Sophie, která žije se svou poněkud excentrickou matkou Donnou na malebném řeckém ostrůvku, kde vedou malý hotýlek, se bude vdávat. Vzala si do hlavy, že ji k oltáři musí vést otec, což je trochu problém, protože ho nezná. Dokonce ani její matka si není jistá, kdo by mohl být její biologický otec. Sophie ale objeví matčin starý deník, v němž se dočte, že Donna se v době jejího početí stýkala hned se třemi muži. A tak se je rozhodne pozvat na svatbu všechny tři v naději, že pravda nějak vyjde najevo. Do obřadu zbývá čtyřiadvacet hodin, během nich bude muset nevěsta najít toho pravého. Donna ale nemá o příjezdu tří připomínek hříchu mládí ani ponětí. (TV Nova)

Stanislav_H

Musím se pochválit, protože hledět 110 minut na všechen ten ječící skotačící ansámbl v čele se Streepovou v zahradníkách, bylo docela slušné utrpení. Ale vydržel jsem. Co mě hlavně neslo nad vodou, bylo pozorovat Pierce Brosnana, protože jsem měl pocit, že se místy dusí stejně jako já :)___Jinak teda proti Abbě nic nemám a ten Agnethin zadek je opravdu moc fajn. ()

JohnMiller

Abba je hudobná skupina ktorú nemusím ale uznávam. Bol som okolnosťami donútený vidieť tento muzikál od začiatku až po koniec titulkov. Skvelé herecké obsadenie mi tak trocha dodávalo "novú nádej" avšak zbytočne. "Televízna zábava" nie je mojou šálkou kávy. rovnako ako tancovačky atď. ()

CarnTheNunya

Tenhle film je spíše pro ženy, ale stejně je to guilty pleasure, kterou si jednou za čas rád zopakuju, ale teď už asi spíš pod vlivem alkoholu, protože s odstupem času mi ten film přijde víc a víc cringe, ale furt je to guilty pleasure. ()

kajas

Příjemná oddychovka na letní (podzimní, zimní i jarní) odpoledne. Brosnan sice zpívá otřesně, ale Meryl je naprosto úžasná, její hlas zní velmi profesionálně a celý tenhle film drží nad vodou. Po druhém zhlédnutí musím ještě přitlačit, fanynka ABBY sice nejsem, ale chytlavější melodie a texty aby člověk pohledal. ()

mae-geri

Muzika v tomto filmu byla skvělá, což se ovšem nedá říct o všech hercích. Hlavně od Brosnana jsem čekal víc. Ale pěkné prostředí a dost vtipných scén z tohoto filmu dělá pohodou komedii na příjemně strávený večer. ()

Vědma

Musím přiznat, že po druhém zhlédnutí jsem trochu ochladla, hlavně směrem k Meryl. Dost přehrává. A pubertálně se chovající zralé dámy taky trochu lezou na nervy. Ale vzhledem k tomu, že já jsem taky trochu taková... Je to prostě film, který v létě potěší a v zimě zahřeje. ()

Skip

Byla to blbost a chvílemi až k nesnesení, ale když ona ta Meryl je fakt dobrá a umí i zpívat a tančit, takže nakonec dám tři hvězdy, i když bez ní by to byla téměř odpadová záležitost. No, asi úplně odpad ne, protože ABBA, to je klasika, ať si o ní myslí, kdo chce co chce. ()

Dont

Tak tohle se moc nepovedlo, ani jako oddechovka to není žádný zázrak. Zachraňuje to jen slušné herecké obsazení (Meryl Streep, Colin Firth a Stellan Skarsgard) a především pak nesmrtelné hity od Abby (byť přezpívané to není zrovna ono...). Pierce Brosnan palec dolů. Za tu Abbu jedna hvězda navíc. Kdo nemá rád Abbu a Meryl ať si odmyslí hvězdy rovnou dvě... :))) ()

