Honza a Jirka jsou dva velkoměstem zkažení podvodníčci, kterým se příliš nedaří. Na pokusu o prodej cizího bytu sice vydělají třicet tisíc, ty však vzápětí ztratí, když se musí dát na útěk před dvojicí policistů. Začíná jim hořet půda pod nohama, protože muži zákona znají jejich totožnost a zatčení je otázkou času. Honza ještě získá podvodem letenky, a pak se oba vydají na jižní Moravu, aby se ukryli u dědy Honzy, který má rozlehlé vinice. Honza mu daruje letenku do Argentiny a slíbí, že pohlídá vinici před špačky, nehodami i zloději. Krátce nato se seznámí s místním vinařem Michalicou, otcem sympatické Kláry. Navštíví je soused Kozderka, který nabídne milion za dědův vinohrad. Klukům se nápad líbí, ale rozhodnou se nejprve zkusit štěstí u Michalici. Honza se znovu setká s Klárou, která se mu líbí čím dál víc. Má to však háček, protože dívka chodí s majitelem penzionu Kájou. Navíc se objeví pražští policisté... (TV Nova)

wohna

Český filmy nemám rád. Ale v televizi nic jinýho nedávali Tak jsem se na ně podíval a lituju. Film o ničem. Těží z ničeho. Tomu říkám komedie. Česká kinematografie rok od roku upadá. ()

C0r0ner

Tyhle české "komedie"... Ona by totiž komedie měla být především vtipná, nic jiného se v podstatě nevyžaduje, protože nějaký příběh, postavy a další charakteristiky jsou už jen nadstavby. Tady nebylo nic a já jen většinu času protáčel oči. 15% ()

Wormboy

V celku prijemny snimok, ktoreho inspiracia Scottovym Dobrym rocnikom je sice zjavna, avsak neprakazala mi. Proste taka neskodna pohodovka. ()

Andre3000

Popravdě řečeno film splnil má maximální očekávání a nepřesáhl stín podobných českých filmů. Možná je chyba ve mně, možná v hercích, ale je to špatné, když "nefandíte" žádnému z hlavních hrdinů. Pro mě to byl vlastně takový film o dvou malých podvodníčcích s tím, že jsem čekal trochu jiný konec. Nicméně celkový duch uvolněné atmosféry, vína, pohody a docela dobrého humoru, mě přinutil přiznat, že se mi film docela líbil. 65% ()

zette

Film dobry na navozeni letni atmosfery, chuti na vino nebo jako relax po divoke noci. Parkrat jsem se i zasmal, oko potesil pohledem na prirodu, ehm Terezu Voriskovou a fajn jsem si odpocinul. Vice jsem necekal a ani nedostal, ale da se na to hezky divat. ()

Flynn

Takové 3-4. Přijemné koukání na prostý příběh. Hezky české obzvláště Terka :o) Postava nehovořícího Jozífka se mi taky líbila, taková česká klasika. Hezky to navodí atmosféru léta, ikdyž je za oknem teplota u bodu mrazu. ()

pufina

Byla jsem na tom v kině (teď lituju těch peněz) a od začátku do konce jsem čekala, kdy konečně příjde něco zajímavého. Kryštof Hádek mě neuvěřitelně s*al! ()

pakobylka

Nemůžu říct, že by atmosféru nikdo nekontaktoval. Nicméně milí filmaři se patrně dosti naivně domnívali, že samotná její přítomnost zakryje veškeré jejich nedodělky a umlčí případné kritické hlasy. Jenomže jaksi pozapomněli, že žádná atmosféra tady není od toho, aby zachraňovala kůži někoho jiného. Kdepak ! Bývá sice pracovitá, flexibilní i empatická, ale taky rozmarná, lehkomyslná a svéhlavá - jako každá ženská. A především - zná svou cenu, za každých okolností je naprosto NEZÁVISLÁ ... a umí dát velice jasně a srozumitelně najevo, že není holka pro všechno - a pro všechny. Takže jsem zaznamenala, kterak (poté, co omrkla a vyhodnotila dění na place) spokojeně bloumá Pálavou, užívá si horkého letního slunce a dobrého moravského vína - a přitom ostentativně dává najevo, že za nikoho horké kaštany z ohně tahat nehodlá. ()

c.tucker

Opravdu nevinná komedie o víně. Velmi snadný a oddychový film z příjemného prostředí pálavkých vrchů. Jediné co mě trochu zamrzelo bylo to, že si Tomáš Bařina bral až moc velký příklad z Dobrého ročníku. Perfektní byl Lukáš Langmajer v roli lehkovážného proutníka, který když řídí, tak má ďábelský výraz na tváři. Další z postav byla Klárka, kterou ztvárnila krásná Tereza Voříšková, která se v poslední době celkem hojně obsazovaná. ()

Ruuzha

Podle mě dosti přeceňovaný film, rozhodně mě ale pobavil, docela hezky vystihl atmosféru moravského vinobraní a pohodu pozdního léta a krásu tamní krajiny. Člověk si při něm hezky zavzpomíná na léto. Přesto ale hodnotím průměrem. ()

Maty85

Nemastný, neslaný stejně tak jako většina českých filmů z poslední doby. Joo, kdepak jsou ty zlatý časy české kinematografie... I přesto hezká a příjemná oddychovka na nedělní odpoledne s výborným hereckým obsazením včele s vykukujícím sluníčkem Terezou Voříškovou, jež zřejmě v některém českém hitu let budoucích ještě uvidíme .-)) ()

KajusaK

Kryštof Hádek a Tereza Voříšková byli perfektní. Hudba jednoznačně,ale to je tak asi vše.Jediné co mě ještě zaujalo byly scénky s dědou,3* slabé. ()

WolfR

Příjemná neškodná pohodovka plná dobrého vína. Český film za který se češi nemusí stydět, 3 hvězdy. ()

Zemřel herec Jan Skopeček

Zemřel herec Jan Skopeček