Když se Leonard vrací k rodičům po nezdařené sebevraždě, poznává dvě zcela rozdílné ženy - tajemnou krásku ze sousedství a milou dceru rodinných přátel. Volba mezi touhou a láskou však není snadná.
Romantické drama z brooklynské Brighton Beach vypráví příběh mladého Leonarda (Joaquin Phoenix), který se po neúspěšném pokusu o sebevraždu vrací k rodičům. Ti ho mají rádi, ale nerozumějí mu. Záhy poznává dvě ženy: první je tajemná krásná sousedka Michelle (Gwyneth Paltrow), která, jak Leonard brzy zjistí, svádí boj s démony své vlastní minulosti, tou druhou je milá a starostlivá Sandra (Vinessa Shaw), s níž se ho snaží dát dohromady rodiče. Leonard sice není zpočátku Sandře příliš nakloněn, ale postupně podléhá jejímu kouzlu. Jenže je tu i Michelle a ta mladíka, jenž ji zjevně přitahuje, požádá o pomoc. Dilema, před nímž rozpolcený Leonard stojí, není vůbec lehké - volba mezi touhou a láskou by ho mohla stát i život. (HBO Europe)

iamek

Solidní drama se skvělou hereckou dvojicí. Ve snímků jsem se docela viděl já osobně před pár lety takže se mi vybavolo spousta životních okamžiků. Já to říkam pořád : Láska je ku*va ... ()

Arsenal83

Zamotaný mnohouholník vzťahov, kde sa film začína aj končí v podstate samovraždou, či už dokonanou alebo nie, to sa divák dozvie až v priebehu. Príde aj tehotenstvo, nevera, potrat či závislosť na drogách. Akoby všetko v jednom, no ale Gwyneth by bola fakt krásna narkomanka, mohli ju trochu viac dogabať. Príbeh Phoenixovej postavy je tak trocha zvláštny. Si s nikým, s kým nechceš až tak byť, lebo túžiš po inej. A keď tú inú dosiahneš a ona sa na teba aj tak vyserie, tak ti je dobrá aj tá predtým. Také chlapské. A nič obdivuhodné. ()

mat.ilda

Nejúžasnější na celém snímku je závěrečný citát jako varování, zcela vystihující předchozí příběh o nezadržitelnosti touhy, která nedbá domluv rozumu a slepě vrhá svého nositele do záhuby. Milostné drama výjimečné pouze osobností a výkonem Joaquina Phoenixe. ()

jojinecko

Joaquina Phoenixa po tomto filme, MUSÍM vrátiť do mojej hereckej topky, úžasný herec!!! Two Lovers je veľmi pekným a citlivo natočeným/napísaným filmom...o láske a jej iracionalite, o tom čo chceme a čo máme, o tom, že cit sa síce dá prebiť rozumom, ale šťastie je potom veľmi relatívne... Mne narozdiel od mojej Nunky práve ten záver prišiel najsilnejší z celého filmu- trpký, zdanlivo romantický, ale vo svojej podstate melancholicko realistický, žiadna ilúzia ideálneho života s niekým vysneným. ..a tá posledná myšlienka filmu bola veľmi, veľmi pekná... ()

Flakotaso

Film, ze kterého doslova čiší nedbalá elegance a stylovost, s jakou je natočen. Opravdu neskutečně mě Gray překvapil, čekal jsem jenom další tuctový americký vztahový flák, který se bůhvíproč dostal do Cannes. Naproti tomu jsem dostal takového mnohem pomalejšího, atmosféričtějšího a temnějšího Allena. Oproti ostatním se mi naopak ona naprostá jednoduchost příběhu líbila, v tom je jeho síla. Prakticky nemám co vytknout, snad jenom, že s oběma hlavními herečkami se mi rejža příliš netrefil do vkusu :). ()

evulienka3

V živote sa pomerne často stáva, že sa zamilujeme do niekoho kto nemiluje nás a opačne, ak sa k tomu pridajú ešte aj psychicky labilné osobnosti, tak to môže byť zaujímavé. Nedá sa síce povedať, že by tu záver bol nejak prekvapivý či dramatický, ale z istého uhľa pohľadu na nejaký čas pre Leonarda určite prospešný. Čo bude potom je otázka...možností je viac, ale to už je iný film. Takže vlastne spracovanie nič svetoborné. U mňa však rozhodne stáli za povšimnutie herci a ich výkony, ktoré to vytiahli so šedého priemeru. ()

