Sophie, která žije se svou poněkud excentrickou matkou Donnou na malebném řeckém ostrůvku, kde vedou malý hotýlek, se bude vdávat. Vzala si do hlavy, že ji k oltáři musí vést otec, což je trochu problém, protože ho nezná. Dokonce ani její matka si není jistá, kdo by mohl být její biologický otec. Sophie ale objeví matčin starý deník, v němž se dočte, že Donna se v době jejího početí stýkala hned se třemi muži. A tak se je rozhodne pozvat na svatbu všechny tři v naději, že pravda nějak vyjde najevo. Do obřadu zbývá čtyřiadvacet hodin, během nich bude muset nevěsta najít toho pravého. Donna ale nemá o příjezdu tří připomínek hříchu mládí ani ponětí. (TV Nova)

Boomstick

Toto je jeden z tych filmov ktore tahaju ludi do kin pre ine veci ako je film.K hudbe sa ani nebudem vyjadrovat,to ze Abba ju uber to vie kazdy.Ked nehrala hudba tak so sa strasne nudil a cakal som ked zacnu znovu spievat.Vizualne je to pekne,farebne s krasnou prirodou.Pribehovo je to klisovity gulas, a herci histericki.A Brosnan v takejto role?Dakujem neprosim....fakt,keby tu nebola hudba od Abby tak by to bola 1 hviezda. ()

fNdEsIECLE

Viděno jako účastnice zájezdu. A když pak řidič pouští do repráků Gottwaldův Mumuland s textem „Máš malého šulina“, vypadá i Troška jako Pasolini. Svatá prostoto! Příště letím letadlem. ()

P-puma-

Skotačíci 50tnice a zpívající Pierce Brosnan je vražedná kombinace, ze které buď budete chytat záchvaty smíchu nebo vám z toho bude špatně. ()

FakyCZ

Těžko se to popisuje, ale přes všechnu tu hrůzu v podobě zpívajícícho Ex-Bonda, kýčovitého příběhu a celkového zpracování, jsem se dobře bavil rád jsem si poslech oblíbené písničky(originál je originál) a kupodivu jsem se u toho poměrně často smál! ()

axiom

Film je poctivá letní komedie za tři hvézdy, ale písničky mého mládí a krásné moře - dávám čtyři. ()

elisheva

Tohle není žádná filmařina, ale továrna na peníze. Přesto - miluju hudbu od Abby a jejich písně v nové úpravě se mi zalíbily. Nádherné prostředí, nádherné počasí, pár dobrých hudebních čísel a skvělá Meryl Streep. Nejlepší scéna - Meryl Streep zpívající Winner takes it all (nebo jak se ta písnička jmenuje). ()

KayTee

Bomba! Bomba! A ještě jednou Bomba! Neuvěřitelně jsem se bavila od začátku do konce...dokonce ještě několik dní po shlédnutí v kině jsem si neustále zpívala některé písničky. Muzikál, na který se podívám kdykoliv budu mít příležitost. Zařazuji do svých TOP filmů. ()

edie sedgwic odpad!

Chcela som dat jednu hviezdicku aspon za herecku zostavu ale tie pubertalne vykony si to nezasluzia. Hudba ABBY mi je priserne proti srsti a v tomto ozraleckom prevedeni je to este horsie. Fakt uplny fail. ()

jasanka

Velké překvapení. Příjemná pohodová podívaná pro dobrou náladu. Po odchodu z kina jsem byla krásně naladěná písničky mi v hlavně zněly ještě několik dní. ()

Helldo

Trošku slaďáček :) A ač tenhle typ filmů nemusím, tak jsem byl vcelku potěšen. Samozřejmě hlavní zásluhu na tom mělo herecké obsazení, herecký koncert Marryl Streepové, Christine Baranski a Julie Walters z dámského podání a Pierce Bronson i Colin Firth v mužském podání jsou zkrátka zárukou kvality. Doplněné nesmrtelnými hity ABBY…… to se zkrátka musí líbit. ()

Gastovski

Kdybych nebyl v srpnu na Mácháči, tak bych se dobrovolně do projekce nikdy nepustil. Muzikálově je to dobře zvádnuté (v rámci možností s repertoárem ABBY), avšak film má jednu obrovskou vadu: když se nemuzicíruje či netancuje, tak jsou scény strašně, ale strašně trapné. Chlapi si tak nějak udržují důstojnost a tak prim trapnosti hrají ženské role, včetně Meryl Streep. Opravdu už hodně dlohou jsem nezažil tak intenzivní mučení trapností (třeba jak se vítali po létech na molu, za to by zasloužili nadobro exkomunikovat z herecké obce a Meryl ještě nádavkem zabavit Oscary). Fanoušci slavné skupiny si přijdou jistě na své, ale ostatní, co na to koukají jako já z donucení, to přejdou s ironickým úšklebkem. ()

