Alvin a Chipmunkové

Alvin a Chipmunkovia

Alvin and the Chipmunks

Animovaný / Komedie / Rodinný / Hudební

USA, 2007, 87 min

Pohodová komedie, která mě vrátila zpátky do doby, kdy jsem byl malej špunt s nudlí u nosu. Příběh je jednoduchej, jak příprava palačinek. Primitivní příběh je, ale vynahrazen dobrým výběrem písniček, přijemnou dávkou humoru a dobrou animací. Film je určenej hlavně pro malý děti ale i pro prostější dospěláky.(1.9.2013)

• C0r0ner

Nějak nechápu, proč se Jason Lee (perfektní v Earlovi) upsal takové šílené sračce. Jo, děti se asi ve své jednoduchosti a naivitě pobaví, ale kdokoli s IQ přes 80 a věkem přes 12 musí zákonitě trpět. Scénář podle očekávání šílený, o humoru se mluvit nedá, ústřední trojice animovaných sviní odporná. Fuj, podobná mrdka jako Happy Feet. 25%(19.12.2016)

• Skejpr

Ukvíkané zlo, s jehož přibývajícími minutami jsem stále více a více nabýval přesvědčení, že není možné přežít jej ve zdraví. RGB písklouni jsou jen třešínka na dortu poskládaného z nevkusu, imbecility a pohrdání inteligencí i toho nejmenšího diváka. Ta JEDNA hvězdička je v podstatě jen jako rezerva pro jejich squeakquel...(25.12.2009)

Ráno som sa zobudil do nudného rána (cca. 11h. - to je "ráno" čo :D) a nič dobré nešlo v TV. Pohrabal som sa v mojich požičaných DVDečkach a čo nenájdem? Alvina a Chipmunkov, veľmi sa mi do pozerať nechcelo myslel som si, že to bude veľká nuda! No ono to taká veľká nuda nebola! Priam sa mi to zapáčilo (najmä ten ich super spev) a bola to dobrá zábava. Neľutujem to! 70%(23.8.2009)

DVD/// Obsazení 6/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Efekty 9/10/// +zábavné, poslouchatelné, český dabing -vývoj příběhu, slabší obsazení a herecké výkony/// Tohle je moje první setkání s Alvinem, Simonem a Theodorem (tak se jmenuje i syn od bratránka) a popravdě tihle lumíci mě docela zaujali. Sice jejich předešlé příběhy neznám (nějak se ke mě nedostali), takže nějaká ta nostalgie nebo převedení mích oblíběnců na plátno se nekoná. Ale i přesto jsem si film užíval. Je to sranda, k tomu kopa dobrejch songů a jsem jakž takš spokojenej. Přesto bych pár věcí vytkl. Jednak se děj ubírá stršně rychle a pořádně není čas si jednotlivá zjištění "oni umí mluvit" užít. Dále jsem čekal že Jason Lee nebude hrát druhé housle a taky že to budou jeho hitovky a on se díky nim proslaví. No spíše tomu bylo tak že se proslavili veverky a spolu s nimi zlotřilí David Cross. A našlo by se pár dalších neduhů, ale nebudu do těch nebohejch hlodavců vrtat a prostě jen řeknu, že takový film mi byl ušit namíru./// Celkem 78%///(16.5.2008)

• - Poté, co se ukáže, že chipmunkové zpívají na playback, začne Simon křepčit. Je to odkaz na jednu z episod Saturday Night Live z října 2004, kde Ashlee Simpson také zpívala na playback a prozradila se. (HellFire)

• - Dave (Jason Lee) bydlí v domě číslo 1958. V roce 1958 vytvořil Ross Bagdasarian St. Chipmunky a vydal písně „Witch Doctor“ a „Chipmunk Song“. Bylo to vůbec poprvé, kdy byla nahrána deska za použití techniky zrychlení původního zpěvu, jak jej známe z animovaných seriálů. (HellFire)

• - Auto, kterým jezdí Dave je britské Triumph TR4. (HellFire)