Sophie, která žije se svou poněkud excentrickou matkou Donnou na malebném řeckém ostrůvku, kde vedou malý hotýlek, se bude vdávat. Vzala si do hlavy, že ji k oltáři musí vést otec, což je trochu problém, protože ho nezná. Dokonce ani její matka si není jistá, kdo by mohl být její biologický otec. Sophie ale objeví matčin starý deník, v němž se dočte, že Donna se v době jejího početí stýkala hned se třemi muži. A tak se je rozhodne pozvat na svatbu všechny tři v naději, že pravda nějak vyjde najevo. Do obřadu zbývá čtyřiadvacet hodin, během nich bude muset nevěsta najít toho pravého. Donna ale nemá o příjezdu tří připomínek hříchu mládí ani ponětí. (TV Nova)

Frenegonda

Ono je to vlastně strašná blbost no ne? Upištěny holky ... ječící kdykoliv je to napadne. Všichni se chovají tak nějak úplně mimo ... a řeší všechny problémy zpěvem písniček od ABBY. Kdyby to řešili čímkoliv jiným nestálo by mi to za podívání ale ABBA mě už jako malýho caparta vždycky evokovala barevný léto u kolotočů. Takže ty 3 *** jsou za ABBAcký písničky a za to, že jim to až na vyjímky nikdo moc nekazí. ()

Sheldra

Asi to bude mými antipatiemi k svatbám, Abbě a muzikálům obecně, ale tohle mi vážně nesedlo. Meryl Streep ale byla výborná jako obvykle. Zato Pierce Brosnan opět dokazuje, že neumí ani hrát, ani zpívat, a navíc začíná pelichat. Na co ho v tom Hollywoodu pořád ještě silážujou? ()

fmash

Romantické komedie patří k mým oblíbeným žánrům, ne tak už muzikály. Mamma Mia! má výhodu, že jejími hlavními hrdiny nejsou žádní z hormonů zoufalí středoškoláci, ale docela oražená partička ženských středního věku - což bývá vděčné téma. Příběh jako celek bohužel není zdaleka tak zábavný jako jsou (některé) jednotlivé gagy a závěr mě rovněž neoslnil, pro milovníky skupiny Abba se však musí jednat o moc příjemnou věcičku. Ostatně nejen pro ně.            Jinak celý film jednoznačně táhla Meryl Streepová, ostatní pouze více či méně zdatně sekundovali - co ale nechápu, je obsazení Pierce Brosnana - který nejenže neumí moc hrát, ale zpívat neumí ani trochu. Abych použil příměr z jedné televizní show, zpíval jako rozvášněný los a možná nebýt jeho, přidal bych hvězdičku. No... spíš nepřidal. ()

Vessper

I když zde znějí dobré písničky nemůže to zachránit velice slabý scénář. Celý film byl v podstatě jedna velká hovadina o ničem, která se sice odehrávala na krásném místě, ale nestála za nic. Opravdu slabé 3*. ()

jezurka42

You can dance, You can jive, Having the time of your life. Film, který opravdu ukrývá jedno klišé vedle druhého, ale co se dá dělat...zamilovala jsem se. Zamilovala jsem se do nádherné hudby, příjemných postav a lehkosti děje. Zamilovala jsem si ostrov Kalokairi, spontánnost tří potencionálních otců, krásu Sophie Sheridan a sehranost nerozlučného tria Donna, Tanya & Rosie. Mamma Mia! je jednoduše film, který zahřeje u srdce a vykouzlí úsměv na tváři. Mne se tak stalo před mnoha, mnoha lety, když jsem tento snímek viděla poprvé. A na ten nádherný pocit tam uvnitř nikdy nezapomenu. What would life be? Without a song or a dance what are we? So I say thank you for the music, For giving it to me. ()

Beagle

5 hvězdiček JE hrozně moc. Ale tenhle film ve mě vzbudil takovou dávku nekritičnosti, že jí musím dát najevo. Tak zaprvé: tenhle film PATŘÍ Meryl Streepové. Pořád v něm skáče, tančí, hází vtipné kukuče do kamery a především zpívá jako o život. Pokaždé, když je v záběru (a to je poměrně často) na sebe strhne pozornost. A když jí vidíte v lacláčích skákat po posteli a zpívat z plných plic Dancing Queen nebo na útesu lkát v rytmu The Winner Takes It All nemůžete než jen obdivně zírat a v hlavě si přebírat všechny ty Silkwoodové, Blixenové, Kramerové a ptát se, která další herečka dneska umí tohle všechno prodat. Další herecké osazenstvo jí ale zdatně sekunduje - Julie Walters dokazuje pořádou dávku komediálního talentu, Christine Baranski je i přes svůj otravný nosík ke koukání třeba v Does Your Mother Know, Amanda Seyfried je přiměřeně roztomilá a výborně zpívá, vidět Pierce Brosnana jak zpívá (křičí?) SOS až mu nabíhají žíly na krku je k nezaplacení a Colin Firth a Stellan Skarskard dělají vkusné křoví (i když ten posledně jmenovaný se zpěvem zrovna nepředře). Je to možná pravoplánový letní film, neřeší se v něm tíživé problémy lidstva, všechno je hezké, barevné, (záběry z helikoptéry jsou četné), skončí to svatbou a neuvěřitelným závěrečným vystoupením v rytmu Waterloo ale alespoň tři čtvrtiny filmu jsem se bezděčně usmívala. Tohle občas vůbec neškodí a nestydím se za to. ()

