Jak ukrást nevěstu

Ako ukradnúť nevestu

Komedie / Romantický

USA / Velká Británie, 2008, 97 min

• Anderton

Áno, každý chlap by chcel žiť vo svete, kde sa stačí pozrieť na sexy ženu na ulici a program na večer máte zaistený. A že sa bude každá a vlastne každý človek vo vašom okolí riadiť vašimi infantilnými pravidlami. No a ak náhodou zistíte, že po 10 rokoch milujete nejakú svoju kamošku, tak vás musí tajne milovať aj ona. Fakt som sa zabával na predstave, že by som niečo podobné vytasil na nejakú babu, čo poznám od dvadsiatky. Romantický film na to, aby bol romantický, nesmie byť najmä falošný a tento je falošný v každej scéne.(14.1.2017)

• Hollohlaway

Jsem marod a ležím v posteli, a hraje v tom Michelle. To jsou jediné dva důvody proč jsem tuto nevýraznou kopii všech romantických komedií viděl. Je to bohužel nenapadité a nemá to švih, navíc se zápletce nedá věřit. Hlavní hrdina sice je celkem mile ulítlý a nedospělý , ale není tam žádná chemie, žádný dobrý humor...Jako čaj z použitého pytlíku. Prostě slabý odvar podobných , ovšem lepších komedií, které mají to " něco ".(9.4.2016)

• ElizabethB

Velmi plytky romanticky zazitok s kopou “veci” bez logiky realneho zivota. Aka silne naivna love story… Cakala som viac, ovela viac a miesto toho toho som dostala minuty nudy a kyvkania vlastnej hlavy nad nezmyslami niecoho, co v uputavke vyzeralo ako dobry film…Ze by aspon jedna hviezda pre Patricka?...kdezeee, tu si zasluzi krasa UK.(9.3.2009)

• blackJag

Rozvleklá nuda převlečená za " humornější" předělávku SVATBY MÉHO NEJLEPŠÍHO PŘÍTELE, jen v opačném gardu. Běda těm, kteří se nechají nachytat! Komu vůbec podobnou pitominu doporučit? Těm co se neobejdou bez psího pohledu Patricka Dempseyho? Teenagerům, kteří nejspíš ocení to jak si dospělí chlapi pochvalují ve sprše velkého skotského ptáka nebo to jak je hlavní postava vylíčena jako ten největší klátič v N.Y.? Lidem co rádi blbé scénáře? No nevím, nevím. Fakt mě mrzí, že Sydney Pollack bude mít na posledním řádku své bohaté (ani ne tak počtem, jako významem) filmografie tento romantický nepodarek. Horší hodnocení nedávám právě jen kvůli Pollackovi a dobře odvedené práci při začáteční scénce z vysokoškolského mejdanu, kdy oba hrdinové vypadají opravdu věrohodně, až jsem chvilku pochyboval, jestli to jsou opravdu oni nebo se něco dokonale povedlo v oddělení castingu... Oči jsem na nich mohl nechat, jako kdybych je viděl srát jednorožce (ano, narážka na ojediněle vtipný moment filmu). II Scénář: Adam Sztykiel, Deborah Kaplan, Harry Elfont. 35%(28.8.2008)

• FilmFan24

Tak aby bylo jasno, romantické filmy mám rád. Nevadí mi stokrát omleté klišé, ani by mě nevadil předvídatelný konec a ani by mě zas až tak nevadilo, že film "Jak ukrást nevěstu" ve své podstatě vykrádá "Svatbu mého nejlepšího přítele". Co mi ale vadí je, že tady až na malebné obrázky skotské krajiny a hudební doprovod, kde dominují se svou baladou Oasis, nefunguje vůbec nic. V jednom momentě řekne hlavní hrdinka Hannah (Michelle Monaghan) Tomovi, kterého hraje Patrick Dempsey, že je úžasný. Což o to, Patrick Dempsey úžasný možná je, ale film, ve kterém hraje, úžasný teda není ani náhodou. Je znát, že scénaristé vařili doslova z vody a co možná budilo alespoň pousmání na papíře, ve výsledku nefunguje ani náhodou. No a konec - škoda mluvit...A tak jediné, co mě opravdu pobavilo, byly fosforeskující thajské korále na krku báby hlavní hrdinky...A to je sakra málo!(11.12.2008)

• - 40 centimetrů měří skotská sukně, kterou nosí Patrick Dempsey. Navzdory tradici si pod ni vzal i spodní prádlo - prý kvůli otravnému hmyzu. (Valsadora)

• - Tom (Patrick Dempsey) nosí hodinky značky Jean Richard Tourbillon. (dyfur)

• - Poslední film, kde si zahrál Sydney Pollack. (Tom Riddle)