Úsměvná komedie o chlapech s hlavou v oblacích, hříšných touhách lásky a jedné svatbě, která skončila málem jako bitva u Waterloo.  V malém moravském městečku Zvěstov žijí všichni chlapi starými historickými bitvami. Představují francouzskou armádu v čele se svým starostou Touchynem (Bolek Polívka), který má už léta monopol na roli Napoleona. Tentokrát se připravují na velkou akci - odhalení napoleonské kašny v sousedním městě Podolí za přítomnosti televize a novinářů. Podolský starosta má však pro Touchyna špatnou zprávu - tentokrát angažoval na roli Napoleona skutečného zahraničního herce, který je mu i více podobný. Touchyn se urazí a rozhodne se slavnost ignorovat. Přesvědčí o tom i zvěstovské, kterým ovšem přijde líto, že nacvičovali nadarmo...
V té době se vrací do města po více než dvou letech Tomáš, syn místního kronikáře. Tomáš byl vždycky sukničkář, kterého zbožňovaly všechny místní dívky, ale tentokrát přišel tátovi říct, že se skutečně zamiloval a chce se ženit. Půvabné Francouzce Claire slíbil tajnou romantickou svatbu v místním kostelíku... Jenže táta vyzradí Tomášovo tajemství v hospodě a starosta Touchyn dostane geniální nápad - jde přece o velkou mezinárodní událost, takže žádný utajený sňatek! Vesnice vystrojí milencům velkolepou svatbu za účasti francouzského vojska a samotného Napoleona!.. A tak se začnou dít věci... (oficiální text distributora)

PaRi

Škoda komentáře, navíc tu už vše podstatné bylo napsáno. Alespoň kdyby se kostyméři podívali, jak opravdu vypadal pověstný klobouk Napoleona. ()

Uesbe

V rámci tzv. vidieckych komédii to fakt nebolo zlé, resp. nemalo to žiadnu výraznú chybu, vďaka ktorej by sa film ťažko dopozeral. Navyše herci sa snažili a ich postavičky skutočne stáli za to. ()

Cortesz

Komedie? Možná, ale možná, ale moc jsem se nesmál, skoro vůbev, prostě nebylo čemu. A také sem zde nenašel žádnou pointu, děj, a pak mi to došlo, tenhle film je naprosto o ničem. Výběr herců také tak, na jedné straně herecká esa, jako Bolek, Somr, Adamovská a na druhé straně Šimůnek, Bambas a hlavně co tu dělal ten Vojtek ? To byl hodně velkej krok vedle. Jednu hvězdu dávám za to, že to šlo dokoukat, ale vím jistě, že už to nikdy nechci vidět. ()

curfew77

Naprostá ztráta času, peněz a filmového materiálu. Zástupy dobrých (Somr), slušných (Vašut), průměrných (Adamovská) či aspoň sexy (Čvančarová) herců se topí v nepříliš smysluplných dialoziích a v rytmu nepravděpodobného scénáře. O tom, že Bolek Polívka dávno ztratil soudnost, mě nikdo přesvědčovat nemusí, totéž smutné konstatování bohužel platí i o Dušanu Kleinovi. Proč není u českých filmů NĚKDO, kdo by populární režiséry a herce ohlídal před znaky počínající senility? Jít do tohohle moje peníze, padaly by hlavy. 30 %. ()

Lumpus odpad!

O ničem,člověk by řekl a trapné,kdo se chce podívat na normální novácký film,uzde má dobrou příležitost.Pro zbytek radši jděte kolem tohoto filmu obloukem ()

brzozin odpad!

Pokud vím, tak takové sračky se točily těsně po revoluci. Tohle je takový zastydlý bratříček skvostů typu "Trhala fialky dynamitem, Ještě větší blbec, než jsme doufali nebo Hotýlek v srdci Evropy." Bolkovi se asi po těch porevolučních srágorovinách stýská. Jinak by v takovéhle slabomyslné taškařici, kde se bez ladu a skladu střídají rádobyvtipné skeče, nikdy nemohl figurovat. Z počátku jsem si myslel, že to natočil Troška... ()

marek29

Je to slabota pane Polívko a pane Kleine.. Zachránila vás před odpadem za prvé jedna dobrá písnička v soundtracku - Velické zvony od Čechomoru :) a za druhé štěstí na výběr hereček.. I když sem po druhé reklamě na film rezingoval, tak hospodská, přítelkyně rogalisty i francouzka Claire jsou oku lahodící stvoření :-* a krásné ozdoby jinak prázdného filmu, u kterého se jen občas stěží uchechtnete.. ()

offlineman odpad!

Vydržel sem se dívat 10 minut a víc ani omylem! Jednu jedinou hvězdu bych dal možná za to, že se to natáčelo ve Starovicích, kde sme jednou vyhráli fotbalový turnaj, ale nechtějte to po mně........ ()

Havala odpad!

Sebranka stupidních herců Šimůnek, Vojtek a k tomu debilní film, otřes. Toto je snad totální úpadek kinematografie - nebo spíše jeho zbytků. ()

Pitryx

Nechápu, co se na tomto filmu komu nelíbí. Na jedno, dvě podívání to jde. Je pravda, že srandovních hlášek je poskrovnu, ale jsou a že se tento film asi kultovním nestane. Přesto jej beru jako zábavu z vesnice, ne nepodobnou Troškově tvorbě. Dějová vložka se svatbou být nemusela, herci mohli hrát o něco lépe, ale asi i oni tušili, že nejde o umělecké dílo, ale velmi jednoduchou zábavu. Pár postav si zcela jistě budu pamatovat, například pana Pechu nebo nádherně nesympatického Michala Rovňáka. Bohužel se oba filmem skoro jen mihli. Pár okamžiků se mi zdálo, že se malinko nudím. V hodnocení přidávám něco i pro Čechomory. 20130724????/9504 s.u. ()

mjrGresham

Pro mě nádhernej film a náladovka.Místní mentalitu (tak nějak) s nadhledem a ironií vystihuje.Kdo to tady nezná,těžko může hodnotit ;-) ()

Mr.nachos odpad!

Před lety jsem byla na filmu v kině a až do dneška jsem zapomněla na to, že jsem to viděla. Dneska sem to náhodou zahlédla v televizi a důvodů, proč se m to naprosto vykouřilo z hlavy je spousta. Nuda o ničem korunovaná stupidním příběhem. ()

ostravak30

Svatba na bitevním poli rozhodně není tak špatná, jak procentuální hodnocení napovídá. Problém filmu je takový, jaký mají filmaři posledních let často. O čem vlastně je? Jistěže o svatbě, která přišla vhod, když oslava kašny padla. Nicméně dále je ve filmu rozehráno několik drobnějších zápletek, které ale nejsou dořešeny a zůstávají s otazníkem. Když si navíc pročtu seznam účinkujících herců napadá mě leckdy, proč nedostali větší prostor, když řada z nich jsou komediální osobnosti tělem i duchem. Například Jan Budař. Přípravy svatby se omezují jen na vyvěšení pár ozdob. Čekal bych kolotoč bláznivých situací kolem toho. Svatbu na bitevním poli můžete brát jako oddychový film, ve kterém hraje řada kvalitních a sympatických herců, kteří ovšem mají pramálo co hrát. Dušan Klein umí vytvářet pohodové filmy. Jenže tento není ani o životě jako takovém, ani o lásce, protože chybí více romantiky, komediálních situací je na pořádnou komedii málo, takže je těžké si ve filmu opravdu něco najít. Snad jen milovníci Čechomoru si přijdou na své v podobě kvalitní muziky. ()