Je podzim a 16tiletá minnesotská školačka Juno náhle zjišťuje, že je těhotná. Otcem dítěte je její nejlepší kamarád Bleeker. V čekárně interrupční kliniky se svérázná Juno rozhodne, že dítě porodí a předá k adopci. Rodinu si však vybere sama. Se svým plánem se svěří otci i nevlastní matce a pak už nerušeně pokračuje ve školní docházce. Zvolený adoptivní pár patří ke zbohatlíkům, ona je upjatá puntičkářka, on pohodář. Juno za nimi zajede, podepíší dohodu a život jde dál. Podaří se Juno splnit plán, který si stanovila? A co na to všechno říká Bleeker? (Filmbox)

pasqviL

Konečně sem se zase u filmu zase zasmál. Skvěle zahraná hlavní postava s úžasným smyslem pro humor. Chcete adoptovat dítě ? Zkuste to v Číně :)) ()

Miloško

Príjemná komédialna dráma s famóznym výkonom E.Page.Tento typ komédie možem.Pripomenulo mi to také filmy ako napr. Big Lebowski,Malá Miss Sunshine,Zbouchnutá,kde sa síce nesmejete od ucha k uchu ale vidíte jeden inteligentný film, z inteligantným humorom.A taký je aj Juno.Vcelku reálny príbeh,v tomto prípade bez otravného amerického klišé. Odporúčam si vypočuť aj soundtrack. ()

hejcoze

Americká nezávislá romantická komedie o strastech dospívající mládeže. Naprosto naruby. Se skvělym příběhem. Úžasnejma hercema a herečkama. A se (sprostý slovo) dobrou hudbou. Jo, a točil to Jason Reitman. Juno sem si zamiloval po 10 minutách. Diablo Cody napsala scénář přesně pro Ellen Page, výsledkem čehož je jedna z nejvtipnějších puberťaček v historii filmu. Jo, a Cody za ten scénář vlastně dostala i Oscara. TAK je to dobrý. Jinak nominace Page a Reitmana mě taky nepřekvapuje (+ samozřejmě "Nejlepší snímek roku"). To že nevyhráli jo, ale nominace ne. Co dál? Michael Cera zase hraje puberťáka s tim svym přiblblym výrazem. Ehm. . .. .. druhá nejlepší věc na filmu? Hned po "That ain't no Etch-A-Sketch. This is one doodle that can't be un-did, Homeskillet.". Cera pořád bere kritiku zleva zprava za to jak vyystupuje ve filmech. Podle mě by bez toho jeho čehosi by nebyl .. . . ..nevadí. Je to zkrátka super film, se skvělou muzikou a sympatickejma hercema. Podle mě skvěle strávená hodina a půl života. (+ dalších šest až se na to budete koukat znova a znova) ()

Hauzik

Shlédnuto 2.6.2008 na filmovém festivalu ve Zlíně Uchvátila mě neobvyklá netradiční hudba a také silný příběh . Hlavní hrdinka Juno filmu dodala elán a šmrnc.Doporučuji shlédnout ()

Radimko

Ve výsledku po několikerém zhlédnutí zvyšuju na pět *. V porovnání s mnoha ostatními filmy, které jsem viděl v poslední době je to právě tento, který je zábavný bez jakýchkoli výhrad a funguje jako kvalitní a osvědčený zlepšovač nálady. ()

Weirdman

Nesmierne úprimný, milý a sympatický filmík s fenomenálnou Ellen Page v hlavnej úlohe. Pôvodne som chcel dať 4*, ale Juno mám stále radšej pri každej ďalšej spomienke na niektorý okamih z tých 90 minút, ktoré mi tak výborne zdvyhli náladu :)) ... (▼) ()

Insomniac

Už dĺĺĺho som nevidel "pohodovejší" film. Bravo, pán Reitman. Tá gitarová muzika sa k tomu tiež dokonale hodí. Naozaj nemám čo vyčítať. Nenudil som sa aní chvíľu a pozeral som to po 24-ke a NEZASPAL SOM!:) 90% ()

