Honza a Jirka jsou dva velkoměstem zkažení podvodníčci, kterým se příliš nedaří. Na pokusu o prodej cizího bytu sice vydělají třicet tisíc, ty však vzápětí ztratí, když se musí dát na útěk před dvojicí policistů. Začíná jim hořet půda pod nohama, protože muži zákona znají jejich totožnost a zatčení je otázkou času. Honza ještě získá podvodem letenky, a pak se oba vydají na jižní Moravu, aby se ukryli u dědy Honzy, který má rozlehlé vinice. Honza mu daruje letenku do Argentiny a slíbí, že pohlídá vinici před špačky, nehodami i zloději. Krátce nato se seznámí s místním vinařem Michalicou, otcem sympatické Kláry. Navštíví je soused Kozderka, který nabídne milion za dědův vinohrad. Klukům se nápad líbí, ale rozhodnou se nejprve zkusit štěstí u Michalici. Honza se znovu setká s Klárou, která se mu líbí čím dál víc. Má to však háček, protože dívka chodí s majitelem penzionu Kájou. Navíc se objeví pražští policisté... (TV Nova)

JohnnyB.

Jakýsi střik Dobrého ročníku, Kameňáku, Jízdy. Výsledek je vcelku zdařilý a rozhodně po něm nepálí žáha. Škoda jen, že z tohoto filmu nesálá o něco více letní atmosféra a pohoda. To se myslím podařilo např. již zmiňované Jízdě daleko více. I tak - film: 3,5 hvězdičky. Tereza Voříšková minimálně 5. Mé celkové hodnocení ****. ()

ypres.bass

Film samotný je naprosto o ničem (potvrdil mi jen že pokud na něčem spolupracuje nova, tak je to na vypnutí a taky že voříšková je fakt kost!). Musím ale opravdu pochválit pány kameramany - protože ty detailní portréty, barevné snovky a další lyrika tomu filmu hodně přidává (čti: dá se na to dívat) ()

Rocket

Kedze pochadzam z vinarskej rodiny, mam velmi blizko k tematike filmu, aj ked si myslim ze take zaklady ako nechat pootvoreny burcak by mali vediet aj prazaci :) A krasna Tereza Voříšková sla hned do mojej TOP 10 oblubenych hereciek :) ()

filmator

70% - dávám 4* za příjemné překvapení, o to příjemnější, že jsem si Bobule pustil po sobotní nevalné Svatbě na bitevním poli. ()

melloun

Tož koukat se na to dá přímo parádně a žádná nuda to teda není. I přes jednoduchost a jistou nablblost je to kvalitní film. Tereza Voříšková je asi nejkrásnější česká herečka, co jsem měl v poslední době možnost vidět. Jakej happyend jako? Pozitivní a vtipný film, musí skončit pozitivně a navíc stejně dostal, co si zasloužil. ()

kowalski

Po technické stránce (kamera, výprava) perfektně zmáknuté. Jinak to byla opravdu až na pár hlášek nuda s nijakým scénářem a postavami. ()

Elgin

Velmi prijemna, pohodova a nenasilna zabava na spestrenie volneho vecera. Neholdujem vinu, ale musim sa priznat, ze by som si dal nejaky ten vlasak alebo rulandske. Vydarene dialogy, nadherna sceneria Moravy a vinko moze tiect potokom. ()

TaanStari

Herecký výkon Lukáše Langmajera to byla teda síla. Takhle dobře zahraného blba jsem ještě neviděl. A dlouhou dobu jsem neviděl takhle svěží českou komedii. ()

Luqi

Jemné, nie príliš výrazné akostné chardonay z lepšieho ročníka...............Teda taká príjemná atmosféra zbytočne nerušená prílišným humorom. Ono toho neokukaného humoru točiaceho sa okolo Moravsko-Pražáckeho "spolunažívania" a okolo vína a iných alkoholických nápojov až tak veľa nie je, že. Takže toho fakt vtipného by sa zmestilo do dvoch trailerov, z čoho jeden púšťala Nova dosť dlho. ()

TomasKotlant

Na české poměry slušná komedie stavějící na místní specifické kultuře a tvářičce Terezy Voříškové. Když nebudete čekat režijní parádičky, vytříbené dialogy a dáte si trochu vína, tak je to fajn. *** Ve zkratce: Víno, holky, burčák. ()

Auteuil

Co se koštu vína týče, vloudila se chybička: Není správné nejdřív přivonět, pak sledovat barvu a na závěr chutnat, jak nás opakovaně poučují ve filmu, ale nejprve jde barva, kdy proti světlu sledujeme víno v čisté, čiré slenici, pak k vínu přičichneme a chutnáme. Jedná se o tradiční rituál koštu. Samotná chuť je např. s ucpaným nosem velice přízemní, čili tyto dvě činnosti následují za sebou kvůli vzájemnému působení, harmonii a navození jakési předběžné představy o chuti vína. Kromě toho určitě platí i zásada bezpečnosti práce s chemikáliemi, kdy se nedoporučuje k takovým čichat, a tak pokud se na víno ani nepodíváme a rovnou posuzujeme vůni, vystavujeme se riziku popálení sliznice apod. ()

KOZEL84 odpad!

