Nezvaná

• USA The Uninvited (více)

Hrdinkami hororového thrilleru režiséra Charlese Guarda jsou sestry Anna a Alex, jejichž matka za podivných okolností před časem uhořela. Protože z její smrti podezírají ošetřovatelku Rachel, která nyní žije s jejich otcem, začnou pátrat v její minulosti...
Hrdinkami hororového thrilleru režiséra Charlese Guarda jsou sestry Anna a Alex Rydellovy, jejichž těžce nemocná matka před deseti měsíci uhořela. Anna se nyní vrací domů z pobytu na psychiatrii a zjišťuje, že otec, který je úspěšný spisovatel, žije s Rachel. Ta matku ošetřovala a on s ní měl poměr už za matčina života. Sestry zjistí, že matčina smrt nebyla nehoda, a protože z vraždy podezírají Rachel, začnou pátrat po její minulosti. Přitom jsou konfrontovány s přízračnými vizemi a hrůznými nočními můrami. Annin bývalý přítel, který se jí svěří, že viděl, jak její matka zemřela a chce se s dívkou sejít, je nalezen utopený. Drama však vrcholí ve chvíli, kdy otec na noc odjíždí z domu... V hlavních rolích Emily Browningová, Elizabeth Banksová, Arielle Kebbelová a David Straithairn. (oficiální text distributora)

bobin

Zajímavá studie psychicky nemocné dívky . Příběh graduje do překvapivě krvavého finále, ovšem mezitím musíte absolvovat několik hororových situací . Je to docela poutavá podívaná , zaujme a nenudí. ()

Cechyno4

Předem musím napsat, že jsem viděl originál. A proto tyhle dva snímky prostě musím srovnat. Originál je v oblasti napětí i lekacích scén o parník dále než tato předělávka. Pamatuji si jak na začátku Janghwa, Hongryeon mi málem poskočilo srdce až do krku. Chtěl jsem dát jen dvě hvězdy, protože opravdu mě v tomto remaku, kromě pár lekacích scén s matkou, nic nezaujalo. Ale musím uznat, že konec američané zvládli lépe než asiati. Zatímco asijští tvůrci konec hodně pomotali, v The Uninvited bylo vše jasné a dobře pochopitelné. I délka tohoto filmu byla přijatelnější než u originálu. Ovšem i tak u mě jasně vítězí originál Janghwa, Hongryeon ()

tremors

Od tohoto filmu jsem i přes nadprůměrné hodnocení moc nečekal a po shlédnutí jsem byl ale příjemně překvapen. Příběh rychle odsýpá, ne jako v A Tale of Two Sisters se kterým má tento film mnoho společného a atmosféra v některých okamžicích taky není špatná. Ani konec mi moc nevadil, i když byl hodně předvídatelný a už hodněkrát použitý. ()

rolly

Od zaciatku som tusil, ze tam bude nejaky hacik a urcite sa to neskonci tym sposobom akym sa nas po cely cas pokusali pani tvorcovia naviest. Aj ked ja rad sokujuce pointy, tak v tomto pripade to nebolo to prave orechove, na druhej strane to vsak za jedno zhliadnutie stoji ;-) ()

Crybaby

Jeden z najmenej strašidelnejších hororov poslednej doby. Nezľakol som sa ani raz. Príbeh a zápletka ako z filmov 23, Dream house atp. Krásna Emily Browning (nechce sa mi veriť že v dobe natáčania mala už 21 rokov), celkom dobre spracovaný scenár a máme z toho solídny thriller (nie horor!). 6/10 ()

Swingie

Veľmi milo ma tento film prekvapil, i ked sa priznám, že som ho pozeral len na pol oka =) Nervydrásajúci, uah, to fakt nenávidím. Pôvodne som chcel dať tri hviezdičky, ale kvôli tomu skvelému koncu priložím ešte jednu navyše, určite si to zaslúži =) ()

elanista1

Dobry horor, lepsie adjektivum si to asi nezasluzi. Tempo je po cely cas konstantne, ani na minutu sa neda spustit zrak z obrazovky, co je z istej casti sposobene aj prijemnym, zenskym, hereckym obsadenim. Ked som pred casom pozeral korejsky original, tak som si pri zaverecnom vysvetlovani vlasy vytrhaval od samej zufalosti z toho, ze som nerozumel jedinemu slovku. Remake je robeny skor pre nas, menej chytrych a menej pozornych divakov, polopatistickejsie vyrozpravany, ako pre debilov na zlatej tacke naservirovany. To, ci je to dobre, zavisi od nalady kedy sa film pozera. Co sa tyka scenara, tak nic prevratneho to nie je, a aj tu najvacsiu scenaristicku zbran, originalu znaly divak hned od zaciatku pozná. Nie je to mozno take vznesene a umelecky hodnotne, ale na druhej strane je to priamociare filmove pobavenie, a dokonca aj zimomriavky strachu sa zo tri-styri krat objavia. ()