Aleee89

Konečně jsem se dostala do kina na film, který jsem už tak dlouho chtěla vidět a na který jsem se tak dlouho těšila. Letní idylka, nádherné řecké prostředí, moje oblíbenkyně Meryl Streep... Je toho dost, co bych mohla chválit. Písničky mám naposlouchané, znám je samozřejmě od Abby, ale musím říct, že některé jsou v podání herců mnohem lepší než originál, mluvím třeba o The Winner Takes It All, I Have a Dream apod. Film vás hned na začátku zaplaví vtipem, krásou, pohodou, prostě se celou dobu vezete ve spěšném vlaku plném zábavy a písniček a nezajímá vás, co se děje tam venku. Film baví hláškami, herci jsou skvělí (i když Brosnanovo zpívání se mi moc nelíbilo). Ano, příběh je jednoduchý, kýčovitý, ale já to téhle romantické komedii s klidem odpouštím, film splnil očekávání, už dlouho jsem v kině nezažila takovou pohodu, na tváři jsem stále měla přiblblý úsměv... A copak kýče a pohoda k létu nepatří? ()

Ombe

Film si zaslouží jednu hvězdičku a ta druhá je za pěkné písničky. Vše bylo takové uhopsané a trapné a nejhorší byla ta marná snaha o dramatičnost. ()

lucifrid

Jsem velký fanoušek ABBY a tohle je fajná, svěží, příjemná letní komedie, u které vypnete a bavíte se – co víc chtít. Pár toporných výkonů to má, ale je to sranda, člověk se u toho zrelaxuje a navíc ta Meryl! Oproti děsné dvojce je to boží. Objektivně bych dala čtyři hvězdy, ale nemůžu, subjektivních pět hvězd je pro mě prostě povinnost. ()

fallangell odpad!

Zacnu trosicku neklasicky a to zaverem:,,Paneboze, za co???!!!" Od dob Across the Universe nepovazuji muzikal za mrtvy zanr, a pisnicky od Abby mam take rad, proto jsem pozvani me pritelkyne na tento film nebral jako utok na moji osobu, pouze jako povyrazeni od vsech thrilleru a dramat, ktere jsem v posledni dobe videl. Jak seredne jsem se mylil! Ocividne producenti pochopili zenskou kupni silu, a proto smerovali veskere vyzneni filmu primo na ne. Jinak si nedokazu vysvetlit vecne vriskajici padesatnice, vecne vriskajici pubertacky, do pul pasu svlecene borce a jednodilne damske plavky na nejhezci herecce filmu! Pierce Brosnan dokazuje, ze stale neumi hrat, Meryl Streep vypada jako by ji prave vytahli z odpadkoveho kose a do toho porad vsichni poskakuji, jeci a raduji se. Vetsi lidskou tragedii jsem asi jeste nevidel. ()

Parlay

Byl to den jako každý jiný - nálada nijak nevybočující z normálu, zkrátka klasika. Zamilovanost či nostalgii (jelikož jsem mladý chrabrý jinoch ročník 1989 :-)) z toho také vinit nemůžu... a přesto... jsem se výborně bavil. Publikum spouštělo salvy smíchu při každém na plátně se odehrávajícím náznaku komiky, atmosféra tedy byla velmi příjemná, ale nebavil jsem se tak dobře pouze proto, že bych se nechal strhnout „davovým šílenstvím"... Písničky od ABBY mám rád i přes jejich značnou „ohranost" (některé písně slavné švédské kapely budou rádia neustále hrát znovu a znovu snad i za sto let) a ve filmu jsou pojaty velice svěžím a hravým způsobem a hlavně nepostrádají vtip a nadhled. Tvůrci nechtěli natočit adepta na žádného zlatého panáka (myslím toho plešouna Oskara) a předložili nám tak „pouze" volný sled vtipných scén, jimž jako mostík mezi nimi slouží největší hity jedné z nejslavnějších kapel 20. století. Zní vám to tak trochu samoúčelně? Po zhlédnutí možná změníte názor... Jen je škoda slabší druhé poloviny a zmatečného finále (chudák Colin... :-)), ale vše vynahrazuje sympatické a věru dobře zpívající herecké obsazení a všudepřítomný nadhled ze strany tvůrců i samotných herců. P.S. Po závěrečných titulcích sálem zazněl nikoliv rozpačitý, ale hlasitý potlesk... Na česká kina věc nevídaná... ()

