Producent filmu IGBY, nominovaného na Zlatý glóbus, přichází s působivým příběhem o temných stínech životního stylu 80. let v Los Angeles. INFORMÁTOŘI, jejichž děj je zasazen právě do Los Angeles 80. let, se soustředí na mladé a bohaté Losangelesany, pohlcené dekadentním životním stylem. Žijí lhostejně a izolovaně od skutečného světa. Půltuctu příběhů filmu spojuje jedna osoba – Graham Sloan. Je to dítě luxusu, které se snaží najít svou vlastní cestu. Grahamovými nejlepšími přáteli jsou Christie a Martin. S nimi se oddává sexu, drogám i debatám o životě. Martin zároveň tajně udržuje milostný vztah s Grahamovou matkou, zatímco otec je posedlý stárnoucí, ale stále sexy hlasatelkou Cheryl Laineovou. Cheryl se také schází s mladíkem jménem Danny, který by mohl klidně být jejím synem…a složitá síť příběhu se zaplétá… Grahamův přítel Tim jede s otcem na Havaj. Otci během pobytu začne vrtat hlavou, proč se jeho synovi nelíbí děvčata a co na jeho chlapci tak přitahuje muže. Grahamův soused Jack drží v zajetí dítě, které unesl z mnohem temnějších důvodů, než je výkupné. Násilnická popová hvězda Bryan Metro se ocitne v nejhorší krizi právě ve chvíli, kdy je jeho kariéra na vrcholu. INFORMÁTOŘI jsou portrétem zbloudilé generace – tragický pád do propasti pod oslnivým pozlátkem L.A. (oficiální text distributora)

kubka4

Nedovedu si představit, na co myslel scénárista, když psal tento film. Neuvěřitelně prázdné střípky příběhů, které ani nemají nějaké zakončení. Film prostě skončí uprostřed děje. Velice nudnou zápletku nezachrání ani slušné herecké obsazení. Ale i to je na tomto filmu rozporuplné. Proč největší herecké hvězdy nechají hrát ubohé vedlejší role a hlavní přenechají (alespoň pro mě) neznámým hercům? V souhrnu je film velice nudnou a nicneříkající záležitostí. ()

MickeyStuma

Svět zbohatlíků plný drog, sexu a lhostejnosti. U mladých lidí je to obzvlášť na pováženou. Příběh je námětem zajímavý, ale ve svém zpracování postrádá hloubku problému. Není nijak poznat jeli to varovné poukázání na skutečnost a nebo jen takový nadhled daného problému. O uměleckém ztvárnění tu nemůže být teprve řeč, což je ohromná chyba. Takový námět se k tomu doslova vybízí. Nebyla využita příležitost, a tak vznikl snímek pouze ukazující styl života horní sociální vrstvy a niv víc. ()

ZackSawyer

A já se těšil na to krimi, avšak jedno unesené dítě krimošku nedělá :-( Sex, drogy, sex s každým a různé drogy. Deprese z toho že mám všechno a vlastně nic. No nic dám si drogy a sex s tím s kým jsem ho ještě neměl nebo i s tím s kým už byl. Do toho si trošku šlehnu. Nic víc, nic míň. No a na úsvitu nových časů nejen v L.A. se nám objeví jedna zákeřná nemoc. P.S.: Ani herci to nezachránili :-( ()

jacko

dle hodnoceni jsem cekal neco mnohem horsiho...sex, drogy a odvracena stranka pozlatkoveho zivota v la...jenom ta epizoda s rourkem mi mezi tech horni deset tisic moc nesedla... ()

dainio

Opravdu nerozumím účasti herců jako je Billy Bob Thornton či Mickey Rourke, v tomto nudném a ničím nezajímavém filmovém paskvilu. Je až s podivem, že do toho vůbec šli. Možná, je příčina jejich obsazení v tučném honoráři. I tak si ale rozhodně, tento zářez do své herecké kariéry, jistě rádi vymažou z paměti. "Informátoři" jsou prakticky o ničem. Snaží se být otevřeným a poselstvím obsahujícím veledílem. I proto zřejmě první hodinu, Gregor Jordan nabídl divákovi, množství erotických scén. A to i v různých kombinacích. Všechno ale stejně vyšlo vniveč. Hlavní mladí představitelé dodávají pojmu nuda, jiný rozměr. Dokonce je vlastně problém rozpoznat jednoho zhuleného rockera od syna dvojice "Thornton / Basinger". Mají totiž stejně odpornou image. Nápodobně i další z této sebranky. Nějaký "Martin". Otřesný styl, herectví na pod-amatérské úrovni. No prostě, kdyby se film soustředil na linii příběhu s Thorntonem a Rourkem, tak by to jistě vyznělo jinak. Takhle, se jedná o absolutní blbost, která prakticky ničím nezaujme. ()

Slimakovec odpad!

