Sophie, která žije se svou poněkud excentrickou matkou Donnou na malebném řeckém ostrůvku, kde vedou malý hotýlek, se bude vdávat. Vzala si do hlavy, že ji k oltáři musí vést otec, což je trochu problém, protože ho nezná. Dokonce ani její matka si není jistá, kdo by mohl být její biologický otec. Sophie ale objeví matčin starý deník, v němž se dočte, že Donna se v době jejího početí stýkala hned se třemi muži. A tak se je rozhodne pozvat na svatbu všechny tři v naději, že pravda nějak vyjde najevo. Do obřadu zbývá čtyřiadvacet hodin, během nich bude muset nevěsta najít toho pravého. Donna ale nemá o příjezdu tří připomínek hříchu mládí ani ponětí. (TV Nova)

Cruchot

Hrozná blbina, ale fláky od ABBY jsou prostě neskutečně chytlavý. Nestačil jsem se ani na chvilku nudit, i když některé scény jsem jen těžko překousával a nakrátko střiženou Julii Walters jsem nemohl ani trochu vystát. ()

maaan

"My, my, at Waterloo Napoleon did surrender. Oh, yeah and I have met my destiny In quite a similar way. The history book on the shelf Is always repeating itself!" Samozrejme trochu pritazene za vlasy, ale prvni pulka je vytecna...pokud mate radi ABBU a obcas ulet :) Samozřejmě trochu přitažené za vlasy, ale první polovina je výtečná...pokud máte rádi ABBU a občas na něčem takovém rádi "ulítnete" :-) ()

muskcz

První dojem z kina byl úžasný, člověk by tomu odpustil i špatný scénář a amatérské pěvecké výkony, ale po druhém shlédnutí na DVD se tento dojem vytrácí a člověk žasne nad tím, jak se mu to v tom kině mohlo tak líbit. Dávám průměr a každému, kdo si to v kině vychutnal, doporučuji neopakovat a uchovat si v sobě ten prvotní zážitek. ()

Besty

Pro mou osobu jasný odpad!, ale vzhledem k tomu, že pro všechny mé rodiče je to jaksi "jejich hudba", tak z nekonečné lásky k nim...... dávám jednu hvězdičku... ()

Mr.FreeZer

Příjemně laděná komedie, která zpívá a tančí v rytmu legendární ABBY. Po zhlédnutí tohoto snímku vždycky získám velké množství pozitivní energie. Trojice hereckých otců je skvělá a docela i dobře zpívá. Meryl Streep jako vždy výborná a Amanda Seyfried ji skvěle doplňuje. Vzdejme hold skupině ABBA. ()

Jajar odpad!

Od té doby, co to mi to dali asi pětkrát na monitor, když jsem jel do Brna se Student Agency, ten film prostě nenávidím. Peklo získalo nový rozměr!!! ()

frbulka

Tak na tohle jsem se dívala jen kvůli mamce, která, stejně jako většina jejích vrstevníků ABBU může. Za prvé: já nemusím ABBU (až na pár písniček). Za druhé: většina protagonistů neumí zpívat (snad až na Amandu Seyfried). Za třetí a to mi vadilo absolutně nejvíc: herci, hlavně ty tři ulítlý ženský strašně přehrávaly, na mě to nepůsobilo přirozeně, ale jako nucené divadélko...40%. Pro příznivce ABBY je to ale asi zážitek. ()

Luczynkaaa

Skvěle přezpívané songy od nesmrtelné ABBY, skvělí herci, skvělé řecké prostředí a přijemná atmosféra vyzařující z filmu. Když jsem film viděla poprvé, byla jsem jím naprosto unešená. 5* ()

VerenaLord

Tak kde začít... Meryl Streep obdivuji jako herečku i ženu, v roli tohoto prapodivného snímku se skvěle vyjímá, stejně jako potenciální otcové. Co se týká idei o vytvoření muzikálového filmu s písněmi Abby, to už je větší oříšek, jelikož a protože celý film je lehce mimo, s Abbou to nemá nic společného (krom písní) a je dost přihlouplý. Nejvíce mě pobavila scéna, kdy přibližně dvacet velice mladých chlapů v ploutvích tančí na molu a zpívá. Příběh sám o sobě nestojí za nic, mladá dvojice chystající se svatbu je nezajímavá a nudná, a trojka praštěných dospělých ženských se zastydlou pubertou je doslova k smíchu. Ale i tak musím uznat, že jsem se ráda podívala, rozhodně mě to neunudilo a ani nepohoršilo. ()

Koprska

Pekelný kýč... Jestli to mělo pobavit nevím, pocit to ve mě nezanechalo žádný... Už jsem to tu psala, ale prostě další z kousků, po kterém jsem nezasažena, jako kdybych opravdu 109 minut žvýkala polystyren... Nepřidalo, ani neubralo mi to absolutně nic na příchuti a konečném požitku.. A ve výsledku jsem se více soustředila na občas ,,zvláštní" překlady songů od staré známé skupiny a donutilo mě to nad nimi a pak nad užitím songů přemýšlet, což vylepšilo aspoň trochu můj dojem... ()

katmandzoo

aj napriek slabému hodnoteniu a veľkej kritike sa mi Mamma mia veľmi páčila!..skvelé herecké obsadenie a obdivuhodné spevácke výkony hlavných postáv ma milo prekvapili, veľmi príjemný a veselý muzikál, ktorý u mňa evokoval potrebu sem tam si s predstaviteľmi filmu zaspievať nejaké tie hity od preslávnej ABBY.. ()

chrispe odpad!

