Smrt čeká všude

• USA The Hurt Locker (více)

Je-li válka peklo, proč se tolik mužů hlásí do armády? V době, kdy se armády skládají nikoliv z rekrutů, ale z dobrovolníků, a muži se dobrovolně pouští do vojenské služby, je adrenalinové prostředí bojiště silným a neodolatelným lákadlem, často přímo závislostí. Snímek je napínavým příběhem elitních vojáků, kteří mají jedno z nejnebezpečnějších povolání na světě – uprostřed bojové vřavy deaktivují bomby. Když se nový seržant James (Jeremy Renner) ujme špičkového pyrotechnického týmu, překvapí své dva podřízené, Sanborna a Eldridge (Anthony Mackie a Brian Geraghty) tím, že je vtáhne do smrtelné hry městských bojů. James se chová tak, jako by mu nedocházelo, že může zemřít. Zatímco se oba muži snaží svého nového velitele udržet pod kontrolou, ve městě kolem nich se rozpoutá naprostý zmatek a Jamesova skutečná povaha se ukáže způsobem, který všechny z nich navždy poznamená. (oficiální text distributora)

ypres.bass

Válka tak trochu z jiného pohledu. Toto je první film který dokázal skloubit hraný a dokumentární styl tak že se navzájem doplňují tak až se navzájem i nahrazují ()

goniss

Dva oblíbení herci (hl.akt.Jeremy) a vedlejší postava E.Lilly, režie oblíbené režisérky a film a ve válečném podání.. Moje odrážky v profilu pod sekcí 'Plusy filmů' se odrážejí v tomhle filmu hned 3, což často nebývá.. Navíc je film skvělý. Není to jenom o zabíjení a válce, žádné chudokrevné vraždy.. Hlavní postava má děj, celý film provází úžasné napětí, obrovská nervozita a nejistota, jestli se něco stane.. přesněji řečeno pro ty, kteří neví oč jde, celý film je o pyrotechnice, o odstraňování bomb.. Není to žádný typ filmu, kde když umře hlavní hrdina všechno skončí.. A to je právě to, proč jste vždy u každé bomby s Jeremym a modlíte se ať to nevybuchne.. Love it :) ()

HouseMK

Spíš než drama nebo thriller film připomíná hraný dokument. Nejspíš to má na svědomí "živá" kamera a absence nějaké dějové linie. Zajímavá a nejspíš hodně pravdě blízká sonda do dnešního života vojenských pyrotechniků v Iráku. A vlastně kdekoli jinde. ()

Caaslav

bezpochyby by si tento film zasloužil oscara za zvuk, zvukové efekty a režii, zasloužil by si i za kameru...ale nepochopím proč záskal oscara za scénář film, ve kterém existuje chabý rámcový příběh, který ne příliš dobře slepuje dohromady několik doopravdy bechderoucích akcí pyrotechncké jednotky při kterých člověku až běhá mráz po zádech...kratší stopáž by tomuto filmu taky neuškodila, po třetí akci mi došlo, že je to pořád jedno a to samé, jen s jinými "kulisami" ()

piranha

Tak jo, hele, Will James je sice občas vtipná postava, hlavně v supermarketu u regálu s vločkama, ale jinak mi ten chlapec přišel trapnej až na půdu. Půlku scén bych pro zbytečnost vyřadila a z toho zbytku bych zkusila splácat short movie o přestříhávání drátků, aby se neřeklo. Na takovým frajerství snad může stavět Gedeon Burghard v Kobře 11, ale do seriózního filmu bych to necpala. Mnohem lepší podívanou dle mého názoru skýtá film Jarhead, kde jsou snipeři občas podělaný strachy a za celou svojí působnost v poušti si vystřelí jenom jednou - na oslavu. ()

kowalski

Že tomuto "akademie" nadělí tolik Oskarů mě nepřekvapuje. Polodokumentární drama nebojím se říct s "tupými dialogy" bez děje. ()

noelcoward73

Mám rád vojenské filmy, tak jsem byl na další dost zvědavý. Ale byl jsem hodně zklamaný, čekal jsem trochu víc než jen běžné pyrotechnické akce na Blízkém východě. Jiný vedlejší děj byl udusán takřka hned v zárodku. A ani herecké výkony mě příliš neuspokojily (a rozhodně nejde jen o obsazení hlavních rolí celkem neznámými herci - to naopak vítám). ()

