Je podzim a 16tiletá minnesotská školačka Juno náhle zjišťuje, že je těhotná. Otcem dítěte je její nejlepší kamarád Bleeker. V čekárně interrupční kliniky se svérázná Juno rozhodne, že dítě porodí a předá k adopci. Rodinu si však vybere sama. Se svým plánem se svěří otci i nevlastní matce a pak už nerušeně pokračuje ve školní docházce. Zvolený adoptivní pár patří ke zbohatlíkům, ona je upjatá puntičkářka, on pohodář. Juno za nimi zajede, podepíší dohodu a život jde dál. Podaří se Juno splnit plán, který si stanovila? A co na to všechno říká Bleeker? (Filmbox)

Ewey

Neuvěřitelně upřímný a civilní filmík. Možná trochu moc idealizovaný(teď si můžu myslet, že bejt zbouchnutá v šestnácti je docela sranda:D)...ale komu to vadí:) Mladičká Ellen Page je skvělá a stejně tak její protějšek Michael Cera. Příběh je doprovázen příjemnými kytarovkami a oskar pro první scénáristický počin bývalé striptérky(!) je zcela zasloužený. Dlouho jsem z kina neodcházela v tak dobré náladě. ()

Millanium

Inteligentní komedie o 16tileté nezletilé těhotné dívce, která se se svým problémem chce vypořádat po svém. Ellen Page je ve své roli více než roztomilá. Jje vidět, že i s malými penězi lze natočit velký film. 85% ()

swe

Milý příběh, milý humor a kurňa, celý tenhle film je strašlivě milý. Těžko říct čím to je, ale nevzalo mě to. Asi jsem moc velký cynik nebo co. V každém případě se ale jedná o kus poctivě odvedené práce s talentovanou Ellen Page v hlavní roli. Rozhodně se nedivím oscarovým nominacím. 70% ()

dANo

Ellen Page je evidentne najväčšia vychádzajúca hviezdička na filmovom nebi a určite je to aj vďaka tomuto krásnemu filmu o tom, že niektoré páry sa najprv zamilujú a až potom sa rozmnožujú, ale v niektorých prípadoch je to presne naopak. :o)) Už teraz sa veľmi teším na ďalší film s touto mladou herečkou, ktorý má podobne vysoké hodnotenie - An American crime. A čo sa Juna týka, tak ten sa mi zapísal do filmovej pamäte tak hlboko, že som sám z toho prekvapený. Ten príbeh je fakt úžasne napísaný a zrealizovaný! ()

Natabar

Lehké, dobře stravitelné, povrchně nemoralizující, příběh odsýpající a nepředvídatelný - tak málo stačí, aby se z jednoduchého námětu stala dobrá podívaná. A jako supr bonus - jasně že herecký výkon Ellen Page. ()

zdenny

Zde jde krásně vidět, že šestnáctileté děti si myslí, že už jsou dospělé, že sežraly veškerou moudrost lidstva atd., atd. Když ale přijde opravdu zásadní problém (např. zde těhotenství), v celé nahotě to tyto osobnůstky vrátí zpět do jejich dětských let. Musím se sklonit před reakcí a celkovou podporou Juniných rodičů, když navíc matka byla nevlastní. Nevím, jak bych se při této "radostné" novině zachoval já. Pravdou ale je, že hněvem a řevem se již nic nevyřeší. Opravdu mě dostal konec filmu, kdy jsem opravdu nevěřil, že skončí tak, jak skončil. SPOILER: Myslel jsem si, že Juno ze své dohody nakonec fakt couvne. KONEC SPOILERU. V tom spatřuji, že opravdu nešlo jen o prvoplánové vyemocionalizování diváka. Jinak musím říct, že na herectví E. Page se opravdu dobře dívá, přestože v tomto filmu představovala arogantního fracka. Arogantního fracka možná proto, že takto by vypadalo reakční chování většiny mladých holek, které by byly postaveny před takovýto, vzhledem k věku, neřešitelný problém. Když jsem nad tím tak uvažoval, mají to ty holky v tomto ohledu těžší. Mladičký pitomec se ustříkne a většinu problémů řeší těhotná holčička, přestože se jedná o problém společný. PS: Co se ale mě týče, nechápu celkem vysoké hodnocení tohoto málo emocionálního snímku. Mé hodnocení je takových 65 %. ()

Andreas83

Tak se zase potvrdilo že v jednoduchosti je síla, tenhle pohled na těhotenství mladé holky je sice celkem nemožný ale na druhou stranu pokud by to opravdu všichni kolem vzali s takovým nadhledem tak je snad reálný. Ellen Page je skvělá. ()

Danny F.

