Hrdina filmu společnosti Columbia Pictures Jak ukrást nevěstu, Tom (Patrick Dempsey), si užívá života: je sexy, je úspěšný a ví, že se může kdykoliv spolehnout na Hannah (Michelle Monaghan), svou okouzlující nejlepší kamarádku, která je jediným neměnným prvkem v jeho životě. Všechno dokonale funguje až do chvíle, kdy Hannah odjede na šest týdnů pracovně do Skotska...a Tom si s úžasem uvědomí, jak prázdný jeho život bez ní je. Rozhodne se, že jakmile se vrátí, požádá ji o ruku - ale je ohromen, když se dozví, že se zasnoubila s bohatým a pohledným Skotem a plánuje se k němu přestěhovat. Když Toma Hannah požádá, aby jí šel "za družičku", rozpačitě souhlasí...ale jen proto, aby se mohl pokusit Hannah získat pro sebe a překazit svatbu, dokud není pozdě. (oficiální text distributora)

lareinna

Dávam tri, lebo je to pohodový film a Patrick Dempsey má tiež hviezdu. No, nemám rada otrepané scénky typu "že Tomovi na dvere zaklope polonahá blondína a práve v tej chvíli si jeho vyvolená akože zmyslí, že mu chce niečo povedať a načape "pri čine" blondínu ako sa po ňom sápe, potom mu dá jeho vyvolená facku, lebo on za všetko môže, on ju podvádza"...a pod., ...to je asi tá zápletka, ktorá sa musí rozpliesť a vysvetliť a je to tak namáhavé, že on naozaj do kostola dobehne na poslednú chvíľu..a je tu šťastný koniec..uff ()

Enšpígl

Nechci nějak gradovat situaci a snižovat pointu filmu, ale že by kluk omylem skočil na neznámou holku za šoustacím účelem a ona se vzbudila a začala s ním hned kamarádit, to se mě nezdá. Jestli na podobný skoky takhle reagují americký holky, tak to docela závist. U nás v čechách by byly holčíčí reakce asi trošku jiný, řekl bych bolestivější. Zřejmě by se po reakci českých holek na tzv. "klučíčí skok omylem" scházela u zubaře kvanta kluků skokánků s poždavkem opravit trojku vlevo dole či nasadit pětku vpravo nahoře. Navíc Michelle Monaghan je spíš polopěkná a do manželství s ní bych se zrovna nehrnul, živě si představuju jak teď Patrick Dempsey líta s odpadkama a poslouchá Michelleny teroristický řeči, které jsou schopny podobné typy žen vést vůči svému manželovi i desítky let a kde smrt bývá pro chlapa jediným vysvobozením. Zkrátka romantická část příběhu mě zcela pohltila a probudila ve mě víru v nekonečnou manželskou lásku. Jen bych chtěl upozornit, že hodnocení zdejších novinaříků = samozvaných vodborníků vyplývá z toho, že zřejmě nedostali na novinářské projekci dostatečné množství chlebíčků a tak se pomstili na hodnocení filmu. ()

LexBarker

Patrick Dampsey je sice možná úspěšný a sexy,ale nedovede se vymáčknout a normálně jednoduše říct holce co se mu líbí, že si jí chce vzít a tak milá holčina odjede do Skotska a tam najde konečně CHLAPA, který za to stojí... Nicméně americký ňouma se rozhodne, že ve jménu vlastního sobectví zničí svatbu své kamarádky a skotského sympaťáka a to za každou cenu. Nejsem rozhodně žádný moralista, ale celkové vyznění filmu mě pěkně nakrklo a znechutilo a dávám dvě hvězdy jen díky tomu, že jsem v tv před tím viděl ještě větší shit jménem "Jedna za všechny". ()