Bařina by potřeboval pořádně rozkopat držku!Z kama si?cože?Z kama ty si?Cože._to znamená odkud si (!!!) a rozuměl by tomu i retardovaný mongoloidní šimpanz!Tomu sem se jako měl smát??Bo vy tu pičo mluvíte česky ne?!!Hlavně nastevřít je ryzí čeština!!Čurák jeden! http://www.youtube.com/watch?v=_VKEVx-ykyE ()

Jeremiah

Tak tenhle 3 roky starý film mě dost dlouhou dobu celkem úspěšně míjel. Nyní jsem měl konečně možnost ho spatřit - a nelituji. Né že bych z něho byl úplně na větvi, ale přišel mi vcelku vtipný, zajímavý a k překvapení i poučný. V čem poučný? Především v tom, že ukázal na fakt, že i člověk, kterému práce moc nevoní a protluká se životem na hraně zákona, může čirou náhodou objevit svůj smysl života, a to i v práci. Proč potom dávám pouze 3 hvězdičky? Je to dle mého názoru za prvé povrchností a nedokončeností některých akcí - náznak dobrého nápadu a "střih", jsme zase někde jinde, a za druhé - ukázkou toho, jak se dá v současnosti bez vážnějšího postihu přežít často i za hranicí zákona / co si budeme nalhávat o kvalitě práce naší kriminálky, že? /. ()

Snake.Charmer

Krásný exteriéry, ještě hezčí Terezka Voříšková a prosluněná pohodová atmosféra. Tolik ke kladům Bobulí. Sem tam vtipné, sem tam trapné a dějově strašně prázdné. A postavy jsou bohužel až na výjimky karikatury. Ani nevím, proč vlastně dávám 3*... Možná proto, že to docela rychle uteklo a ničím mě to neiritovalo. 55% ()

LucyP

Tomáš Bařina dokázal, že česká filmová komedie není mrtvá. Nebála bych se dokonce pojmenování lyrická komedie. Rozhodně se tento film povedl a mrzí mě, že pokračování tohoto filmu se zvrhlo v trapný pokus o crazy komedii. Ale zpět k tomuto filmu. Režisér vybral opravdu vhodné herce do hlavních rolí. Kryštof Hádek je milý, roztržitý a vtipný, Lukáš Langmajer (divila jsem se, že má Jiří Langmajer tak šikovného bratra) mě moc mile překvapil svou bezprostředností a přirozeným herectvím, Lubomír Lipský je přes své stáří stále herecky výborný a Tereza Voříšková je sympatická. Víc takových komedií. ()

Dara07

Já jižní Moravu miluju. Valtice, Lednici, malý domeček v Parýži a světlo a teplo krbu ... :-), takže jsem se na tenhle film kdysi hrozně těšila, ale dostavilo se zklamání. Ono je to fakt utahané, místy i celkem trapné. Krásně se dívá na krajinu, ve které se příběh odehrává, a na Terezu Voříškovou, která je fakt nádherná. Ale to je vše. Tři hvězdy dávám hlavně za ní. ()

Camac

Je to sice taková ta Morava pro Pražáky - něco jako rezervace plná ožralých strýců. Ale jinak solidní komedie, která nic moc neřeší, není dlouhá a není nudná. Film je to jednoduchý bez vyšších ambicí, což je v tomto případě jedině dobře. ()

zdeny99

Výborná česká komedie, která si dělá srandu z Pražáků a doslova z ní srší letní nálada. Chvílemi ovšem film ztrácí reálnost. Vše se točí až moc kolem vína a moravských zvyků, které se již nepraktikují v takové míře, jak film ukazuje. Z toho lze poznat, že film skutečně vymýšleli jen Pražáci. Ale prdel si ze sebe udělali výbornou, když ani nevědí, co je to Z KAMA nebo že se nesmí burčák utahovat na maximum, aby nebouchl. [15139. hodnocení, 761. komentář, 65%, 950. nejoblíbenější film] ()

Zemřel herec Jan Skopeček

Zemřel herec Jan Skopeček