Honza a Jirka jsou dva velkoměstem zkažení podvodníčci, kterým se příliš nedaří. Na pokusu o prodej cizího bytu sice vydělají třicet tisíc, ty však vzápětí ztratí, když se musí dát na útěk před dvojicí policistů. Začíná jim hořet půda pod nohama, protože muži zákona znají jejich totožnost a zatčení je otázkou času. Honza ještě získá podvodem letenky, a pak se oba vydají na jižní Moravu, aby se ukryli u dědy Honzy, který má rozlehlé vinice. Honza mu daruje letenku do Argentiny a slíbí, že pohlídá vinici před špačky, nehodami i zloději. Krátce nato se seznámí s místním vinařem Michalicou, otcem sympatické Kláry. Navštíví je soused Kozderka, který nabídne milion za dědův vinohrad. Klukům se nápad líbí, ale rozhodnou se nejprve zkusit štěstí u Michalici. Honza se znovu setká s Klárou, která se mu líbí čím dál víc. Má to však háček, protože dívka chodí s majitelem penzionu Kájou. Navíc se objeví pražští policisté... (TV Nova)

bidja

Mladičký film v podstatě nezklamal, ovšem nedá se říct že by překvapil. Herecké výkony nezvedají průměr a hlavně se hercém jejich postavy nedají věřit. Václav Postránecký je bodrý Moravan asi tak jako já umný recenzent. Pokud v obrazech filmu si autoři dělají srandu s pragocentrismu tak svým postupem jej jen potvrzují. Řekl bych, že Jižní Moravu a víno film pouze paroduje a většině obyvatel z této oblasti bude směšný. Nakonec jsem měl pocit, že film se snaží vykrást něco s Dobrého ročníku, sem tam replika na Járu Cimrmana, našel bych i Zelňačku. Jako oddychovka to stačí. ()

Oxymoron

Když se nad tím zamyslíte, je film vlastně o ničem, ale všechny herecké výkony a vůbec obsazení je docela sympatické, film není vyloženě blbý a hlavně druhá půle filmu si titul "český Dobrý ročník" víceméně zaslouží. Jako oddychovka to funguje skvěle a hlavně se to dá pustit i víckrát. ()

Lynx

Pohodová letní komedie s příjemným humorem i atmosférou . Jistě, že by se našla řada nedostatků, ale očividným záměrem autora nebylo pouštět se do sofistikovanějších sfér, ale natočit oddechový snímek, který osloví a pobaví jakéhokoliv diváka, a to se Tomáši Bařinovi dle mého povedlo na výbornou. Původně jsem jej chtěl ohodnotit 3 * , ale vzhledem k tomu, že se jedná o režisérův první celovečerní, autorský film, volím o třídu výše. ()

Nekgro

Pro mě teda velké překvapení českého filmového průmyslu. Krajina jižní Moravy, rozsáhlé lány vinic a všudypřítomné vinné sklípky, tak na tohle mám jen příjemné vzpomínky. Chválím, a utahování si z "čecháčků", tož to byla taká prča... ()

Gore

Letní komedie spíchnutá horkou jehlou. Na dopoledne při uklízení fajn, ale ne pro opakované zhlédnutí. Naprosto prázdné jak dějově tak herecky. Jen malej postřeh, že Voříšková je pěkná holka, ale to je na film trochu málo. ()

marttaN

Dávám 4* jenom proto, že jak porovnám to co se dneska točí s Bobulema, tak Bobule jsou podstatně koukatelnější. ()

Phillo

Instantná zábavka, ktorá svojou bezobsažnosťou, jednoduchosťou, tuposťou a formálnosťou skôr uráža a nudí, než zabáva. Iritujúce a biedne zahrané vedľajšie postavy, nudná a nesympatická hlavná. Pokiaľ nie je komu držať palce, pokiaľ viete, ako všetko dopadne, pokiaľ vám inteligencia postáv lezie na nervy, je ťažko nechať sa omámiť tými pár peknými filtrami a farbičkami. 30% ()

no2

4/10 - Nenadchlo, ale ani neurazilo. Máte-li rádi Účastníky zájezdu a podobné filmy, je tohle film přesně pro vás. Že bychom tu měli druhého Vejdělka? ()

Illy

Na naši kotlinu lehce nadprůměrný ničím nepřekvapující, ale ani neurážející snímek. Aj vtipné to sem tam bylo:-) ()

Klárka

Miluju jižní Moravu, jezdíme tam na dovolenou, konkrétně do penzionu Klárka, který se ve skutečnosti jmenuje Hájovna. :) Trailer jsem brala jako vzpomínku na prázdniny a to jsem čekala i od filmu.. Ten mě ale docela zklamal, příběh stál za prd, hromádka obrázků náhodně poskládaných na sebe.. Takže díky té jižní Moravě a spoustě vína je to za ***, jinak slabé **... ()

