Sophie, která žije se svou poněkud excentrickou matkou Donnou na malebném řeckém ostrůvku, kde vedou malý hotýlek, se bude vdávat. Vzala si do hlavy, že ji k oltáři musí vést otec, což je trochu problém, protože ho nezná. Dokonce ani její matka si není jistá, kdo by mohl být její biologický otec. Sophie ale objeví matčin starý deník, v němž se dočte, že Donna se v době jejího početí stýkala hned se třemi muži. A tak se je rozhodne pozvat na svatbu všechny tři v naději, že pravda nějak vyjde najevo. Do obřadu zbývá čtyřiadvacet hodin, během nich bude muset nevěsta najít toho pravého. Donna ale nemá o příjezdu tří připomínek hříchu mládí ani ponětí. (TV Nova)

Nuala

Nebyt cesty do Chorvatska v autobuse plnem nadsenych pani, ktere rady zpivaji a milujou filmy s podobnou tematikou, nikdy opravdu NIKDY bych tenhle film nevidela... takhle jsem ho musela pretrpet hned dvakrat, protoze prvni shlednuti roztomilym, opalenym a po ceste zpatky mirne cinknutym damam zjevne nestacilo. Ale prezila jsem, za coz jsem na sebe opravdu hrda. Vsechny tri hvezdicky jsou za Meryl Streep, ktere si nesmirne vazim a mam ji opravdu rada. A tenhle film ji zjevne hodne bavilo natacet, protoze se v nem opravdu uzasne vyblaznila.. Ale bohuzel byla jedinou, na kterou se dalo poradne divat, uzivat si jeji vykon a to jak herecky, tak pevecky. Jakmile totiz spustil sve hororove vystoupeni Pierce Brosnan, mela jsem chut vyskocit z jedouciho autobusu nebo si aspon propichnout usni bubinky a nikdy uz radeji nic neslyset... chudak, nemel tam co delat. Jinak prosta letni zabava s nijakym pribehem, proflaknutyma pisnickama, ktere ve vetsine pojeti znely mirne usmevne, a krom Meryl prapodivne herecke vykony... ()

Chen

Prosluněná optimistická podívaná plná chytlavých hitů od Abby, které prostě nestárnout. Co říct víc. ()

rakovnik

Hloupoučká naivní blbost, těžící ze slávy písní skupiny ABBA. Ani velcí herci v hlavních rolích mě neoslovili, také neměli čím. Trapně laciný útok na srdce (peněženky) dam, vzpomínajících na dávné lásky. ()

Giggo

Filmy se dají natočit opravdu o ničem a z ničeho. Toto je jeden z velmi zdařilích příkladů. Usaďte se, rozptylte svoje vědomí a jen si užívejte parádní atmosféru. Písničky vás skoro donutí vyskočit z křesla a křepčit s hlavními protagonisty za tónů ABBY. Meryl Streep a její snad nekonečná energie je v tomto filmu velice obdivuhodná. Jednoduše řečeno parádní počin ať u ke slunečnýmu dni nebo na rozptýlení chmur, když venku prší. ()

Martin741

Meryl Streep sice nema rad, ale hrat rozhodne vie, horsie je to ale s Brosnanom. Ten ma sice dobre srdce, ale katastrofalny herec je to rozhodne. Tu ale zahviezdil. Hlavne vizualne je to nadherne, k tomu este vkusne dialogy, ktore sa daju pocuvat. Tancuje sa vo velkom, pesnicky nadherne, k tomu este exteriery greckegho ostrova, krasne : 80 % ()

