Nezvaná

• USA The Uninvited (více)

Hrdinkami hororového thrilleru režiséra Charlese Guarda jsou sestry Anna a Alex, jejichž matka za podivných okolností před časem uhořela. Protože z její smrti podezírají ošetřovatelku Rachel, která nyní žije s jejich otcem, začnou pátrat v její minulosti...
Hrdinkami hororového thrilleru režiséra Charlese Guarda jsou sestry Anna a Alex Rydellovy, jejichž těžce nemocná matka před deseti měsíci uhořela. Anna se nyní vrací domů z pobytu na psychiatrii a zjišťuje, že otec, který je úspěšný spisovatel, žije s Rachel. Ta matku ošetřovala a on s ní měl poměr už za matčina života. Sestry zjistí, že matčina smrt nebyla nehoda, a protože z vraždy podezírají Rachel, začnou pátrat po její minulosti. Přitom jsou konfrontovány s přízračnými vizemi a hrůznými nočními můrami. Annin bývalý přítel, který se jí svěří, že viděl, jak její matka zemřela a chce se s dívkou sejít, je nalezen utopený. Drama však vrcholí ve chvíli, kdy otec na noc odjíždí z domu... V hlavních rolích Emily Browningová, Elizabeth Banksová, Arielle Kebbelová a David Straithairn. (oficiální text distributora)

Gumrice

Až příliš ohrané téma.. celá pointa je přebraná z několika hororů, tudíž film nedokáže ničím překvapit. ()

Nethar

Nijak moc nápaditý film, spíše taková nenáročná podivaná. Ač to může znít divně - rodinný horor. Veškeré "hrůzostrašné" scény jsou bohužel založené čistě na "BAF" efektu, takže jakmile všechno podezřele ztichne, stačí si zacpat uši a pár vteřin počkat na něco "velmi šokujícího". Chudák Emily i v tomhle filmu zase v léčebně ;-) Díky hned třem hezkým holkám se film v mých očích udržuje na třech hvězdičkách, jinak by to šlo o hodně hlouběji. A když už jsem chtěl dát přece jenom dvě, zachránil to takový nějaký lepší závěr. Takže budiž. ()

kritiklon

Na horor je tu málo typických hororových prvků. Spíš to na mě působí jako velmi dobře zvládnutý mystery-thriller s obstojnou atmosférou a kvalitně zvládnutým finále. Herci v hlavních rolích si vystačili jen s průměrem. Chci říct - žádný velký představení to od nich nebylo. Ale pokud vezmu v potaz jiné filmy točené podruhé, tak jako remake to obstálo zcela určitě! 3,5* za 73% ()

krusty2

Kdo nema skuknuty orginal moze pridat zo dve hviezdy,ale kdo zkuknul Pribeh dvoch sestier,nemoze Nezvanu brat vazne. Aj ten zaver je tu slabucky ako detsky cajik. ()

Domec

Ja jsem byla mile prekvape. Zadny super drama, horor ani thriller to sice nebyl, ale dobre se na to koukalo a ani schvilku nenudilo. A konec tomu jenom pridal. Takze silnejsi 3*** a vrele doporucuji. ()

bolan

Přiznávám se, že už od začátku jsem k tomu přistupoval jako ke kravině a dostalo se mi ještě větší. Originál "A Tale Of Two Sisters" není žádný zázrak, ale proti téhle průhledné parfumérii je to házení perel sviním. To co tady vzniklo, je jakýsi mix všech rádoby horrorových klišé a má to pro kinematografii asi takový význam, jako pro hudební průmysl Michal David a jeho cover-verze italských hitů 80-tých let. ()

arcticsky

Tři pohledné hlavní protagonistky v zajímavém thrilleru /spíše než hororu/. Několik vtipných lekaček k tomu a tento film mohu doporučit jako příjemnou oddechovku. ()

Mortemiss

Působivý film, zpočátku strašidelné vize, které později zmizí a místo nich přichází na scénu pravá bezkonkurenční zápletka. Film se mi líbil, měl v sobě kouzlo a ta zápletka, prostě výborná. Mám jen jeden dodatek, proč to má tak nízké hodnocení? :)) ()