kingik

Cesta za prozřením a napravením moderního Casanovy jest lemována děravým scénářem. Pravidlo číslo jedna donchuánského a tak trochu sobeckého (sobecký je víc než trochu, ale znáte ten mužský pohled na věc) Toma (Patrick Dempsey) zní nezamilovat se. Nechce se vázat a do konce života si chce jen užívat s krásnými ženami, kterými je v jednom kuse obklopen a ani se moc nesnaží. Zkrátka, kamkoliv vejde mu padají k nohám. Všechno jde ok až doby, kdy i na obletovaného milovníka přijdou city, které doposud do svých vztahů nemíchal, anebo to podle jeho chování nebylo tak zjevné. Tom má kamarádku Hannah (Michelle Monaghan) z dob studií, kterou před deseti lety poznal na jedné univerzitní halloweenské párty. A od té doby ho k ní váže citové pouto. Je to však dost málo uvěřitelně nastavené, stejně jako skutečnost, že Tom už se během dekády stihl šestkrát oženit(!). Proutník však již déle nehodlá svoje city k Hannah skrývat a rozhodne se s tím něco udělat. Po jejím návratu ze Skotska, kam na šest neděl pracovně odjela, jí zkrátka a jednoduše vyloží, co k ní cítí. Jenže nic nejde tak jednoduše a už vůbec ne zkrátka, jak si stanovil. Zvláště když se jeho láska vrátí z cesty zadaná, a s novým skotským nápadníkem dokonce chystá brzkou svatbu. Není přímo jasné, jestli je v tom i záměr zranit Tomovy city. Scénář totiž toho neřeší víc a vlastně skoro nic. Vynalézavý Tom to jen tak nenechá a podnikne všechno pro to, aby sňatku zabránil. A to i kdyby měl budoucí nevěstu ukrást. Navíc není příliš nadšený, že by měl jít na svatbu za družičku. Téměř osvěžující komedie, jen kdyby ten scénář v té době debutujícího Adama Sztykiela nebyl tolik děravý a od počátku průhledně cílený, jak sympatickou dvojku zdárně spojit. Napravení a prozření floutka Toma v podání sex symbolu Patricka Dempseyho, který má pro dámy podmanivý kukuč, probíhá někdy až mimořádně plytkou formou, která nedovolí příliš s dějem zamíchat. Není ani příliš věrohodné, že by lamač srdcí na potkání po všech těch krásných ženách, tolik usiloval o vzhledově průměrnou Hannah za předpokladu, že podle předchozího výběru žádnou takovou "průměrnou" v posteli ani neměl. Osvěžujícím a vcelku komediálním prvkem je pak nenásilné srovnání americké a skotské kultury (mám pocit, že to ani tak scénář nezamýšlel), přičemž Tom je místními omylem považován za gaye, což je s podivem, když skotové nedají ránu při tradičních horáckých hrách, a nejen při nich, bez "přihřátého" kiltu. Třeskutý humor rozhodně nečekejte, spíše počítejte s tím, že film na něj poněkud pozapomněl, ale mile vtipných scén se úplně nezříká. Všechno je ve filmu od počátku na míli očekávané a k žádnému únosu nakonec ani nedojde. Nebyl ani nutný. Hannah je do Toma naštěstí taky blázen (jaká to nevysvětlitelná a trapná scenáristická náhoda). Jen se na to muselo jít oklikou přes Skotsko, desetiletý (filmový) skok v ději a diváckou trpělivost. Však to znáte z jiných romantických filmů. A klidně by to fungovalo i obráceně. Kdyby Hannah pálila za Tomem a ten si chtěl vzít třeba monackou princeznu, ale podle scénáře by dávno věděl, že Hannah je ta pravá. No, nezastřelili byste toho idylického scenáristu?! Romantiku však zvolil v decentním a rozhodně ne v nepříjemném poměru. 60% () (méně) (více)

FilmFan24

Tak aby bylo jasno, romantické filmy mám rád. Nevadí mi stokrát omleté klišé, ani by mě nevadil předvídatelný konec a ani by mě zas až tak nevadilo, že film "Jak ukrást nevěstu" ve své podstatě vykrádá "Svatbu mého nejlepšího přítele". Co mi ale vadí je, že tady až na malebné obrázky skotské krajiny a hudební doprovod, kde dominují se svou baladou Oasis, nefunguje vůbec nic. V jednom momentě řekne hlavní hrdinka Hannah (Michelle Monaghan) Tomovi, kterého hraje Patrick Dempsey, že je úžasný. Což o to, Patrick Dempsey úžasný možná je, ale film, ve kterém hraje, úžasný teda není ani náhodou. Je znát, že scénaristé vařili doslova z vody a co možná budilo alespoň pousmání na papíře, ve výsledku nefunguje ani náhodou. No a konec - škoda mluvit...A tak jediné, co mě opravdu pobavilo, byly fosforeskující thajské korále na krku báby hlavní hrdinky...A to je sakra málo! ()

• Poslední film, kde si zahrál Sydney Pollack. (Tom Riddle)
  • Patrick Dempsey a Kevin McKidd hráli společně také v seriálu Chirurgové (od r. 2005). (skinny)
  • Kevin McKidd, který hraje ve filmu Skota, opravdu pochází ze Skotska. (simply)