Honza a Jirka jsou dva velkoměstem zkažení podvodníčci, kterým se příliš nedaří. Na pokusu o prodej cizího bytu sice vydělají třicet tisíc, ty však vzápětí ztratí, když se musí dát na útěk před dvojicí policistů. Začíná jim hořet půda pod nohama, protože muži zákona znají jejich totožnost a zatčení je otázkou času. Honza ještě získá podvodem letenky, a pak se oba vydají na jižní Moravu, aby se ukryli u dědy Honzy, který má rozlehlé vinice. Honza mu daruje letenku do Argentiny a slíbí, že pohlídá vinici před špačky, nehodami i zloději. Krátce nato se seznámí s místním vinařem Michalicou, otcem sympatické Kláry. Navštíví je soused Kozderka, který nabídne milion za dědův vinohrad. Klukům se nápad líbí, ale rozhodnou se nejprve zkusit štěstí u Michalici. Honza se znovu setká s Klárou, která se mu líbí čím dál víc. Má to však háček, protože dívka chodí s majitelem penzionu Kájou. Navíc se objeví pražští policisté... (TV Nova)

Schuldiner

Hmmm... překvapení, fakt jo.. Od tohohle filmu sem opravdu nic nečekal a ono to bylo vcelku zábavné, taková oddychovka.. Langmajer mě bavil asi nejvíc.. ()

mirkaaa

Když vidím to poměrně vysoké hodnocení, tak mám pocit, jako bych sledovala úplně jiný film. Já si ale nemůžu pomoci, mně se to prostě nelíbilo. Z celého filmu mě zaujalo pouze nádherné prostředí jižní Moravy, jinak samotný děj mi připadal nudný a postavy nevěrohodné. Jsem zvědavá, jak dopadne druhý díl, který by se měl na podzim objevit v kinech (do kina ale na něj rozhodně nepůjdu, počkám si na dvd). Jelikož se mi ale nelíbila jednička, tak si od dvojky moc neslibuju, zvláště, když pokračování mívají většinou sestupnou tendenci. ()

Bety88

Myslela jsem, že to nikdy o českém filmu neřeknu, ale opravdu to byla fajn zábava a dokonce vtipná. Kdyby takových českých filmů bylo víc. Jediné co mi trochu vadilo, byla představa čechů o moravácích, jako naprostých tupanů, kteří za každou větou musí utrousit sprosté slovo. ()

Jorge-Z

Pohodový film, u kterého se příjemně pobavíte a dostanete obrovskou chuť na víno. Hezky tady rýpou do pražáků. Postránecký a Langamjer jsou fakt dobří. ()

venom14

Takováhle komedie mi už v česku dlouho chyběla hlavně proto,že se u toho může člověk usmát i bez sprostých slov,jak je u dneštních komedií zvykem. ()

Prochy38

Zvláštní. Nějak mám problém se s tímto filmem ztotožnit. Jako Moravák.... Většina herců se jen snaží jako Moraváci chovat. Umělý dialekt je fakt katastrofální. K. Hádka moc nemusím, ale hraje tu dobře. T. Voříšková je fakt kus pěkné herečky. V. Postránecký, T. Matonoha i M. Táborský hrají výborně, ale ostatní také. Celkově povedené obsazení. Jako slušná komedie, jen mě to nijak neoslovilo. ()

Chandell

A já vím, že to s realitou nemá moc co společného, jenže pokaždé když se na Bobule dívám, dýchne na mě taková příjemná, slunečná atmosféra. Může za to především vynikající kamera všech těch míst, které dobře znám a Terezka Voříšková, s kterou bych si tu dvojku bílého (i když vínu neholduju) vždycky po ránu dal :) --- “Ale chlapci, k burčáku se nečuchá, ten se pije!“ ()

DannyBoy80

Jako komedie to nefunguje, pořádně jsem se nezasmál ani jednou. Většina ftípků byla ze soudku těch dementních. Jinak je to neoriginální bezdějová břečka po přestříhání dobrá jako reklama na jižní moravu. Herecky dost slabé, koukat se dá na Voříškovou a to jen proto, že nevypadá až tak zle. Ve zkratce - neinteligentní blábol hraničící s kameňákem. Klišé na klišé. Jediné plus jsou reálie jižní moravy. ()

Hanes88

Určitě to mělo i vtipné momenty, ale podle mě to určitě nepatří navzdory kladným ohlasům, které jsem na tento film slyšel, mezi ty dobré české komedie. Ale tak za to, že jsem viděl i horší, dávám 60%. ()