El-Barto

Z válečných je The Hurt Locker asi nejrealističtější, nejmrazivější a nejlíp buduje napětí. Na špičku žánru ale nemá a to kvůli ději (je tam nějakej?) a postavám. Jde ale o to, že je to skoro dokonale natočený a vypovídající tak, že na jednu stranu si člověk říká, že musí bejt fajn, bejt takovej borec jako James, ale na druhou stranu by tam nikdy dobrovolně nejel. 7/10. ()

ladno

Stratená generácia nového milénia. Chlapi, ktorí nepoznajú pomaly nič iné, ako vojnu, ktorá ich ničí a deformuje. Lenže môžu si za to sami. Veľmi nevšedné poňatie z úplne iného uhla, než na aký sme zvyknutý z "bežných" akčných filmov. Postavy sú skvelé, to balansovanie medzi hrdinstvom a absolútnou bezdôvodnou hlúposťou v ich charakteroch ma veľmi bavilo. V tomto filme som sa cítil ako pri reálnej vojne. A nebolo na to treba ani nosný dej alebo neustálu gradáciu, na dokreslenie atmosféry bohate postačili tiché scény o prestrihávaní káblikov, dlhé nehybné ležanie na zemi so zbraňou pri oku či i absolútne obyčajné regály cereálii. Škoda tých pár hluchých miest. Kathryn Bigelow za režisérskou stoličkou majstrovská, Oscar jej bol pridelený nanajvýš zaslúžene. 90% ()

PDcz

3*** body Ale jo, ale ne, ale jo, ale ne. Když nad tím přemýšlím druhý den po shlédnutí, tak nevím co si myslet. Včera mne zklamal, dnes se mi líbí víc. [X] Minus 1* bod Drobnosti.. třeba jako, že pyrotechnik je zároveň elitním sniperem.. zatímco sniper v domečku se jednou trefí okamžitě a přesně a pak deset minut čučí a nevystřelí. Takových okamžiků tam bylo víc... taky hezký bylo jak měli zamčenou branku, ale dveře od domu pootevřené. A co to mělo být s tím chlápkem a autem? (jak ho náš ostřílený hrdina donutil couvnout 9mm pistolí.. divný, ne? Pár scén sem nepochopil. [X] Minus 1* bod Spánek během filmu, jednoznačně bod dolu :-D [X] Kdeže sou ty doby Šeherázady a ticíce a jedné noci. Teď se tam mají sice bombově, ale nechápu proč to často pálí do svých lidí. ()

xdutchx

Nebezpečně blízko realitě. Zatím nejlepší válečný film co jsem viděl. Příběh? Ale kdeže válka, bez určení dobrých a zlých lidí či charakterů. Bitva z které nelze vylézt a začít z místa, kde byl předtím. Smrt poletující na muších křídlech. ()

Darkslayer

Film je, čo sa technickej stranky týka veľmi dobre natočený. Jednotlivé scény s bombami sú vizuálne prútavé a napínavo spracované. No sú pospájané len velmi tenulinkým dejovým pojítkom. Najobsahovejším momentom je závera ani ten nie je zvlášť originálny. Nominácia na oscara pochopiteľná no výhra za najlepší film skôr sklamaním. Určite sa jedná o kvalitný film no obsahovo veľmi prázdny.Slabšie 4* ()

Colleague

Jeden z nejlepších filmů o teroristech. Né že bych měl něco proti ženckým, ale že tohle natočí režisérka bych opravdu nevěřil. Stalo se :-) ()

Trešlson

Hurt Locker mi připravil hodně těžké rozhodování. Přesně na půl cesty k pěti hvězdám. Výborný film, který je výborně natočený a výborně zahraný (a to nemluvím o Guyi Pearcovi nebo Ralphu Finnesovi - ti se koneckonců před kamerou moc neohřáli). Mariňák Sama Mendese se může jít zahrabat, protože Jake Gyllenhaala strčil do kapsy Jeremy Renner a Sama Mendese strčila do kapsy Kathryn Bigelow. Takovýchto filmů z válečného prostředí (záměrně neříkám válečný) moc není, ale tenhle si určitě zaslouží širší pozornost nejen díky tématu, kterým se zabývá, ale především díky zpracování v jakém se nám dostává. 9/10 ()

Radek.SCH

Film roku asi ne. Místy hodně nudné. Ale rozhodně nejlepší film od Bigelow. Jediné co mě na tom opradu dostalo bylo to, když přijel domů. Celá ta atmosféra. A taky ty regály plné lupínků ;-] - 70% ()

agassi68

Prvá polovica bola strhujúca napriek pomalému spádu. Potom ma čoraz viac rušila kamera neustálym pobiehaním. Inak parádny pohľad do vnútra obyčajných vojakov kdesi v prdeli sveta, kde nastavujú krk za nás všetkých.. ()

TETŘEF

Sdělení bylo zásadní. Zásadně Heideggerovské. Kamera byla dokumentární. Dokumentárně nepříjemná. Dabing nerušil tak jak mohl. Takže to byl scenář, který bez dramatického oblouku jen ukazoval jaká, že ta írácká výprava je. Pro středoevropana občas až moc dlouhá (asi o 40 minut). ()

100 nejlepších filmů režírovaných ženami

15.07.2011

Bin Ládin zemře koncem příštího roku

Bin Ládin zemře koncem příštího roku

26.05.2011

Aby pak za to mohl dostat Oscara na jaře 2013. Samozřejmě mluvíme o projektu původně nazvaném Killing Bin Laden, který bude pravděpodobně přejmenován. Nic se ale nemění na tom, že půjde o další… (více)