Honza a Jirka jsou dva velkoměstem zkažení podvodníčci, kterým se příliš nedaří. Na pokusu o prodej cizího bytu sice vydělají třicet tisíc, ty však vzápětí ztratí, když se musí dát na útěk před dvojicí policistů. Začíná jim hořet půda pod nohama, protože muži zákona znají jejich totožnost a zatčení je otázkou času. Honza ještě získá podvodem letenky, a pak se oba vydají na jižní Moravu, aby se ukryli u dědy Honzy, který má rozlehlé vinice. Honza mu daruje letenku do Argentiny a slíbí, že pohlídá vinici před špačky, nehodami i zloději. Krátce nato se seznámí s místním vinařem Michalicou, otcem sympatické Kláry. Navštíví je soused Kozderka, který nabídne milion za dědův vinohrad. Klukům se nápad líbí, ale rozhodnou se nejprve zkusit štěstí u Michalici. Honza se znovu setká s Klárou, která se mu líbí čím dál víc. Má to však háček, protože dívka chodí s majitelem penzionu Kájou. Navíc se objeví pražští policisté... (TV Nova)

Maynard.

Těžko, přetěžko jsem film dokoukal celý do konce. Narážky na "pražáky" byly sice občas vtipné, ale mohlo jich být daleko více a daleko lepší. Po dějové stránce je film naprosto utopený, to mi není vůbec jasné, kdo může takto primitivní příběh napsat? Zlatá Josefína Muncenbacher a její svěcená svíce :o). Jediné kladné, co snad stojí za zmínku, jsou krásy Pálavy a hned na to krása Terezy Voříškové. Jinak doufám, že mi už film nikdy neskříží cestu, protože to bych pak musel vypít 1 láhev, abych byl povolnější a 2 láhve na kuráž :o) ()

kisha

Strašidelné pokusy o vtipnost, které moravskovinná atmosféra bohužel nezachrání. A dozajista se to v mém případě nepodařilo ani té obzvláště nesympatické pseudoherečce Voříškové, kterážto nepochopitelně jakýmiž kouzelnými kratochvílemi uhranula většinu čsfd uživatelů ()

Cejny

Jedna z těch lepších českých "novodobých" komedií, která dokáže zaujmout díky, pro mnohé, zajímavému prostředí. Několik povedených situací a hlavně konfrontace Pražáků a Jihomoraváků je povedená. 75 % ()

sedm.1

Moc nevím jak Bobule hodnotit.Občas si říkám,jestli nejsem na českou filmografii až moc přísný,ale opět mě tento výtvor z našich luhů a háju vůbec neoslovil a absolutně nic mi neřekl.Možná bych zde mohl vyzvednout,že se autorům podařilo vyhnout se nějakým trapným scénám a dialogům a za velké plus bych mohl považovat i to,že jde o docela vyjímečný film svým příběhem,atmosférou a vlastně i občasným nenásilným humorem,ale co všechno toto naplat,když mě to tak strašně nebavilo.Bobule mi přišli až příliš sešroubované,opravdu hodně naivní a po většinu času nudné.A navíc ani herci,snad tedy až na Václava Postráneckého,mi nepřišli moc sympatičtí a ani nijak herecky zajímavý.Bobule je prostě filmem,který možná pobaví vinaře a moraváky,kteří nesnáší pražáky,filmem,který dokáže oslovit svou poklidnou a vínem nasáklou atmosférou,ale jinak je to jen další česká nudnější blábolkovitá historka. ()

skinny

Dějově lepší než dvojka ale méně srandy:D ale je to po dlouhé době skvělý český film pro všechny fandy Moravy a dobrého vína, mňam:) ()

kenkaku

Není to vyložené hloupé, vlezlé a iritující (jako většina domácí produkce), ale žádný zázrak se taky nekoná. Neurazí/nenadchne. To by sedělo asi nejvíc. Může za to asi zlom ve filmu který nastává s přesunem na Moravu. Od té chvíle jde prakticky o jiný film (jinak působící... a když píšu jinak, myslím lépe, ne divně). Kdo mě příjemně překvapil byl Lukáš Langmajer. K charakteru postavy sedí neskutečně :). ()

herr_carter

Jedná se o docela příjemný český film z prostředí, které českému diváku není servírováno tradičně - tudíž je spíše nevšední. Mezi Hádkem a Voříškovou to přirozeně jiskří, Táborský ztvárnil závistivého a boje-lačného souseda a konkurenta taktéž hezky...velká vada na kráse tak pro mě je osoba Lukáše Langmajera, absolutně nechápu, kdo tohle hovado kde vyhrabal, jeho místo je tak maximálně v Babovřescích, nebo v jaký chujovině to hraje................moje hodnocení = 6 z 10. ()