Chrysopras

V podstatě je to muzikálně letní hloupost, ve který jde o vztah diváka ke skupině ABBA. Já nejsem ani její odpůrce ani bezmeznej fanoušek a tomu asi odpovídá i hodnocení. Musim vyzdvihnout Meryl, která je opět sqělá a velmi slušná byla i Seyfried. Ovšem zklamáním pro mě byla pánská část ansámblu - tyhle herce všechny beru, ale proč je brali do muzikálu?!... A hrozně mě iritovaly ty dvě báby. Pochválit musim napasování písní do příběhu - asi neni moc kapel, se kterejma by šlo udělat něco takovýho a ještě na to chodilo tolik lidí :-) ()

Dubro

Muzikál síce nie je moja parketa, no toto som mal pozerať otočený k uhlopriečke chrbtom a nechať pracovať len uši. Chicago bolo oproti tejto gýčovitej kope naivných a trápnych scénok odpísaných z denníkov mamičkiných maznáčikov veľkolepým projektom neopísateľných rozmerov. Nebyť dobrých švédskych songov asi sa otrávim pri zízaní na voskového Brosnana a „gumovú“ Meryl. Ten scenár bol omyl už v čase nápadu. Dve za uši. ()

kalap

Seniory sa príjemne rozkotačili a hlavne ich ženské predstaviteľky boli svojim spôsobom úžasne a juniory im robili príjemné krovie. ()

Lennnnna

Málem mi z těch poskakujících, křepčících a kvílících postaviček naskákala kopřivka. Uznávám, že Meryl Strrep role nadmíru sluší a klobouk dolů - tahle skoro bábi rozhodně nepatří do starého železa, její vitalitu by jí mohl leckdo závidět a hlásek má taky víc než slušný (což se rozhodně nedá říct o všech účastnících, upřímně doufám, že Pierce už nikdy v životě zpívat neuslyším), ale tohle je teda parádní úlet! Poslepovat písničky dohromady chaboučkým dějem, který je kýčovitý až hrůza, tomu říkám příšerný nápad. Písně ABBY jsou fajn, ale ABBA je zkrátka ABBA a v podání starších dam skákajících po posteli nebo tanečních kreací bandy potápěčů by pravděpodobně nikdy neměly šanci na úspěch. Nechápu nadšené ovace - příjemná letní pohodovka, hit letošního léta......pff, leda tak rozjuchaná paráda hodící se jako doplněk k večeru s hooodně hoodně panáky. Ale jo, pobavila jsem se, po většinu času jsem titiž nevěřila vlastním očím. Mamma Mia!!! ()

Další Mamma Mia! na cestě

Další Mamma Mia! na cestě

22.06.2020

Prince dostane muzikál

Prince dostane muzikál

04.12.2018

Studio Universal Pictures zakoupilo práva na některé z Princeových nejznámějších písní, které budou sloužit jako pozadí pro nový muzikál. Film se stylem přirovnává k Mamma Mia!. O ději zatím nejsou… (více)

Alenka v říši brutality

Alenka v říši brutality

24.02.2009

Zack Snyder nezahálí. Ještě ani neměli premiéru Strážci a on už v Sydney s týmem počítačových mágů stojících za Happy Feet pilně pracuje na animovaných Guardians of Ga´Hoole. A s delší dovolenou… (více)

Pokračování, kam se podíváš – 2. část

Pokračování, kam se podíváš – 2. část