Nezvaná

• USA The Uninvited (více)

Hrdinkami hororového thrilleru režiséra Charlese Guarda jsou sestry Anna a Alex, jejichž matka za podivných okolností před časem uhořela. Protože z její smrti podezírají ošetřovatelku Rachel, která nyní žije s jejich otcem, začnou pátrat v její minulosti...
Hrdinkami hororového thrilleru režiséra Charlese Guarda jsou sestry Anna a Alex Rydellovy, jejichž těžce nemocná matka před deseti měsíci uhořela. Anna se nyní vrací domů z pobytu na psychiatrii a zjišťuje, že otec, který je úspěšný spisovatel, žije s Rachel. Ta matku ošetřovala a on s ní měl poměr už za matčina života. Sestry zjistí, že matčina smrt nebyla nehoda, a protože z vraždy podezírají Rachel, začnou pátrat po její minulosti. Přitom jsou konfrontovány s přízračnými vizemi a hrůznými nočními můrami. Annin bývalý přítel, který se jí svěří, že viděl, jak její matka zemřela a chce se s dívkou sejít, je nalezen utopený. Drama však vrcholí ve chvíli, kdy otec na noc odjíždí z domu... V hlavních rolích Emily Browningová, Elizabeth Banksová, Arielle Kebbelová a David Straithairn. (oficiální text distributora)

jefff

V poslední době se objevilo pár hororů u kterých jsem se konečně i bál (např. Stáhni mě do pekla). Od filmu Nezvaná jsem čekal jen další, stokrát omletý příběh, které Amerika v hororech tak ráda používá (neberu-li v potaz, že se někdy jedná o remaky jako třeba v tomto případě) a předpokládal jsem, že se tentokrát nějaké to kousání nehtů a efekt vyvalených očí u mě konat asi nebude. A mýlil jsem se? Tak napůl. Je pravda, že ze začátku se našlo pár scén, u kterých jsem se mírně bál - a to je úspěch v dnešní produkci hororů. Docela jsem byl i zvědaví, jak to celé dopadne, i když jsem mírně tušil a pořád doufal, že to tak nebude...a bylo :-( Pozor SPOILER: Pro doháje všechny horory a thrillery zkončí takhle, že hlavní hrdina je zároveň i vrah. To bylo přece originální před deseti lety, teď už je to zatraceně kliše jako hrom a docela mě to unavuje. A v případě Nezvané mi to zkazilo celý zážitek z filmu. Konec SPOILERU. Celkově vzato jde o slušný thriller/horror s celkem sympatickou ústřední herečkou, dobrým zpracováním, klasickým příběhem a otravným koncem. ()

zolo23

No aspoň záver trocha prekvapil i uspokojil, ale čo z toho keď 80 % deja je už 100x videná kópia iných filmov.. Režisérov treba ale pochváliť za vytvorenie celkom slušnej atmosféry počas celého filmu. 5/10 ()

manonfire

Obvyklý motiv macechy a písklete jemuž nikdo nevěří, natož ne čerstvě zamilovaný taťka, je vystřídán motivem ještě tradičnějším.....schizofreníí, kdy klaďas celou dobu nevědomky loví své druhé já. Takže celkově originální je paradoxně pouze to, že se oba tyto motivy setkaly v jednom snímku a jeden nakonec přetrumfnul druhý. 40% ()

Soweek

Před deseti lety by to byl trhák, dnes už pouze americká klasika. Filmy s tzv. "twisted end" jsou dnes už natolik rozšířené, že pomalu u tohoto žánru thriller/horor nečekám ani nic jiného. Moje milá Lízinka si prošla už navíc tolika romantickými filmy a komediemi, že v této roli jí to prostě nežeru, i kdyby byla sebelepší herečka. 3,5* ()

sedm.1

Já jsem z tohoto thrilleru,nikoliv v žádném případě hororu,krapet zklamaný.Prakticky mi totiž nenabídl vůbec nic,čím by mě zaujal.Snad až na chvilkami fungující napětí zde neklaplo vážně nic.Příběh je hodně neoriginálně sešroubovaný,dost prostinký a závěrečná pointa je možná odhadnutelná,možná neodhadnutelná,každopádně též již nejednou kopírující a s ohledem na předešlé dění i docela nudná.Návštěvou alespoň náznakem jakékoliv atmosféry není navíc tento snímek též vůbec poctěn,takže i jedno z nejdůležitějších koření těchto druhů filmů zde úplně chybí.Ani herci se příliš nepředvedli,především pak obě sestry jsou až nesympatické a protivné.Nezvaná je prostě filmem,který možná stojí za to jednou ho vidět,s trochou ohledu se jím nechat i postrašit a pobavit,ale překvapit vážně nemá čím.Pro mě zkrátka tak strašně průměrný film,že mu jsem nucen dát podprůměrné hodnocení,sorry.P.S.označovat tento film za duchařinu je docela dost VELKÝ spoiler,přátelé :)!!!! ()

civrss

Spíš bych to nazval psychothriller se skvělou zápletkou. Uznám to - nikdy by mě nenapadlo, že to dopadne takhle. Navíc obě holky se mi moc líbily. ()

SG-1

"Nejdřív tu pomáhala jen s vyšetřováním a pak se zařizováním pohřbu. A teď už ho obšťastňuje. Třikrát za noc." -Alex- ()