MontyBrogan

Žiadna rozprávka o takmer dokonalých vzťahoch, ružiach bez tŕňov a šťastných spoileroch. Keď som išiel pozerať Milencov prvýkrát, pojem americký romantický film pre mňa znamenal pohľad na plesnivého Toma Hanksa a peroxidovú blondínu, ako sa bodro prechádzajú po Central Parku. Nemal som vtedy ešte moc skúseností s nezávislou tvorbou, ktorá sa neštíti tento žáner častovať výrazmi ako úprimný či civilný. A tak som bol pochopiteľne prekvapený z nasledovného. Hlavný nehrdina hneď na začiatku neúspešne spácha samovraždu. Rodičia pri ňom chvíľu síce chodia po špičkách, ale potom mu navrhnú zoznámiť sa s jednou slečnou. No jeho zaujme iná, koketa zo susedstva, ktorá je snáď všetkým a všetkých, len nie bezpečnou voľbou. To je mu však úplne jedno, pretože ako všetci vieme, v citoch si človek nevyberá, neuvažuje logicky, je schopný vstúpiť do rieky, kde naňho serú všetky ryby, vždy znova a rád, či pokojne si pofajčievať v horiacom kresle. Človek je proste kokot, keď rozmýšľa orgánmi od krku dole, svet mu to vždy vie dať patrične najavo, tento film je o tom a preto ma zaujal. P.S.: Tento komentár bol najprv vytvorený do diskusie Dostaň svůj fýdbek, no teraz mi napadlo ho zverejniť na protest proti avízovanej cenzúre na čsfd ako z POMOcnej školy. ()

claudel

"Nikdy neopouštějte toho, kdo vás miluje pro někoho, kdo se vám líbí, protože ten, kdo se vám líbí, vás opustí pro toho, koho miluje." Přesně tímhle citátem se asi inspirovali autoři tohoto snímku. Alespoň já jsem odcházel z kina s danou pointou, která ve mně zanechala smutný a tísnivý pocit. Určitě by byla věčná škoda pro světový film, kdyby Joaquin Phoenix opravdu praštil s hraním, on vévodí hereckému obsazení a odvádí opravdu vynikající výkon. Gwyneth a Vinessa představují příhodné protiklady, ale přece jen za Joaquinem mírně zaostávají. Vinessa se mi víc líbila jako Joshova zlá přítelkyně ve 40 dnech a 40 nocích. ()

Janek

Perfektní práce s atmosférou, výborná chemie mezi herci a v podstatě nevím, co bych vytkl. Snad jen pár situací, které si trochu nahrávají (hlavně ke konci; rozhovor s matkou na schodišti, příliš rychlý zvrat ve finále). Ale film mi vyloženě sedl, soucítil jsem s hrdiny a Phoenixovi uvěřil naprosto vše. James Gray se dříve nebo později zařadí mezi taková jména jako Scorsese či Allen. Moc dobré. ()

kajda.l

"Nikdy neopouštějte toho, kdo vás miluje pro někoho, kdo se vám líbí, protože ten kdo se vám líbí, vás opustí pro toho, koho miluje".. Výtečné osazení (Paltrow, Phoenix), skvěle zahrané, chytrý scénař a dá se říct obyčejný, místy tvrdý až depresívní příběh ze života bez zbytečných "cukrdlátek". Prostě překvapivě nehollywoodsky civilní snímek se vším všudy. 90%. ()

jhrasko

Viac ako príjemný pocit po odsledovaní ostala trpkosť, ktorá sa dostaví po láske neopätovanej, nevyslyšanej, slepej, vo všetkých prípadoch nenávratne beznádejnej. ()