Stanley619

Po několikáté okopírovaná schizofrenní postava s občasnými halucinacemi. Další film s naprosto předvídatelným koncem, ale tak zase nebudu tvrdit, že to bylo úplně špatný, to zase ne. Bylo tam pár slušných lekaček. Přiznám se, že jsem se na tenhle film koukal spíš kvůli Arrielle Kebbel a Emily Browning, protože na ty je docela hezký pohled. 57% ()

Stocki

Po dlouhé době jsem opět zhlédnul vynikající "hororový thriller" s ještě lepší atmosférou i herci, kteří se sakra snažili. Neviděl jsem původní jihokorejský snímek, jehož námět je zde recyklován a tak nemohu soudit v čem se liší. Nicméně, rozhodně mi to ani nijak nevadí. Od režisérů "Nezvané" jsem se dozvěděl v bonusech, že je mnohem složitější. S předělávkou jsem však velmi spokojen. Přemýšlel jsem o závěru a nutno podotknout, že mě celkem dostal. Tušil jsem nějakou zradu, ale tuto zrovna ne. Ta pátá hvězdička je ale přeci jen za ty tři krásné kočky v hlavních rolích. ()

Tunri

No, to bylo... zvláštní. Nedokážu přesně popsat proč, ale zaujalo mě to. Možná tam nebyla přemíra sexu, nadávek, je vidět, že thriller jde udělat i bez toho, aby tam někdo neustále hystericky čval něčí jméno. Prostě to plynulo a najednou byl zvrat. Děj hororů je obvykle předvídatelný, ale musím přiznat, že tento jsem nepředvídala. ()

Flopik

Čistý priemerný "hororový" film, ktorý kľudne môže bežať o 20:00 v telke. Postavy sympatické (ženské hrdinky teda krásne), no a čo sa príbehu týka tak je to klasika. Hl hrdinka príde domov, postupne odhaľuje čo sa stalo , pri tom vidí strašidelné veci, ktoré ale bohužiaľ strašidelné nie sú.Na konci aspoň výborný zvrat. U mňa čistý priemer a chápem Davidov smutný pohľad na konci, pretože takú krásnu ženu ako Elizabeth už asi nenájde. ()

Teardown

Ani ryba ani rak. Original jsem sice neviděl a pochybuji, že by v nejbližsí době do mého přehrávače zavítal. Ono to možná bude tím, že těhlech závěrečných point jsem už tak nějak dost přejedenej. ()

KOZEL84

Pointa rozhodně nebyla originální,ale zas nemůžu říct že bych věděl jak to dopadne.Jak už tu někdo napsal tak tak na půl.Dobří herci,dobrá hudba a nenudil sem se u toho.Stejně to ale není nic co by stálo za nějaké delší zapamatování. ()

ViktorEl

Celkom dobrý horor, alebo skôr thriller, ktorý ma držal v napätí celých 84 minút. Na dvd film veľmi podarený, s dobrým hereckým obsadením a dobre vybranou hudbou. Neviem ako ostatných, ale mňa záverečná pointa dostala. 65% ()

Procker

Hlavně, že jsem si na začátku myslel, jak je všechno jasný a že to je zase absolutně průhledný scénář. To jsem ale ještě netušil, jak moc jsem se mýlil a jak budu mocně překvapen. Celkově bych rád řekl, že jsem se kvalitně pobavil. Je to asi takhle... Dostal jsem toho víc, než jsem si zpočátku myslel, a proto jsem se rozhodl přidat jednu * navíc. Takže celkově sice slabší, ale 4*. ()

Venous666

Sice už ohrané , snad stokrát ohrané , ale účel zabití jednoho večera to docela splňuje. Nečekejte , že budete se drasticky držet gauče či osoby vedle, spíše budete mít chuť zabít jednu blondýnku... ()

TaanStari

Čekal jsem všechno možné, ale nakonec mě převezli. Že je to její sestra jsem zamítnul s tím, že přece nemá žádný motiv. :) Akorát teda nechápu, jak holka, která váží 40 kilo i s postelí, může shodit ze srázu v podstatě dospělýho chlapa. Ale jinak pohodový film, hlavně díky krátké stopáži nenudí a udrží v pozoru. ()