli se hodí a jeho výkon byl celkem uspokojující. Scénář filmu mi přišel dost neoriginální a jakoby jsem to už někdy někde viděl, ale co, bavil jsem se? Bavil a velmi dobře, takže scénář a jiné klišé, nebo jiné nedostatky snad dokážu i překousnout!(29.6.2008)

• - Na Young Artist Awards byl snímek nominován na Best Family Film. (J*A*M*A*L)

• - Japonská panenka Alvina říká ("Konbanwa. Watashi wa Alvin desu") – což, přeloženo do češtiny, znamená „Dobrý večer. Jmenuji se Alvin.“ Španělská panenka říká ("Hola! Me llamo Alvin y yo quierro un hula hoop!") – „Ahoj! Jmenuji se Alvin a chci tančit hula hoop!“ (HellFire)

• - V originálním zvukovém zpracování každého chipmunka mluví a zpívá jiná osoba. (J*A*M*A*L)