Lacike

Nadherna pomala melodrama. Piata hviezdicka filmu unikla len vdaka poslednym piatim minutam, ktore by som vystrihol, pretoze mi taketo vyvrcholenie prislo nepravdepodobne. P.S. dufam, ze si to Phoenix s herectvom rozmysli. Podava tu genialny vykon. ()

Padme_Anakin

Romantické drama, ve kterém Joaquin Phoenix opětovně dokazuje, že patří do první herecké ligy.. Jeho hlavní postava obtěžkaná psychickými problémy, pokusem o sebevraždu, návratem k rodičům, má jistou vnitřní rozervanost, přesto i oddanost zvyklostem, rodině, povinnostem, mě jednoduše řečeno dostala.. Michelle na mě pocitově působila negativně, Sandru jsem vnímala mnohem lépe.. Zvláštní kousek, stojí za to vidět.. ()

Ajinka126

Úžasný Joaquin. Líbilo se mi zakončení myšlenkou, že i on opustil rodinu, ale to dotyčná neviděla.. Chvílemi jsem od Joaquina tu lásku skoro až cítila. ()

Marsik

HBO HD - Moc sympatický snímek, kde mě Phoenix přesvědčil o svém hereckém umu. (Škoda, že se už Joaquinovi do natáčení dalších filmů nechce). Gwyneth a Vinessa byly nádherné a role jim krásně sedly. Přiznám se, že jsem Vinessu Shaw viděl prvně a moc se mi líbila - působila velice příjemně a přirozeně. (Nejspíš vyhledám její další filmy :)) Každopádně se jedná o zdařilé drama, které se nese v takovém poklidném tempu. Zkrátka nic náročného. Ale i takové filmy lidé často s chutí vyhledávají. 75% ()

selfesteem

Naprosto úchvatně zpracovaný snímek o člověku, kterého láska snad umí jenom trestat a další ukázka toho, že chlapi touží po blondýnách, ale většinou skončí u brunetek, nebo jak se to říká. Láska nedokáže jen těšit, ale taky strašně bolí. Jakkoli je tento snímek spíše pochmurný, a štěstí a radost těžko hledají cestu k divákovi, je hodno obdivu jeho zpracování. Hlavně co se týká barev. Tento film bych pasovala na zlato - černý, třpytivý s nádechem modré. Tohle prostě nešlo nevnímat, je to skutečně nádhera. A herecké výkony všech hlavních představitelů jsou úžasné. Snímek vás vtáhne a nenechá vás vydechnout, možná vám připomene i vás samotné. Kolik z nás už chtělo druhé, pro které jsme mnoho neznamenali, a nejenom proto, že milovali jiné, zkrátka jsme pro ně nebyli ti praví. A jak nás to trápilo. Dokonalá práce po všech stránkách. ()

Krissty

Další film, nad jehož procenty mi přestává rozum stát.. Pro mě je to úžasný snímek se zajímavým dějem, výborným obsazením a skvělým zpracováním i scénářem. Ani na chvíli jsem se nenudila a byla jsem zvědavá, jak to celé nakonec dopadne. Počiny hlavních postav mi nepřipadaly ani trochu nelogické, právě naopak - úplně jsem se s nimi sžila.. A kdokoliv cokoliv udělal, říkala jsem si, že chápu, proč to dělá.. Prostě úplně fantastický snímek.. Joaquin Phoenix mi dokázal, že místo na předních místech mé TOPky nemá jen tak pro nic za nic a že je to dokonalý herec, který dokáže svoji roli perfektně procítit a ponořit se do ní tak, že mu věřím každé slovo a každou slzu.. Překvapila mě Gwyneth Paltrow, konečně jsem ji přestala vnímat jako jednu z těch "blondýn šoubyznysu".. I Vinessa Shaw se mi opravdu hodně líbila, byla milá a krásná! Celý film je tak úžasně zpracovaný, romantický, vzrušující, dojemný.. Má úplně všechno a myslím, že to prostě nemohlo dopadnout lépe! :) ()