J*A*M*A*L

Asi nejlepší česká komedie tohoto století a jedna z nejlepších komedií z české kinematografie vůbec.Nádherné místo natáčení.Morava pro mě asi kouzlo České republiky protože z tohoto místa kde se točí filmy se mi jsou české filmy perfektní už jenom kvůli tomuto a pro mě to je skvělý filmový zážitek.Hrála zde má nejoblíbenější herečka českých krajin Tereza Voříšková.Vzpomínám si na rafťáky kde si zahrála takovou nadrženou divošku a tak jsem si říkal že tato herečka prostě nemůže být na ČSFD mezi nejoblíbenějšími a poté jí vidím v první třicítce a potom když jsem shlédnul tento perfektní český snímek tak už mi to bylo jasné.Hráli zde však i mí další oblíbení herci či herečky z českých krajin: Václav Postránecký, Velmi nadějný Kryštof Hádek, Tomáš Matonoha z Comebacku, Lukáš Langmajer Okresní Přebor a zde předváděl také skvělý výkon a spousty dalších a dalších vynikajících herců.Opravdu skvělý český film který jen tak neuvidíte.Tomáš Bařina natočil opravdu perfektní film.89% ()

peetriss

Bobule vynikají svou líbivou poetikou prostředí vonící po skvělém moravském víně doplněnou půvabnou perličkou s názvem Tereza Voříšková. Jako komedie však trestuhodně selhávají, prakticky se jedná o křečovité žvatlání a pokusy o vtipné hlášky, jejichž zoufalý dojem ještě násobí nicotný nepospolitý příběh o ničem a nedobré herecké výkony celého osazenstva, snad s výjimkou Václava Postráneckého. 50% ()

ondrula

Taková přihlouplá a nenáročná letní komédie. Dva pražští idioti (primitivní děvkař a přitroublý zlodějíček) se vydají na Moravu, aby konfrontovali tamnější vinaře a na vinaře si taky hrají. Moraváci jsou karikováni do podob archetypálních klišé, což je asi musí pěkně zvedat ze židle. Samosebou mi asi nejvíc vadil Hádek, protože ho dlouhodobě nemám rád ani jako člověka ani jako herce. Navíc tam hraje i Matonoha, kterej taky nevzbuzuje moc sympatií; jednak tady ztvárňuje zápornou postavu a jednak si nevybavuju, že by někdy hrál něco jinýho než kokota. Rádobyvtipný postavy policajtů - šašků a bagatelizování alkoholismu za volantem radši nekomentuju. V podstatě se mi nejvíc líbila Tereza Voříšková, to je holt talent od pánaboha a neuvěřitelná sympaťanda. ()

orkadimenza

Kdo z Mikulova by si nepřál český film z jižní Moravy? Navzdory skepsím k českým komediím se tohle poměrně povedlo, i přesto, že jsem měl alergii na Pražáky (jen v tomhle filmu!) a místy i na nezvládnutý přízvuk. Příjemná podívaná přímo určená k letnímu posezení nad vínkem. Rozhodně mnohem lepší než posraní Vinaři! ()

kapibara

Příjemný žánrový film, který je plný povedených záběrů fotogenické pálavské krajiny. Nejde o komedii plnou třeskutých fórků a hlášek, ale spíš o takové příjemné rozjímaní. Velmi milé překvapení je Tereza Voříšková v roli Klárky - zřejmě se rodí nová česká hvězda typu Scarlett Johansson. Po filmu vás čeká hlavně pocit, že se nutně potřebujete napít vína a že by tady mělo už konečně být léto! ()

KatRi

Menším varováním, abych nic extra neočekávala, mi již v úvodu bylo několikeré použití otřepaných frází typu Kdo dřív přijde, ten dřív mele. Co se týče jazyka - rádoby moravštiny, je fakt vtipné, když Moravanka užívá výraz viď (ten je všemi Moraváky opravdu velmi nenáviděn - ani nemusím být z Moravy, abych to věděla). Takže milí tvůrci scénáře, než začnu psát dialogy v dialektu něco si o tom přečtu, nebo to nechám zkontrolovat lingvistovi či Moravákovi. Přidají-li se k tomu ohrané a trapné scénky s policisty, které jsou založeny na jejich hlouposti, je jasné, že ve scénáři jsou výrazné mezery, nemluvě o hlavním motivu - znovunalezení ztraceného syna (tady vnuka) a návrat k rodné hroudě. Ještě že to zachránilo obsazení hlavních rolí (Hádek a Voříšková, ani proti Langmajerovi nic nemám, minimálně je neokoukanou tváří). Bobule neurazí, ale zároveň o nic nepřijdete, když film neuvidíte. Snad se jen připravíte o informaci, že nám v Česku roste další mladá nadějná herečka. A s Kryštofem Hádkem jim to funguje, prostě TO tam je (a dokonce už i v reálu). Reálie jižní Moravy, do nichž je příběh hlavně zasazen, "vezmou za srdce" jen ty, kteří to tam znají. Proč? Tak kýčovité ztvárnění vinic i tamní přírody musí kvůli kameře otrávit i otrlého diváka. Průměrné 3. ()

Zemřel herec Jan Skopeček

Zemřel herec Jan Skopeček