Byli nejlepší přátelé, on byl sukničkář a ona měla oči jen pro něho. Pak ona odletěla do Skotska a on si uvědomil co k ní doopravdy cítí. Jenže když se ona vrátila, tak začala chystat svatbu a on se stal její družičkou. To poslední zmiňované je při tom za 1. jedno velký wtf a za 2. z toho tvůrci nedokážou vymáčknout víc než narážky na gaye. Scénář tak opět jede jak na klíček po tom samém schématu už asi po milionté a nemá vás vůbec čím překvapit. Svým způsobem jsem se ale přece jenom nenudil, protože po zdejším hodnocení jsem čekal větší zrůdnost. Dempsey s Michelle Monaghan jsou sympatičtí, celý to docela rychle uteče a holky si popláčou. Takže cíl romantický jednohubky to asi splnilo. 50%(4.10.2008)

• hellstruck

Dva důvody (=dvě hvězdičky), proč film vidět? 1) Skotsko 2)New York. Příběh stál za starou bačkoru, takových už tu bylo požehnaně! Vážně jsem měla neodbytný pocit, že jsem to někdy viděla (ale opak je pravdou,šlo o moji premiéru.) Z představy nesympatického Dempseyho jakožto lamače srdcí mi ještě teď cukají koutky, Michelle se mi líbila v Source Code, tady byla jak vzhledově tak herecky nevýrazná šedá myška.Příběhově neslané, nemastné,předvídatelné,trapné.(22.1.2012)

• blackJag

Rozvleklá nuda převlečená za " humornější" předělávku SVATBY MÉHO NEJLEPŠÍHO PŘÍTELE, jen v opačném gardu. Běda těm, kteří se nechají nachytat! Komu vůbec podobnou pitominu doporučit? Těm co se neobejdou bez psího pohledu Patricka Dempseyho? Teenagerům, kteří nejspíš ocení to jak si dospělí chlapi pochvalují ve sprše velkého skotského ptáka nebo to jak je hlavní postava vylíčena jako ten největší klátič v N.Y.? Lidem co rádi blbé scénáře? No nevím, nevím. Fakt mě mrzí, že Sydney Pollack bude mít na posledním řádku své bohaté (ani ne tak počtem, jako významem) filmografie tento romantický nepodarek. Horší hodnocení nedávám právě jen kvůli Pollackovi a dobře odvedené práci při začáteční scénce z vysokoškolského mejdanu, kdy oba hrdinové vypadají opravdu věrohodně, až jsem chvilku pochyboval, jestli to jsou opravdu oni nebo se něco dokonale povedlo v oddělení castingu... Oči jsem na nich mohl nechat, jako kdybych je viděl srát jednorožce (ano, narážka na ojediněle vtipný moment filmu). II Scénář: Adam Sztykiel, Deborah Kaplan, Harry Elfont. 35%(28.8.2008)

• Kopik

Stará ohraná písnička, ona ho příliš nezajímá a když se má vdávat, tak si uvědomí že ji miluje a musí ji dostat zpět. Pár vtipných momentu se zde vyskytlo, ale moc to tomuto filmu nepřidalo. Prostě jak říkám, ohraná písnička, která se dá zvládnout i lépe, což v této romantické komedii příliš nezvládli.(28.9.2008)

Nerad někoho beru "v ústa", ale nějak se ztotožňuji s komentářem KevSpa. Nádherné záběre Skotska a K. McKidd jsou jediné klady této pseudokomedie. M. Monaghan je hezká holka a P. Dempsey sympaťák. Rád se koukám na B. Philipps, která ukázala celou svou krásu aspoň na chvilku. Ale film jako takový je úplná hovadina. Hodně legoických věcí. Spousta blbostí proti přírodě i lidskému myšlení. Ale na tu délku to šlo... Hudba se mi naopak zdála hodně dobrá. Proto nakonec "kladné" hodnocení.(24.6.2012)

• - Poslední film, kde si zahrál Sydney Pollack. (Tom Riddle)

• - Colin (Kevin McKidd) se v restauraci zmíní o špatném filmu o vlkodlacích, šlo o narážku na film Psí vojáci (2002), kde se objevují vlkodlaci a McKidd hraje hlavní roli. (Domin1359)

• - Kevin McKidd, který hraje ve filmu Skota, opravdu pochází ze Skotska. (simply)