Tak toto se děje i ve skutečném životě. Mladí brzy otěhotní , pak neví co dál a radší porozené dítě někomu ''darují'' nebo v nejhorším případě jej hodí do popelnice. Strašně pomalý spád. 55% ()

Midori_Mike

Not bad, not bad... překvapivě příjemný film, který ve mě zanechal krásné pocity. Z Ellen Page vyrůstá výborná herečka. ()

VanTom

Milá "indie" (animované mezititulky a plno písniček) o svéhlavé, nekonformní 16leté středoškolačce, která neplánovaně otěhotní, ale rozhodne se dítě porodit a dát k předem domluvené adopci ("drama" odtikávající dospělosti krásné Jennifer Garner). Především díky živelné Juno (ve famózním podání Ellen Page) a její vyřídilce plné bryskního humoru (zjevně poděděném po otci J.K. Simmonsovi), s níž nelehký úděl suverénně snáší, uteče 9 měsíců jako voda. ()

Sany33

Podľa hodnotenia tu prítomných kritikov som čakal celkovo viac. Ide v podstate o klasickú Americkú teenege komédiu ale s dramatickou zápletkou v podobe tehotenstva. Juno sa mi od začiatku dosť protivila a teda som jej to dieťa ani neprial a teda finálna dojímavá scéna na mňa pôsobila dosť ľahostajne. Ľúbostný príbeh na pozadí je medzi maximálne nesympatickými ľuďmi takže mi to tiež celkom liezlo na nervy a dosť dom im to neprial na druhej strane sa mi veľmi páčila postavička starostlivého otca, ktorú si strihol J.K. Simmons, ktorý je v podobných úlohách fenomenálny a vďaka nemu to u mňa Juno dostiahla aspoň na priemer. 49% ()

JekoRek

Výborný film s velmi jednoduchou tipicky americkou zápletkou. Ellen Page je famózní a až na trochu sračkoidní konec velice dobrý film. 88% ()

Ichabod

Přesně jak se píše v komentářích - pohodový sladkosladký filmeček se sympatickou a po právu na Oscara nominovanou Ellen Page. Dost dojetí dokáže z diváka těžit i Jennifer Garner pro kterou mám také slabost, no a to vše podkresluje skvělý sountrack a příjemná režie. Navzdory tématu a scénáři psaném oscarovou Diablo Cody - čili maximálně girlie-like film - jsem si ho užil víc než skvěle a tímto tvůrcům tleskám. ()

Guzo

Před zhlédnutím filmu Juno jsem si myslel, že to bude kopie Knocked up, po zhlédnutí musím uznat, že autorům se podařil naprosto originální film. Na jednu stranu výchovný, co se týče těhotenství nezletilé holky, na druhou stranu vtipný v podání jejích skvělých hlášek. ()

FrajerTom

Originální, svěží, vtipné, skvělé… Sympatická Ellen Page si roli 16-ti leté těhotné školačky zjevně velmi užívala a po zásluze si vysloužila oscarovou nominaci.. Výborný je i Jason Bateman jako táta - rocker, kterému jsem naprosto rozuměl v jeho pocitech.. Juno je prostě skvělá tragikomedie, která ukazuje, jak těžké může být dospívání… ()

Co chystá Jason Reitman?

Co chystá Jason Reitman?

10.05.2016

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

11.08.2010

Reitmanova „žena ve stínu“

Reitmanova „žena ve stínu“

06.08.2010

Jason Reitman se definitivně zařadil mezi tvůrce, jejichž nové projekty sledujeme s velkým zájmem. Pro drama Young Adult se navíc spojil se scenáristkou Diablo Cody, která pro něj napsala už… (více)

Playboy podle Diablo Cody?

Playboy podle Diablo Cody?

29.09.2009