94 minut nudy, 94 minut, který by byly zábavnější, i kdybych sledoval závody šneků. Nemám odvahu se na to kouknout znova, i kdybych za to byl placenej. Nevim, o čem to bylo, nevim, proč můj výběr padl zrovna na tohle, ale vim, že bych si z cesty, při který jsem to sledoval, odnesl víc, i kdybych zavřel oči. ()

Shaleman

Je to stejné jako od mého oblíbeného spisovatele. Stejně jako kniha B. E. Ellisea je i film zdlouhavý, nudný a zdánlivě o ničem a přesně jako kniha i film stejnou silou ukazuje pozadí části života amerických zbohatlíku, utápějících si svoje deprivace či zahánějíce nudu sexem, drogami a nekonečnými večírky. Filmu dominují hezké dívky, především však herecké hvězdy (potěšila mě přítomnost K. Basinger na kterou se i po letech moc hezky kouká a M. Rourkeho, který se vrací na filmovou scénu s takovými postavami, že vezme dech kde komu). I přesto všechno, že se film jako předělávka knihy zdařil (jak atmosférou, tak i scénářem i hereckým obsazením), filmu zachycená atmosféra spíše škodí, protože nudí snad i více než koukání na televizi nafetovaných filmových postav. Je to vynikající důkaz toho, že ne vždy je zfilmování přesně podle předlohy dobrým krokem k plnosti kin ()

D.awi.d

Člověk by podle názvu čekal nějakou napínavou akční kriminálku o policejních informátorech... a ona to je nudná hloupost o idiotech... ()

Hellsniper odpad!

Kámen šuká cihlu a spoustu fetu. Ale kam se vytratila pointa filmu nevím. Možná je to zatraceně těžké být synáček nebo dceruška boháčů... ()

Zajija

Každý spí s každým. Hulí se špeky a prodávají se drogy. Vztahy se bortí. Film celkem o ničem. Hvězdička jen za herecké obsazení. ()

coco.brice

nejdu z davem..já osobně tenhle film mám rád..je to takový zvrhle vtipný a inspirované knihou Míň než nula od Breta Easton Ellis(pro neznalce,napsal Americké psycho).. ()

onixse

Možná i pravdivá ukázka některých lidí v 80. letech v Americe. Film s dějem nepochopeným, který se snaží vyrovnat své kvality pouze obscénními záběry je podle mého názoru filmem špatným. Pravdou je, že kamera byla celkem i dobrá, ale filmaři si prostě vybrali špatný knižní titul ke zfilmování. Příběhy byli totiž absolutně bez vyvrcholení a tudíž se divák ničím nepobavil. Kvůli relativně dobrým záběrům, které byli tedy nakonec spíše výjimkou dávám 1 hvězdu. ()

subic

Film, který vizuálně vypadá, jak kdyby ho točili v devadesátkách a přitom má být z osmdesátek. I přes slabé hodnocení jsem chtěl vidět, v čem hrál Billy Bob Thornton, Mickey Rourke a co byl poslední film Brada Renfro. V osmdesátkách se v L.A. asi dělo kde co, kde kdo ojížděl kde koho, i když už se vědělo o AIDS, kde kdo se sjížděl kde čím. V porovnání třeba s dobovými Feťáky (1987) mě to nechalo zcela chladným. Dívat se na to dá, ale vzhledem k tomu, že ti mlaďoši vypadají všichni skoro stejně, tak dá dost práci udržet pozornost a vyznat se, kdo je kdo. A proto si to snad někdy příště už radši nechám ujít. ()

yatan

"All I want is someone to tell me what is good, and someone to tell me what is bad." - nuz, hemingway zvykol hovorit: "What is moral is what you feel good after, and what is immoral is what you feel bad after." Pochmurny a pre niekoho mozno az depresivny film sa odohrava na konci 80tych rokov v Los Angeles kde cocaine je odpoved na vsetko a neviazany sex sucastou kazdodenneho zivota..Myslim ze celkova atmosfera filmu bol zamer nie nedostatok, tak isto musim podotknut ze aj ked ma film otrasne kritiky pacilo sa mi ze film ostava verny samemu sebe..nemozme hladat hlbku v postavach ktore ziadnu nemaju..preto aj film ktory je najma o zivote v zlatej klietke moze mat len hlbku do akej to dovoluje potencial tohto filmu..Ellis je aj tu v urcitom zmysle poet ktory napisal ako to naozaj je..co filmu vycitam ze malo dotahuje sceny dokonca a to potom divaka dost matie a odradza..Mickey sa mi tu pacil zas najviac..7/10 ()

Orhalmi

Pavučinový příběh, kde by mělo všechno se vším souviset, ale nějak tomu tak není. Příběh americké zlaté mládeže 80. let a o tom, že každý má nějaký ten problém. Pak o tom jak souloží každý s každým, až z toho má chudák holka AIDS.A kdo to pak má ještě. Některé příběhové linie jsu naprosto hluché a s krkolomným vztahem k ostatním. ()