RomanHyde

Bobule je taková malá, ale opravdu malá česká Bokovka. Možná mne většina z vás pošle s tímto přirovnáním do hájů zelených (ano kvalitou je to opravdu někde jinde), ale já tento pokus s neokoukanýma tvářema hodnotím pozitivně.. Mne Bobule rozhodně neurazila a naopak jsem si i dobře pobavil a odreagoval. Herci jsou sympatiční, občas to dějově drhne, okoření to však malou kurva roličkou pan Postránecký a celé to na mne působí jako reklama na jižní Moravu a dobré víno.. ale proč ne.. Pořád lepší než drátem do oka nebo vlastně kamenem.. tedy tím od Zdeńka Trošky... ()

Greg25

Hodinu a půl trvající spot na propagaci Moravy. Což mně nevadí, já mám Moravu ráda. Zato nemám ráda tenhle film. Na komedii mi to přišlo málo vtipný a na cokoliv jinýho příliš suchý. Náznaky vtipu zprostředkuje červené autíčko známé značky a Lukáš Langmajer. Svižně to uplyne, ale nic moc to nenabízí - až na to víno, ale to osobně radši ochutnávám než se na něj dívám. Slabších 60% ()

Florfila

Bobule na mě působily jako balzám na duši. Zpočátku jsem byla skeptická, ale ukázalo se, že zbytečně. Poetický nádech, o který se starala zejména zvuková kulisa, krásně podtrhoval venkovskou atmosféru na vinici. Romanticky působily i postavy, zejména Hádek a Lipský. Snad proto, že jsem Moravák žijící v Praze, mě při pohledu na vinice zaplavila vlna stesku i blaženosti. Nevím, jaký byl tvůrcův úmysl, nicméně milostně romantickou zápletku mezi Hádkem a Voříškovou jsem vnímala jako nepotřebnou kulisu. Zato rozvíjející se láska mezi mladým delikventem a vinicemi byla daleko intenzivnější a hmatatelnější. A Postráneckého klišoidní hlášky? Na mě to fungovalo jako svěží, letní osvěžení. ()

IvcaSammet

Bobule jsou, vždycky byly a tuším, že i vždycky budou mou nejoblíbenější českou komedií. I přesto, že jsem Bobule viděla tolikrát, že si je můžu téměř celé odříkat zpaměti, při každém dalším shlédnutí se směju osudům Honzy a Jirky úplně stejně jako poprvé. Tak dokonalé hlášky a vynikající scény se už v dnešních českých filmech jen tak nevidí. Už jen herecké obsazení mě láká film sledovat znovu a znovu. No a korunu tomu nakonec nasazuje krásné prostředí Vinařství u Kapličky ... Pro mě je ale samozřejmě oním "diamantem v čele koruny" Kryštof Hádek, který svou roli zvládl víc než výborně. Díky Bobulím jsem Kryštofa poznala a dnes je stoprocentně mým nejoblíbenějším českým hercem. A i když je celý film prostě bomba, Kryštof v kroji a jeho pokus o slovácké nářečí mě při sledování rozhodně nenechává chladnou! ()

Emzet

Tahle česká variace na Dobrý ročník je o něco temnější (a tedy i překvapivě menší kýč), má docela vervu i atmosféru, Hádek je pro mě snad poprvé snesitelný a na Voříškovou bych se vydržel koukat déle než hodinu a půl. Jako celek Bobule fungují, dodají vám ten pocit, co máte mít a zároveň chytnete šílenou chuť na víno. Nebo jsem v tom sám? ()

Vesecký

Nebyl to vůbec špatný film. Dva podvodníčci, kteří se živí prodejem cizích bytů, aby po převzetí finanční částky zmizeli, jsou hledání PČR (přičemž se divákovi dlouho zdá, že si na policajty ta dvojice jenom hraje), pak ale poznají skutečnou cenu života a práce v jihomoravské vinařské vesnici, přičemž Honza se stačí zamilovat do půvabné Klárky... Jedna z posledních rolí Lubomíra Lipského je také milá, do Argentiny se dostává také podvodem jeho vnuka za státní peníze Parlamentu ČR, jenže tam to trošku skřípe, protože těžko můžeme předpokládat, že dostat se tam je tak snadné (máme vůbec bezvízový styk?), letadlo letí imrvére z Brna - a jak se dědeček domluví, vždyť tu cestu nemá vůbec zorganizovanou, nemá průvodce, nezná asi ani španělsky... Jinak bych dal o bodík víc. ()

deRewn

Opět jsem pro jistotu nasadil svou taktiku nulového očekávání, abych nebyl zklamán. A povedlo se. Nebudu tady ten film vyzdvihovat kdoví jak vysoko, podle mě se nezapíše do dějin jako nějaká legenda. Ale nezklamal mě a toho si cením. Dokonce jsem se i slušně pobavil a hlavně odreagoval. Možná to je tím, že se tenhle film nesnaží být něčím, čím není, na nic si nehraje. Prostě je to lehká optimistická komedie, nic víc, nic míň. ()

Zemřel herec Jan Skopeček

Zemřel herec Jan Skopeček