Aywes

Hroznej shit bez charakterní postavy. Nezajímal mě osud ani jedný. Špatně jsem odhadl vraha, tudíž dávám 1*. "Duchové" byly naprosto nevyužití a k ničemu. Pouze zmátly děj a mě. A ještě k tomu byly dooost ohraně udělaní. Nečekejte duchařinu. Čekejte nevýraznej thriller. "Blame Canada!" ()

waltosin

Napětí zde nehledejte, strach také ne ale určitě si počkejte na finále to vás určitě dostane. Je to jako když si uděláte guláš a zapomenete ho dochutit, když začnete jíst tak to rychle napravujete, ale není už to prostě ono. 55% ()

mikessc

Poviem vam, ze tento film je velka haluz, plno prekvapeni a ma možno predvidatelny koniec, ale urcite neskonci tak ako ste predpokladali. Film urcite stoji za zhliadnutie. ()

David_Beer

Jo fajn horurek, jsem napity a je mi to u prdele :D posledni tretina me dost prekvapila v tom kdo je vrah takze okej, davam 3 hvezdy pro tuhle mrdku mezi horory :) ()

Kub_ees

Škoda že nie je celý film taký ako posledná polhodina. Začalo ma to baviť asi od tej časti, ako odíde ich otec preč, ale to sa už pomaly schyľuje ku koncu. Zvyšok strašná nuda. Oceňujem ľakačky, aj keď ani tie podľa mňa nefungovali tak ako mali. Bude to asi tým, že film na to nemá dostatočnú atmosféru. Čo ešte oceňujem, je obsadenie. Na Emily Browning sa skutočne dobre pozeralo. Čakal som skôr thriller bez ducharských prvkov, ktoré mi tam vyslovene vadili, avšak chápem že pre film sú potrebné. Zvrat na konci bol skvelý, film tak vyznieva úplne ináč a núti vás si ho spätne premietnuť v hlave, aj keď niekto ho môže predvídať. Ja som sa v tomto ohľade až tak nesústredil, nevšímal som si detaily. Zhodnocujem to tak, že The Uninvited nie je zlý horor, len sa mi zdá že svoj potenciál nevyužil naplno. ()

sAreOn

Slušný film, který rychle odsýpá. Má dobrou atmosféru, příjemné herce a nečekaný konec... Jediný problém je v tom, že ničím moc nepřekvapí a bát se taky moc nebudete. ()

Leyla

Nebylo to špatné, ale moc jsem se nebála a navíc originál je můj nejoblíbenější horor...z toho se dalo vytěžit víc ()

david666

Slušný thriller. Stáhl jsem si to hlavně kvůli E.Banks ale i E.Browning se tady určitě neztratí. Film sice v půli už trošku ztrácí gradaci a zdá se, že postavy jednají nesmyslně ale překvapivý konec toho hodně vysvětlí, takže nakonec z toho vylezl mírný nadprůměr. ()

EnneX

Opravdu se mi to hodně líbilo. Atmosféra se dá krájet a celý je to dobře natočený. Emily Browning je prostě výtečná. ()

redalert21

Ale jo, ja se nenudil ani za roušky denního svetla, v noci by to bylo jiste zajimavejsi jeste...proto 4...pribeh asi ohrany ja nevim, moc tuto branzi nemam prozkoumanou, takze me to i prekvapilo...PS: Je ta dcera fakt cáklá? ()

rajot

Původně jsem chtěl napsat: "Už dlouho jsem neviděl film s tak jasně předvídatelnym dějem. Jediný, co film drží nad vodou, je slaďoučká tvářička Emily Browning, na kterou bych se vydržel dívat ještě mnohem dýl." Naštěstí konec to jakš takš zachraňuje, byť se dal taky očekávat už mnohem dřív. PS: původní film jsem neviděl, takže těžkou soudit. ()