maverick10

Ja si pod pojmem muzikalova podivana nic jineho nepredstavuju. Spousta bezvadnych pisnicek, v prazdninove oddychovce. V dnesnim uspechanem svete se i mezi filmy najde malo takovy, ktery v sobe nenese zadne dramaticke sceny, zadne zvraty nebo psychologicke rozbroje. Navic, kde jinde byste mohli shlednout trojici hercu, jejichz zpev neni zrovna jejich domena, ale presto se o to pokusili. Predevsim jsem byl zvedav na P. Brosnana a S.Skarsgarda. Druhy zminovany toho pravda moc nenazpival, zato Brosnan se nejak rozjel. No ruku na srdce, zadny buhvi jaky zpevak to neni, ale popral se s tim statecne a kupodivu nemuseli zvukari ani zapinat ruchove mikrofony. ()

Katarine

Říkejte si co chcete, mně se Mamma Mia! líbilo...a hodně. Skvěle poskládaný příběh z nejznámějších písní skupiny ABBA, všechno do sebe zapadalo, texty písní se náramně hodily do určitých scén. Do toho úžasná Meryl Streep, která mě až překvapila svým hudebním talentem, naopak mě trochu bohužel zklamal Pierce Brosnan. Sledovat nádherné prostředí řeckého ostrova byla pro mě pohádka. Nejsilnější moment: Meryl Streep a její The Winner Takes It All (podle mě i jedna z nejkrásnějších písní vůbec). ()

Des2

Co na tom, že je to jenom kýč, hit jednoho léta? Na ABBĚ jsem vyrůstala, pro Colina Firthe mám slabost a při filmu jsem se královsky bavila - ty dvě hodiny jsem neseděla v sále, ale tančila s ostatními na pláži. Úžasně pozitivní! ()

ilemas

Tak na tenhle muzikál jsem se hodně těšil, jelikož jsem vyrůstal na Abbě a tehdy to byla moje nejlepší skupina a jejich písničky se mi líbí dodnes, ikdyž dnes už poslouchám úplně jinou muziku. Největší slabinou filmu je, že písně nezpívá ABBA, ale herci. Nejhorší je, když zpívá Brosnan. Muzikály mám hrozně rád, ale toto je snad nejhorší muzikál co jsem viděl. Naivní a slabý prostoduchý příběh se snad může líbit jen ženským. Film je spíš určen pro ženské publikum, které z toho musejí být načisto dojatí, ale pro mě děs a hrůza. Na poskakující Meryl Steepovou v montérkách se dívat nemusím a Brosnan se mi líbil jen jako James Bond. Velké zklamání, přesto dávám dvě za hudbu a za nádherné řecké moře,ale raději bych dal odpad. Kýč a nuda, kterou zachraňují písničky od ABBY. Film jen pro ženské a fanoušky ABBY, kterým i já zůstávám dodnes. Dobrý komentář napsal Malarkey: ORIGINÁL JE PROSTĚ ORIGINÁL!!!!!!!!!!!!!!! ()

Kate...

3,5* Člověk jen marně může hledat v tom filmu něco hlubšího, lze očekávat pouze příjemnou oddychovku, která nabízí několik úsměvných chvil v doprovodu roztančených písniček. Přestože nám filmaři předvedli ukázali opět jeden z těch kostrbatých konců, jedná se o film příjemný, místy zábavný se sympatickým a dobrým hereckým obsazením. ()

easaque

+1* mám rád písně skupiny ABBA, ale muzikály se u mě většinou míjí účinkem. Kdysi jsem viděl Mamma Miu a potvrdilo se mi, že tenhle druh vyumělkované zábavy není pro mě, Naštěstí hudba to drží nad vodou a taky to, že se jim podařilo na originální texty naroubovat hloupoučký příběh, který snad ani urazit nemůže. V hereckém obsazení jsou samé hvězdy, tak je to sázka na jistotu... přesto jsem nedokázal dát víc než jednu hvězdu. A to stejné platí i u druhého dílu, ke kterému jsem byl teď dotlačený :-). Hvězdičku taky dostane, ale tentokrát jen vybírá zbytky co kde upadly a patlá to páté přes deváté. Cher tam byla jen do počtu a herce to evidentně už tolik nebaví ... ale co by neudělali pro pár zlaťáků :-))) [ PŘÍBĚH: 0 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