Daves97

Když jsem si přečetl obsah tohoto filmu zde na csfd, naprosto jsem odmítl myšlenku, že bych se na něco tak blbého mohl vůbec kdy podívat. Jediné, co mě zaráželo bylo vysoké hodnocení tohoto filmu, a tak uběhly dny a týdny a já už prostě a jednoduše neměl pořádně co sledovat a v tu chvíli jsem si řekl, že to teda s tou pannou Juno, která otěhotní při svém poprvé, zkusím. A nelituju ani jediné minuty, ba naopak! ()

dražis

Ještě že se film jmenuje podle hlavni představitelky, jinak by to snad ani nedávalo smysl. Ellen Page hraje naprosto výborně, a tak specificky, že pojem titulní role dostává naprosto jiný význam. Po výkonu v Americkém zločinu je to další role, která nemá chybu a tím si mýslím, že Page bude jednou z nej hereček do pár let (tedy pokud jí už není). Jinak ale Juno sám o sobě není vůbec špatný film, ba naopak, ale page tomu prostě přidává grády bez kterých by to nebylo vůbec ono. Super. Jo a soundtrack je taky velmi dobrej. 4 a půl *. ()

Orhalmi

Příběh otěhotněné teenagerky Juno. PO přečtení několika recenzí jsem čekal asi více. Asi nejsem správná cílová skupina. Film se snažil být humorný, ale bylo to slabé. Juno se snažila být asi free a nezávislá, ale spíše dělala dojem někdy afektované teenagerky. ()

kafis

Filmů o techotných "...náctkách" tu bylo hodně. Juno se ale jako první obešla bez moralit a přitom dokázala dojmout. A navíc měla báječný soundtrack. ()

samuelsson

Celkom aktuálna zápletka: tehotenstvo v 16. Toto sa stalo aj Juno. Tento romantický film, ktorý je rozobratý naozaj dopodrobna, je veľmi dojemný a dobre zpracovaný zo všetkých uhlov. Výborný scenár evidentne sadol hlavnej predstaviteľke, ktorá sa s ním stotožnila. Herecký výkon je síce trošku statický, ale 90% záberov je na jej tvár, takže sa to odpúšťa... Okrem „tehotenského problému“ riešia aj otázky manželstva, kamarátstva; nie na úrovni ako to vidíme v iných amerických filmoch s podobnou témou, ale pre mňa viac zrozumiteľnejšej. Viac „detskej“, keďže Juno má iba 16. Jediná vec, ktorá mi trošku prekážala, bolo, že všetky problémy sa vyriešia nejako samé a šťastlivo. Takto to ale v živote nefunguje. Keď sa snažím rozobrať nejakú vec dopodrobna (a to sa tento film jednoznačne snažil), tak potom aj s pozitívami aj s negatívami. Juno je však najdojemnejší príbeh s ironickým podtónom za rok 2008 (čo som ja videl). Určite si ho pozrite! ()

me3x®

po druhom zhliadnutí zdvíham na 4*, lebo som sa pobavil aj potesil trochu viac ako pri prvom pozreti, ked som pri tom zaspal ()

Bratr

Okouzlil mě způsob přístupu k životu, kterým oplývá nejen Juno, ale i její otec, macecha a vlastně všechny postavy. Tahle nálada se potom přenesla na celý film a přitom to nebylo nudné, a příběh tak nějak zábavně tekl. Svým způsobem mi to připomnělo mladé muže za pultem, nevím proč, je to dost jinej šálek.PS: Stádo běžců a úvodní titulky mě naprosto dostaly! ()

Bobofon

Nečekal jsem nic a dostal jsem všechno - humor, napětí, údiv, dojetí, neotřelý příběh a senzační a mimořádně talentovanou Ellen Page k tomu. Úplně obyčejný film, v němž je všechno neobyčejně dobře a působivě poskládáno. Kam se hrabou všechny americké velkofilmy přecpané hvězdami na tenhle diamant vytažený jen tak z kapsy. ()

Co chystá Jason Reitman?

Co chystá Jason Reitman?

10.05.2016

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

11.08.2010

Reitmanova „žena ve stínu“

Reitmanova „žena ve stínu“

06.08.2010

Jason Reitman se definitivně zařadil mezi tvůrce, jejichž nové projekty sledujeme s velkým zájmem. Pro drama Young Adult se navíc spojil se scenáristkou Diablo Cody, která pro něj napsala už… (více)

Playboy podle Diablo Cody?

Playboy podle Diablo Cody?

29.09.2009