Je podzim a 16tiletá minnesotská školačka Juno náhle zjišťuje, že je těhotná. Otcem dítěte je její nejlepší kamarád Bleeker. V čekárně interrupční kliniky se svérázná Juno rozhodne, že dítě porodí a předá k adopci. Rodinu si však vybere sama. Se svým plánem se svěří otci i nevlastní matce a pak už nerušeně pokračuje ve školní docházce. Zvolený adoptivní pár patří ke zbohatlíkům, ona je upjatá puntičkářka, on pohodář. Juno za nimi zajede, podepíší dohodu a život jde dál. Podaří se Juno splnit plán, který si stanovila? A co na to všechno říká Bleeker? (Filmbox)

Wineology_

Povrchní srandička na zahnání nudy. Výpovědní hodnota nula, herecké výkony na bodu mrazu, hudba těžký podprůměr (a to jsem milovník indie) a humor sušší než sahara. Už si to nepustím. Není potřeba. ()

Marcecek

Jason Reitman zdelil po otcovi cit pre réžiu, pozval si kvalitných hercov a vznikla z toho táto nenápadná, ale o to kvalitnejšia dramedy. Pre mňa určite prekvapenie, jednoduché, emotívne, civilné a slaďučké. Humor nieje prehnaný a Ellen Page to celé prakticky ťahá, je naprosto skvelá. Bola to krásna mladá a hlavne talentovaná herečka a je mi aj ľúto, že zmenila svoju identitu, ale hlave neporučíte, snáď to bude aj kvalitný mladý herec. Pekne je tu vykreslený kontrast medzi pubertálnym chovaním a povinnosťami dospelákov, ako keď sa musí rozhodovať medzi donuts war alebo tehotenským ultrazvukom. Pohodovejší film som dlho nevidel a jediné čo sa mu dá vytknúť je možno jeho prílišná obyčajnosť. Ale za mňa určite palec hore, pretože komédie často bývajú trapné a takto kvalitných nieje veľa. ()

MarySan

Film, který jsem viděla nespočetněkrát a stále mě dojímá a baví. Baví mě vykreslení jednotlivých postav, dynamika příběhu, ano najdete tam i drama, ale zároveň je příběh plný cynismu, vtípků a chytlavé hudby. ()

Thalin

Pamatuju, že jsem tenhle film viděla poprvé, když jsme šli se školou do kina. Zřejmě to mělo být nějak výchovné, či co. Každopádně. Juno puberťáky dějem k sedačkám nepřibije. Ale humorem, sympatickými postavami a praštěnými dialogy už ano. Bavilo mě to tehdy, baví mě to teď o patnáct let později. Juno je přirozená, vtipná, i když lehce brnká na strunu hranice, kdy nepoznáte, jestli má tak stupidní humor nebo to myslí vážně. Ale i přes to, že se tam řeší vážné téma, tak je to pojaté tak odlehčeně a dobře, že to jednoduše jen baví. ()

WestX

Můžete mi říct, proč ti zk.....í čeští distributoři nedají Juno do kina? Láska za časů cholery, Oko, Let’s Dance 2, Clona, Suprhrdina a spousta neskutečných amerických sra..k se k nám dostane (Suprhrdina dokonce ve 20 KOPIÍCH!!!), ale nezávislá, oskarová Juno ne. Teda pánové, já smekám! ()

Vlamik

Ellen Page zahrala Juno veľmi dobre, Cera ale úlohu Paulieho nezvládol, pôsobil ako nejaký amatér. Film bol pre mňa troška nudný. Ale musím uznať že sa mi v ňom veľmi páčili tie "folkové" piesne. ()

tekedozai

Zavan sviezeho vetrika. Oproti nametovo podobnym impotentnym a degenerovany americkym teen komediam, ma tento snimok hlavu aj patu, dej, herecke vykony vhodne mainstreamoveho snimku... Co mohlo mozno neobjektivne ovplyvnit moje hodnotenie (ako pozeram naokolo tak ani nie) je fakt, ze film vyvolaval vo mne tak malo pocitovany feeling a to patriotizmus... ved reitmanov tata bol slovak, sice od komarna, ale bol :) ()

majrou-

Jeden z nejpříjemnějších filmů, co jsem kdy viděl. Skvělé postavy, parádní hudba, brilantní scénař, NEUVĚŘITELNÁ Ellen Page ale také výkony všech ostatních herců mi přirostly k srdci tak, že jsem si hned druhý den musel pustit Juno znovu... A rozhodně to nebylo naposled... ()

HellW10

Diablo Cody napsala výborný scénář,jež Reitman výborně zpracoval. Relativně originální film s příjemnou atmosférou. Hvězda dolů za Jennifer Garner. ()

HankMoody

Tak tento film mne hodně zklamal.Po skvělém filmu J.Reitmana "Děkujeme,že kouříte" jsem čekal rozhodně lepší dílo. ()

Vandislav

Tento alternativní film šel trochu mimo mě. Příběh ani milý ani inteligetní. Dvě a půl hvězdičky. Roztomilý Michael Cera a reakce ostatních na jeho otcovství (mě jako kanec taky nepřišel :-). ()

Kerwin

Po delším čase velmi osobitá a hlavně vtipná komedie. Juno dívka, která je mi sympatická, už jen protože jde proti proudu. Velmi příjemně mi s ní celý film uběhl. A hlavně komedie o SLOVECH, VETACH a ne o ruznych nechutnostech. Dekuji za prijemnou hodinu a pul ()

Veronica20

Super filmík, který pobaví i zaujme. Ačkoliv se zprvu může zdát, že pujde o další teenage komedii, opak je pravdou a brzy objevíte, že Juno má svižní děj, trefné hlášky, skvělý humor, ale i dramatické hlubší chvilky. Reitmenovo "miloučké" dílo mě nadchlo ještě víc než jeho předchozí film Děkujeme, že kouříte a myslím, že Ellen Page zvládla hlavní roli na jedničku. Její přirozenost a spontánnost 16ti-leté puberťačky mě bavila i dojímala po celou dobu. Může se zdát, že zápletky typu " Ups, jsem těhotná" je už filmařsky ohrané téma, ale rozhdoně to neplatí pro Juno :o) ()

milution

Ellen Page je naprosto dokonalá. I když celý film stojí jen na jejím výkonu, tak mi nezbývá nic, než dát plné hodnocení, protože Juno mě vážně dostala. ()

Pattrick

Roztomilé, dojemné, příjemné. Ale, místy dost hluché, kdy jsem se nudil a nějak mimo. Uvědomovali si vůbec, že čekají dítě? Mě to tak nepřišlo, všechno brali tak s klidem, že to vlastně vypadalo, jako film a ne reál. Pár vtípků tam bylo a byly hodně příjemné, hlavně s nechtíčkama. Celý film byl skvěle ukončen, ale nebýt tak nádherná Ellen Page, asi bych dal 3 hvězdy, ale na ní se dalo nádherně koukat a celý film dává o velký stupínek výš. ()

Co chystá Jason Reitman?

Co chystá Jason Reitman?

10.05.2016

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

11.08.2010

Reitmanova „žena ve stínu“

Reitmanova „žena ve stínu“

06.08.2010

Jason Reitman se definitivně zařadil mezi tvůrce, jejichž nové projekty sledujeme s velkým zájmem. Pro drama Young Adult se navíc spojil se scenáristkou Diablo Cody, která pro něj napsala už… (více)

Playboy podle Diablo Cody?

Playboy podle Diablo Cody?

29.09.2009