Petrasuvicka

Barvy, slunce, pozitivní prostředí, ještě optimističtější hudba, kterou si budete zpívat ještě týdny poté, co odejdete z kina, protože Abba je věčná. Což tenhle snímek jen potvrzuje. Zábavné, vtipné, hudební...řecké ()

applause

Abba, Abba, Abba! Řekla bych, že to je hlavní důvod, proč se podívat na tento film. Když jsem ho viděla poprvé, ještě jsem nevěděla, o co jde. Podruhé se mi docela líbil, ale potřetí mi přišel už protivný. Hlavně kvůli dějové lince, která tam moc obsažena není a lezla mi na nervy. Ale písničky od Abby tento film zlepšují a spojují dohromady. Kdo by je neměl rád? ()

Lyncha

Chtěla bych ve svých 60 letech skákat a tancovat jako (šílená) Meryl Streepová! Od začátku do konce jsem si zpívala, tímto se omlouvám všem, keří seděli vedle mě, přede mnou i za mnou ve zde již jinými zmíněném Velkém sále v Karlových Varech za narušení filmového zážitku. Po týdnu "umělecky hodnotných" filmů byl tento jako balzám na duši. Filmy o válečných konfliktech, přistěhovalcích a psychologická dramata jsou nesmírně zajímavá věc, ale někdy si člověk taky musí u něčeho od toho všeho odpočinout a u Mamma Mia! se odpočívalo setsakramentsky dobře. ()

Jufonka

Pro mě určitě jeden z nejlepších muzikálů vůbec. Normálně mě totiž muzikály nudí a většinou je spíš jen tak "přežívám". Na Mamma Mia! jsem se ale v kině rozhodně nenudila, naopak - od první minuty jsem na obličeji měla přihlouplý úsměv, který zmizel až pá hodin po odchodu z kina :). Každopádně ten přihlouplý úsměv mám vždycky, když se na to dívám, a nevadí, že už nějaké scény znám nazpaměť. Maryl Streep dokonalá (a její zpěv taky), Pierce Brosnan vtipný (ale jeho zpěv už je poněkud horší!). Nebudete se nudit ani u závěrečných titulků (tance v úžasných oblečkách - dokonalý!) ()

HappySmile

Tenhle film měl úspěch předem zaručen - slavné písničky od Abby a známí herci. A vidět (teda spíš slyšet) zpívat Pierce Brosnana byl opravdu zážitek. :) Mamma Mia! je ztřeštěná a ničím-si-nelámající-hlavu komedie. A když říkám ztřeštěná, myslím v tom dobém slova smyslu. Po celou dobu trvání filmu jsem dělala jenom dvě věci - smála se nebo si prozpěvovala. Muzikály ze střední, jděte se bodnout, přichází Mamma Mia! ()

MartinNDL

Haf, haf, ovečky, puťa, puťa. Všechno, co ABBA znamená, všechno to prázdné, veliké, hloupoučké lízátko. Komedie / Muzikál / Romantický - naprosto přesně, jako zbraň, jako ta zlá vůňě ze Staromáku. Ale nebuďme jednostranní. Strašák v poli není zlý. Je jenom, no asi není nic. Takové to fuj, co si občas dáte. Každopádně zrochu explicitně - Maryl Streepová je úžasná a všechny mužské postavy děsně nevyužité. ()

lekr

Další muzikálová plácanice celkem o ničem kde jsou sice dobrý ty psíničky ABBY ale jejich nový podání ( hlavně Brosnenovo S.O.S. ) mi nesedlo. Ten příběh navíc taky za moc nestál a tenhle film jse začal nesnášet ještě víc když se na něj moji rodiče začli koukat každý den. No hold prostě poprůměrný film kde si zahráli ty nej britský hvězdy. Účast Streepové a Firtha bych ještě pochopil ale pro Pierce Borsnan, bývalého Bonda a člověka s takovým akčním krédem je tohle nezlobte se na mě ostuda!!! ()

Další Mamma Mia! na cestě

Další Mamma Mia! na cestě

22.06.2020

Prince dostane muzikál

Prince dostane muzikál

04.12.2018

Studio Universal Pictures zakoupilo práva na některé z Princeových nejznámějších písní, které budou sloužit jako pozadí pro nový muzikál. Film se stylem přirovnává k Mamma Mia!. O ději zatím nejsou… (více)

Alenka v říši brutality

Alenka v říši brutality

24.02.2009

Zack Snyder nezahálí. Ještě ani neměli premiéru Strážci a on už v Sydney s týmem počítačových mágů stojících za Happy Feet pilně pracuje na animovaných Guardians of Ga´Hoole. A s delší dovolenou… (více)

Pokračování, kam se podíváš – 2. část

Pokračování, kam se podíváš – 2. část