Všežrout

Zřejmě první mainstreamový muzikál o odkvetlé promiskuitní rozhoďnožce, co stihla obskočit v krátkém časovém úseku tři amanty a teď si její dcera může lámat hlavu, aniž by řešila jakékoli morální rozměry předešlého chování své matky, který že z nich je jejím otcem pravým. ()

jane1106 odpad!

Hnůj a fujtajbl. Komu se tohle líbí, ten buďto definitivně pohřbil poslední zbytky vkusu, nebo nikdy vůbec žádný neměl. Kýč, hysterie, mizerná choreografie, mizerný zpěv, mizerné herectví. Scénář jak z pomocné školy. Lituju, ale s Meryl Streep teď budu mít zřejmě dlouhou dobu problém. ()

chrispe odpad!

Tak tohle jsem nedala. V půlce jsem to zděšeně vypla a DVD šla zakopat na zahradu. Nečekala jsem to. ABBU mám ráda, jako bonus (když už nic jiného) Colin Firth a Stellan Skarsgård... ale... NE NE NE!! Vydržím hodně, opravdu ano, ale tohle bylo jak rána do obličeje. Tady ignoruji i vizuální stránku za kterou většinou dávám aspoň jednu hvězdu. // Výborný komentář: Cival ()

jandula00

I když z filmu vyzařuje pozitivní atmosféra a zápletka sama o sobě není vůbec špatná, zdál se mi film velmi překombinovaný. Ke konci jsem už nestačila věřit vlastním očím, jakým směrem se film odvíjí...A ani moje oblíbená Meryl můj výsledný názor nedokázala změnit. Podle mě ztráta času! ()

noelcoward73

Hned poté, co jsem se dozvěděl o tomto filmu, jsem věděl, že rozhodně nebudu zklamán. Po pár zhlédnutých minutách se mi to potvrdilo. Vtipnost je dána už samotnou zápletkou, která je známa hned na začátku. A už tady se člověk může dovtípit toho, jak to asi skončí. I když některé části konce jsou dost překvapivé. Herecké i pěvecké obsazení je vynikající, stejně tak režijní podání Payllidy Lloydové. Pozornost si jistě zaslouží ústřední pětice. Jasně ji dominuje Amanda Seyfried ihned po písni Honey, honey. Pozadu ale nezůstávají ani Meryl Streepová a tři potenciální otcové. Donnu vtipně doplňují její staré kamarádky. Celkem vedlejší roli má Sophiin snoubenec, kterého ztvárnil Dominic Cooper. Herecky ani pěvecky neměl mnoho příležitostí, jak se prosadit. Příběh je zajímavý tím, že je z většiny tvořen pěveckými hity, na které přijde řada při různých příležitostech. Je jasné, že Mamma mia! musela přijít poté, co se Donna dozvěděla o přítomnosti jejích hříšných milenců z mládí. Stejně jako Dancing queen nebo Money, money, money. Muzikál nabízí mnoho vtipných momentů, záběrů a hlášek. Milovníci skupiny ABBA mu nemohou nic vytknout (snad jen vypuštění písně Name of the game). Všechny případné vady ale spolehlivě převáží kostýmy, scéna a především zpěv v podání samotných herců. ()

Další Mamma Mia! na cestě

Další Mamma Mia! na cestě

22.06.2020

Prince dostane muzikál

Prince dostane muzikál

04.12.2018

Studio Universal Pictures zakoupilo práva na některé z Princeových nejznámějších písní, které budou sloužit jako pozadí pro nový muzikál. Film se stylem přirovnává k Mamma Mia!. O ději zatím nejsou… (více)

Alenka v říši brutality

Alenka v říši brutality

24.02.2009

Zack Snyder nezahálí. Ještě ani neměli premiéru Strážci a on už v Sydney s týmem počítačových mágů stojících za Happy Feet pilně pracuje na animovaných Guardians of Ga´Hoole. A s delší dovolenou… (více)

Pokračování, kam se podíváš – 2. část

Pokračování, kam se podíváš – 2. část