bari68

Príjemní letná česká komédia z krásnej moravskej krajiny.Krajiny vína,krásnych žien a dobrej nálady.Pán Bařina a naši herci nám tieto aspekty zobrazili v príjemnom svetle.Herecká dvojica Hádek-L.Langmajer a ďalšia plejáda starších skvelých hercov ako napr.Skopeček, Lipský alebo Postránecký nám nenásilne a vtipne servírujú humor.Hudba Richarda Krajča a jeho soundtrack -Atentát skvelo zapadá do tohto príbehu a jeho spôsobu rozprávania .Neviem, odkiaľ pochádza Tomáš Bařina ,ale film je svojim spôsobom výsmechom Moravy pražákom a jej mentalite.Trocha ešte zapracovať na poetičnosti príbehu a deju a je to ,,very good,,.Aj tak som ale nadmieru spokojný.Po dlhšej dobe výborná česká oddychová komédia. ()

uzzi

Zmiňovat "inspiraci" Dobrým ročníkem, snad ani nemá smysl. Toto je Dobrý ročník (pro neznalé film Ridley Scotta), trochu sepraný, na některých místech trochu ošoupaný a malinko zmrvený. I když rozhodně nelze film odpálit jako kopii kopie, jedná se o poměrně příjemnou a zábavnou komedii s ehmm poučením. Vše jede od začátku do konce bez jakéhokoliv dramatického zvratu a vše se dá předpovědět po prvních cca. 10 min. filmu. To že je to celé přebarvený reklamní spot na Jižní Moravu? Kde jsou lidé hodní, vůkol širé vinohrady, zlaté slunce ve vlasech, ženy krásnější než sen, víno nabažené sluncem, skoro by se zdálo, že tam ani nemají nemoce, zubaře a finačák a místo smrti se rozlétnou do obláčku motýlků, případně špačků. Každý tak trochu jihne a o to přesně jde a to film dělá víceméně dobře. Takže, stranou nějaké úzkoprsé artistní pohledy, kyselou okurku do jedné a flašku do druhé ruky a jen se bavme. A koho to nechytne, pro toho je tu Tereza Voříšková, která případné klížící se očka, spolehlivě otevře, spolu s Vaší spodní čelistí.. jojo Bobule jsou Bobule. 70% ()

DavidS.

Musím se projevit jako neobjektivní lokální patriot a drze vykřičet, že tohle mohl napsat jen někdo, kdo vinohrad viděl jen na přebalu krabicového vína...Komedie, jejímž postavám, "moravským" reáliím a situacím z toho vyplývajícím chybí opravdovost...Na druhé straně turistická pozvánka na půvabný kraj pod Pálavou, rozkošná Terezka a několik povedených hlášek... ()

brooklyn73

Kamerove kouzlo se podarilo tvurcum stvorit pri scene kdy hlavni hrdina s flintou stiha na vinnem poli zlodeje vina bezici v jinem radku.To bylo velice zdarile. ()

killjezor

Pohodový film, pohodová atmosféra, pohodoví lidé. Film mě dost překvapil a nabudil na návštěvu Jižní Moravy (která se nakonec nekonala). Celkově jsem si ho užíval a překvapil mě i konec, u kterého se autoři snažili držet aspoň z části reality. Po dlouhé době český snímek, který se mi líbil. ()

radecacek

Nudná letní "komedie" s neuspokojivými hereckými výkony. Takový milý český film (Jedna hvězda za film, druhá za prsa Voříškový) ()

BluT

Takle na konci zimy to bylo moc příjemný pokoukání. Krásný záběry na zelený pole tvořily úžasnej protiklad k tomu, co jsem viděl z okna (hnědošedá břečka). Přestože to bylo celý mělký jak čajová lžička, díky oněm zeleným záběrům a záběrům na Terezu Voříškovou těch devadesát minut uteklo jak nic. A přestože jsem zapřisáhlej pivař, při tomto filmu jsem dostal chuť na ňáký dobrý moravský vínko. 3* za film, 5* za slečnu Voříškovou. ()

velkyvezir

Film, na který se dá dívat, ale nepovažuji jej ničím za výjimečný. A co mne irituje, tak jak do filmech o Moravě a Moravanech cpou režiséři české herce, kteří se pak snaží o tamější dialekt. ()

Zemřel herec Jan Skopeček

Zemřel herec Jan Skopeček