Nezvaná

• USA The Uninvited (více)

Hrdinkami hororového thrilleru režiséra Charlese Guarda jsou sestry Anna a Alex, jejichž matka za podivných okolností před časem uhořela. Protože z její smrti podezírají ošetřovatelku Rachel, která nyní žije s jejich otcem, začnou pátrat v její minulosti...
Hrdinkami hororového thrilleru režiséra Charlese Guarda jsou sestry Anna a Alex Rydellovy, jejichž těžce nemocná matka před deseti měsíci uhořela. Anna se nyní vrací domů z pobytu na psychiatrii a zjišťuje, že otec, který je úspěšný spisovatel, žije s Rachel. Ta matku ošetřovala a on s ní měl poměr už za matčina života. Sestry zjistí, že matčina smrt nebyla nehoda, a protože z vraždy podezírají Rachel, začnou pátrat po její minulosti. Přitom jsou konfrontovány s přízračnými vizemi a hrůznými nočními můrami. Annin bývalý přítel, který se jí svěří, že viděl, jak její matka zemřela a chce se s dívkou sejít, je nalezen utopený. Drama však vrcholí ve chvíli, kdy otec na noc odjíždí z domu... V hlavních rolích Emily Browningová, Elizabeth Banksová, Arielle Kebbelová a David Straithairn. (oficiální text distributora)

Aurus

Tak tohle bylo fakt něco! Tohle je fakt hodně skvělej horor který si zaslouží 80%. Příběh je velmi dobrý, postavy jsou sympatycké a hudba je výborná. Atmosféra tu je velmi temná a hodně dobrá, napětí je zde fakt několikrát což je velkej plus, lokace jsou zajímavé a velmi skvělé a kamera filmu je výborná. Tenhle film je prostě fakt super, a má fakt super plotfist a velmi výborný konec. Za mě 7,5-8/10. ()

Wargoo

Musím priznať, že som do tohoto filmu šiel z nie veľkými ambíciami. Ale bol som veľmi príjemne prekvapený. Už som sám seba pokladal za nejakého maniaka, čo sa nedokáže nalakať pri nijakom filme, ale tu som to dokázal. A to mi stačilo pozerať to o druhej v noci, pri otvorenom okne a zvukom takmer naplno... Veľmi kvalitný thriller-horor s podľa mňa vynikajúcim príbehom, atmosférou, hereckým obsadením a hudbou. Ozaj sa mi stalo, že som sa PÁRKRÁT !!! ozaj naľakal, asi to bolo tou magickou atmosférou, ktorú filmu nemožno vytnkúť. No v skratke veľmi vydarený, napínavý, strašidelný film, pri ktorom isto nezostanete bez zimomriavok. Aspoň ja som ich mal isto. A to nejeden krát. 4****a pol a 78,984%. PS: Ak vám niečo spadne pod kuchynskú linku, vyserte sa na to a nechajte to tam !!! ()

Gismo.kv

Tenhle film se po celou dobu tváři jako průměrný horor, který neurazí, ale ani nijak nenatchne. Ovšem ten konec mě docela dostal. Přesto že filmu s takovým koncem je dneska spousty, tentokrát jsem to neodhadl a úplně jsem čuměl. Takže průběh celého filmu je za tři hvězdy, zavěrečně finále si zasloužilo hvězdičku navíc... ()

Rockerman

Velmi dobrý thriler s hororovými prvky. Mnoho nechybělo a dal jsem plný počet hvězd, ale právě ty hororové scény mi tam nějak nepasovaly. I bez nich je film zajímavý, dobře gradující s pěkným, aspoň pro mne, překvapivým závěrem. Trochu závidím těm, kteří to prokoukli hned na začátku. Dělám si srandu, jsem rád, že jsem byl na konci mile překvapen. ()