vydumnica

Muzikál, ktorý už roky patrí medzi moje najobľúbenejšie filmy. Mamma Mia je jednoducho moja srdcovka - makes me happy :-). Bol to vtedy pre mňa v kine neskutočný zážitok!!! Odvtedy sa rada k nemu vraciam. Uvedomujem si, že bez ABBA pesničiek, bez úžasnej Meryl Streep a bez nádherného gréckeho ostrova Skopelos by to bol možno len priemerný film, ale to vôbec nie je. Je to príbeh o silnej žene, ktorá sama v neľahkých podmienkach vychovala dcéru. Vzťah matky (Meryl Streep ako Donna) a dcéry (Amanda Seyfried ako Sophie) je tu nádherne vyobrazený, moja najobľúbenejšia je ich spoločná scénka pred svadbou Slipping Through My Fingers. Meryl tu podáva obdivuhodný herecký výkon, ja by som jej dala rovno Oscara. Hrá na 110% ako vždy a má v sebe toľko energie. Je hviezdou celého filmu. Jej najlepší a najemotívnejší moment je The Winner Takes It All. Amanda Seyfried je taktiež fantastická. Mužský casting je tiež super, Stellan Skarsgard, Colin Firth, Pierce Brosnan. No fakt skvelý výber filmových hviezd. Grécke prostredie a exteriéry ostrova sú pastvou pre oko. K tomu nápaditá choreografia, nádherné interiéry a kostýmy, všetko ladené do modra. A áno soundtrack, ten milujem. Mamma Mia je taká muzikálová rozprávočka pre dospelých, kedy môžeme vypnúť hlavu a len si to celé vychutnávať a snívať. Pre mňa je to taký balzam na dušu♥️. Som veľmi rada, že máme aj pokračovanie. Komentár doplnený 17.7.2022, kedy som si dala Mamma Mia "maratón". Odo mňa zaslúžených 5*. ()

Elyssea

Oddechovka. Výborná Meryl se sympatickou Amandou a skvělou Julie Walters táhnou tuhle komedii dopředu, zatímco Piercova snaha o zpěv působí komicky i to jeho přehrávání (doufám, že je to snaha o nadsázku). Colin Firth je zoufale nevýrazný a Skargard tam prakticky ani roli nemá. Kromě té energie není Mamma mia ničím vyjímečná až na písničky ABBY. ()

O´Neill

Téměř deset měsíců po prvním, čtyřhvězdičkovém, shlédnutí píšu nový komentář. A zároveň dávám vyšší hodnocení. Soundtrack je perfektní, a za těch deset měsíců jsem ho poslouchal ne jednou, spíše bych řekl tak dvacetkrat. A tahle nostalgická vzpomínka na Abbu, kterou jsem mimochodem nikdy neposlouchal, mě nyní dohanala k opáčku. A po tomto druhém shlédnutí jsem si uvědomil, že Mamma Mia je opravdu perfektní, ano, 100% tam dělá jen ta přezpívána Abba, ale na to se nikdo neptá. Soundtrack je prostě skvělý, a spolu s ním se na to moc dobře dívá. Nebudu to dále protahovat; po deseti měsících zvyšuji na pěti-hvězdičkové hodnocení, a zatraceně rád! ()

Tomik12345

Filmu se nedá upřít skvělé zakomponování písniček slavného švédského kvarteta, pasují tam, s tím si dal někdo opravdu práci. Jinak ale příběh nula. Ještě díky hereckému obsazení dávám 3*. Je to ale těžce na hraně, 2,5* by bylo ideální. Jednou snad ale můžu oko přimhouřit. :-) ()

Attta

Každý divák má svůj hraniční bod, který určuje jestli je film kýčovitý nebo je kýčovitý záměrně a každý divák má tento bod jinde. Pro mne je teda jen kýčovitý, ale ostatním co zde dali vyšší hodnocení se nedivím, prostě to jen citíme každý jinak. Navíc pokud film má obsahovat muzikálové prvky, tak to musí opravdu být film s velkým "F" a tady mi to prostě nepřišlo přirozené! ()

Flaxik

Líbí se mi Abba. Fakt. Kvůli tomu jsem dal jednu milosrdnou hvězdu. Vím, že si jí to nezaslouží. Jsem vyřízen. Něco tak strašného...slovy Smrtě - tento film dodává hrůze nový rozměr. Po shlédnutí Across the Universe mám k dispozici srovnání a je to ještě horší než předtím. Odpadu brání opravdu jen jméno Abba. ()

joker.george

MAMMA MIA! To ne, myslel jsem, že vytvořit film na základě písniček, vtipů či čehokoliv jiného dokážou jen Češi. Mýlil jsem se. ()