Dromed

Průměrný horor s "nečekaným" koncem, který je už hodně ohraný a na rozdíl od jiných kousků zde u mě postrádal logiku. Hororových momentů bylo pomálu a i těch pár bylo celkem slabších. Tak proč 4 hvězdy? Ono stačí když ty tři kočky běhaly po baráku ve spodním prádle a zakrvaveném negližé, a scénář může být jaký chce ;) ()

herr_carter

Tady celkem zklamání teda...člověk se nemůže zrovna moc rozepisovat, protože by de facto odhalil hlavní, neuvěřitelně překvapující a absolutně nečekanou pointu a finální vrtuli, spokojím se tedy s kritikou představitelky hlavní role, která i v Pompejích naznačila, že nemá ve filmu co dělat, jelikož jednoduše nehraje! A navíc je škaredá jak noc..suma sumárum, námět byl dobrej, závěrečných 10 minut taky, ale bohužel snaha o jakési vygradování situace, a potažmo stoupající napětí tomu jaksi chybí - pokud stahuju horor s přízviskem mysteriózní, čekám, že se minimálně párkrát leknu, nebo budu uvažovat,jak je to vlastně všechno možný a toho se mi bohužel nedostalo ani náznakem..........................moje hodnocení = 3,5 z 10. ()

coscarelli

Surpraaajs! Pekná hra s mojou trpezlivosťou a charakterom. Hádzali návnady, aby nakoniec mi hlavou pootočili na druhú stranu.Pred stlačením PLAY som očakával ,ale to čo som očakával sa mi nedostalo, dostalo sa mi niečo iné a (možem tvrdiť : lepšie), takže no.1. I keď ísť o japonsky "predelafka", bavila ma ako male dieťa jesť piesok a hlinu.(Puovodné korejske, japonské a ine šikmooké strašidelnosti ma nudia) ... a Young to hudobne istil, a vyzvučil mi izbu na zamatovo, Takze o žiadnu sračku vyložene nejde. Mám veľmi kladný vzťah k mysteriózne potretým thrillerom,no tuto som sa teraz rozhodol ,ze ostaneme radšej iba jako veeeeľmi dobrí kamaráti. ()

jondoe

Priemerny horor sice z prekvapivym, ale nie originalnym zaverom. Film ma vsak dobre tempo z celkom dobrou atmosferou a ubehol ako voda. Proste horor, ktory sa na nic nehra a na zabitie jedneho vecera je ako stvoreny. ()

KoRner

Dávam 3* za celkom podarené napínavé scény. Neskutočné je, že koniec absolútne nerezonoval s ostatným dejom. Ale mohlo to byť aj oveľa horšie. ()

Han22

Asi největší hororové překvapení za loňský rok. Horor co u nás nešel ani do kin a ani v USA moc nevydělal se ukázal jako inteligentní a dobře natočenou podívanou. Především - krásná kamera, výprava, hudba a skvělé herecké výkony všech čtyřech hlavních postav dělají z filmu dobrou podívanou, připočteme-li i to, že Emily Browningová je tak nějak holčičkovsky zranitelná, že ji prostě musíte fandit, dává to dobrý základ dobrého filmu. Tím hlavním je ale chytrý příběh, který u mě vyvoval po dlouhé době onu zvědavost "Co se to vlastně stalo?" a lekačky, kterých není moc, ale z nějakýho záhadnýho důvodu fungovaly na 100%.No a finále je fajn, zodpoví na všechny otázky a pointa je fakt skvělá - jenže bohužel jsem ji uhádl hned na začátku - SPOILER!!! přesně ve scéně kdy se Alex baví s otcem a ten na ni nereaguje KONEC SPOILERU.Ale nevadí, stejně jsem si film užil. ()

Jane18CZ

Taaakže... Původní film se "šikmoočkama" jsem neviděla, ani nijak po tom netoužím xD Tenhle snímek se tvářil naprosto průměrně a hned jsem si říkala jak to skončí. No, musím říct že mě ten film mile překvapil :-) uvažovala jsem nad hodnocením 2-3* ale díky tomu rozuzlení které tento film přinesl, jsem se rozhodla hodnotit 4*. Je to sice blíže ke 3* :-D ale prostě miluju takové filmy, které končí právě takto (nebudu prozrazovat, byla by to škoda ;-)) ()

Spike23

Typická hororová blbost, která se nezdá vůbec špatná, ale nakonci po rozuzlení vás strašně moc dokáže naštvat a řeknete si, že byla zbytečnost se na to koukat. ()

Lencha

Dvě sestry, mrtvá matka, otec s novou přítelkyní... Až do úplného konce jsem neměla tucha... A to se mi na tomhle filmu líbilo. ()

BlackTom

Začína to ako lacná duchařina, pokračuje v podobnom duchu ako nepríliš dobrá otčimovská vykrádačka s pár dobrými ľakacími scénami, no potom príde hardcorové finále a ja nestačím chápať, čo sa deje. To, čo som chcel spočiatku vypnúť alebo čo najrýchlejšie pretrpieť sa ukazuje ako psychárčina prvej triedy s brutálnymi pointami na záver, čím celá ta predohra získala nejaký zmysel a úplne úplne posledný nápis na dverách mi otvorí hubu dokorán. Už dávno som sa tak neprekvapil, preto si určite musím pozrieť aj originál. ()