MickeyStuma

Jedná se o další americký remake asijského duchařského hororu a protože jsem zatím neměl možnost originál vidět, nemohu porovnávat. A tak se zaměřím jen na toto ztvárnění. Příběh je ucházející, temný a místy skutečně strašidelný. Nenašel jsem hluchého místa. Hudba zahušťuje atmosféru, která se udržuje nespěchajícím tempem vyprávění, takže se může vše plně rozvinout. Konec je pro mnohé možná překvapením, ale bohužel není to nic originálního. Herecký výkon Emily Browning je výrazně nepřesvědčivý. Její strach a hrůzu jsem měl ohromný problém uvěřit. Vzniklo tedy dílo v lepším průměru, který sice zanechá jistý zážitek, ale není to nic světoborného. Je nepsaným pravidlem, že remake se málo kdy povede. Hádám, že je to i tento případ, ale jistý si samozřejmě budu, až po shlédnutí originálu. Američané si danou látku často mění, aby to bylo stravitelnější jejich publiku a tak se przní, przní a przní. Divák nechť si udělá obrázek sám. ()

Adm.Nelson

Keď viem presne dopredu, čo sa bude diať, tak ma film potom strašne nebaví. Ba priam otravuje. Pointa musela byť jasná po chvíli sledovania snáď každému, a po dopozeraní som mal na jazyku to isté ako forceLord vo svojom komentári. 1/10 ()

hEROic

celou dobu se to tvari jako predvidatelny televizni film, ale ten konec me teda dostal! urcite jeden z lepsich hororu... mozna jen skoda toho ducha matky, ten mi prisel trochu navic... 75% ()

Hapretor

Dost dobré. Sice mi to přišlo nedomyšlené. Na konci více otázek než odpovědí, ale zabavilo a dobře zahrané to bylo. Ještě poznámka ohledně ústředního tria. Vlastně mně osobně se nelíbila vzhledově ani jedna. V prvním případě bych šel sedět za pedofílii. Ve druhém případě by to bylo jak hoblovat prkno s dvěma vystouplými suky. Ve třetím případě by to byl total voser, protože dělala přesně to, co by mě štvalo. Party, úplně zbytečná v domě, kde bych chtěl mít klid, ... atd. A ten chlap - otec a manžel v jedné osobě - byl totální hovado a debil. A to jsem myslel, že spisovatelé bývají nejen ve filmech inteligentní. Jen totální magor, vypatlaný kokot může dát svou chorou ženu do budovy společně se sudem ?benzínu? - WTF !!! - Ten by do receptáře fakt pozvánku nedostal. Ale je mi jasný, že tvůrci museli nějak zápletku a nehodu k ději zaonačit. ()

Faila

Za mě napínavé do posledního konce, který jsem opravdu nečekala. Nedokážu ale říct, jestli to bylo dokonale zpracovaným příběhem nebo tím, že jsem u toho ani moc nepřemýšlela. ()

kersten

Film sám o sebe bol miestami nudný, ale koniec sa mi páčil, bol nepredvídatelný a prekvapivý. Len vďaka naozaj vydarenému koncu dávam o hviezdičku viac. ()

Al44...

Remake jihokorejského úspěšného filmu dopadl celkem dobře. Došlo sice ke značnému zjednodušení - to je ovšem pochopitelné, protože předloha byla možná až zbytečně moc zamotaná. Samozřejmě přibyly některé věci, které mě osobně přijdou jako rušivé (sexuální život hlavní hrdinky). Určitě potěší trošku jiný konec. ()

Ondr@932

Skvělé odvedený hororový thriller! Zajímavý příběh, hororová atmosféra a skvělé herecké výkony! Dávám 7/10 ()

CharlieSs

Neskutečné! Tohle mě bavilo tak neskutečně moc, že lituju, že to netrvá dýl, nebo to nemá druhý díl. Nejspíš se na to budu muset podívat znovu. A ta pointa, ten konec! Jeden z nejlepších filmů, co jsem viděla! ()

Hpatrik

No nevím, chybí mi tam zručnost a cit k žánru. Tohle nebylo ani strašidelné, ani originální, a závěrečné vyústění rádoby šokující a trapné. Díky krásné Emily se alespoň bylo na co dívat, ale jinak zklamání. ()