Streeper

Muzikál plný známých a úžasných písní. Skvělé obsazení v čele s Meryl Streep, která předvedla, že zpěv a tanec jsou jen další z jejích mnoha talentů. Trojka potencionálních otců byla vybrána skvěle, každý herec se na svou roli perfektně hodil. Je to příjemný oddechový film, který mě snad nikdy neomrzí. ()

JohnRambo

Rozkošná komédia s krásnymi pesničkami, skvelou Meryl Streep a tak super atmosférou že som si ju musel zopakovať hneď na druhý deň. Beriem to ako príjemný relaxačný prostriedok na vyčistenie hlavy a nejaká kamera alebo zlý scenár mi môže byť ukradnuý. ()

Crawler-D

Pokud jste se odhodlali vyrazit na Mamma Miu! do kin, musíte spadat do jedné ze tří kategorií – být žena, nesmírný fanoušek Abby nebo úplný cvok. Naštěstí hudba Abby je tak líbivá, že není problém, aby to omlouvalo mužskou návštěvu představení. To, jestli budete traumatizováni, už je pak pouze na vás. Když jsem totiž seděl v kinosále, kolikrát jsem si říkal, jak bych byl asi nadšený z toho, co se děje na plátně, kdybych se býval nenarodil jako muž. Pravdou je, že základní premisa je dost jednoduchá, ne zrovna originální a je dost patrné, že řada věcí se zde děje jen proto, aby se postavy mohly dát do zpěvu, tance, skotačení, veselého usmívání, dovádění a snění. Mamma Mia! má o dost těžší pozici, než jiné muzikály stavící na hudbě, jež byla vyprodukována přímo pro ně. Tady se musí děj podřizovat obsahu písní. Když je potřeba zazpívat si Money, Money, Money, tak se hotel Villa Donna musí potýkat s finančními problémy a podobně další. Problém je celková kompozice filmu, kdy vrcholné muzikálové číslo přijde v obří davové scéně okolo poloviny filmu a závěr je jen doplněn zkrácenou verzí Mamma Mii!, která už předtím zazní během filmu a které předchází rozpačité rozřešení otcovského problému, a tak film nemá pořádně řízný konec. ()

ifa

Pěkná letní zábava, která se nesmí brát vážně. Občas paroduje sebe sama, příběh rovný jak třiceticentimentové pravítko, žádného překvapení se nedočkáte. ()

Trainspotter

Nebudu si hrát na nějakýho drsňáka, protože vítěz bere vše a mně se to líbilo: Ideální podoba muzikálu, které jinak nemám příliš v oblibě, všechno hraje všemi barvami, totálně chytlavé písničky, brutální vůně léta a chuť se do toho kýčovitého dění zapojit, protože moje mama ví, že jsem venku. Skvělá byla i téměř dokonalá aplikace jednotlivých švédských hitů do samotného děje, který ale byl ovšem krásnou ukázkou konzumní záležitosti, až měl člověk pocit méněcennosti z pohledu na dokonalá těla zúčastněných. Ale čert to vem, připomělo mi to léto, navodilo pohodu a celkově potěšilo. PS: Brosnan neumí zpívat a ta retuš Streepové na plakátu je až k smíchu. AR: 2,39:1 - Panavision ()

Další Mamma Mia! na cestě

Další Mamma Mia! na cestě

22.06.2020

Prince dostane muzikál

Prince dostane muzikál

04.12.2018

Studio Universal Pictures zakoupilo práva na některé z Princeových nejznámějších písní, které budou sloužit jako pozadí pro nový muzikál. Film se stylem přirovnává k Mamma Mia!. O ději zatím nejsou… (více)

Alenka v říši brutality

Alenka v říši brutality

24.02.2009

Zack Snyder nezahálí. Ještě ani neměli premiéru Strážci a on už v Sydney s týmem počítačových mágů stojících za Happy Feet pilně pracuje na animovaných Guardians of Ga´Hoole. A s delší dovolenou… (více)

Pokračování, kam se podíváš – 2. část

Pokračování, kam se podíváš – 2. část