Alvin a Chipmunkové

Alvin a Chipmunkovia

Alvin and the Chipmunks

Animovaný / Komedie / Rodinný / Hudební

USA, 2007, 87 min

Ďalší klenot zo štúdia 20th century fox o trojdimenzionálnych rozprávajúcich zvieratkách. Veľké klady Alvina spočívajú v tom, že narozdiel od podobne ladeného - pána Peppera s jeho tučniakmi - sa to aspoň nehrá na niečo čo to nie je. Zápletka je jednoduchá, predvídateľná, ale trojica chipmunkov je skvelo naanimovaná a Jason Lee je predsa len veľký sympaťák, než aby som mohol film označiť za úplný odpad. Film má pre mňa rovnaké čaro ako prvý Garfield, ktorý možno nespĺňa očakávania a neuberá sa takým smerom aby som si ho za týždeň dopodrobna pamätal, ale keď ho niekde uvidím, rozhodne nebudem prepínať. Je to príjemná jedno hubka, ktorá sa v tradícií zvieracích rodinných komédií drží značného nadštandartu a hlavne - čo považujem za veľké plus - nie je sentimentálna. Nesnaží sa vás rozplakať, ani dojať. Jednoducho vás chce pobaviť. A kupodivu sa jej to darí. Roztomilý film, na ktorý sa nedá veľmi hnevať aj keď si viem predstaviť ako niekomu tie pisklavé hlásky lezú krkom.(23.11.2011)

• mikulíšek

Největší problém filmu je, že padouch není dostatečně zlý a hodný hrdina, není úplně hodný. Reálné postavy se chovají dospěle a chipmunkové jsou děti, chovají se jako děti, zlobí a všechno jde mimo ně a až když se blíží konec filmu, tak prostě procitnou. Zkrátka není komu fandit. Chiipmunkové pořád něco povídají, zpívají a jejich hlásky se prostě nedají moc vydžet (Důvod proč bych film nepouštěl dětem - co kdyby pak chctěli soundtrack a nebo se koukat pořád dokola?!). Na druhou stranu některé vtípky jsou dobré a zábavné, Jason Lee je od pohledu sympaťák a vizuální zpracování je také na úrovni.(8.4.2010)

• Chrustyn

Hrozně infantilní protivná blbost, která dokáže zabavit jen ty úplně nejmenší nebo lidi bez špetky vkusu. Už jen když jsem slyšel hlasy ústředních veverčáků, tak mi naskočila husí kůže a pitvoření Jasona Lee bylo horší než kdykoliv předtím. A to ani nemluvím o hrozných songech, kterých je film plný.(8.8.2008)

Dobrý film, chipmunkovia bol skvelý nápad - takže ja si myslím, že filmu sa nedá veľa vyčítať. Je to dobrý rodinný film, na ktorom sa dá zasmiať. Ale čo sa týka negatív je ich tu stále dosť :). Prvé je "príliš" veľká "trápnosť" filmu - je až v niektorých chvíľach (citovo) prekombinovaný. Nebudem ich tu všetky vymenuvávať, je to film na *** príp. **+.(10.1.2013)

• dopita

Další americká rodinná taškařice, tentokrát s kňápajícímí Chipmunkami, což je podivnej hybrid veverky, krysy a Chipa a Dalea. A tahle havěť mluví, zpívá a celej film je prostě o nich. Vyloženej průšvih to není, ale ani žádná pecka. Předvídatelnej příběh nikoho nepřekvapí, humor občas pobaví, triky ujdou, stejně tak i songy, které titulní trojice zpívá. Sice jsem se moc nebavil, ale otrávenej jsem taky nebyl, což znamená, že film asi splnil účel, páč o nic jinýho zřejmě tvůrcům ani nešlo.(4.3.2012)

• - Poté, co se ukáže, že chipmunkové zpívají na playback, začne Simon křepčit. Je to odkaz na jednu z episod Saturday Night Live z října 2004, kde Ashlee Simpson také zpívala na playback a prozradila se. (HellFire)

• - Do některých kin byl film distribuován pod názvem Simon – což je jméno jednoho z chipmunků. Dalším krycím jménem bylo Hairy Beast. (HellFire)

• - Na BMI Film and TV Awards získal snímek cenu BMI Film Music. (J*A*M*A*L)