Alvin a Chipmunkové

Alvin and the Chipmunks

Animovaný / Komedie / Rodinný / Hudební

USA, 2007, 87 min

• Slarque

Rodinná taškařice, která připomíná hity Scooby-Doo či Garfield nejen použitím podivně plyšových tvorů vydávaných za zvířata, ale i naprosto průměrnou kvalitou. Je tam pár lepších fórků pro dospělé a trocha blbnutí pro děti plus písničky, kterým navzdory dabingu není zrovna rozumět (a nejspíš je to dobře).(29.2.2008)

Zápory: Účelová kravinka pro děcka předškolního věku s plánovitě schématicky vykonstruovaným dějem; veverkám jsem nerozumněl ani slovo, když jakože zpívaly. Klady: Kravinka pro děcka předškolního věku, které měly možnost poznat to, že není všechno zlato, co se třpytí; veverkám jsem nerozumněl ani slovo, když zpívaly; občas jsem se docela zasmál, i když už si nepamatuju čemu. Závěr: Brát to s rezervou, protože je to pro malý děcka.(30.11.2008)

Dokud točil Jason Lee s Kevinem Smithem, měl jsem ho hodně rád. Ukazuje se ale, že byl dobrým hercem právě díky Smithově režii, jeho poslední díla jako toto a Underdog nám naznačily, jakým směrem se bude Jason odebírat dále. Co se týče filmu jako samotného jedná se o velice průměrný rodinný film, který je doopravdy určen spíše dětem pod patnáct let.(4.2.2008)

Bohužel od filmu sem přeci jen čekal něco víc. Tedy ne úplně moc, protože sem tušil, že to bude taková ta přiblbá rodinná komedie pro sobotní odpoledne, kterých třeba Walt Disney udělá každý rok několik, bohužel i tyto filmy mi většinou přijdou zábavnější. Řekl bych, že tady byl ten potenciál trošku větší. Zpívající veverčáci - proč by ne? Kdyby se investovaly větší prachy a nechaly je zpívat častěji známější songy, bylo by to přínosnější, než až moc hrát na tu moralistickou strunu o skutečném přátelství.(24.9.2008)

• Nathalie

Infantilní ňufačinka s řídkými satirickými šťouchy na účet showbusinessu určená primárně zaostalým batolatům a každému, kdo si někdy hrál s živou veverkou. Pokud do některé kategorie spadáte- stejně jako já, hurá na Alvina. Ostaní ať raději poslouchají nikoli Jasona Lee hulákajícího na zpívající hlodavce Alvine, ale Sám doma a onen charakteristický zvuk: Keeeeeee-viiiiiiii-neeeeeeeeeeee !!! Jsou přece Vánoce. 50%(22.12.2007)

• - Japonská panenka Alvina říká ("Konbanwa. Watashi wa Alvin desu") – což, přeloženo do češtiny, znamená „Dobrý večer. Jmenuji se Alvin.“ Španělská panenka říká ("Hola! Me llamo Alvin y yo quierro un hula hoop!") – „Ahoj! Jmenuji se Alvin a chci tančit hula hoop!“ (HellFire)

• - Do některých kin byl film distribuován pod názvem Simon – což je jméno jednoho z chipmunků. Dalším krycím jménem bylo Hairy Beast. (HellFire)

• - Na Young Artist Awards byl snímek nominován na Best Family Film. (J*A*M*A*L)