Tak tohle jsem nedala. V půlce jsem to zděšeně vypla a DVD šla zakopat na zahradu. Nečekala jsem to. ABBU mám ráda, jako bonus (když už nic jiného) Colin Firth a Stellan Skarsgård... ale... NE NE NE!! Vydržím hodně, opravdu ano, ale tohle bylo jak rána do obličeje. Tady ignoruji i vizuální stránku za kterou většinou dávám aspoň jednu hvězdu. // Výborný komentář: Cival ()

Pekisan

Je to tak. Je to strasna blbost. Poznate tie relacie pre deti kde sa spieva? Tak vymente nafuknute bublinky za hercov a mate asi tak kvalitu tohoto muzikalu. Aj som to prvy raz po 15 minutach vypol.....lenze jedneho dna som v dobrej nalade prepinal a narazil som na to znova, priblizne tam kde som prvykrat skoncil. A div sa svete spieval som a smial som sa dalsiu hodinu. Proste ak mate radi ABBAu a zobudili ste sa s veselou rannou ere...exkluzivnou naladickou tak nevahajte. Inak tu plati viac ako inde. Raz a staci. O mrtvych len v dobrom. 4 hviezdy. ()

Drom

Nejsem zrovna muzikálový guru, ale i tak mám v nich jisté zalíbení. Když všechno funguje, choreograf má pevnou ruku a hudební stránka je postavena na dobré muzice, moc rád se nechám pobavit. Bohužel, i přes hromadu úsměvů, atraktivní exteriéry a blištivé hrátky se sluníčkem to nějak není ono. Meryl Streep sice řádí a září a dle mého přehrává ostatní nejméně o jednu třídu, ale stěží udrží tuhle kocábku na hladině. Většina obsazených aktérů je totiž krajně nesympatická, od Amandy Seyfried, jejího vyvoleného floutka a přitroublých kamarádek, po odpudivého černocha nahánějícího tisíckrát prešitou kamarádku její matky. Tři potenciální otcové mají sklon k pubertálnímu chování, osvětlovači pálí jednu žárovku za druhou a konec filmu je sice vrcholem prýštící pozitivní energie, ale také překračuje hranici snesitelnosti. Jedna hvězdička za Meryl, která je vážně skvělá, jedna za výbornou hudbu skupiny ABBA a jedna za hezky zvládnutou choreografii. Ale jsou to slabší tři, muzikály nějak už nejsou, co bývaly. ()

vera27

Byla to kravinka a nebýt to muzikál, tak je to asi odpad...ale takhle to bylo miloučké, písničky ABBY super a moc se mi líbil hlas Meryl Streep. Ona dokáže být kouzelná v každé roli. ()

dakarin

Nádherné prostředí a nádherná hudba, vynikající herci ... jazyk filmu spíše divadelní či muzikálový, nikoli filmový. ()

Torgal

Muzikály bežne vznikajú tak, že sa vymyslí príbeh a k nemu sa potom zložia piesne, ktoré ho rozvíjajú. Problém tohto filmu je to, že tu to bolo presne naopak - na už existujúce piesne sa nasilu našróboval chatrný dej, ktorého jediným cieľom bolo odprezentovať čo najviac flákov od ABBY. Prechody do spievania sú potom častokrát až absurdné. Žiadnu zaujímavú choreografiu hudobných čísiel ale nečakajte, tu ide vážne len o uspokojenie fanúšikov tejto švédskej kapely čo najväčším množstvom známych songov. K pozitívam tak môžem zaradiť obsadenie (hlavne vitálna Meryl Streep si to náramne užíva, hoci v tomto type filmu nemá čo hľadať) a rozjasanú bezstarostnú náladu, ktorú sa filmu miestami darilo na mňa prenášať. Inak hodnotenie kolíše od vášho vzťahu k ABBE od 0 po 10/10. Z môjho pohľadu je to bohužiaľ 4-/10. ()

Další Mamma Mia! na cestě

Další Mamma Mia! na cestě

22.06.2020

Prince dostane muzikál

Prince dostane muzikál

04.12.2018

Studio Universal Pictures zakoupilo práva na některé z Princeových nejznámějších písní, které budou sloužit jako pozadí pro nový muzikál. Film se stylem přirovnává k Mamma Mia!. O ději zatím nejsou… (více)

Alenka v říši brutality

Alenka v říši brutality

24.02.2009

Zack Snyder nezahálí. Ještě ani neměli premiéru Strážci a on už v Sydney s týmem počítačových mágů stojících za Happy Feet pilně pracuje na animovaných Guardians of Ga´Hoole. A s delší dovolenou… (více)

Pokračování, kam se podíváš – 2. část

Pokračování, kam se podíváš – 2. část